FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
  Najbardziej odjechane gry
Wersja do druku
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 20-02-2008, 12:31   Najbardziej odjechane gry

Czyli najdziwniejsze gry o najdziwniejszej tematyce. Jakie znacie i najbardziej cenicie nietuzinkowe perełki o najbardziej niespotykamym pomyśle? Rzeczy, które deklasowałyby nawet Popolous (symulator boga), Princessmaker (symulator wychowania córki) czy też Harvest Moon (symulator rolnika).

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 20-02-2008, 13:48   

Katamari Damacy i kontynuacja - We <3 Katamari. Gry na PS2 o toczeniu kulki, do której wszystko się przykleja. Im więcej rzeczy zbierzemy, tym robi się większa i tak w koło Macieju.
Darwinia - nietuzinkowa strategia z ciekawą grafiką.
Uplink - symulator hakera, osobiście nie grałem, ale wygląda bardzo ciekawie.
Seria Phoenix Wright - symulator adwokata. Co prawda tak naprawdę to (prawie) zwykła przygodówka, ale kombinowanie w trakcie spraw jest bardzo satysfakcjonujące.
Trauma Center - symulator chirurga, gdzie korzystając z różnych narzędzi musimy przeprowadzać operacje.
Wario Ware - zbiór bardzo krótkich (parę sekund każda) minigierek na GBA/DSa/Wii, w których liczy się przede wszystkim refleks.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Szuki Płeć:Mężczyzna
placek z jagodami


Dołączył: 21 Sty 2008
Skąd: Koszalin
Status: offline
PostWysłany: 20-02-2008, 13:51   

Dungeon Kepper, Ghost Master, Cooking Mama, Movies (osobisty faworyt), Black and White... więcej nic mi nie przychodzi do głowy. No, może jeszcze Shadow of The Colossus. Acha, zapomniał bym! Bibleman - LINK !!! Może akurat Bibleman i Cooking Mama nie są wyjątkowo grywalne, ale z pewnością pomysłowe...:)

_________________
"Chcę zjeść coś, co kiedyś oddychało, pasło się na łące i miało matkę..." xD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kusoku Płeć:Mężczyzna
Zaatakowany pierunem!


Dołączył: 14 Kwi 2007
Skąd: z zaskoczenia
Status: offline
PostWysłany: 20-02-2008, 14:03   

Szuki napisał/a:
Dungeon Kepper

miałem tą grę ale niestety gdzieś mi ja wcięło, bardzo fajna była

a tak do tych podanych dorzucę Thief: deadly shadows 3
bardzo fajna gra w której wcielamy się w postać złodzieja,
bardzo rozbudowana aczkolwiek krótka.

_________________
If you want to know the truth,
you got to have the courage to accept it.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
11500019
Amnezjusz Płeć:Mężczyzna
Pan Patafian


Dołączył: 04 Lis 2007
Skąd: Leszno/polter
Status: offline
PostWysłany: 21-02-2008, 00:05   

Parę lat temu za odjechaną uważałem (i nadal uważam) Dr Lunatica (z nieśmiertelnym 'okrzykiem bojowym' głównego bohatera - "Ogopogo")... Bo czyż króciutki opis gry taki jak ten poniższy nie jest zachęcający - ..."The evil Dr. Lunatic is taking the brains out of zombies and putting them into the heads of other zombies to create a race of super zombies!"...

_________________
Moim zdaniem... cement jest o wiele... bardziej interesujący... niż to się ludziom wydaje. - RJ Patafian.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9086435
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 21-02-2008, 06:58   

Syndicate jeszcze tutaj nie padło, a cenny to pomysł. W ogóle mało jest gier o zarządzaniu przestępczością zorganizowaną (strategia na bazie Mafii by mnie zainteresowała). Wiem, inny jestem :P. Notabene gier idących w drugą stronę, czyli strategicznej walki z taką przestępczością albo dobrej gry detektywistycznej, też nie spotkałem.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Akane Płeć:Kobieta

Dołączyła: 19 Lut 2008
Status: offline
PostWysłany: 21-02-2008, 07:42   Re: Najbardziej odjechane gry

Zegarmistrz napisał/a:
Princessmaker (symulator wychowania córki) czy też Harvest Moon (symulator rolnika).


Przy okazji Princess Maker - http://www.emetro.pl/emetro/1,82493,4942690.html ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 21-02-2008, 08:50   

Cytat:
Przy okazji Princess Maker - http://www.emetro.pl/emetro/1,82493,4942690.html ;)


Dobra, powinienem to tępić jako offtop, ale...

