FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
  Toaru Majutsu no Index
Wersja do druku
Ponury Płeć:Mężczyzna
Grim Greetings


Dołączył: 27 Lip 2006
Skąd: ....diabli wiedzą
Status: offline
PostWysłany: 09-07-2009, 03:03   Toaru Majutsu no Index

Obejrzałem jakiś czas temu Toaru Majutsu no Index i po lekkim ochłonięciu zakładam ten oto temat.
To może od początku. Do seansu zachęcił mnie fakt iż dawno nie oglądałem tego typy serii oraz bardzo dobra i zachęcająca recenzja Avellany, szczególnie moment cytuje „bohater, który myśli” ^^ Ba... często nawet kombinuje jak koń pod górę żeby rozwiązać dany problem. Na szczęście nie tylko sam główny bohater, bo i reszta postaci na łeb na karku i potrafi z niego korzystać.
Choć to shonen, a w takowych nierealne zjawiska są na porządku dziennym, to zachowanie postaci było bardzo prawdopodobne. Odczuwałem pewną dozę realizmu, choćby przy, również rzeczonym w recenzji, odnalezieniu zwłok i natychmiastowym wezwaniu policji. Jeszcze chyba nigdy się z czymś takim nie spotkałem. Wyjątkiem może być tylko to że niemal wszyscy "źli" okazywali się tak naprawdę dobrymi ludźmi, którzy chcieli dobrze, albo dostawali odgórne rozkazy (może lekko przesadzam, ale były przynajmniej 3 takie przypadki)
Wiem na pewno że zabiła mnie ironia utraty pamięci. Co najmniej straszne jak całe jego poprzednie życie obróciło się w niwecz. Ciągle nie mogę zrozumieć dlaczego nie chciał nikomu o tym zdradzić, ale pewne jest że świetnie grał, szybko kojarzył, wymyślał coś na poczekaniu. Piekielnie inteligentna bestyja ^^ No ale ciągle któraś ze stron może mogła by coś na to poradzić, zrekonstruował komórki lub coś w tym guście.
Jak już dochodzę do stron, to pojawiło się jedno z moich ulubionych połączeń, Magia i Technologia, tudzież Nauka. Uwielbiam te dwa motywy występujące razem, choć ciągle mam lekkie wahanie czy ESP aby na pewno zaliczyć do nauki, choć z drugiej strony zwiększali swe moce za pomocą badań naukowych więc... Swoją droga Touma ma naprawdę ciekawą moc. Gdyby tylko mógł ją jakoś rozszerzyć na drugą rękę, czy nawet całe ciało to byłby wtedy niezwykle potężny (chociaż przepakowana postać to już nie to samo, nie musiał by kombinować i ciągle mieć na uwadze swego życia)
Na grafikę nie można narzekać pod żadnym pozorem. Jest płynna, dynamiczna, projekty postaci miłe dla oka, czego chcieć więcej? ;] Muzyka trzyma klimat, bardzo dobrze pasuje, trochę muzyki elektronicznej, chóry... było tego trochę więcej, ale jakoś nie potrafię tego wszystkiego nazwać, ważne że jak trzeba dynamiczna, i kiedy trzeba spokojna, nastrojowa.
Ta epizodyczność fabuły może trochę razić, bo jednak historie, mimo że ciekawe, nie mają jakiegoś wspólnego zakończenia, ale to tylko pokazuje że to dopiero początek, a historia z pewnością znajdzie wreszcie swe zakończenie w kontynuacji. I takiej na taką to właśnie kontynuacje z niecierpliwością wyczekuje, bo uważam że jest na co czekać.
Zasłużona dziewiątka ;]

_________________
Live fast, die young,
make a pretty corpses
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6705894
Enichi
Gość
PostWysłany: 13-07-2009, 21:45   

Jak dla mnie się nie podobało. Zapowiadało się dobrze, ale później wyglądało to tak jakby nie mieli pomysłów co robić. Pierwszy wątek całkiem ciekawy i nawet widowiskowe sceny akcji, a później czym dalej tym nudniej.
Powrót do góry
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 13-12-2009, 18:10   

Ot, odświeżam bo chcę zadać pytanie. Czy słyszał ktoś coś może o możliwej kontynuacji Index? Bo z tego co wiem to Raligun jest "side story" i nie opowiada już o przygodach Toum'y i Index, tylko Shockera :).

Ogólnie seria jest dla mnie wzorem dla shounenów, dowodem, że jak się chce i potrafi to można wszystko to co już było pokazać w nowy i genialny sposób. Jest to jedna z moich ulubionych serii, a ostatnio poleciłem ją kilku znajomym i byli zachwyceni. Stąd moje pytanie. Jakieś informacje o kontynuacji, czy też może Touma i Index przewijają się jakoś w Raligun, tak jak wcześniej inni bohaterowie przewijali się w przygodach Toum'y? Bo jeszcze nie zacząłem Raligun, od kiedy na razie mam wystarczająco do oglądania...

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard


Ostatnio zmieniony przez Mitsurugi dnia 13-12-2009, 18:30, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 13-12-2009, 18:22   

W Railgunie przewija się Touma. Ogólnie owszem, przygody BiriBiri to side-story, ale materiału źródłowego na ciąg dalszy Indexu jest bardzo dużo - zekranizowanych zostało 6 albo 8 (o ile dobrze pamiętam) tomów light novel, a w Japonii ukazało się już bodaj około 16.
Tak czy siak na pewne informacje odnośnie kontynuacji pierwowzoru trzeba będzie pewnie poczekać na wyniki sprzedaży DVD/BluRayów z Railgunem, a że seria ma 24 odcinki nie nastąpi to zapewne zbyt szybko.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 13-12-2009, 18:34   

Dzięki za info, Keii :).

