FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
  Teraz popularne..
Wersja do druku
Katsuko Płeć:Kobieta
Inna.. niż myślisz..


Dołączyła: 21 Kwi 2009
Skąd: Kraina Marzeń..
Status: offline
PostWysłany: 22-04-2009, 10:00   Teraz popularne..

Jest pełno teraz popularnych [nie z anime] piosenek.. Mi się podobają szczególnie 2:
- J.Timberlake & T.I - Dead & Gone
- Pink - Sorber [czy jakoś tam xd]

A Wy macie jakieś najlepsze piosenki .. nie z anime..?

_________________
"Póki walczę, jestem zwycięzcom"
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9840700
Lila Płeć:Kobieta
BAKA Ranger


Dołączyła: 19 Wrz 2006
Skąd: [CENSORED]
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Lisia Federacja
Omertà
PostWysłany: 22-04-2009, 10:05   

Katsuko napisał/a:
- Pink - Sorber [czy jakoś tam xd]


Sober *

Tak, Kanye West - Love Lockdown ( odkad Mieszko zatanczyl solowke w You Can Dance z ta piosenka - w kolo ja slucham )

PS:
Blagam cie, nie takim rózem !!! ( nic nie widze - jak pewnie wszyscy ci, ktorzy pozostali na Haro )

_________________
" Twas brillig, and the slithy toves, did gyre and gimble in the wabe;
All mimsy were the borogoves, and the mome raths outgrabe.~ "

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ari Płeć:Mężczyzna
Livin' la Vida Loca


Dołączył: 26 Kwi 2007
Status: offline
PostWysłany: 13-06-2009, 19:39   

Lila napisał/a:
Tak, Kanye West - Love Lockdown ( odkad Mieszko zatanczyl solowke w You Can Dance z ta piosenka - w kolo ja slucham )

czy ja wiem czy to jest takie popularne, ja jak sie kogoś pytam o Law Lakdaun to robią oczy w stylu o___O

Osobiscie niestety nie mogę nic znaleśc dla siebie w dzisiejszych radiach puszczających muzykę 'popularną'.

_________________
http://peacegrenade.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9986661
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 27-04-2010, 21:46   

Pozwolę sobie odkopać temat.

Z popularnych ostatnio piosenek raczej nic do mnie nie przemawia. No może poza Nelly Furtado, ale ostatnio nie słychać o niej jakoś za bardzo, więc nie jestem pewny czy można ją zaliczyć do "teraz popularnych".

Chcę jednak napisać o czym innym. Ostatnio przeglądając Joe Monster natrafiłem na artykuł o 50 najczęściej w wyszukiwanych w Google kobietach. Na 7 miejscu tkwi Justin Bieber, którego nazwisko obiło mi się o uszy, jednak nic konkretnego na jego temat nie słyszałem. Po sprawdzeniu na Wikipedii jego płci, stało się jasne że padł tylko ofiarą internetowego humoru. Dzisiaj przypadkowo zerknąłem na newsy gg i natrafiłem na tytuł w stylu "Justin Bieber - fanki prawie pozabijały się na jego koncercie". Tym razem wiedziony ciekawością postanowiłem sprawdzić co jest w nim takiego wyjątkowego. Wystarczyło kliknąć "j" na YouTube, jego nazwisko było pierwsze. Po paru minutach pożałowałem tego co zrobiłem.

Nie wiem czy są tu jacyś jego fani, prawdę mówiąc nie sądzę, ale może ktoś potrafi mi wytłumaczyć co takiego jest w jego "piosenkach"? Ten dziecięcy głos który ma niby być przyciągający (co też wyczytałem na jakimś portalu) nie pasowałby nawet do Fasolek. Teksty piosenek monotematyczne jak aktualnie zbanowany zonk. Zaś sama muzyka nawet nie wpada w ucho (co można jeszcze ostatecznie powiedzieć o np. Tokio Hotel i Hanie Montanie). Ruch sceniczny i image... tu może się nie wypowiem, bo akurat bardzo typowy dla gwiazdek, choć do mnie wybitnie nie trafia.

O gustach się niby nie dyskutuje, ale jak nie o nich to o czym.* Przedstawiłem moje stanowisko, a co wy na ten temat uważacie?

Kanał na YouTube, oczywiście nie polecam, ale może ktoś będzie chciał zerknąć.

Teraz muszę się odchamić, idę posłuchać Mansona.

*by Costly?

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
0rdi Płeć:Mężczyzna
Last man on the moon.


Dołączył: 18 Paź 2009
Status: offline
PostWysłany: 27-04-2010, 21:55   

Nelly ostatnio stosunkowo mało poza udziałem w piosence Tiesto (Who wants to be alone). Po wydaniu ostatniej płyty radio/kanały muzyczne uznały tylko Manos Al Aire za godne uwagi i poświęcenia czasu antenowego. Jak się zastanowić to jeszcze chwilkę ma w piosence Timbalanda - Morning after dark.