LOL! Kurcze, nie ma to jak szeroki zasięg! Coś człowiek napisze, a potem nagle wraca to do niego. Dobra, ale na tym koniec. Wracamy do normalnego toku dyskusji.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Korialstrasz Płeć:Mężczyzna
Mature red dragon


Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź, Polska
Status: offline
PostWysłany: 21-02-2008, 14:32   

Mnie się bardzo podobał oryginalny pomysł z Drakana (później jeszcze wykorzystany w paru grach). Drakan sam w sobie dziwną grą nie jest, ale idea była rzeczywiście fajna:
Sterujemy kobitą, która może dosiadać smoka. I tak z powietrza możemy kosić hordy wrogów, spopielając ich bez żadnego wysiłku. Z drugiej strony czasem trzeba zrobić międzylądowania (albo wejść do jaskini, w której Arokh - smok - się nie zmieści) - no i wtedy wrogie nam Wartoki są w swoim żywiole ]:-> Piękne jest to porównanie siły człowieka i smoka, bo na piechotę Wartok to wyzwanie, a smok sobie z wielkim gryfem bez trudu poradzi. A najlepsze jest wtedy, kiedy na piechotę trzeba takiego gryfa skosić, bo smok się gdzieś zapodział ;D

Drakan, Surreal Software/Psygnosis Studio, rocznik 96'

_________________
Staring through eyes of hate we kill
Are we controlled or is it our own will..?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ari Płeć:Mężczyzna
Livin' la Vida Loca


Dołączył: 26 Kwi 2007
Status: offline
PostWysłany: 22-02-2008, 09:52   

mir mosquito - symulator komara o_O polowanie na ludzi tym mini dziobakiem krwiopijcom jest strasznie poschizowane

do tego wpomniane już We love Katamari, rewelacyjna zabawa, ale jakże chora

_________________
http://peacegrenade.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9986661
Rabit Płeć:Mężczyzna
???? ???


Dołączył: 27 Lip 2008
Skąd: Łazy
Status: offline
PostWysłany: 01-09-2008, 15:54   

Jak dla mnie Planescape Torment za nietuzinkowy świat gry,znakomitą animację czarów, nieśmiertelnego bezimiennego bohatera i jego znajomego latającą czaszkę o imieniu Morty za jej cięte komentarze :)

_________________
Życie ludzkie jest delikatne niczym płomień świecy równie łatwo gaśnie i równie szybko się wypala, więc ceń każdą chwile swojego życia bo jest tak krótkie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 01-09-2008, 17:15   

The I of the dragon.

Kolejna gra o ratowaniu świata przed wielkim zuym i jego potworami. Nie byłoby w tym nic oryginalnego, gdyby nie to, że głównym bohaterem jest... smok. I to nie kawai smoczątko z mangi, ale wielki, latający gad ziejący ogniem i rzucający zaklęcia. Do tego dorzucono elementy RPG (tak, można wybrać klasę postaci, ups... smoka), możliwość budowania miast, oraz mój ulubiony element - konieczność karmienia smoka - aaa, tam na dole biega sobie moja apteczka, mniam!

ps. Planescape i jego patent z nieśmiertelnym bohaterem rzeczywiście był odjechany. Ale jeszcze bardziej fabula ;P
A Morte był całkiem oryginalną i ciekawą postacią nawet jak na demilisza XD


Ostatnio zmieniony przez Rabit dnia 01-09-2008, 18:50, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 01-09-2008, 18:28   

A może ktoś ma ochotę zostać... puddingiem?
http://polygamia.pl/wciel-sie-w-pudding

Z gier mocno dziwnych poleciłbym króciutkiego, ale ciekawego Samorosta. Produkcja "niezależna", czyli darmowa, więc warto sprawdzić. Ogólnie - dość surrealistyczny point & click z fajnie narysowaną grafiką.

ps.Keii, napisz coś o fabule Katamari. Nie pamiętam jej dokładnie, ale była zdecydowanie pokręcona.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 02-09-2008, 15:17   

Szczerze mówiąc w Katamari ilość absurdu wylewająca się z ekranu skłoniła mnie do przeskakiwania dialogów i filmików, skupiłem się raczej na gameplayu...

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 02-09-2008, 15:22   

Ja wybieram Tormenta, Ghost Mastera i na Kłopoty Panterę.
CainSerafin Nie wiem, czy to piszesz na poważnie czy żartujesz, ale Morte demiliszem nie był.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group