To Raligun to wciąż niektóre wątki z light novel, czy czyste fillery?


BTW. Podobno są jakieś Toaru Majutsu no Index OVA? Prawda to czy plotka?

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 13-12-2009, 18:42   

Nie tyle filler, co spinoff:
Wiki napisał/a:
The side story entitled Toaru Kagaku no Railgun (とある科学の超電磁砲?, A Certain Scientific Railgun) started serialization in Dengeki Daioh[3] in May 2007. The story tells of the events before and during the time of the novels from a different perspective from the main character, Mikoto Misaka and her friends. Currently, four volumes have been released.

A tomów oryginalnego To Aru na chwilę obecną jest 19.

Co do OAVek, wypuszczono jedynie takie cuś.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 19-12-2009, 12:43   

Pierwszy minus (przynajmniej dla mnie) to to, że trochę loli tam jest, drugi to taki, że jest nudne. Przejechałem 5 odcinków i mimo, że naprawdę chciałem to obejrzeć, to w ostatnim przeze mnie obejrzanym odcinku z minuty na minute coraz bardziej mialem ochote to wylączyć.

Ogólnie jeśli komuś nie spodoba się pierwszy odcinek, to raczej cała seria mu się nie spodoba.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lila Płeć:Kobieta
BAKA Ranger


Dołączyła: 19 Wrz 2006
Skąd: [CENSORED]
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Lisia Federacja
Omertà
PostWysłany: 05-02-2010, 11:15   

cesarz vedry napisał/a:
Ogólnie jeśli komuś nie spodoba się pierwszy odcinek, to raczej cała seria mu się nie spodoba.

W życiu bym tak nie powiedziała.

Seria nabiera tępa po sprawie Index'u - oczywiście najlepsza część to Biribiri i Siostrzyczki!

Zabierałam się za CG 7 razy, bo nie podobały mi się pierwsze odcinki... I WIESZ CO? Uwielbiam teraz ta serie. Jest dużo serii anime gdzie pierwsze odcinki prawie nic nie wnoszą do fabuły lub po prostu są nudne, a seria w miarę trwania się rozkręca i jest bardzo miła do oglądania.

Co do Index'u - Przyznaje, że lubie taki styl a Railgun jest jednym z moich ulubionych anime ze wszystkich tych Set++ serii które oglądałam. Za grafikę, humor, postacie, muzykę...

_________________
" Twas brillig, and the slithy toves, did gyre and gimble in the wabe;
All mimsy were the borogoves, and the mome raths outgrabe.~ "

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 07-06-2010, 10:32   

Drugi sezon To aru potwierdzony!

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 07-06-2010, 10:46   

Keii napisał/a:
Drugi sezon To aru potwierdzony!
Yaaay~!

Inna rzecz że po wynikach sprzedaży BD należało tego oczekiwać. Dobra wiadomość!

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 07-06-2010, 10:59   

YEEEEEEEEESSSSSSSSSS!!!

To jest zdecydownie dobra informacja!

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Piotrek Płeć:Mężczyzna
Nikt niezwykły


Dołączył: 26 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 07-06-2010, 11:22   

Yatta! Wielkim fanem Index'a nie jestem, jednak po pierwszej bardzo dobrej części można spodziewać się sporo od kontynuacji. Teraz pozostaje tylko czekać na kolejne informacje i premierę.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Lila Płeć:Kobieta
BAKA Ranger


Dołączyła: 19 Wrz 2006
Skąd: [CENSORED]
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Lisia Federacja
Omertà
PostWysłany: 07-06-2010, 12:43   

Bardzo dobra wiadomość, lecz to była tylko kwestia czasu i opublikowania tego, bo to, że wyjdzie 2 sezon nie było co podważać. Za dobry materiał z Mangi i Novelek.
/me i tak się cieszy, teraz tylko Railgun 2.

_________________
" Twas brillig, and the slithy toves, did gyre and gimble in the wabe;
All mimsy were the borogoves, and the mome raths outgrabe.~ "

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 07-06-2010, 15:40   

A wiadomo jaki zakres fabularny nowelek będzie zawarty w nowej serii?
Powrót do góry
Lila Płeć:Kobieta
BAKA Ranger


Dołączyła: 19 Wrz 2006
Skąd: [CENSORED]
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Lisia Federacja
Omertà
PostWysłany: 07-06-2010, 16:53   

Sm00k napisał/a:
A wiadomo jaki zakres fabularny nowelek będzie zawarty w nowej serii?

Podejrzewam, ze nie dojdzie nawet do "Grupy" ale to moje przypuszczenia. Więc pewnie dalsze walki z Kościołem 'Index bez wnikania w głąb projektu Siostrzyczek. Siostrzyczek 2 się pewnie nie spodziewaj w tej serii, szybciej w Railgunie 2 ale też wątpię, bo w pierwszej serii była polowa zapychaczy i nawet teoretycznie porządnie nie było o tym jak Mikoto niszczy laboratoria. Ja chce "Group"!

_________________
" Twas brillig, and the slithy toves, did gyre and gimble in the wabe;
All mimsy were the borogoves, and the mome raths outgrabe.~ "

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 5 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group