FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Następny
  Figurki
Wersja do druku
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 09-03-2011, 14:58   Figurki

Tytuł w zasadzie mówi wszystko, acz wahałem się, czy nie umieścić go w dziale z twórczością. O tym jednak później. Figurki zbiera sporo ludzi, niektórzy traktują to poważnie, inni - jako dodatek do hobby. Sam zaliczam się do tych drugich, choć mam jedną, małą prywatna obsesję - są to figurki Ami Mizuno (Sailor Moon), które kupuję gdy tylko się trafi okazja. Oto moja skromna kolekcja tychże:
http://grisznak.deviantart.com/art/Ami-figurines-5-5-82136331

Już tutaj widać chyba o co mi chodziło. Mam takie zboczenie, wynikające z lat modelarstwa, by czasem coś poprawić. Na figurce z PSSM brakowało bowiem białych pasków na kołnierzyku, zaś figurka "piżamowa" miała parszywie różową podstawkę, na dodatek z przebarwieniami. To jednak tak naprawdę szczególiki. Najdalej poszedłem tutaj: http://img340.imageshack.us/i/dscn1132av.jpg/
Ta duża, 20 niemal centymetrowa figurka Haruki z SM kosztowała mnie na allegro 10 zł. Wykonana była okropnie - zielonkawa kiecka, masa przebarwień i fabrycznych brudów na nogach i rękach, dużo nadlewek plastiku - słowem koszmar. Wyciągnąłem więc stare przybory modelarskie i doprowadziłem przy ich pomocy Harukę do stanu, gdzie z grubsza przypomina siebie. Z oryginału została tu tylko głowa.

Mój haremik nie-sailorkowy:
http://img705.imageshack.us/i/dscn1134f.jpg/
Tu zasadniczo poprawiana była tylko Yuna - w oryginale miała bowiem brązową różdżkę z zielonym kółkiem, co nijak się miało do pierwowzoru (a figurka, o zgrozo, oryginalna!). Pomalowałem też paznokcie Tessie, bo jakaś taka monotonna kolorystycznie się wydawała. Korciło mnie, żeby przemalować krzesło, na którym siedzi Asucz, ale potrzebowałbym kompletu, tzn. drugiej figurki z Rei i jej krzesłem.

Przy okazji, mógłby mi ktoś zidentyfikować tą panienkę z różowymi włosami? Kunaje mogą wskazywać na Naruto, ale że widziałem jeno 20 odcinków, to i takiej sobie nie przypominam.

Niestety, mój pech figurkowy polega na tym, że nie do zdobycia są miniaturki tych postaci, które najchętniej bym postawił - Robin z WHR, Deedlit i Pirotess z Lodoss czy Rally z Gunsmith Cats... A niestety, nigdy nie byłem dobry w odlewaniu w modelinie.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Zangetsu Płeć:Mężczyzna
Lady of mercy


Dołączył: 12 Maj 2005
Skąd: jenotolandia
Status: offline
PostWysłany: 09-03-2011, 15:15   Re: Figurki

Urawa napisał/a:


Mój haremik nie-sailorkowy:
http://img705.imageshack.us/i/dscn1134f.jpg/

Przy okazji, mógłby mi ktoś zidentyfikować tą panienkę z różowymi włosami? Kunaje mogą wskazywać na Naruto, ale że widziałem jeno 20 odcinków, to i takiej sobie nie przypominam.

Niestety, mój pech figurkowy polega na tym, że nie do zdobycia są miniaturki tych postaci, które najchętniej bym postawił - Robin z WHR, Deedlit i Pirotess z Lodoss czy Rally z Gunsmith Cats... A niestety, nigdy nie byłem dobry w odlewaniu w modelinie.


