FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Welcome to NHK
Wersja do druku
Enkidu Płeć:Mężczyzna
I'll show you the Sky


Dołączył: 09 Kwi 2007
Skąd: Newport/Rzeszów
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 21-08-2008, 06:18   

Welcome to the NHK! aaa to jest świetne, już człowiek sobie myśli że wszystkie fajne serie obejrzał a tu taka perełka. Uwielbiam te małe gnomy konspiracyjne. Podoba mi się w jaki sposób ukazali współczesne zagrożenia wynikające z internetu, i jak bohater w nie wszystkie delikatnie wdeptywał... PURUPURU RIN!!
Spoiler: pokaż / ukryj
No przecież to jak zaczoł grać w gry mmorpg to jest takie prawdziwe haha

_________________
Hoping for the best but expecting the worst

Do the Kirby dance! <("<) <( " )> (>")>
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5401878
Seiren Płeć:Kobieta

Dołączyła: 24 Wrz 2008
Status: offline
PostWysłany: 01-10-2008, 07:29   

W końcu więłam się za Welcome to NHK. Po pierwszych trzech odcinkach widać, że to mocno wykręcona seria. Ale to dobrze. Lubię oglądać ludzi z bardziej zrytą psychiką ode mnie :D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BECK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 02 Lis 2008
Skąd: Poznań
Status: offline
PostWysłany: 07-11-2008, 22:07   

Dzis skończyłem oglądać "NHK ni Youkoso!" i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tą serią, nie spodziewałem się, że tak bardzo mnie wciągnie.Jedno z lepszych anime jakei ogladałem. Obecnie zaczynam oglądać 2 sezon School Rumble, a w kolejce czekają - 3 sezon tegoż anime oraz 2 sezon Sayonara Zetsubou Sensei [ strasznie pokrecona to to anime tak na marginesie ]. Narazie to mam w planach, chociaż na obejrzenie czeka jeszcze bardzo wiele tytułów ;] .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JahJah Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 30 Wrz 2008
Status: offline
PostWysłany: 30-11-2008, 17:04   Welcome to NHK

Nie znalazłem tematu dla tej serii a szkoda, bo naprawdę warto. Musze się szczerze przyznać że ten obraz współczesnych problemów młodych Japończyków mnie poruszył, uruchomił emocje co nie często się udawało ostatnim anime. Nigdy również nie lubiłem głównych bohaterów totalnych nieudaczników, ale tutaj nie okazało się to wielką przeszkodą. Po mimo kilku nie dociągnięć o których nawet nie chce mi sie mowić jest to moim skromnym zdaniem jedna z najlepszych serii z gatunku drama/komedia jakie widziałem


A co wy o tym myślicie, też macie w sobie trochę z Hikikomori ? A może również widzicie ze cały otaczający was świat to jeden wielki spisek?! ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 05-12-2008, 12:19   

Krew na ścianie to głos Miyano Mamoru. Geniusz w swoim fachu;D Ja wiem czy NHK to znowu taka wielka komedia. Owszem śmiałam się kilka razy, ale na pewno nie zwijałam się ze śmiechu jak przy Ouranie. No i Soul Eater jest jednak dla mnie zabawniejszy, przynajmniej na początku, był bo ostatnio coś mi się przestał podobać ten tasiemiec. W Welcome to the NHK! jestem na 10 odcinku i podoba mi się coraz bardziej. Ciekawi mnie jak dalej się to wszystko potoczy i co też scenarzyści wymyślą naszym bohaterom...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
N!xau Płeć:Mężczyzna
wieczny wędrowiec


Dołączył: 04 Maj 2008
Skąd: Biesy i Czady
Status: offline
PostWysłany: 09-02-2009, 17:36   

Anime potrafi wzbudzać wiele emocji. Większość odnosi się do typowych pomysłów twórców mangi, czasem jest ciut odmienne. Ten tytuł jednak odbiega od wszelkich kanonów kina anime, zaskoczył mnie niepozornym trywializmem. Chwilami serial przytłaczał do tego stopnia, wręcz powodując refleksje nad marnością życia, że aż bolało. Musze przyznać, ze żadna produkcja anime nie pozostawiła tak wielkiego spustoszenia w moim umyśle. Śmiało polecam osobom, które nie szukają rozrywki, a chcą znaleźć w świecie animacji odbicie własnych problemów, oraz nie boją się konfrontacji z brutalną rzeczywistością.

_________________
"Mina tabibito nari"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 09-02-2009, 21:42   

NHK niewątpliwie jest unikalne i bardzo prowokuje do myślenia.

Jednak nie uogólniałbym aż tak bardzo - to prawda że problem "nieprzystosowanych" jest ostatnio zauważany częściej niż wcześniej, ale na tle 110 milionów japończyków, to jest tylko garstka, bardzo mały marginesik.

