FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Szukam pomocnika
Wersja do druku
Kunio Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Sty 2010
Status: offline
PostWysłany: 26-01-2010, 19:15   Szukam pomocnika

Szukam chętną osobę do pomocy w robieniu mojej strony która powstała przed chwilą a mianowicie www.animewtv.dbv.pl strona jest poświęcona emitowanym serią w polskiej tv. Moim celem jest zamieszczanie tam anime które jest emitowane na jakimś z programów by przeciętny fan mógł zarezerwować sobie tv na daną serię ;) . Poszukuję kogoś kto pomógł by mi w jej realizacji więcej info na gadu. Więc jeżeli ma ktoś czas i ochotę to niech się zgłosi ;).
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9821812
Dred Płeć:Mężczyzna
Policenaut


Dołączył: 07 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 26-01-2010, 20:53   

1. Banner odstrasza na kilometr.
2. Pamiętaj, że umieszczanie plików, będącymi ripami z polskiej TV pozycji obecnie emitowanych seriali czy filmów w TV jest niezgodne z prawem i lepiej się w to nie paprać. Znam ludzi, którzy dzięki tego typu działalności mieli nalot policji i konfiskację kompa. I mówienie o wygaśniętej licencji nie ma nic do rzeczy.
3. Jeśli chodzi Ci o stronę informacyjną, to raczej nie ma to sensu z racji istnienia takiej emcyklopedii.

_________________
Znajdźcie sobie świry uczciwą pracę zamiast przebierać się w czyjeś stare łachy i powtarzać w kółko: "Patrzcie jestem głupim średniowiecznym bucem i mam make up i obcisłe rajtuzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 26-01-2010, 21:02   

Ja bym dała jednak Kuniowi jakiś kredyt zaufania :)

Strona jest w fazie początkowej, nawet bardzo początkowej - o ile wiem, dość trudno jest pozyskać ludzi do robienia czegoś, czego jeszcze nie ma. W międzyczasie dopracuj szablon, przygotuj miejsce pod grafik i zareklamuj się z czymś takim, a nie z domyślnym szablonem.

Dred - o ile rozumiem, ani z opisu tu, ani na stronie, nie wynika, żeby chodziło o coś poza stworzeniem grafiku aktualnie emitowanych w polskiej telewizji serii. Taka strona byłaby naprawdę bardzo przydatna - niestety linkowana przez Ciebie Encyklopedia Anime w Polsce jest martwa od roku 2006, to zbiór nadal przydatny, ale jednak nieaktualny. Najwyższy czas, żeby się dorobiła następców - oby na jej poziomie.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Kunio Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Sty 2010
Status: offline
PostWysłany: 26-01-2010, 21:05   

1. Banner jeszcze będzie zmieniany bo rzeczywiście odstrasza
2. Nie zamierzam wrzucać plików
3. Tak wiem że istnieje ta strona ale już dawno nie była aktualizowana (o ile się nie mylę ostatnia aktualizacja 2006 roku była) a co idzie z tym nie zawiera informacji co emituje polska tv aktualnie ;)

W każdym razie będę starał się aby strona wyglądała dość ładnie może jak znajdę kogoś chętnego to razem popracujemy nad estetyką jeżeli Dred masz jakieś propozycje co jeszcze zmienić prócz loga to czekam na porady.

EDIT:
Avellana dziękuję za porady napewno się przydadzą ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9821812
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 26-01-2010, 22:01   

Nie mogę powstrzymać się przed lekkim offtopem - a przypadkiem jakiś czas temu na Tanuki nie miał powstać taki dział?

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 26-01-2010, 22:03   

Miau, ale ostatecznie zabrakło mocy przerobowych - przede wszystkim od strony informatycznej, bo to nas najbardziej limituje :)

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Dred Płeć:Mężczyzna
Policenaut


Dołączył: 07 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 26-01-2010, 22:07   

Cytat:
2. Nie zamierzam wrzucać plików.

I bardzo dobrze, po prostu ostrzegałem. :) Zmylił mnie pusty dział Download oraz "pomysł na stronę".
Cytat:
żeby chodziło o coś poza stworzeniem grafiku aktualnie emitowanych w polskiej telewizji serii. Taka strona byłaby naprawdę bardzo przydatna

Nie wróżę nic dobrego, choćby dlatego, iż Media2 i taki Acep na bierząco informują o nadchodzących emisjach. W JEDNYM przypadku by się strona przydała - AXN Sci-Fi nie robi żadnych zapowiedzi nadchodzących pozycji i aby dowiedzieć się, co nowego dojdzie niezbędne jest przeglądanie na bierząco "programów TV".
Cytat:
Taka strona byłaby naprawdę bardzo przydatna - niestety linkowana przez Ciebie Encyklopedia Anime w Polsce jest martwa od roku 2006, to zbiór nadal przydatny, ale jednak nieaktualny. Najwyższy czas, żeby się dorobiła następców - oby na jej poziomie.

