FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3 ... 24, 25, 26  Następny
  Jaką mangę przeczytać? / Przeczytałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 29-01-2009, 14:40   Jaką mangę przeczytać? / Przeczytałem (...), co polecicie?

Temat służy do zadawania pytań o mangi przeczytane i polecane w jakiejś kategorii. Innymi słowy, mogą się tu znaleźć pytania w rodzaju: "szukam czegoś ciekawego o aniołach?", "co podobnego do aaa mógłbym przeczytać", względnie "Przeczytałam bbb, ccc i ddd - podsuńcie coś w podobnych klimatach?"

Posty nie będące odpowiedziami na jedno z ostatnio zadanych pytań będą usuwane.

Posty "Eee to świetna manga, polecam wszystkim" - jeśli nie będą odpowiedziami na jedno z ostatnio zadanych pytań - będą usuwane.

Tematy dublujące ten temat będą zamykane lub scalane.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 31-01-2009, 14:45   

Nikt już nie czyta tych czarno-białych komiksów?

Ok spróbujemy ruszyć temat. Zastanawia mnie czy w zasięgu wiedzy naszych forumowiczów nie znalazła by się jakaś przyzwoita manga z gatunku genderbender. Chodzi o coś w nutkę facet/chłopak/dzieciak, wrobiony/zmuszony/sam chciał aby zostać przebranym za dziewczynę i wtopiony w żeńskie otoczenie. To ma być motyw przewodni ale jeszcze lepiej aby główny bohater grał dwie role.Siebie i swoją znajomą/kuzynkę/bliźniczkę. Oczywiście może także rozpaczliwie szukać drogi ucieczki do swojego starego życia to też bywa śmieszne. Takie flagowe mangi tego rodzaju to Mint na Bokura Ranma 1/2 Pretty Face
Jestem ciekaw czy istnieje coś jeszcze w tym stylu do poczytania.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Yumegari Płeć:Kobieta
Feministka szowiniska


Dołączyła: 05 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 31-01-2009, 17:10   

Zdecydowanie Boku to Kanojo no XXX, znane także jako My Barbaric Girlfriend czy Your and My Secret. Przymierzam się właśnie do pisania recenzji. Nieśmiały, lekko zniewieściały chłopak i brutalna, ordynarna dziewczyna w której się podkochuje zamieniają się ciałami. Wszyscy są z takiego stanu rzeczy bardzo zadowoleni, z wyjątkiem głownego bohatera. Nie ma wpradzie wątku "podwójnego życia", ale za to jest prześmieszne i ładnie narysowane.

_________________
Behind every great woman is a man checking out her ass
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2513810
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 31-01-2009, 21:04   

Przepraszam ale będę niewdzięczny i dodam jeszcze jeden warunek do spełnienia przez tytuł.
Chciał bym aby to był tytuł skończony, zakończony w kraju pochodzenia i przetłumaczony lub bliski końca tłumaczenia. niesteny nie jestem człowiekiem który umie czekać latami na zakończenie. Rozumiem że to jest dobry punkt dla autora że manga dalej się ciągnie niestety ja jestem zwolennikiem zabierania się za materiał kompletny. Wizja nieokreślonego niepokoju i oczekiwania na i czy wogule wyjdzie następny rozdział trochę mnie przeraża.
Poza tym tytuł już znam . Znaczy nie cały obecny dziś materiał, ale gdy było gotowe do czytania 1,5 tomu przeczytałem 5 rozdziałów i poddałem się właśnie z powodu braku perspektyw końca.
Ale i tak dzięki.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 02-02-2009, 19:52   

Szukam czegoś w stylu Chrono Triggera
Czyli czegoś z akcją odpowiednią do tytułu "Legendy"

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
Sonfire Płeć:Mężczyzna
Dla Ciebie Piotr-san ;).

