FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
  Dragonball vs. Naruto

Która seria Twoim zdaniem była lepsza?
Dragonball
43%
 43%  [ 17 ]
Naruto
35%
 35%  [ 14 ]
A idź z tym ode mnie...
20%
 20%  [ 8 ]
Głosowań: 39
Wszystkich Głosów: 39

Wersja do druku
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 17-01-2008, 15:48   Dragonball vs. Naruto

Stara się wyglądać możliwie niewinnie i niespammersko.

W sumie takiego tematu jeszcze chyba nie było, a szkoda. Obie serie wszak należą do najbardziej znanych obecnie anime (mang zresztą też), obie też zapewniły swego czasu spory napływ narybku do fandomu (przemilczmy może jakość tego narybku). W końcu oglądała je zapewne większość zarejestrowanych tutaj, także tych, którzy na co dzień wolą bardziej dające do myślenia produkcje.

Fabularnie Dragonball był początkowo prostackim, idiotycznym, ale i śmiesznym mordobiciem; z czasem niestety stał się prostacką, idiotyczną i zdecydowanie nieśmieszną telenowelą. Naruto do telenoweli przeszedł niemal od razu, za co ma dużego ujemnego minusa. Graficznie obie mangi (anime trudno porównywać ze względu na czas jaki dzieli obie ekranizacje) wyglądają podobnie - są straszliwie uproszczone, przy czym komiks Toriyamy broni się jeszcze odjechanymi w kosmos projektami technicznymi - jego pojazdy są... Inne.

Trzecią opcję w ankietę dedykuję tym, którzy zawsze mają dużo do powiedzenia, gdy nie mają nic do powiedzenia.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 17-01-2008, 15:53   

Biorąc pod uwagę, że z obydwu serii wdziałem jedynie początki (DB jakieś kilka pierwszych tomów, Naruto - kilkanaście pierwszych odcinków), to siłą rzeczy wskażę na DB. Lubię humor i rysunek Toriyamy, DB nie epatował angstem ani jaoi.

Naruto, owszem, było śmieszne, ale mam nieodpartwe wrażenie, ze to, co mnie śmieszyło, w założeniu twórców nie miało śmieszyć. Poza tym dochodzi kwestia natury estetycznej - kreska mangi jest koszmarna (przynajmniej w moim odczuciu).

Do mojego odbioru Naruto przyczynił się także fandom, setki narutardów na konwentach, zdominowane przez nich cosplaye itd.
Powrót do góry
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 17-01-2008, 16:23   

Cytat:

Do mojego odbioru Naruto przyczynił się także fandom, setki narutardów na konwentach, zdominowane przez nich cosplaye itd.


Narutardzi mogą denerwować, ale przypomnijcie sobie ilu z nas biegało niegdyś po podwórku krzycząc "Mydło-powidło!" albo "Kamehame!".

Naruto, DB i SM można włożyć do jednego woka z napisem "fanoroby". Te anime mimo, ze w gruncie rzeczy dość koszmarne mają tą zaletę, że są popularne- fakt, wielu z dzisiejszych fanów sie wykruszy, ale w wielu z nich sięgnie po dojrzalsze anime, powiększając szeregi fandomu.

Co do meritum dyskusji- właściwie wszystko to samo, ale w Naruto nie było Piccolo:)

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
CELL767 Płeć:Mężczyzna
Masażysta


Dołączył: 31 Sty 2008
Status: offline
PostWysłany: 02-02-2008, 21:47   

Hmmm jakiej odpowiedzi może udzielić Celltard ;]
Oczywiście że DB win. jest znacznie lepsze, ciekawsze i imho bardziej rozbudowane (DB widziałem całe a Naruto do któregoś odcinka więc nie wiem jak to dalej z tym jest)
Każde z tych Anime ma jakieś wady i zalety w przypadku DB jest to na pewno kompletnie nieudana seria GT czy też niekiedy dłużące się niesamowicie walki z niektórymi postaciami chociażby słynne 5 minut które pozostało do wybuchu Namek trwało chyba kilka tygodni a potem wciąż było 5 minut :D
Przy DB udało mi się nawet uronić łezkę gdy zginął Piccolo :(
Naruto nie wzbudza we mnie większych Emocji ot takie Anime na poziomie Dobrym na którym zawsze będzie ciążyła opinia zrzynki z DB

_________________
"Serce mędrca zwraca się ku prawej stronie, głupca zaś ku lewej"

"Finally. I have achieved what no other could EVER achieve..I am Perfect"

"I’m on the verge of being God, what do you think..?"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 02-02-2008, 21:53   

CELL napisał/a:
Anime na poziomie Dobrym na którym zawsze będzie ciążyła opinia zrzynki z DB

Gdzie tam. Bo JPF napisało, że to "następca DB"? Czy może dlatego, że jest z tego samego gatunku, co DB? Szczerze mówiąc słyszałem wiele negatywnych opinii o Naruto, ale z tym, że jest zrzynką ze Smoczych Kul, spotykam się po raz pierwszy.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 03-02-2008, 13:40   

Mnie, która bez bicia się przyznam Naruto widziała przelotem od razu skojarzyło się z DB, ale znajomi fani szybko wyprowadzili mnie z błędu. Może rzeczywiście mają rację, ale nic nie poradzę na to, że Sasuke kojarzy mi się z Vegetą a widząc książeczki Kakashi'ego miałam dziwne przeczucie do do ich temetyki:)

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
Sakura_chan Płeć:Kobieta
Pure Angel


Dołączyła: 28 Lut 2007
Skąd: 3-wieś
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 09-02-2008, 22:01   

Opcja nr 3 - ani jedno ani drugie nie wzbudziło mojego zainteresowania i raczej nie przekonałoby mnie do anime. Ale nie jestem grupą docelową, więc nie będę się czepiać