Loko zgodzę się z terapią Marylinem, dodałbym do tego Dope : >

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 28-04-2010, 15:46   

Loko napisał/a:

Nie wiem czy są tu jacyś jego fani, prawdę mówiąc nie sądzę, ale może ktoś potrafi mi wytłumaczyć co takiego jest w jego "piosenkach"? Ten dziecięcy głos który ma niby być przyciągający (co też wyczytałem na jakimś portalu) nie pasowałby nawet do Fasolek.

Przecież to tylko produkt dla małych dziewczynek. Ładny słodziutki chłopaczek, który coś potrafi zaśpiewać i dzięki temu wyciągnąć kasę od rodziców, dziewczynek w wieku 10-15 lat szalejących za Justinem i jego piękną buzią. Jakbyś nie wiedział ostatnimi czasy muzyka w takich przypadkach spada na drugi plan. To już nie to co dawniej gdy dziewczyny kochały się w George'u Michaelu, Axelu Rose czy Duran Duran.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 28-04-2010, 17:14   

Dembol napisał/a:
Jakbyś nie wiedział ostatnimi czasy muzyka w takich przypadkach spada na drugi plan.

I właśnie tego nie mogę zrozumieć. Jak można uwielbiać artystę nie za dziedzinę sztuki, w której powinien się spełniać?

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kapplakk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 12 Gru 2009
Status: offline
PostWysłany: 28-04-2010, 17:59   

Ari napisał/a:
Osobiscie niestety nie mogę nic znaleśc dla siebie w dzisiejszych radiach puszczających muzykę 'popularną'.

I właśnie dlatego nie słucham radia.

Dembol napisał/a:
Ładny słodziutki chłopaczek, który coś potrafi zaśpiewać i dzięki temu wyciągnąć kasę od rodziców, dziewczynek w wieku 10-15 lat szalejących za Justinem i jego piękną buzią. Jakbyś nie wiedział ostatnimi czasy muzyka w takich przypadkach spada na drugi plan.


Loko napisał/a:
Jak można uwielbiać artystę nie za dziedzinę sztuki, w której powinien się spełniać?

Może po prostu wielu ludziom słoń na ucho nadepnął i razem z ładnymi buziami wciągają każdy chłam...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 28-04-2010, 18:41   

Cytat:
Może po prostu wielu ludziom słoń na ucho nadepnął i razem z ładnymi buziami wciągają każdy chłam...

Nie do końca. Mam wrażenie, że niektórzy zapominają że to właśnie media kształtują gusta i podpowiadają co jest teraz modne. Kilkanaście lat temu, wmawiały że jest to Georg Michael czy Guns'n'Roses (i okej, absolutnie się z tym zgadzam!), teraz jest to jakiś tam Justin czy inna Hannah Montana. Jeżeli ktoś nigdy w życiu nie miał okazji posłuchać prawdziwej, dobrej muzyki na poziomie, bo np rodzice też słuchają radiowej papki, puszcza ją szkolny radiowęzeł i w ogóle atakuje ona z każdej strony, to czemu się dziwić? W tym wieku człowiek jest przewrażliwony na punkcie bycia fajnym, a słuchanie muzyki takiej jak wszyscy bardzo to ułatwia. I nie, nie mówię że każdy nastolatek tak ma, ale nieliczne wyjątki które znam tylko potwierdzają regułę.

Druga sprawa (i są to tylko moje teorie spiskowe), teraz ton nadają duże wytwórnie, producenci. Których dużą większość interesuje raczej zysk niż nawracanie społeczeństwa. Kiedyś oprócz ładnej buzi potrzebny był głos, teraz wystarczy komputer i dobry chórek. Zresztą podobnie jest z "aktorami"... Niestety czasy w których talent był czymś niezbędnym do zrobienia kariery minęły, teraz nikt nie pogoni cię ponieważ nie potrafisz śpiewać, wystarczy że będziesz mieć urodę, która pozwoli ci kupić względy nastolatek.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Majo-san Płeć:Kobieta


Dołączyła: 31 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 28-04-2010, 19:02   

moshi_moshi napisał/a:
W tym wieku człowiek jest przewrażliwony na punkcie bycia fajnym, a słuchanie muzyki takiej jak wszyscy bardzo to ułatwia. I nie, nie mówię że każdy nastolatek tak ma, ale nieliczne wyjątki które znam tylko potwierdzają regułę.


