FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
  Wybór serii

Czym kierujemy sie szukając nowych serii
Recenzje (Tanuki, Azunime, inne serwisy)
28%
 28%  [ 56 ]
Serwisy polecające(A-P, MAL)
2%
 2%  [ 5 ]
Nazwiskiem autora/nazwą studia
6%
 6%  [ 13 ]
Gatunki, wyznaczniki
25%
 25%  [ 51 ]
Opinią znajomych
13%
 13%  [ 26 ]
Popularnością
9%
 9%  [ 18 ]
Datą wydania
3%
 3%  [ 6 ]
Inne (głosy, animacja itp)
12%
 12%  [ 25 ]
Głosowań: 77
Wszystkich Głosów: 200

Wersja do druku
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 09-02-2009, 19:25   Wybór serii

Pytanie które przyszło mi do głowy ostatni: czym kierują się użytkownicy Tanuka szukając nowych mang i anime?
Obecnie powstaje tyle nowych serii, ze niemożliwe jest zapoznanie się choćby z nowościami, nie mówiąc o wartościowych pozycjach z przeszłości.
Co pomaga nam wybierać
Recenzje-na jakich serwisach
Polecanki- wchodzimy na anime-planet wpisujemy "Code Geass" X osób twierdzi, ze spodoba się nam "Death Note"
Nazwisko, nazwa 50 odcinkowe fantasy Erin spory procent widzów zawdzięcza nazwisku autorki i przychylnie przyjętemu Serei no Morobito. Ryiko Ikeda, Rumiko Takahashi, studio Bones, Gonzo, Sunrise- te słowa a zakładce "Autorzy" dają kredyt zaufania
Gatunki, wyznaczniki "Fantasy, humor, silna postać kobieca"
Opinia Znajomych-tu zaliczamy też temat "Co obejrzeć"
Popularnością Opium dla jednych dla innych powód do niegolądania
Czas wydania Znam takich co oglądają tylko nowości nie mające roku, a niektórzy męczą się ściągając vhsripy starsze niż oni same.
Inne-co jeszcze przyjdzie do głowy

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
Dred Płeć:Mężczyzna
Policenaut


Dołączył: 07 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 09-02-2009, 19:42   

Nigdy nie sugeruję się jakąkolwiek recenzją. A co, jeśli minusy, które podaje autor spowodują, że seria stanie się moją ulubioną? Albo na odwrót: zalety podawane przez recenzenta mogą zrazić mnie do pozycji.
Najczęściej bywa, że na jakimś forum przeczytam dyskusję na temat jakiejś serii (niekoniecznie tym). Później na filmwebie, tudzież innym serwisie podobnej maści czytam sobie krótki opis. Spodoba mi się: biorę, nie spodoba: raczej nie sięgnę przez dłuższy czas (nie przekreślam wszystkich tytułów od razu).

_________________
Znajdźcie sobie świry uczciwą pracę zamiast przebierać się w czyjeś stare łachy i powtarzać w kółko: "Patrzcie jestem głupim średniowiecznym bucem i mam make up i obcisłe rajtuzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 09-02-2009, 19:51   

Głównie opinią znajomych - wiem czy dana seria może mi się spodobać w zależności od tego który znajomy mi ją poleci, lub też odradzi. Z braku opinii zaglądam do recenzji (no dobra, przyznam, że zaglądam nawet opinie mając - chcę wiedzieć czego dokładnie mogę się spodziewać). Zaznaczyłem też popularność, miałem tu jednak na myśli mój instynkt antystadny. Trochę inaczej jest z seriami nowymi (nie zaznaczyłem, bo limit wykorzystałem na inne opcje) - tu kieruję się na początku pokrótkimi opisami i studiem (zazwyczaj nie ruszam niczego co wyprodukuje GONZO) oraz swoistym instynktem, oglądając parę potencjalnie ciekawych serii, a jednocześnie patrząc co ludzie sądzą o seriach, których akurat nie oglądam.

Set Abominae napisał/a:
Nigdy nie sugeruję się jakąkolwiek recenzją. A co, jeśli minusy, które podaje autor spowodują, że seria stanie się moją ulubioną? Albo na odwrót: zalety podawane przez recenzenta mogą zrazić mnie do pozycji.

Nie, żebym coś mówił, ale w recenzjach na Tanuku recenzent uzasadnia co i dlaczego mu się nie spodobało. Ty, jeśli wiesz, że to dla Ciebie cecha o innym znaczeniu dla recenzenta (hipotetycznie - recenzent nie lubi wszelkiego fanserwisu, a Ty szukasz akurat czegoś z jego rozsądną dawką), to i tak możesz sobie wyrobić opinię, nie?

