FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Rental Magica
Wersja do druku
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 28-10-2007, 10:18   Rental Magica

Link do ANN: http://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php?id=8033

Obsada: generalnie trochę bardziej "ostrzelanych" nazwisk się znajdzie, ale uczciwie mówiąc, nie zwrócili mojej uwagi.

Pierwsze wrażenia:
Avellana napisał/a:
Rental Magica - czyli firma zajmująca się zwalczaniem wszelkich sił nadprzyrodzonych w akcji. W zestawie biały kotolubny cool gość o urodzie i manierach jak-mu-tam białowłosego aroganta z Bleacha (i z wiecznie zamkniętymi oczami) - podobno od mistyki; "specjalistka od magii celtyckiej", czyli biuściasta panienka na miotle i w czarnym szpiczastym kapeluszu; "specjalistka od szinto", czyli różowa smarkula w typie "młodsza siostrzyczka"; oraz niesprecyzowanej specjalności "praktykantka", czyli wielkookie i poważnie podchodzące do życia dziewczę. A szefem całego tego bajzlu... Tak, zgadliście. Szefem jest nastolatek w typie "bohater haremówki", którego podwładni mają za nieudacznika. Znaki szczególne - zasłonięte maseczką pół twarzy, oczywiście nie bez powodu. Oczywiście te drugie pół zobaczymy już w pierwszym odcinku. Oczywiście wtedy robi się przepakiem.

Zdaje się, że to coś na fali popularności Ghost Hunt i podobnych serii - elementy nadprzyrodzone wiecznie żywe - ożenione z klasyczną haremówką. Sporą część odcinka stanowiła mocno chaotyczna akcja, mająca zaprezentować style i możliwości bohaterów, grafika znośna, acz nic zachwycającego. Ma szanse nadawać się do oglądania, ale uczciwie mówiąc, niekoniecznie mi zależy na ciągu dalszym. Jeśli pójdzie w szkolną haremówkę (oni oczywiście wszyscy chodzą do jednego liceum - z wyjątkiem chyba białego bizona, który wygląda na nieco starszego), to będzie kiszka. Natomiast ma pewne szanse, jeśli postaci okażą się sympatyczne. Ale oryginalne to nie będzie, oj nie.


fm napisał/a:
Rental Magica - ktoś wpadł na "genialny" pomysł, żeby z Ghost Hunta zrobić shounenówkę i jeszcze zerżnąć projekty postaci z innych serii. Można tu znaleźć Gina z Bleacha i Alicię z Arii (tylko wredność przeszła z jednej postaci na drugą), a pewnie coś jeszcze się znajdzie.


Duczmen napisał/a:
Ja na razie obejrzałem Rental Magica, nie zachwyciło liczyłem na coś głębszego a wyszło strasznie płytkie, nie podoba mi się, więcej takich haremek nie kce, jeśli już to w połączeniu z school life :D


mikolajp napisał/a:
Cóż, oceniam po zaledwie 1/2 pierwszego odcinka, dlaczego? Ponieważ wyłączyłem w okolicach 10 minuty i nie chciałem już dalej. I nie chodzi o to, że anime jest fatalne, tylko po prostu to nie moje klimaty. Zdecydowanie nie przepadam za takimi komedyjkami. Absolutnie nic mnie w tym pierwszym odcinku nie porwało ani też zaciekawiło. Myślałem, że to będzie bardziej poważne, lecz chyba czegoś nie doczytałem, gdy wyszukiwałem serie, które mogą mnie zaciekawić...
Dropped.


Mój werdykt: obejrzałam jeszcze drugi odcinek. Tym razem akcja cofnęła się do początków "prezesowania" głównego bohatera. Wszystko ładne, kolorowe, wzruszające albo komiczne, mroczne przeszłości podskakują i machają łapkami, żeby zwrócić na siebie uwagę... To nie jest zła seria. Nie ma wad dyskwalifikujących i jestem pewna, że znajdzie sobie zwolenników. Ale ja po trzeci odcinek nie sięgnęłam, chociaż miałam przygotowany. Najzwyczajniej i po prostu nie ma w tym tej jakiejś "chemii", która by mnie przyciągnęła. Owszem, da się obejrzeć - pewnie nawet bez większego bólu. Tylko po co?

No i samo gęste, czyli obrazki. Z pierwszego odcinka, więc w większości ciemnawe. Random potworów nie łapałam, bo były skrajnie "niewyględne".

Bohater (z jakąś klientką)

Panna Czarownica

Specjalistka od szinto

Praktykantka

Gin Ichimaru... Przepraszam, Ren Nekoyashiki (swoją drogą, Aizen musi parszywie płacić, skoro biedak się bierze za takie chałtury)

Bohater bez maski (to może uchodzić za spoiler, ale jest już w pierwszym odcinku)

Panna Czarownica i jej Arcyrywalka (czyli szykuje się stara dobra haremówka)

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 18-12-2007, 19:46   

Rental Magica podobno troszkę lepiej wypada zmaratonowana. Jak mi klarował Mentar z Eclipse, na serię okropnie wpłynął fakt, że produkcję rozparcelowano na kilka małych firemek które się "nie wyrobiły" na czas... rezultat? Pierwszych kilka odcinków całkowicie poprzestawiano, skutkiem czego wprowadzenia "nowych" postaci mamy po tym jak spędziły one pół odcinka na ekranie, a skutki występują przed powodującymi je wydarzeniami - np. bohater najpierw ląduje w szpitalu... a potem są odcinki, wyjaśniające jak tam trafił.

Początkowe odcinki należy oglądać w takiej oto kolejności: 2,5,6,4,3,1,7,8...(dalej normalnie) i podobno wtedy całość robi naprawdę sporo więcej sensu. Co nie zmienia faktu, że seria i tak będzie zapewne wciąż taka-sobie, "dolne strefy stanów średnich".

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group