Inna rzecz, że NHK to chyba pierwszy przypadek gdy zjawisko nie jest obracane w żart lub traktowane jak nieszkodliwe dziwactwo, a wręcz przeciwnie - pokazywana jest pełna anatomia. I najważniejsze, spojrzenie nie ogranicza się tylko do wytykania problemów dotkniętych zjawiskiem ludzi, ale wskazuje na to że przyczyny ich zachowań leżą w świecie zewnętrznym, a oni sami czasem potrzebują tylko przysłowiowej wyciągniętej ręki.

Wymowne i bardzo prawdziwe było też zakończenie, gdy słyszymy że "nic się nie zmieniło". Ale widzimy zasadniczą zmianę w obojgu głównych bochaterów, którzy znajdując w sobie nawzajem oparcie, starają się iść naprzód, pracując nad sobą i swoimi problemami. To zakończenie było zarazem prawdziwe i niewiarygodnie optymistyczne, strasznie mi się spodobało.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 09-02-2009, 21:45   

wa-totem napisał/a:
Inna rzecz, że NHK to chyba pierwszy przypadek gdy zjawisko nie jest obracane w żart lub traktowane jak nieszkodliwe dziwactwo, a wręcz przeciwnie - pokazywana jest pełna anatomia.

To pewnie dlatego, że autor powieści, której adaptacjami są anime i manga, sam jest hikikomori i chociaż zaczynał pisać, by zarobić na popularnym temacie, to ostatecznie włożył w to dużą część siebie.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 22-02-2009, 21:33   

Welcome to NHK do końca :]
Lubię takie straszne nie do końca.

Spoiler: pokaż / ukryj
Możecie powiedzieć że jestem sadystycznym bydlakiem ale z uśmiechem i kompletnie bez emocji obejrzałem kilka ostatnich odcinków NHK. I jejku jak mi się podobało zakończenie. Dla mnie to hapy end a cała opowieść nafaszerowana jest słodkimi scenkami (dość sprytnie pochowanymi na boku). Wszystkie zakamuflowane dramaty które zaczęły wychodzić od balangi samobójców czynią to tylko bardziej kontrastowe i ciekawe. A to że pani aniołek była tak na prawdę sadystycznym oprawcą z przeszłością, któremu nie wyszło nawet samobójstwo, zrobiło na mnie prawdziwe wrażenie. Nie spodziewałem się takiego motywu. Co prawda po scence gdy zmęczony hikomori wychodzi z jakiegoś małego sklepiku po pracy, myślałem że podrze nowy kontrakt i wymieni go na pierścionek ale taki koniec w pełni akceptuje. Skoro i tak "są na siebie skazani" to ich dzieci z pewnością będą pełnokrwistymi dziwadłami :]
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
zygmund123@gmail.com
Gość
PostWysłany: 06-12-2010, 00:22   

zdecydowanie najlepsze anime jakie oglądałem(nie bylo ich wiele)
fajna historia, poruszająca, pozytywna
hikikomori w polsce tak ładnie się nazywa "fobia społeczna"
są jeszcze anime tego typu? opowiadające podobne historie?
Powrót do góry
relenius
Gość
PostWysłany: 06-12-2010, 14:06   

Ale i tak nie mogę wybacz autorom, że
Spoiler: pokaż / ukryj
tak zmarnowali wątek romansowy głównych bohaterów
. A mogło być tak fajnie
Powrót do góry
Yaqps
Gość
PostWysłany: 10-12-2013, 14:16   

Aż dziw że tak mało wypowiedzi na temat tak świetnego anime.

Mimo swojej otoczki komedii romantycznej, to traktuje ono o realnych problemach świata współczesnego, co wyjątkowo mi przypadło do gustu. Podobało mi się także to że z głównym bohaterem nie tak trudno się utożsamić (Posiada on wystarczająco wiele cech by o każdego "zahaczyć", dla mnie np. była to nagminna próba ucieczki od trudów rzeczywistości, lub udzielanie oczekiwanych odpowiedzi w konwersacjach z innymi ludźmi). Bohaterowie są po prostu ludzcy, każdy ma swoje problemy, żaden nie jest idealny, a tłem utworu jest życie zwyczajnego człowieka, trochę nieporadnego życiowo.

Mam nadzieję że nie jestem jedynym który uświadczył "kaca" po ostatnim odcinku.. Samo zakończenie nie jest jakieś magiczne, obyło się bez wybuchów i ogromu melancholii, ale na pewno było mocno pozytywne i na pewno utknie jeszcze na długo w mojej pamięci ;)

I dołączam się do pytania, czy są może jeszcze jakieś podobne historie, o podobnej tematyce opowiadania i przedstawienia świata?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group