_________________
To add colour to your boring today
To put magic into your melancholic tomorrow
I have come to change those nonchalant times you spent
Into precious memories

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
2919192
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 11-02-2008, 23:21   

Naruto był fajny do pierwszych 30 odcinków ( w każdym razie akcja w Kraju Fal), a potem ?? im dalej w las tym ciemniej z odcinka na odcinek masakra ;/ mimo iz obejrzalem cale 220 odcinkow + shinippudem czy jak to się tam piszę to z całą odpowiedzialnością stwierdzam ze to anime dla kasy ;] w sumie 60 % odcinkow w glownej seri jest bez sensu w ogole nie wiem po co to tam wsadzili typu "Długi Dzien Kiby" czy "Śmiejący się Shino" spokojnie anime mozna by z 220 do 100 streścić i byłoby o wiele lepsze. W dodatku w tej nowej seri to już żenada non stop. Nie chce spoilerować, ale kazdy kto ogladal wie o co mi chodzi. O sztuczne przeciaganie! Jakbym grał w kiczowatą grę. Czasami potrafią pokazywać jedną scene z 7 ujme to kamer, po czym zrobią krótką akcję i znowu kolejne ujęcia trawy drzw wiatru trawy Miny naruto jak sciska piesci od dobrych 5 minut i znowu trawy i tak w kółko, ale bede oglądał to dalej bo jestem ciekaw jak sie skonczy ;] lol hipokryta ze mnie xD



A więc podsumowując jestem za DB, tam postacie mimo wszystko były przynajmniej dla mnie bardziej żywe i to jednak była jakaś nowość, Naruto próboje wszelkimi sposobami nie przypominać db, z stąd pewnie te brzydkie transformacje ;/ no ale tak czy siak taki tasiemiec to czego mozna sie spodziewać !



HAIL GOKU ! :}
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 12-02-2008, 18:51   

Kiedyś twierdziłem, że Naruto jest lepsze. Teraz jak się nad tym zastanowię to wychodzi, że jednak Dragon Ball. DBZ do końca Cell Sagi jest jedną z najlepszych nawalanek jakie kiedykolwiek powstały. Niby jest jakaś fabuła, ale chodzi przecież głównie o to kto kim rozwali pobliskie pasmo górskie, a nie o rozterki emocjonalne bohaterów. Przy okazji seria jest dość zabawna. Z drugiej strony popularność doprowadziła do absurdalnego rozciągania akcji (ktoś pamięta ile odcinków trwało ostatnie 5 minut planety Namek?), Buu był szalenie irytującą postacią, z serii na serię postacie osiągały coraz bardziej absurdalne poziomy mocy (ataki zdolne niszczyć planety itp.).

W Naruto za dużo jest angsotwania, głupich wątków, masę bezużytecznych/wkurzających postaci i co najważniejsze FILLERÓW. W DB tylko seria GT może uchodzić za filler, jest najsłabsza z całej serii, ale dalej jest sto razy lepsza niż to co wykoncypowali scenarzyści Naruto w wypełniaczach. Wydaje mi się, że zbyt wcześnie stał sie zbyt popularny. Kishimoto zamiast spokojnie ciągnąć fabułę wg jakichś pierwotnych założeń musiał naprodukować wątków pobocznych, żeby było dłużej. Wyszło nudno. Czytałem do okolicy 300 odcinka mangi i nie miałem ochoty dalej sie zagłębiać. Może kiedyś doczytam dalsze dzieje, ale nie ciągnie mnie do tego szczególnie.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Zubrein Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 11 Lut 2008
Status: offline
PostWysłany: 12-02-2008, 23:11   

Zdecydowanie Dragon Ball chodzby z tego powodu iż nie ma w niej filerów ( nie licze seri Gt która dla mnie nie jest prawdziwym db) bo przecież kto wytrzyma 100 odc filerów pod rząd jak to miało miejsce w naruto :/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 13-02-2008, 17:38   

no słyszałem, (sam nie czytałem) że manga konczy się wraz z ostatnim odcinkiem Z. Co oznacza, że GT to nie udana próba zarobienia kasy ;]. Sam jednak nie jestem pewien tej teori :P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 13-02-2008, 18:19   

Tak, manga kończy się wraz z serialową serią "Z".
Mimo to dobrze, ze GT jednak powstało. Za opening i ending jestem w stanie wybaczyć nawet przygłupią Pan i
Spoiler: pokaż / ukryj
tyleż łzawą, co bezsensowaną śmierć Piccolo

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
cornflake Płeć:Kobieta

Dołączyła: 15 Lut 2008
Status: offline
PostWysłany: 15-02-2008, 22:17   

dla mnie zawsze wygra DB. Właściwie to sama nie wiem dlaczego tak to lubię... Co prawda, niektóre wątki ciągnące się w nieskończoność przez 20 nawet odcinków wykańczały mnie trochę, ale zawsze będę sercem z DB.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nanoha Płeć:Kobieta
Lovely Girl


Dołączyła: 20 Lut 2008
Status: offline
PostWysłany: 20-02-2008, 14:05   

Dla mnie DB zawsze będzie najlepszy, może dlatego, że wychowałam się na tym Anime. Naruto jak dla mnie jest przereklamowane
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2221544
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 23-02-2008, 12:00   

Chyba Naruto, ale tylko do 134 odcinka. Filery i Shippuuden to pomyłka. Kiedys miałam mocne postanowienie, aby powtórzyć DB i było fajnie na nawalnce Goku z Mistrzem, a potem znowu zrobiło się nudno i nie oglądalam jakoś dalej.
Ps. Który to był ten Piccolo?

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group