FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  DS czy PSP
Wersja do druku
Kamyk Płeć:Kobieta
być czy mieć


Dołączyła: 25 Sie 2008
Status: offline
PostWysłany: 02-09-2008, 17:32   DS czy PSP

Witam wszystkich bardzo serdecznie!

To mój pierwszy post na tym forum : ), postanowiłam pierwszy temat dać do offtopów, bo gry komputerowe nijak nie pasowały.
Gdyby jednak post tu nie pasował to proszę szanowną moderację o przesunięcie go.

Mam ochotę kupić sobie którąś z konsolek przenośnych. W sklepach wszyscy polecali mi kieszonsolkę Sony - bo najlepsza na rynku, bo "wszystko mająca".
Ale... chciałabym abyście mi doradzili, która lepsza. Chodzi mi przede wszystkim o gry, kocham erpegi, bijatyki, gry muzyczne, ale kocham też piękną grafikę, i miodność : ) więc która konsolka byłaby dla mnie najlepsza ?

Proszę doradżcie!


Jednak przeniosłam do "Gier..." bo oprócz rozmów o tychże, wymienia się także tu uwagi o sprzęcie różnorakim do grania.
I witam na forum :)

IKa
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 02-09-2008, 22:47   

Przejrzyj bibliotekę gier na obie konsole. Bo sprawa wygląda tak, że PSP wygrywa z handeldem Ninny o parę długości jeśli chodzi o jakość grafiki i dźwięku, ale dobre i naprawdę warte zakupu produkcje można policzyć na palcach jednej, w porywach dwóch rąk. Produkcje na DSa nie powalają za to oprawą, ale jest ich więcej i również są godne uwagi. Osobiście od półtorej roku posiadam NDS i bardzo chwalę sobie konsolę, szczególnie, że dzięki ekranowi dotykowemu robi również za słownik kanji. Jeśli miałbym kupować PSP, to chyba tylko dla Crisis Core i mającej wyjść Dissidii. Ale tak jak pisałem na początku - zorientuj się w tytułach, które ewentualne by Cię interesowały, bo nikt chyba nie jest w stanie stwierdzić, szczególnie nie znając Cię, która z tych konsol byłaby dla Ciebie lepsza.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Kamyk Płeć:Kobieta
być czy mieć


Dołączyła: 25 Sie 2008
Status: offline
PostWysłany: 03-09-2008, 07:39   

Oczywiście, przejrzałam i to nie jeden raz listę gier na obie konsole. Grałam kilka razy w gry na DS-a. Owszem jest dużo erpegów, są gry muzyczne (rytmiczne?), i jakoś nie jestem zachwycona >.>
Nie podoba mi się także mały wybór gier na Psp, zagram w Patapona, Final Fantasy albo Loco Roco i ... sprzedam konsolę?
Z drugiej strony stricte nie chodzi mi o wybór dla mnie konsoli, ale o argumenty, która konsola lepsza i dlaczego. Zbierając wszystkie za i przeciw jakąś konsolkę sobie wybiorę : D
Keii, dziękuję za odpowiedź : )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 03-09-2008, 10:31   

PSP jest bardziej wszechstronna na początku, jeśli chodzi o pozagrowe sprawy. DS ma jednak bardzo duże wsparcie homebrew, pozwalające na wyrównanie szans w tym zakresie. Dotykowy ekran daje też duże możliwości jeśli chodzi o kanji właśnie, ale dla niewielu osób będzie to argument. Trzeba też wziąć pod uwagę, że nie wszystkie dobre RPG miały swoją premierę w zrozumiałym języku, na przykład Tales of Legendia, czy też zwany "azjatyckim diablo" Soma Bringer. Z trzeciej strony, jakoś nie wyobrażam sobie wielu osób ślepiących w mały (DS) lub nawet trochę większy (PSP) ekranik oglądając film albo noszących tą cegłę w kieszeni, żeby słuchać mp3. Odtwarzacze przenośne/nowsze telefony są do tego drugiego zdecydowanie wygodniejsze. Za to już jako organizer/narzędzie do czytania tekstów/klient irca DS sprawdza się już nieźle (dotykowy ekran pozwala na dotykową klawiaturę na dolnym ekranie, to plus).

Możesz jeszcze zapoznać się z GameSpotowym buyer's guide, ale porównanie jest przedawnione - nie uwzględnia lite'a, homebrew i zmian w firmware psp.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
soul31 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 21 Lip 2008
Status: offline
PostWysłany: 03-09-2008, 13:13   

Na ds dzieki programatorom można oglądać filmy albo słuchać mp3 lub czytać i oglądać obrazki. Ale ds dla mnie ma jedną gigantyczną przewagę nad psp. Loadingi. Niema albo są bardzo krótkie.

Jednak mimo wszystko jeżeli cię ciągną strzelanki i gry sportowe oraz wyścigi kup psp.
Jeżeli jednak strategie , party games oraz rytmiczne i logiczne bierz ds.
Rpgi mają obydwie konsole świetne.

Te konsole poprostu są dla innych typów ludzi. I nieliczne odchodzenia od tych reguł jak naprzykład dementium tego nie zmienią.

Co do soma bringer. Ta gra jest prawie już przetłumaczona przez fanów :>

Aha jeżeli chodzi o kopie gier to ds zostawia psp o całe lata świetlne. Szybciej wygodniej i nie ma jazdy z firmware.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 07-11-2008, 15:51   

Pozwolę sobie wskrzesić temat. Otóż ostatnio zacząłem się zastanawiać nad zakupem jednej z przenośnych konsolek ;) Moje wymagania są bardzo sprecyzowane: Final Fantasy. Z jednej strony PSP kusi najnowszym remake'iem FFT i może nie bardzo finalowym, ale związanym z moją ukochaną VII Crisis Core, z drugiej strony z tego, co się orientowałem, na DS dostępne jest chyba więcej starszych Finali...

Mógłby mi ktoś powiedzieć, jak to naprawdę jest i która konsolka jest bardziej warta zakupu, jeżeli interesują mnie w zasadzie tylko Finale, a ewentualne inne gry byłyby raczej dodatkiem (choć jeżeli któraś konsolka ma wyraźną przewagę jeżeli chodzi o RPG to też będę wdzięczny za radę...)

Z tego, co widziałem, to na PSP mamy na razie FF I i II, Tactics i Crisis Core, przy czym I i II mają dość znacznie poprawioną grafikę. DS ma za to III i IV, Tactics A2 i jakieś 3 nieco bardziej podejrzane tytuły... Są szanse na kolejne Finale na PSP? Czy na DS można pograć w I&II bodaj z Advance'a? Bardzo się różnią wersje I II i Tactics, w które można pograć na obu przenośnych konsolkach? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi ^^

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 08-11-2008, 17:51   

DS i DS Lite mają pełną wsteczną kompatybilność z GBA :)

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group