FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
  Multiświat - pytania ogólne.
Wersja do druku
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 14-11-2009, 22:18   Multiświat - pytania ogólne.

Patrząc na obfitość działów poświęconych pytaniom pt. „Ktoś chce zagrać?” (przykładami ten dział i ten dział) stwierdziłem, że korzystnym byłoby stworzyć jeden dział zbiórczy, mieszczący wszelakiego rodzaju pytania. Tak więc, można by było tu zadawać pytania rodzaju „jestem milośnikiem X, ktoś chce questa w tym?”, jak rownież „proszę o wyjaśnienie punktu Y z regulaminu w danej sytuacji” czy inne.

Innymi słowy, dział ten miałby umożliwić zadawanie wstępnych pytań nie pasujących do żadnego innego działu (czyli de facto odnoszących się do Multiswiata ogólnie miast do konkretnych questów). Miałby też ułatwić szukanie graczy w Multiświecie - ponieważ nie trzeba byłoby zakładać nowego tematu, aby zadać krótkie pytanie. Na koniec, miałby nieco odhermetyzować Multiświat i ułatwić chętnym aklimatyzowanie się w owym uniwersum.

Tak więc, pora na pierwsze pytanie - czy dział ten ma błogosławieństwo wielkiego Serika? ;) Bo nie ukrywam, że bez zgody moderatorskiej owy temat sensu nie ma.

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 14-11-2009, 23:02   

Oczywiście, że ma błogosławieństwo :)
Ja w miarę możliwości oczywiście będę się starała odpowiadać. Dobry pomysł, bo faktycznie osoba niezorientowana, która dopiero chciałaby zacząć tu zabawę, może mieć sporo wątpliwości.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 19-11-2009, 20:42   

Ekhm, ja założyłem, to i ja będę najwięcej będę używał...

Tak więc - komuś widzi się członkowstwo w wyśnionym (całkiem dosłownie :P) towarzystwie knujów? Takim, wprawdzie które do panowania nad światem nie dąży (bo po cóż?), nie oddaje czci Wielkim Pradawnym Potęgom i nie ma odchyleń w kierunku praktykowania końców świata... Ale i tak knuje intrygi bardziej niepojętne niż szachrajstwa fiskusa, a atmosferą tajemniczości mogłaby przytłoczyć związki cyklistów? Oczywiście, działalność spiskowa nie byłaby wszystkim - ale nie planuję zaprowadzenia jakiegoś totalitaryzmu, więc czas wolny pozostawię w gestii waszej :PGrupa taka nie miałaby charakteru tak formalnego, jak niektóre inne organizacje. Co więcej, póki co, więcej byłoby nieustalone aniżeli ustalone. Well, całkiem zrozumiałe, zważywszy, że sama grupa miałaby się ukonstytuować dopiero z biegiem czasu. Jednak, już teraz chciałbym uczulić wszystkich, iż nie jest to opcja dla domorosłych dyktatorów. Jakąkolwiek formę miałaby przybrać w efekcie końcowym ta quasigrupa... To raczej pewnym jest, że wprawdzie tolerować może ona rozmaitych lokalnych satrapów, to raczej w składzie ogólnym popierać ich nie będzie. A już tych, którzy zdecydowali się pójść o krok dalej, grupa ta tolerować niemal na pewno nie będzie.

W każdym razie, ta pseudoloża masońska nie miałaby w jakikolwiek sposób kolidować z WiPem czy AntyWiPem - zwłaszcza, że raczej nie miałaby dużych ambicji politycznych (co nie znaczy, że zrzeka się wszystkich praw do interwencji w imię ideałów swoich członków :P), a sama oficjalnie by nie istniała. Poza tym, nie oszukując się, w chwili obecnej z organizacjami starymi trudno wejść w konflikt.

Well - ktoś byłby chętny na taką rozrywkę?

I tak, nie jest to nic określonego. Cele i inne sprawy in progress - co jest o tyle sensowne, że planuję raczej grupę tworzoną przez członków niż członków podporządkowanych grupie. ;)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Galnea Płeć:Kobieta
Wierna Imperialistka

Dołączyła: 31 Mar 2009
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 22-11-2009, 00:32   

Czyli chodzi o grupę, która zajmowała by się knuciem dla samej radości knucia? Czegoś w stylu badaczy ludzkiej (i nieludzkiej) natury, których interesują bardziej doświadczenia pokroju "co on zrobi, jeśli pociągnę za TEN sznurek", niż jakieś wymierniejsze korzyści?
Mogło by być ciekawie.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
 
Numer Gadu-Gadu
2483333
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 22-11-2009, 00:35   

Tak zwana loża szyderców, tak.

Kiedyś to się Agendą nazywało.
Powrót do góry
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 22-11-2009, 01:27   

sm00k, nie wiem nic o Agendzie - ale zapewne spudłowałeś :P Distant ma pchły (oraz niewiele więcej możliwości działania niż straszenie innych tymi pchłami...), więc nie zamierzam go naśladować. Poza tym, nie wydaje mi się, aby forma miała być podobna.