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 09-02-2009, 20:04   

Cóż, ja generalnie patrzę po recenzjach - aczkolwiek z góry odrzucam opinie recenzentów, co do których systemów oceniania bądź obiektywności mam poważne wątpliwości. Jeśli zaś o recenzencie mam dobre zdanie, i tak biorę poprawkę na poglądy recenzenta (po przeczytaniu iluś tam recenzji jednej osoby takie rzeczy się widzi) oraz swoje upodobania.

Kieruję się też opiniami znajomych - inna sprawa, że dotychczas ciężko było o znajomych, których opinia była wartościowa.

W razie czego, mogę także dokonać wyboru serii na podstawie twórcy.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 09-02-2009, 20:05   Re: Wybór serii

Eire napisał/a:
Ryiko Ikeda, Rumiko Takahashi, studio Bones, Gonzo, Sunrise- te słowa a zakładce "Autorzy" dają kredyt zaufania

Gonzo? :D Gonzo albo da coś całkiem fajnego albo totalna chałę.

Ja w sumie głównie sie kieruje opiniami znajomych (czyli głównie jenotów, z którymi mi się mniej wiecej zbiega gust). Czasem sama poszperam jakies recki (ale nie czytam ich praktycznie nigdy) by coś odhaczyć. Patrzę na grafiki. Patrzę na stopień popularności. Patrzę na pierwszy odcinek - i wtedy zazwyczaj wiem czy coś mi spasuje czy nie.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 09-02-2009, 20:15   

Hm, recenzji z czystym sumieniem zaznaczyć nie mogę - choć jest jeden recenzent na tanuki za którego opinią śmiało idę w ciemno. Na innych stronach o tematyce anime nie bywam. Z zasady jednak kieruje się opinią znajomych. Dodatkowo lubię przeskakiwać po zrzutach z produkcji, jeżeli wpadną mi w oko, to na 90% spróbuje zabrać się za daną serie. Na studio czy nazwiska nie zwracam w zasadzie uwagi - chyba jedynym wyjątkiem jest Kyoto Animations, których materiał przyswoiłem w całości. Ale też i oni w każdej produkcji udowadniają, że warto to robić. Gatunek też ma znaczenie - ogółem co prawda przyswajam wszelakie gatunki, ale nie przy każdym nastroju. Z zasady nie chce mi się sprawdzać czy dany tytuł jest popularny czy nie, "wywiad" na temat danego tytułu w necie ogranicza się zazwyczaj do google images.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 09-02-2009, 20:17   

Zdecydowanie opnia znajomych (głównie jenoty, które mają dużą szansę wiedzieć, co może przypaść mi do gustu) do tego gatunek i wyznaczniki - jeżeli ktoś poleca mi ecchi to szanse na to, że je obejrzę, są raczej zerowe. Jeżeli seria jest nowością lub nikt jej nie oglądał, to decydują "inne" - przede wszystkim grafika, to dla mnie bardzo ważna rzecz, czasem seyiuu.

Recenzje czytam już po odnalezieniu danej produkcji, żeby potwierdzić, czy ma szanse mi się spodobać i żeby obejrzeć zrzutki :) Poza tym, często czytam je tylko z ciekawości, bo lubię np. styl danego recenzenta.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Dred Płeć:Mężczyzna
Policenaut


Dołączył: 07 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 09-02-2009, 20:20   

Cytat:
Nie, żebym coś mówił, ale w recenzjach na Tanuku recenzent uzasadnia co i dlaczego mu się nie spodobało. Ty, jeśli wiesz, że to dla Ciebie cecha o innym znaczeniu dla recenzenta (hipotetycznie - recenzent nie lubi wszelkiego fanserwisu, a Ty szukasz akurat czegoś z jego rozsądną dawką), to i tak możesz sobie wyrobić opinię, nie?

Teoretycznie tak. W praktyce wychodzi tak, że po przeczytaniu (dajmy na to) krytycznej recenzji serii X (niech będzie Naruto), wychodzę najczęściej z założenia, że jest słaba i widzę w niej tylko negatywy, które przed przeczytaniem recki wydałyby mi się mało znaczące i z przyjemnością bym ją obejrzał jeszcze parę razy. Tak jakoś mam.