Aktualizacja i owszem, by się przydała. :) Kunio-kun (xDxDxD), jakbyś potrzebował pomocy w ramach anime emitowanych w latach 2006-2010 (czyli do dziś), zgłoś się do mnie na PM. Znam ludzi, którzy dysponują sporoą wiedzą na ten temat i by mogli pomóc.

_________________
Znajdźcie sobie świry uczciwą pracę zamiast przebierać się w czyjeś stare łachy i powtarzać w kółko: "Patrzcie jestem głupim średniowiecznym bucem i mam make up i obcisłe rajtuzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 26-01-2010, 22:18   

Dred napisał/a:
Nie wróżę nic dobrego, choćby dlatego, iż Media2 i taki Acep na bierząco informują o nadchodzących emisjach.

I co, potem te wszystkie dni i godziny w kajeciku zapisywać?
Z telewizora co prawda nie korzystam, ale pomysł wydaje mi się mieć duże szanse na powodzenie - ot chociażby dlatego, że niczego w stylu aktualizowanego na bieżąco Anime Calendar dla polskiej tv nie ma.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Dred Płeć:Mężczyzna
Policenaut


Dołączył: 07 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 26-01-2010, 22:26   

Cytat:
I co, potem te wszystkie dni i godziny w kajeciku zapisywać?

Na palcach jednej ręki mogę wyliczyć kanały emitujące serie, które większość animaniaków interesują. Nawet tutaj mogę to zrobić.
1. Hyper
2. Canal +
3. AXN Sci-Fi
4. Disney XD (poprawka na Pokemony, ale można dla sentymentu :])
5. Cartoon Network (jak wyżej, choć z tym sentymentem może być gorzej)
Jak dla mnie nie jest problemem zajrzeć na ramówkę stacji, która to dostępna na oficjalnej stronie każdej stacji. Ramówka w programach tematycznych jest stała, jedynie na weekend się zmienia.

_________________
Znajdźcie sobie świry uczciwą pracę zamiast przebierać się w czyjeś stare łachy i powtarzać w kółko: "Patrzcie jestem głupim średniowiecznym bucem i mam make up i obcisłe rajtuzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 26-01-2010, 22:58   

Sarkazm on. Niedługo do tego towarzystwa powinien dołączyć także Animax. Sarkazm off.

Tak szczerze mówiąc, to też za bardzo nie interesuje się gdzie i jakie anime leci w polskiej telewizji, bo i kontakt z telewizją dla mnie ogranicza się zazwyczaj do wydarzeń sportowych. Czasami zaglądam jednak na C+, a nawet zdarzyło mi się obejrzeć za jego pośrednictwem Baccano! i kilka odcinków Darker than Black. Częstotliwość z jaką nadawane jest tam anime sprawia, że rozpisanie takiego programu telewizyjnego powinno zająć około 30 sekund. Co więcej, owy program jest realizowany bardzo konsekwentnie i jego kontrolowanie zajmować będzie mniej więcej tyle samo czasu co tydzień.

No ale, jak już mówiłem, nie wiem tak naprawdę jak ta sytuacja wygląda całościowo (choć i bez tej wiedzy absurdalnie oczywistym jest, że opisywany przypadek jest wyjątkiem od reguły). Pomysł na stronę na pewno jest sensowny. Sensowne pomysły, co prawda, na niewiele się zdają bez równie sensownego wykonania, no ale to już w twoich rękach :]

Ja z swojej strony mogę powiedzieć, że na forum Hypera są bardzo dokładne i (co dla ciebie może być szczególnie ważne) zbilansowane informacje na temat emisji w tym kanale (i nie tylko w tym - co również ważnym być może). Nie zaszkodzi podpatrzeć. No i jeszcze jedna uwaga - najlepsze działanie już podjąłeś, to jest poszukiwanie pomocy. Trzeba być fanatykiem, aby móc na dłuższą metę przejawiać entuzjazm wobec takiej inicjatywy, gdy zajmujesz się nią sam, w kupie zawsze raźniej.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kunio Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Sty 2010
Status: offline
PostWysłany: 28-01-2010, 19:07   

Keii strona ktorą podałeś podsunęła mi pomysł tyle że ja zrobiłem rozpiskę
w której znajduję się jakie anime jest w dniu dzisiejszym w telewizji coś jak program tv. Tabelka jest narazie na próbę robiona w Wordzie więc pewnie ulegnie jeszcze zmianie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9821812
Chudi X Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 21 Maj 2007
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 29-01-2010, 08:03   

Proponowałbym, aby usunąć z banneru tego nieszczęsnego Anga z Avatara. To nie jest anime. Osobiście, mogę pomóc przy anime, które były emitowane w latach 1994 - 2002/2003 (praktycznie całe swe życie w tym okresie spędziłem przed TV, ewentualnie z nosem w książkach xD) plus przy niektórych z obecnie emitowanych tytułów.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
 
Numer Gadu-Gadu
5883209
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group