Galnea - ja jestem wierzącym ewolucjonistą, więc mi eksperymenty do niczego nie potrzebne ;) Niemniej, tak - nie wykluczam działań o tego typu charakterze. Inna sprawa, że osobiście mimo całej cyniczności takiej organizacji widziałbym w niej pewną dozę ideałów - więc choćby osobiście np. zabawy w tyrana tolerować bym nie zamierzał (niezależnie od wartości poznawczej tego). Do loży szyderców więc by nam trochę mogło brakować - choćby mojej postaci brakowałoby nieco dystansu do otaczającego ją świata.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Galnea Płeć:Kobieta
Wierna Imperialistka

Dołączyła: 31 Mar 2009
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 22-11-2009, 21:37   

No i dobrze - w zasadzie tyranów jest dość i było by to zbyt ograne rozwiązanie. Loża Szyderców dla mnie odpada - planuję zrobić postać ciekawską (żeby nie powiedzieć wścibską), ale nie lubiącą robić innym krzywdy i poczuwającą się do odpowiedzialności za "obiekty badań". W razie czego wchodziłoby przerwanie intrygi i próba załagodzenia skutków, gdyby wydarzenia zaczęły przybierać zbyt ekstremalną formę.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
 
Numer Gadu-Gadu
2483333
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 22-11-2009, 21:41   

Galnea - proszę bardzo ;) Zacząłem już zbierać członków (well, to formalnego charakteru jeszcze nie ma) - aby w krótkim queście zrobić jakiś fabularny początek dla naszej działalności ;) [tak, jak zresztą widać po owym temacie - jest to nastawione głównie na stworzenie jakichś powiązań]

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 22-11-2009, 21:55   

Galnea, na moje oko będziesz pasować jak ulał :>

Ja się oczywiście dam przyzwać, ale jutro - dzisiaj zajmuję się intensywnym umieraniem - -" (a poza tym - wchodzę!) :D

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Miya-chan Płeć:Kobieta
Aoi Tabibito


Dołączyła: 08 Lip 2002
Skąd: ze światów
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 22-11-2009, 22:39   

Serik mówi, że ja też wchodzę ;) Skoro nie ma Wielkich Planów, to znaczy, że będzie Chaos. A z Chaosu fajne rzeczy wyłażą :>
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 22-11-2009, 23:35   

Miya - a gdzieeeee tam. Wielkie Plany są - ale trochu zbyt chaotyczne i trochę ich zbyt dużo, aby zapanował Ład ;)

A moje pytanie będzie krótkie - Serika, my żyjemy w Matrixie? ;) [pytanie zainspirowane postem w Krwawej Jatce]

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 22-11-2009, 23:44   

Żyjemy w wielowymiarowej przestrzeni o nieograniczonych możliwościach. Oczywiście matrix jest podprzestrzejnią Multiświata :P (tak, algebra mi się rzuciła, nie słuchajcie mnie...).

A bardziej serio: w zasadzie nie, ale coś z tym musiałam zrobić.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 22-11-2009, 23:49   

O, algebra? Dobrze wiedzieć, że w takim razie pewnie Matrix będzie przestrzenią liniową ;)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ren Płeć:Mężczyzna
蓮 <-- To moje imię.


Dołączył: 25 Cze 2010
Skąd: Manticore
Status: offline

Grupy:
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 05-07-2010, 00:48   

Może teraz z innej beczki ? ;]

Eeee Witam jestem Ren i .... jestem tu nowy.. ;)

Może zacznę tak: Co się dzieje ?
Jakiś zstój ? są prowadzone jakieś questy ? tak przeglądam i przeglądam i widzę, że cos troszkę staneło ...
Mam kilka pytań ... w sumie to nie znalazłem odpowiedzi lub źle szukałem .. ;]
Czy do danego questu który się aktualnie rozgrywa można się dołączyć "ot tak poprostu", dopisuję się jako następny post i już jestem ? Czy może gdzieś należy poprosić o zgodę ?

Pytań mnustwo ale to w sumie jest najważniejsze ... i czy postać którą "stworzyłem" mogę ot tak sobie dodać do spisu postaci ? ...
.... co tam jeszcze miałem się zapytać ...

Na razie niech będzie tyle zobaczymy czy nie jestem za głupi by to zrozumieć ;)

_________________
Yoake umare kuru mono yo,
Keshite miushinawa naide,
You are you shoujyo yo ima koso!
Furi hodoki tachi agare!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1146958
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 05-07-2010, 01:21   

Cześć ;)

To od końca:
1.Postać jak najbardziej możesz i powinieneś wrzucić do spisu postaci. Jest dobrze.
2. Naturalną cechą Multiświata jest aktywność sezonowa. To nic dziwnego i nic niepokojącego, ten dział tak ma i już. Akurat trafiłeś na zastój (chociaż orkiestra zdaje się rozkręca się bardzo fajnie), zapewne za jakiś czas minie.
3. Do danego questu można dołączyć pisząc posta, ale w dobrym tonie jest uprzednio zapytać o opinię założyciela.
Na pewno aktywna jest Filharmonia, MAC jest nie do zdarcia (chociaż Mistrzostwa Świata go skutecznie stłamsiły jakoś :P), a poza tym Karel i spółka pewnie jednak zrobią herbacie kęsim (i będę protestować aktywnie, jak tylko mi się sesja skończy).

Rozejrzyj się spokojnie, powodzenia :>

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 4 Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group