FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
  Jenoty nie gęsi i po swojemu grają
Wersja do druku
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 06-05-2010, 19:33   Jenoty nie gęsi i po swojemu grają

Zgodnie z zapowiedzią powstaje temat, którego celem jest wyłowienie spośród jenociego grona osób uzdolnionych muzycznie. Od dawna słyszę, że tu ktoś brzdąka, tam ktoś dmie, ale nigdy nic wiekszego z tego nie wyszło.

Niechaj więc wpisują się tu ci, którzy nawet od niedługiego czasu ćwiczą grę na jakimś instrumencie (bądź kilku) i czują, że chcą więcej. Warto podać jakie to instrumenty, jak długo lub dobrze się gra, w jaki sposób wyglądała nauka i czy się ma lub chce mieć doświadczenia zespołowe. Uprzedzam pytanie - struny głosowe to też instrument! Nawet dość pożądany, bo jenoctwo jakoś nie ma pewności siebie, a jak się już zmusi, to nie daje z siebie wszystkiego. =D

Wiem, że wątek jest trochę ekshibicjonistyczny, ale znam was ładnych parę lat i jesteście tak skryci w podszyciu leśnym, że wiem tylko o kilku osobach aktywnie muzykujących. Ale ekhm, zacznijmy.

- klawisze - lat naście, przy czym kilka ostatnich to pauza, na której dużo straciłem. Może uda się kupić jakąś klawiaturkę i ćwiczyć dalej.
- gitara (i ogólnie strunowe szarpane) - od ośmiu lat, z lenistwa i starości gitary idzie to tak sobie :P. Tommy Emmanuel moim idolem, o.
- harmonijka ustna - kupić ich więcej i grać więcej! Moja osobista duma, do pełni szczęścia potrzeba mi jednak jakiegoś solidnego akompaniamentu.

Tak to wygląda. Oczekuję też wszelakich rozsądnych pomysłów i opinii w zakresie ewentualnej organizacji jakiegoś większego eventu z okazji jenociego muzykowania. Nie ukrywam, że sam przy okazji mam nadzieję się niejednego nauczyć w dziedzinie generowania dźwięków harmonicznych i rytmicznych. :]
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Koranona Płeć:Kobieta
Morning Glory


Dołączyła: 03 Sty 2010
Skąd: Z północy
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 06-05-2010, 19:49   

Khehuehuehekhehueheh..

Wypadałoby... no więc:

Moi flet poprzeczny, nauki na tej jakże wspaniałej fujarce lat siedem. Bidboksflecista z YouTube to mój idol (tak tak, śmiejcie się!). grywam głównie klasykę, bo w szkole nie ma żartów. W wolnej chwili lubię wyłapać kilka motywów filmowych (np ten z "terminala"). Generalnie bardzo lubię ten instrument, jest przyjemny.

Fortepian, eh.., no trzy lata to będą. Nie powiem, żeby jakoś szczególnie lubiła na nim grać. Cała szczęście to dodatkowy, więc gram bardziej niż mniej rozrywkowe kawałki, coś typu blues-jazz Godarta. Jak trzeba to zagram, gorzej z techniką >]

No i gitara, tak z pół roku. Wyjątkowo amatorsko, bo nie mam czasu zapisać się na jakieś poważniejsze zajęcia... może w przyszłym roku. Jak na razie opanowuję większość chwytów i zaczynam rozgryzać tabulatury (!). Tym sposobem opanowałam "Waiting On An Angels" i jest to jak na razie mój jedyny popisowy numer xD

A z głosem różnie. Może mogę się pochwalić jako takim warsztatem wyciągniętym z naszego objazdowego chóru, ale nie mam specjalnie ładnego głosu. No bo ile można, matka natura taka hojna nie jest :P

_________________
"I like my men like I like my tea - weak and green."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
408121
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 06-05-2010, 20:24   

Właśnie, czegoś mi tu brakowało :D Świetny pomysł z założeniem tematu.

Ja repertuaru imponującego szczególnie niestety nie mam, ale coś też się znajdzie. Zatem do rzeczy:


Gitara od lat kilku, niezbyt poważnie. Rok z nauczycielem, kilkumiesięcznych przerw bez liku, ogólnie lubie, ale niestety umiem bardziej coraz mniej niż coraz więcej. I mimo że do basu podobna, to ja obstaję przy tym, że gitarowo się cofam. Czasem nachodzi mnie ochota by to zmienić, ale niewiele z tego wychodzi.