Dołączył: 02 Lut 2009
Status: offline
PostWysłany: 02-02-2009, 20:16   

Przeczytałem jedną mangę Satan 666 (albo na odwrót ^^) i aktualnie czytam też jedną Bakuman. Obie mogę polecić ;).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6637202
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 02-02-2009, 20:58   

A np Chrono Crouse czy jest podobne do CT bo nie wiem czy się w ogóle zabierać za ten tytuł

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
Virgil Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 30 Kwi 2008
Status: offline
PostWysłany: 03-02-2009, 15:27   

To też dorzucę swoje zapytanie, może temat kiedyś ruszy

Szukam czegoś w konwencji Shounen'a, znaczy główny bohater/bohaterka sobie łazi po świecie i ściera się z coraz to nowymi przeciwnikami, a w tle leci sobie jakaś fabuła. W sumie jedyne wymaganie, to żeby bohater nie wpadał w stereotyp - ma to NIE być słaby typ o wielkim sercu walczący o naprawę świata, dostający power upa za każdym razem jak komuś z drużynki cośtam dolega. Co czytałem/czytam i do czego to co szukam ma być podobne: Ares, Shin Angyo Onshi, Vampire Juujikai, Eternal Sabbath, Togari, Claymore, Zetman, Zero czy Gantz. Może trochę szeroki zakres tematyki, ale w żadnym z nich główny bohater nie miał odchyłów w stylu "ale tak nie można, to nieetyczne, to niedobre, ja wiem że ubijając wroga zmniejsze straty, ale muszę spróbować sprowadzić go na jedyną poprawną drogę siłą mojej odwagi\serca\poświęcenia\przyjaźni\itp" , a o to głównie mi chodzi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 03-02-2009, 16:51   

Ja mam odchyły i nie wiem dlaczego polecam dokładnie coś czego nie chcesz czytać :P
A mianowicie gunm lub battle angel alita jak kto woli. Główna bohaterka dostaje powerupa lub raczej makeover za każdym razem gdy ktoś z jej otoczenia zginie/zostanie trwale uszkodzony lub w grę wchodzą losy grupy ludzi mniejszej niż ogół (który z resztą jest tu wrogiem). Przez brak pamięci nawet nie wie że jest głównym wrogiem "Ludzkości ziemi". A kreska całej mangi jest bardzo wulgarna i cyberpunkowa chociaż urzekająca. Pierwotne 9 tomów jest już gotowe do czytania a "wersja ostateczna" ostatniego tomu "last order" liczy sobie obecnie 12 przetłumaczonych tomów :].
Cała manga jest jedyną tego gatunku która zdołała przykuć moją uwagę. Jest na prawdę dobrze porządnie narysowana a i fabuła stoi na wysokim poziomie.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
shd Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 23 Kwi 2007
Status: offline
PostWysłany: 03-02-2009, 19:14   

@Virgil Może "One Piece". Bohater nie jest słabym typem, choć ma słabości. Czasami wpada w tarapaty z których wyciągają go przyjaciele. Nie walczy o naprawę świata tylko chce zostać królem piratów, ale nie jest zuy i mhroczny. Pozatym manga ma wielką zaletę, jest bardzo długa, ciągle wychodzi i szybko się nie skończy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 03-02-2009, 19:44   

Warto chyba spróbować mangi Senkaiden Houshin Engi (znane u nas z anime pod tytułem Soul Hunter). Jeśli nie przeraża Cię ilość pojawiających się postaci, których jest od groma, to naprawdę dobry kawałek shounena. A Taikobou mimo swoich słabości ma głowę na karku, co często wykorzystuje.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 03-02-2009, 20:28   

Przede wszystkim:
Eternal Sabbath, Gantz, Shin Angyo Onshi, Zetman, Gantz - to seineny.
Zero i Ares to manhwy (które trudno by mi zakwalifikować do czegokolwiek).
Tylko Togari i Claymore to shouneny.

Raczej nie szukasz shounena.

Ale na wszelki wypadek - dobre shouneny:
Ga-rei - jest seria tv będąca prequelem, można się zapoznać. Manga to połączenie humoru i walki z duchami/istotami nadprzyrodzonymi.
Soul Eater - najlepszy shounen z jakim miałem styczność. Myślę, że słyszałeś...
Gintama - komedia z elementami akcji. Bardzo dobre.
Zasadniczo shouneny mają to do siebie, że są lepsze na papierze niż w tv (szczególnie widać to po Naruto).

Dobre Seineny (które powinny spełniać twoje oczekiwania):
Berserk- jeśli podoba ci się Claymore, czy SAO, to berserk jest dla ciebie. Najlepsza manga fantasy jaką wydał świat. A może nawet najlepszy komiks fantasy.
Vinland Saga - jedna z lepszych mang jakie zrodziły się na tym świecie. Akcja jest osadzona w średniowiecznej Anglii.
Tenjou tenge - klasyka bitewniaków (bo widzę, że o tego typu mangi raczej ci chodzi). Manga autora wielu hentajców Oh! Great'a. Na poczatku mamy dość kiepską kreskę. Bez obaw w późniejszym stadium jest to najlepiej narysowany klasyczną (taką jaką widzimy w większości anime) kreską seinen.
Vagabond - chyba jeszcze wydają go w Polsce? Kolejna doskonale narysowana manga spełniająca kryteria.

