FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Neverwinter Nights 2
Wersja do druku
Amnezjusz Płeć:Mężczyzna
Pan Patafian


Dołączył: 04 Lis 2007
Skąd: Leszno/polter
Status: offline
PostWysłany: 15-01-2008, 16:17   Neverwinter Nights 2

Na Święta dostałem nowy komputer tak więc z Radgersem postanowiliśmy go wypróbować instalując drugą część Neverwinter Nights.

Akcja gry dzieje się w moim ukochanym Faerunie, na dość popularnych ziemiach Wybrzeża Mieczy. Od samego początku widać, że gra ewoluowała a zmiany wyszły jej tylko na dobre. Poczynając na grafice (niektóre lokacje momentami po prostu powalały na kolana), poprzez NPC-ów i interakcje z nimi (i pomiędzy nimi) a na fabule kończąc wszystko poszło do przodu. Mimo, tego, że nie ukończyłem jeszcze podstawowej kampanii to NWN 2 jest dla mnie jednym z kandydatów na cRPG wszechczasów (tak, nie boję się użyć tego słowa) choć do Tormenta jeszcze trochę brakuje. A czy ktoś z was grał w Nevera? Czy równiez uważacie, że zmiany wyszły grze na dobre? Co sądzicie o tym tytule?

Zapraszam do dyskusji :)

_________________
Moim zdaniem... cement jest o wiele... bardziej interesujący... niż to się ludziom wydaje. - RJ Patafian.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9086435
Mara Płeć:Kobieta
High


Dołączyła: 05 Maj 2007
Skąd: spod łóżka
Status: offline

Grupy:
House of Joy
Lisia Federacja
PostWysłany: 15-01-2008, 17:55   

Grałam w NWN2 i przeszłam do III aktu. I to świadczyło niestety o grze tylko na niekorzyść.
Faktem jest, że mnie wciągnęło- grałam dużo, chociaż z przygodą jechałam dość mozolnie, ale... kiedy grałam w Baldura, musiałam jednak trochę pomyśleć. Jak rozplanować bitwę, co kiedy powiedzieć, kto ma iść na przedzie, a i trzeba było mieć trochę myśli taktycznej, ponieważ nawet kiedy przeszliśmy sporo mogła nas pokonać grupka bandytów jeżeli źle to rozplanowaliśmy.
W NWN2 już tej logiki nie ma, jest po prostu gadanie i rąbanie i raz na jakiś czas przychodzi czas na zakupy. I więcej myślenia tam nie ma. Hańbą dla tej gry był fakt, że przeszłam tak daleko. Wątek fabularny- cóż, zniszczenie po prostu. To nie była bardzo głęboka intryga, tylko bohater musiał się pogubić w tym, kto dobry jest a kto zły. Nic więcej, za mało i w ogóle BG było lepsze...

_________________
"Shut up and keep up squeezing the monkeys!"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5928978
Amnezjusz Płeć:Mężczyzna
Pan Patafian


Dołączył: 04 Lis 2007
Skąd: Leszno/polter
Status: offline
PostWysłany: 15-01-2008, 21:15   

Cytat:
kiedy grałam w Baldura, musiałam jednak trochę pomyśleć. Jak rozplanować bitwę, co kiedy powiedzieć, kto ma iść na przedzie, a i trzeba było mieć trochę myśli taktycznej, ponieważ nawet kiedy przeszliśmy sporo mogła nas pokonać grupka bandytów jeżeli źle to rozplanowaliśmy.
W NWN2 już tej logiki nie ma,

Heh, szczerze powiedziawszy to tak jak dla Ciebie wyglądało granie w NWN 2 tak dla mnie wyglądało granie w BG (gdzie taktyka doszła w momencie gdy postanowiłem przejść grę jedną osobą ;>). Do BG mam sentyment, jednakże uważam że główkowania jak rozegrać walkę nie było więcej (w każdym razie w mojej grze) a trzeba przecież zaznaczyć, że obie gry oparte były na różnych mechanikach D&D i to również miało wpływ rozgrywkę ;)

Co do rozmów, to cóż uważam, że wątki w których to od rozmowy zależało jak dalej potoczy się gra lepiej rozwiązano w NWN 2 a to oczywiście dzięki możliwościom jakie dają umiejki (Zastraszanie, blef itp.). No i dubbing - BG ma nieśmiertelnego Piotra Fronczewskiego ("Przed opuszczeniem obszaru należy zebrać drużynę" :D) z kolei Neber ma plejadę polskich aktorów z których wielu odwaliło kawał dobrej roboty i pod tym względem Never pobija (IMO) BG.

Wątek fabularny - tu nie mogę się w pełni wypowiedzieć bo zwykle nie doszedłem jeszcze do końca, ale jak na razie źle nie jest (co nie znaczy że jest super fajnie :P). Do Tormenta wieeele jeszcze brakuje. Zobaczę jak to będzie wyglądało w wypadku Maski Zdrajcy (dodatku go Nevera), którego akcja winna być na poziomie epic intryg z BG: Tron Bhaala czy też zaawansowanej fazy Tormenta.

No ale koniec końców, gra dla mnie jest udana jeśli dobrze mi się w nią gra i dostarcza mi dobrą zabawę. Z NWN 2 tak jest :)

PS. Rzeczą z BG, która zawsze będzie dla mnie numerem jeden w cRPG będzie postać Jana Jansena, najlepszego NPC-a ever :P

_________________
Moim zdaniem... cement jest o wiele... bardziej interesujący... niż to się ludziom wydaje. - RJ Patafian.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9086435
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group