Bas - od miesiąca z hakiem, w porywach do dwóch. Rekreacyjnie, samodzielnie się uczę brzdąkać i jestem rozdarty między bas i gitarę. Poza tym uważam, że granie na basie kostką jest small time, więc to sprawy nie ułatwia - lewa ręka może jeszcze w jakiej takiej kondycji jest, ale prawa musi się uczyć zupełnie różnych rzeczy w zależności od instrumentu. Zobaczymy, jak będzie z dostępem do instrumentu podczas wakacji, ale może nie będzie tragicznie.

Struny głosowe z półrocznym doświadczeniem w chórze, trzyletnią nauką w klasowym kółeczku miłośników wycia Kaczmarskiego i-nie-tylko i wielką miłością do wycia przy ognisku. Ogólnie typowo rekreacyjnie :D

Na wszelkie propozycje wspólnego grania i śpiewania jestem otwarty, w dowolnej formie (wiadomo, studia studia, ale podczas wakacji byłbym nawet za jakimiś regularnymi jam session :D)

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
feus Płeć:Mężczyzna
cogito ergo sum

Dołączył: 06 Sie 2010
Skąd: (Włocławek)/Poznań
Status: offline
PostWysłany: 19-08-2010, 04:33   Na czym gracie?

Ciekaw jestem na czym grają co muzykalniejsi fani anime... ;)
Standard - gitarka, bas, perkusja...
Czy może ktoś z was pochwali się czymś ciekawym?

Ja do tej pory grałem na flecie prostym (sopran z drewna klonowego - 120 zł) i uważam że całkiem nieźle mi to idzie...

A teraz coś egzotycznego... (może nie dla nas - fanów Japonii) jestem właśnie w trakcie "strugania" mojego pierwszego shakuchaci! udało mi się cudem trafić w alt prościutko w F ale wraz z kolejnymi otworami (na razie mam 3 które stroją) sztuka okazuje się nie być tak łarwą... Szczególnie jak się na necie nie uda znaleźć wymiarów nawet głupiego fletu prostego...

No może to nie do końca będzie shakuchaci -mam zamiar obdarzyć ten instrument ośmioma otworami, i raczej bambus z Castoramy nie był cięty przy samym korzeniu - ale "ustnik" i co za tym idzie sposób wydobycia dźwięku, oraz zwariowane możliwości zabawy brzmieniem, wysokością i barwą dźwięków, wydają się być jak w prawdziwym shakuchaci. Yeah! xD

Mumię wam strojenie tego paskudztwa to prawdziwa masakra - zgaduję gdzie by tu kolejny otwór zrobić, a potem siadam przed lapkiem z włączonym programem do strojenia i piłuję... i piłuję.... i piłuję... i sprawdzam czy to już ten dźwięk... i sprawdzam... i sprawdzam... - masakra, ale warto :)

A co z wami?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
12033054
mithra Płeć:Kobieta

Dołączyła: 18 Sie 2010
Status: offline
PostWysłany: 19-08-2010, 10:41   

*Skrzypce.. Uczyłam się grać jakieś 6 lat. Aktualnie poszły w odstawkę, ale wrócę do tego zapewne.

*Gitara- po skończeniu skrzypiec jakoś mnie naszło. W tym przypadku, uczyłam się 3 lata i zrezygnowałam z usług szkoły muzycznej, bo stwierdziłam, że samemu idzie się nauczyć.

*Pianino- jako tzw. "instrument dodatkowy" podczas nauki gry na skrzypcach. Obowiązkowe to to było, więc wpływu nie miałam. Nie lubię tego instrumentu, jakiś taki drętwy jak dla mnie. Ze skrzypiec dużo więcej można wyciągnąć.