Virgil napisał/a:
"ale tak nie można, to nieetyczne, to niedobre, ja wiem że ubijając wroga zmniejsze straty, ale muszę spróbować sprowadzić go na jedyną poprawną drogę siłą mojej odwagi\serca\poświęcenia\przyjaźni\itp"

Jeśli tego nie lubisz to jest Shamo. Może i główny bohater wie, co to jest etyka, ale jeszcze nigdy nie stosował. Zresztą trudno mi powiedzieć, by główny bohater był dobry (I mówię serio).

kokodin napisał/a:
A mianowicie gunm lub battle angel alita jak kto woli.

Bardzo fajna manga, którą da się zakupić w całości po Polsku. Mam, polecam. Seineny Egmontu, Eden (fajnie przetłumaczony i tylko 18 tomów w tym 16 wydanych) i Miecz nieśmiertelnego (okropnie przetłumaczony) też są niezgorsze.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Virgil Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 30 Kwi 2008
Status: offline
PostWysłany: 03-02-2009, 21:34   

vries napisał/a:

Raczej nie szukasz shounena.


Dlatego napisałem, że szukam czegoś "w konwencji shounen'a" i dalej starałem się wyjaśnić czego konkretniej. Zależnie od serwisu różne tagi są doklejane do różnych serii, dlatego czasem trudno się połapać :) wypisałem wszystko co pamiętałem z tego wpasowującego się w to czego oczekuję. Seineny mają strasznie różną tematykę, dlatego wolałem tak to opisać.

Co do propozycji: One Piece odpada, totalnie mi nie odpowiada. Soul Eater ogladam anime, to nie chce sobie spoilerować :) poza tym(przynajmniej w anime, nie wiem jak w mandze) bohaterowie często mają takie odchyły o jakich pisałem. Ga-rei zapowiadało się fajnie, ale również poszło w "walkę o przyjaźń/miłość/ratowanie świata/poswięcanie sie dla dobra ogółu" i inne bzdety. Natomiast Berserk wydaje się strzałem w dziesiątkę po opisach, podobnie jak Vinland Saga. Shamo mam przeczytane tyle ile było przetłumaczone i z niecierpliwością czekam na finałowy pojedynek Grand Cross'u - ale mimo odpowiedniego bohatera, to jednak szukałem czegoś bardziej w stylu poprzednio wymienionych tytułów :) Będzie co czytać zamiast przygotowywać się do egzaminów

a, jeszcze pytanie do battle angel alita - zaczynać od tego, czy last order jest niezależne i można je najpierw zacząć?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 03-02-2009, 22:30   

No z bba jest tak że w last order występują bohaterowie epizodyczni których znamy z poprzedniej mangi i których krótki opis znajdziemy czasem a czasem nie na stronach wprowadzenia do każdego tomu. (Nawet cała główna obsada to tak na prawde ci z 7 tomu ) Całe 3?(poprawić jak się mylę) pierwsze tomy last order zanim polecą w kosmos są zbudowane na nawiązaniach do poprzednich tomów. Powiedział bym nawet że całe last order to tak na prawdę ostatni tom mangi oryginalnej który tam został sknocony. O ile dobrze pamiętam to 2 pierwsze tomy(pierwszej mangi) i tylko dwa zostały okrojone przemontowane i zmienione w anime też można zobaczyć 2x45min
W każdym razie last order zamyka całą historie ality od wieku ok 4 lat (w odzyskanych wspomnieniach) do końca opowieści :] a w oryginalnej mandze jest tylko wycinek historii w którym alita budzi się na ziemi w wieku na oko 14-16 lat bez przeszłości i kończy się tam gdzie last order.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 03-02-2009, 23:38   

Powiem tak oryginał jest kompletnym tytułem. Nie powiem, by końcówka została sknocona, zakończeni jest przyzwoite. BAA: LA jest rozwinięciem historii (w którym zmieniono trochę wydarzenia z końca mangi o ile dobrze pamiętam).
Teraz jak spojrzałem na wikipedię to są jeszcze jakieś side stories. Z chęcią bym poczytał.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 26 Idź do strony 1, 2, 3 ... 24, 25, 26  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group