_________________
Znajdźcie sobie świry uczciwą pracę zamiast przebierać się w czyjeś stare łachy i powtarzać w kółko: "Patrzcie jestem głupim średniowiecznym bucem i mam make up i obcisłe rajtuzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
darksamurai Płeć:Mężczyzna
Głupiec z wyboru

Dołączył: 13 Sty 2009
Skąd: Lubartów
Status: offline
PostWysłany: 09-02-2009, 20:38   

Jej... czym się kieruję? Paroma czynnikami.
Z jednej strony polecenie znajomych - mogę się dowiedzieć, o co chodzi, plusy, minusy, etc.
Z drugiej - opinie na forach/stronach - jeżeli 90% osób mówi, że to słabe dzieło, to chyba coś w tym jest...
Z trzeciej - recenzje. Nie ma to jak wstępne informacje o fabule, postaciach i całej reszcie. Przydatna sprawa.
Nie kieruję się nazwą studia/nazwiskiem autora - to, że spodobał mi się jeden tytuł, nie znaczy, że spodoba mi się kolejny...
Gatunki - hmm, nie bardzo. Jak będzie to nieźle zapowiadający się horror, to nie pogardzę. Z drugiej strony nie mam nic przeciwko shoujo. Wchłonę, o ile poziom jakość będzie mnie zadowalała.
Popularność? To, co podoba się jednym, nie musi podobać się drugim.
Data wydania - dopóki grafika mi nie przeszkadza, to mnie to nie interesuje.
Inne - hmm... Na pewno grafika. Jak mi się nie podoba styl rysowania, a reszta nie jest na tyle zachwycająca, żeby mnie powalić, to sobie daruję. Muzyka? Nie ma dla mnie większego znaczenia (choć miło jest, jak jest dobra). Fabuła i postaci - to na pewno się liczy. Nie będę zajmował się lekturą jakiejś pozycji, jeżeli większość bohaterów będzie działać mi na nerwy. A jak fabuły nie ma (a w założeniu ma być), to też dobrze nie jest. Seiyuu - nie zwracam uwagi na to. Ah, jeszcze animacja - dopóki nie chodzi jak kulawy pies, to nie ma znaczenia.

Chyba tyle.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1395309
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 09-02-2009, 20:41   

Cytat:

Cytat:
Ryiko Ikeda, Rumiko Takahashi, studio Bones, Gonzo, Sunrise- te słowa a zakładce "Autorzy" dają kredyt zaufania

Gonzo? :D Gonzo albo da coś całkiem fajnego albo totalna chałę.

I od razu czujemy sie zobowiązani to sprawdzić!

Jako osoba stosunkowo niedawno obecna w fandomie opiszę jakimi kryteriami kierowałam się wybierając.

Dzięki Tanukowi poznałam wiele świetnych serii- Ouran, Serei no Morobito, Chi's sweet home, Code Geass
Polecanki nie bardzo mnie przekonują, wolę polegać na opinii osób których gust znam- dzięki wypowiedziom na forach i rozmowach dałam szanse seriom Noizaga Haruka, Aria, FMA

Najlepsze jednak serie zobaczyłam przez przypadek.
Utena, Saiunkoku Monogatari- bo spodobały mi się obrazki na stronach którychtupodawaćnnie wolno
Lady Oscar- zaintrygował mnie tytuł, a akurat ktoś wrzucał fansuby. W opisie przeczytałam, ze o tytuł najlepszego shoujo rywalizowało z nią Glass Mask

Obecnie "jadę" po autorach- zamierzam "zaliczyć" całą Ikedę, CLAMP'a, RumikoTakahashi. Lubię też studio Sunrise.

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!


Ostatnio zmieniony przez Eire dnia 09-02-2009, 20:43, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 09-02-2009, 20:41   

Tanukowe recenzje to główne źródło, ale staram się wyłapać z nich plusy, minusy i cechy charakterystyczne danego anime i na ich podstawie zdecydować czy anime mi się spodoba. Cyferkowe oceny przecież nie mówią wszystkiego. Clampowy X, którego uwielbiam, jest tego świetnym przykładem.

Poza tym niezastąpione są działy "Co polecacie... ?", oraz tanukowe losowe recenzje, dzięki którym można wpaść na całkiem ciekawe i niedocenione serie.
Powrót do góry
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 09-02-2009, 20:50   

Zawsze wybierałem anime na podstawie zrzutek ekranowych , poszukiwania "tego" bohatera z fanartu i tematyki czasem też gatunku. Ale od czasu przeczytania recenzji innocent venus która kompletnie zniszczyła mi przyjemność z oglądania tego anime nie czytam recenzji chyba że wiem że niema w niej spoilerów.
Czasami używam też kalendarza anime na jednej stronie i przeglądam rating obrazek i gatunki.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Melmothia Płeć:Kobieta
Sexy Chain Smoker


Dołączyła: 09 Lut 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 09-02-2009, 21:17   