To chyba tyle ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 19-08-2010, 14:01   

Scalono z już istniejącym tematem.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Koranona Płeć:Kobieta
Morning Glory


Dołączyła: 03 Sty 2010
Skąd: Z północy
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 19-08-2010, 14:20   

mithra napisał/a:

*Pianino- jako tzw. "instrument dodatkowy" podczas nauki gry na skrzypcach. Obowiązkowe to to było, więc wpływu nie miałam. Nie lubię tego instrumentu, jakiś taki drętwy jak dla mnie. Ze skrzypiec dużo więcej można wyciągnąć.


I jak najbardziej Cię rozumiem. Tez nie lubię grac na fortepianie, niby instrument dodatkowy a jednak ocena jest ;)
Ale widzę szkoła muzyczna się kłania i rozumiem pierwszy topień. Poszłaś na drugi/masz zamiar iść?

_________________
"I like my men like I like my tea - weak and green."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
408121
Vivian Płeć:Kobieta
La Fleur du mal


Dołączyła: 27 Lip 2009
Skąd: from Darkness
Status: offline
PostWysłany: 19-08-2010, 20:37   

mithra napisał/a:
Gitara- po skończeniu skrzypiec jakoś mnie naszło. W tym przypadku, uczyłam się 3 lata i zrezygnowałam z usług szkoły muzycznej, bo stwierdziłam, że samemu idzie się nauczyć.


No fakt, poza tym jest cały szereg przedmiotów teoretycznych, szczególnie jeśli ktoś nie wiąże swej przyszłości z Akademią Muzyczną a chciałby grać. Chociaż ja zawsze lubiłam atmosferę tej szkoły i wielu nieco ekscentrycznych ludzi, tak mentalnie lepiej się czułam w muzyku aniżeli w liceum.

Hmm a tak wracając do tematu no już jakieś 11 lat rzępolę na skrzypeczkach, ogólnie przywiązana do nich jestem bardzo, ale po roku zajęć ciskam je w kąt, mam serdecznie dość i wyjmuję gdzieś po jakimś miesiącu. Po czym się irytuję, że mam skostniałe palce, przypominam sobie o nowym programie, panikuję, że powinnam to już rozpracować a ja jestem daleko w lesie (chociaż już coś tam się tli i Mozart już brzmi bardziej lekko i zwinnie).

Koranona, a jaki masz instr.główny?

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Koranona Płeć:Kobieta
Morning Glory


Dołączyła: 03 Sty 2010
Skąd: Z północy
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 19-08-2010, 20:42   

Flet poprzeczny. No proszę, czyli jest tu więcej wariatów :D

Jakoby. Zasady, instrumentoznawstwo (literatura), kształcenie, formy i historia. Groza. Ale można się przyzwyczaić. Na Zasadach powtarza się praktycznie to co wiadomo z grania (typu określenia włoskie, zasady rytmu itd), literatura to pamięciówa, kształcenie to słuch...

Vivan, to według mojej rachuby, jeśli legalnie i normalnie robisz 6 - letni cykl to jesteś w 3 klasie II stopnia, oui?

_________________
"I like my men like I like my tea - weak and green."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
408121
Vivian Płeć:Kobieta
La Fleur du mal


Dołączyła: 27 Lip 2009
Skąd: from Darkness
Status: offline
PostWysłany: 19-08-2010, 20:58   

Non;) rok prywatnie, potem I st. później drugi i od września teoretycznie piąty rok II stopnia, ale ponieważ zdawałam maturę i to z zupełnie nieprofilowych przedmiotów, to sobie rozłożyłam rok w muzycznej na 2 latka i mam do zaliczenia jeszcze kilka przedmiotów^^ (więc do końca normalnie nie było, ponadto nie do końca równolegle).

Haha, no cóż i wariaci są na tym świecie potrzebni;)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Koranona Płeć:Kobieta
Morning Glory


Dołączyła: 03 Sty 2010
Skąd: Z północy
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 19-08-2010, 21:06   

Gsz... piąty rok II stopnia to już tylko rok do dyplomowej klasy xD
powodzenia!

_________________
"I like my men like I like my tea - weak and green."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
408121
mithra Płeć:Kobieta

Dołączyła: 18 Sie 2010
Status: offline
PostWysłany: 20-08-2010, 11:46   

Cytat:

Ale widzę szkoła muzyczna się kłania i rozumiem pierwszy topień. Poszłaś na drugi/masz zamiar iść?