I ja się strasznie cieszę, że jestem takim wyjątkiem, ogromnie się cieszę. Mam w klasie koleżankę, która zachwyca się tym Justinem, ale na pytanie "Dlaczego jest taki fajny?" nie umie sensownie odpowiedzieć. Tak jak napisała moshi_moshi w tym wieku człowiek jest przewrażliwiony na punkcie bycia fajnym, a media doskonale o tym wiedzą i to one wskazują najnowszą modę. Nastolatki szaleją za tym "ślicznym chłopcem, który posiada talent". Mniejsza o to, jaki talent.. ważne, że śliczny i pokazuje serce rękoma.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 28-04-2010, 19:29   

moshi_moshi napisał/a:
Niestety czasy w których talent był czymś niezbędnym do zrobienia kariery minęły, teraz nikt nie pogoni cię ponieważ nie potrafisz śpiewać, wystarczy że będziesz mieć urodę, która pozwoli ci kupić względy nastolatek.
Ba, jest gorzej. Talent w starym stylu nie jest wbrew pozorom aż tak mile widziany - bo z talentem idzie zwykle pewna doza samodzielności. Taki wykonawca chce mieć własny (a nie narzucony) styl, chce eksperymentować z muzyką, potrafi podejmować decyzje z powodów innych niż komercyjne - innymi słowy, stanowi dla wytwórni ryzyko. Znacznie lepiej przeprowadzić łapankę do nowego boys/girlsbandu, albo wykreować od zera kolejną śpiewającą plastikową pop-gwiazdkę. Gdy się znudzą widowni, zastąpi się ich kolejnym "odkryciem", i tak interes się będzie kręcił dalej.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 28-04-2010, 19:33   

Bezimienny napisał/a:
. Gdy się znudzą widowni, zastąpi się ich kolejnym "odkryciem",

A większość tych "odkryć" jest wzięta ze zwykłych castingów.
Powrót do góry
kapplakk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 12 Gru 2009
Status: offline
PostWysłany: 28-04-2010, 21:53   

Ja jednak podtrzymuję swoją tezę, większość ludzi słucha chłamu bo ma chłamowate poczucie gustu i tyle. To, że ktoś jest nastolatkiem, w tym względzie nie za bardzo jest wytłumaczeniem - zwłaszca biorąc pod uwagę dzisiejszą dostępność muzyki i innych mediów. Warto też zwrócić uwagę, że każdy nastolatek ogląda np. reklamy, które same w sobie mogą być źródłem pytań typu "a co to za podkładzik był? co to za muza?". Przykładów można wymyśleć sporo. Ja w podstawówce podrzucałem znajomym z klasy moją muzykę - jeden kumpel z tego korzystał, rszta wolała chłam z dyskotek szkolnych. W liceum podobnie - paru znajomych słuchało podobnych rzeczy do mnie, jeden kumpel słuchał punka, kilka dziewczyn dobrego rocka, a reszta chłamu. Chłam rządzi i to moim zdaniem kształtuje w dużej części taką a nie inną postawę dużych wytwórni. Poza tym, czemu dobrą muzykę gra się w małych klubach, a na masówkach leci chłam? Masy lubią chłam. Chłam jest w cenie. Ile razy napisłaem chłam w tym poście??:)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
zonk486 Płeć:Mężczyzna
Głupek na wynajem!!


Dołączył: 16 Kwi 2009
Skąd: Piotrków Trybunalski
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 06-05-2010, 08:50   

Loko napisał/a:
Teksty piosenek monotematyczne jak aktualnie zbanowany zonk.


Wypraszam sobie!! nie jestem aż tak monotematyczny, jak ci się wydaje!!

Poza tym częściowo nie zgadzam się z postem moshi_moshi. Ja w tym wieku byłem na tyle odważny, żeby stanąć okrakiem przeciw nurtowi słuchając np. Jacka Kaczmarskiego czy Republiki, bo twierdziłem, że moja muzyka, to tylko moja sprawa. Z tego wzięło się przekonanie, że w telewizji i w radiu nie ma nic, co mogłoby mnie zaciekawić (Nie nazywajmy tego chłamem, bo każdemu może się podobać coś innego, a o poziomie tej muzyki nie warto rozmawiać, bo każdy ma inne odczucie jej poziomu.). Między innymi muzyka wykształciła we mnie chęć do zajmowania się czynnościami wymagającymi kreatywności (pisanie wierszy, tworzenie kolejnych motywów do opowiadania).

Loko napisał/a:

Teraz muszę się odchamić, idę posłuchać Mansona.


Ale podałeś przykład na "odchamienie się". Dla mnie jest to odwrotność tego stwierdzenia.

A co do utworów, które słucham i są względnie popularne to mam tylko jeden typ:

Jay-Z ft. Alicia Keys - "Empire state of mind"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1281908
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 06-05-2010, 12:06   

zonk486 napisał/a:
nie jestem aż tak monotematyczny, jak ci się wydaje!!

Bardziej?

zonk486 napisał/a:
Ale podałeś przykład na "odchamienie się". Dla mnie jest to odwrotność tego stwierdzenia.

Na następny raz puszczę sobie Gitary Niepokalanej, żebyś nie poczuł się zgorszony.

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group