Zacznijmy od tego, że ja zawsze mam coś do oglądania… Dlatego nie szukam szczególnie intensywnie nowych tytułów. Moja lista jest dłuuuga i nie zapowiada się, aby mi ich kiedykolwiek zabrakło. Tym bardziej, że cały czas wychodzą nowe. W przypadku tych ostatnich zwykle sprawdzam tylko zrzutkę (jedna wystarczy, nie chodzi mi też o animację – toleruję wszelkie udziwnienia – ale o to, czy nie łypie z nich wielkooka panna z shounena) i gatunek. Staram się nie czytać tych krótkich opisów, chyba że obrazek mnie zaintryguje. Nie lubię ich, bo nic mi nie dają – zwykle są to suche informacje o zawiązaniu fabuły, które nijak nie powiedzą mi, czy to będzie coś ciekawego, ba, mogą mnie wręcz zniechęcić – jak to było w przypadku To Aru, które zaczęłam oglądać dopiero wtedy, gdy poleciły mi je znajome jenoty (których gust znam i mniej więcej wiem, jak ich oceny mają się do moich). Jedynym, co odrzucam na wstępie i więcej się tym nie interesuję są wszelkie Air, Kanony (kiedyś miałam silne postanowienie sprawdzić ten tytuł, ale jak do tej pory nie przemogłam się), Tsukaimy oraz Shany i Shikabane, czyli wszystkie romanse shounen oraz wszelkie przygodówki shounen z tytułową bohaterką płci pięknej, która macha wielkim mieczem/kosą/wpisz inne i ma wielkie oczy (tak, oczy, nie czytać między linijkami). A tak się składa, że takie coś można rozpoznać bardzo łatwo – właśnie po zrzutce, tytule i gatunkach. Są oczywiście wyjątki, ale te docierają do mnie już inną droga, mianowicie właśnie jako „to jest dobre <argumenty>” znajomych jenotów (po pewnym przefiltrowaniu przez mój gust, bo jenoty różne są). Czasami też jestem w stanie wyłapać coś z tych grup tematycznych sama, chociażby patrząc na wspomnianą zrzutkę (tak było w przypadku Toradory). Po obejrzeniu pierwszego odcinka (czasami paru) decyduję na końcu, czy daną serię oglądać dalej. Tyle. W przypadku starszych serii jest trochę inaczej. Owszem, czasami wybór wygląda tak samo: grafika i gatunki, ale wiele serii mam w planach już od dawna, znam tytuł, tylko po prostu nie miałam jeszcze czasu się za niego zabrać. Nie pamiętam, skąd o nich wiem, ale znam je i orientuję się, czego powinnam się po nich spodziewać. Recenzje (na Tanuki) czytam zwykle przed seansem, choć zdarza się też, że przeczytam dopiero po jego zakończeniu. Rzadko czytam recenzje z innych stron. Z recenzjami na Tanuki problemu nie mam, nawet jeśli nie znam danego recenzenta, to bardzo łatwo mogę ocenić po tym, jak osobnik pisze, co uznaje za zalety, a co za wady. Zdarza się również, że w oko wpadnie mi rozmowa jenotów o jakimś starszym tytule, jeśli chwalą - biorę od razu albo odkładam na później z silnym postanowieniem obejrzenia (Tylor, Gokudou-kun). Poza tym lubię czasami włączyć sobie MALa i zacząć od tyłu listy (od najmniej znanych serii) i wtedy dopiero czytać, o czym to jest. Nigdy nie patrzę na studio.

_________________
"Słowo ludzkie jest jak pęknięty kocioł, na którym
Wygrywamy melodie godne tańczącego niedźwiedzia,
Podczas gdy chcielibyśmy wzruszyć gwiazdy"
G.F.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 09-02-2009, 21:19   

Gatunkiem - mam zwyczaj wyszukiwania mało znanych perełek z interesujących mnie gatunków. Twórcy, studio itd - to mnie mało obchodzi. Opinie znajomych - owszem, czasem, ale raczej w obrębie interesującej mnie tematyki i nie nazbyt nachalne, bo te potrafią mnie baaardzo skutecznie zniechęcić do oglądania.
Powrót do góry
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 09-02-2009, 21:25   

Generalnie to od jakichś 5 lat jestem "na bieżąco" sezon po sezonie; przegląd stron domowych nowych serii zazwyczaj daje mi pojęcie, co traktować priorytetowo, nierzadko włącznie z trailerami itp.
Jeżeli coś przeoczę, zazwyczaj inne tanuki oraz znajomi z całego świata w pewnych IRCowych kanałach na rizonie zwrócą moją uwagę.
Co do starszych rzeczy, sprzed 2004, zazwyczaj sięgam po recki z tanuka i azunime oraz opinie tych tanuków, które daną rzecz widziały.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group