Skończyłam szkołę muzyczną jakieś 10 lat temu i niestety nie poszłam na drugi stopień, chociaż bardzo chciałam. Przyczyny bardzo proste- w moim mieście nie ma sz. muzycznej II stopnia, a byłam za młoda, żeby przeprowadzać się do większej mieściny. Jakoś to przebolałam. Później pojawiły się inne zainteresowania ;)

Cytat:
Hmm a tak wracając do tematu no już jakieś 11 lat rzępolę na skrzypeczkach, ogólnie przywiązana do nich jestem bardzo, ale po roku zajęć ciskam je w kąt, mam serdecznie dość i wyjmuję gdzieś po jakimś miesiącu. Po czym się irytuję, że mam skostniałe palce, przypominam sobie o nowym programie, panikuję, że powinnam to już rozpracować a ja jestem daleko w lesie (chociaż już coś tam się tli i Mozart już brzmi bardziej lekko i zwinnie).

Wow, pięknie, pięknie :) 11 lat to już bardzo ładnie. Hemm... jeżeli chodzi o moje "problemy" typowo muzyczne, to pamiętam, że bardzo wolno rozczytywałam nuty i najbardziej tego etapu nie znosiłam. A później, jak już miałam opykane to uwielbiałam wszystko dopracowywać i efekt był taki, że wszystko było wychuchane, wydmuchane i chyba nikt by nie pomyślał, że początki z tym lub tamtym utworem były dla mnie tak ciężkie ^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Potwór Latacz Płeć:Mężczyzna
Czajnik w Mroku


Dołączył: 05 Lip 2010
Skąd: Kraków
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 20-08-2010, 13:14   

Ja od zawsze musiałem na czymś piskać, tłuc się, brzdąkać itd...

Na poważnie się wziąłem za granie na czymś jakieś 4 lata temu : gitara.
Nauczyłem się grać sam i wirtuozem nie jestem (i nie zamierzam być), ale granie dla siebie to jedna z moich ulubionych rozrywek. Niestety lenistwo spowodowało ze prawie żadnego kawałka nie umiem zagrać w całości z pamięci. Ot najczęściej improwizuję sobie. Czasem nawet da się tego słuchać.

W międzyczasie próbowałem coś piskać na Fletni Pana, najpierw własnej produkcji (pięknie nastrojonej... znaczy każda rurka sobie xD), a potem na taniej zamponie. Cóż nie szło mi wcale ale było fajnie : )

Ostatnio natomiast mam ostry wjazd na harmonijkę ustną (jakiś rok z przerwami). Udało mi się nawet kupić taką która gra wszelakimi kanałami. Niestety w porównaniu z śledzikiem vintage(niestety inwalidą, 5 kanał poszedł), silverka brzmi jak trąba.

Tak na razie wygląda mój arsenał do dręczenia sąsiadów...

_________________
Jestem wielkim Potworem Lataczem!!! <Ö>

"Dla wszystkich starczy miejsca
Pod wielkim dachem nieba
Na ziemi której ja i ty
Nie zamienimy w bagno krwi "
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora
 
Numer Gadu-Gadu
25993346
godofblackmetal Płeć:Mężczyzna
Boku wa shinimasen!


Dołączył: 19 Wrz 2010
Status: offline
PostWysłany: 02-11-2010, 22:22   

U mniw wygląda to tak:

Klawisze: 4 lata ciężkiej nauki i od 7 lat pauza
Gembofon: Śpiew i beatbox (hobbystycznie, papieru na to nie mam)
Oprogramowanie muzyczne: Od paru miesięcy bawię się w tworzenie muzyki drum and base.

I najlepsze na koniec:

Jestem wirtuozem gry na grzebieniu :)

_________________
Madao: road of gintama.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
DD Płeć:Mężczyzna
Split Personality


Dołączył: 12 Sty 2011
Status: offline
PostWysłany: 15-01-2011, 19:03   

A więc...

Gitara akustyczna od 1,5 roku, ale coś słabo mi idzie granie na niej (za duży leń ze mnie)
Harmonijka ustna od 2 tygodni, więc (bardzo) powoli ogarniam.
Na koniec - growl...i nawet nieźle mi idzie, chociaż jeszcze trochę muszę przeponę potrenować.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group