FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  JoJo's Bizzare Adventure
Wersja do druku
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 21-10-2009, 11:55   JoJo's Bizzare Adventure

Jedna z najdłuższych mang w historii (94 tomy), 70 millionów sprzedanych kopii na całym świecie. Adaptacja fragmentaryczna w postaci serii OVA oraz filmu (którego nie da się zdobyć poza Japonią, niestety). Z przymrużeniem oka bierze schematy Shonen i przesadnie je wyolbrzymia aż do idiotycznego poziomu, nie boi się eksperymentować (łącznie ze zmienianiem całej obsady) i epatować przemocą. Podzielona jest na 6 rozdziałów, koncentrujących się wokół różnych bohaterów, których łączy przezwisko JoJo. Ma też kontynuację, wychodzącą mangę Steel Ball Run, którą można właściwie liczyć jako rozdział 7.
Mangę znam tylko lekko (na razie zapoznaję się powoli z pierwszym rozdziałem), ale wydaje siębyć bardzo niezła. Czy ktoś ją zna? Co o niej sądzicie? A o adaptacjach?
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dred Płeć:Mężczyzna
Policenaut


Dołączył: 07 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 21-10-2009, 14:06   

JoJo's Bizzare Adventure poznałem dzięki nawalance CapComu o tymże tytule. A było to spowodowane sporą popularnością ataku "Wryyyyyy!" głównego villiana serii, Dio Brando (skojarzenia z heavy metalem uzasadnione:)).

Obecnie zacząłem oglądać serię OVA i zapowiada się bardzo dobrze.

_________________
Znajdźcie sobie świry uczciwą pracę zamiast przebierać się w czyjeś stare łachy i powtarzać w kółko: "Patrzcie jestem głupim średniowiecznym bucem i mam make up i obcisłe rajtuzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 22-10-2009, 11:51   

OVA są średnie, a film podobno wycofano ze sprzedaży bo bardzo się nie spodobał autorowi (za dużo pozmieniano w stosunku do oryginału). Nawet w internecie ciężko go dostać.
Manga rządzi. Obecnie jestem niemal na bieżąco z amerykańskim wydaniem (wydają trzecią, najpopularniejszą część). Kreska już jest na przyzwoitym poziomie bo w 1 i 2 czasami może razić brakiem proporcji i błędami. IMO dużo lepsza od innych shounenów. Świetne designy i zupełnie odkręcone pomysły nie pozwalają się nudzić.
Dred napisał/a:
skojarzenia z heavy metalem uzasadnione
Hehe, 3/4 nazw postaci lub przyzywanych przez nich standów powinna się kojarzyć, w zależności od części, z jakimś zespołem albo projektantem mody.

Mam też oba artbooki. Boskie są. Szczególnie drugi.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group