Emi z Tentena. YesAsię męczyłeś? Deedo napewno mieli w ofercie za średnio rozsądne ceny.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 09-03-2011, 15:21   

Dzięki. Na japońskie sklepy raczej mnie nie stać. Choć przed chwilą sprawdziłem - nie ma.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Zangetsu Płeć:Mężczyzna
Lady of mercy


Dołączył: 12 Maj 2005
Skąd: jenotolandia
Status: offline
PostWysłany: 09-03-2011, 15:28   

Za to szybki przegląd ebaya zaowocował pewnymi wynikami .
Ceny też są rozsądne.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 09-03-2011, 15:55   

O, i to nawet niepomalowana, czyli lepiej. Chyba się zainteresuję.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 10-03-2011, 09:42   

Weź no zrób większe zdjęcie, co? Zwłaszcza z tą Tesstarossą, bo z tej perspektywy można cokolwiek tylko o włosach powiedzieć.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 11-03-2011, 22:09   

Urawa napisał/a:
Na japońskie sklepy raczej mnie nie stać.

Paradoksalnie kupowanie figurek w japońskich sklepach wychodzi o wiele taniej niż kupowanie w Polsce, serio (pod warunkiem, że udaje ci się unikać cłovatu).

Od kilku miesięcy siedzę dość głęboko w temacie figurkowym - można powiedzieć, że to hobby stało się moją pasją. W 80% kupuję w japońskich sklepach - nieporównywalnie większy wybór i przynajmniej mam pewność, że dostanę oryginalny towar. Moją skromną, acz powolutku powiększającą się, kolekcję można zobaczyć tutaj.

Nie robiłam jeszcze żadnych zdjęć swoim figurkom, bo uważam, że jest na to jeszcze za wcześnie.

Cóż, zbieranie figurek do najtańszych hobby z pewnością nie należy, zwłaszcza jak ktoś kupuje je regularnie, ale naprawdę daje ogromną satysfakcję i radochę.


Ostatnio zmieniony przez Agon dnia 11-03-2011, 22:27, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 11-03-2011, 22:26   

A właśnie, Urufu, zapomniałam spytać: skąd masz tę Lacus i czy możesz jej zrobić jakieś lepsze zdjęcie? :D

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 11-03-2011, 22:32   

Z Allegro, od użytkowniczki ko-neko - swego czasu miała też inne figurki z Gundam SEEDa, w tym kilka innych figurek Lacus :D

Mogę zrobić zdjęcie (jak tylko naładuję baterie w aparacie), ale w realu wygląda gorzej niż na zdjęciu na Tsuki Board, przynajmniej jej strój.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 11-03-2011, 23:01   

No tak, zapominam, że na Allegro też trafiają się w miarę sensowne egzemplarze :D Ja znalazłam za to na Mandarake oryginalnego Athruna, ale Mev odpisał, że akurat z tego sklepu nie będzie niczego zamawiał na razie :/

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 11-03-2011, 23:27   

Widzę, że chyba każdy, kto się choć trochę interesuje tym tematem, zna Meva - kiedyś go sama będę musiała tycnąć, czy nie byłby wstanie sprowadzić mi jakiejś statuetki Holo w przystępnej cenie (do 450zł), bo na Mandarake są w przedziale 15000-17000Y (+ do tego koszty wysyłki i zapewne cłovat) >.>


Ostatnio zmieniony przez Agon dnia 11-03-2011, 23:32, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Crofesima Płeć:Kobieta
Captain Narcolepsy


Dołączyła: 25 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 11-03-2011, 23:29   

Urufu, że tak powiem nie pier...niczkuj, że "jeszcze za wcześnie", tylko rób zdjęcia swoich figurek, bo ja chcę je zobaczyć. I się dobić. No.

Szczególnie interesują mnie te B★RSy. sniff

_________________
There is sorrow enough in the natural way
From men and women to fill our day;
And when we are certain of sorrow in store,
Why do we always arrange for more?
Brothers and sisters, I bid you beware
Of giving your heart to a dog to tear.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 12-03-2011, 09:11   

Zdjęcia or didn`t miało miejsce.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 12-03-2011, 15:01   

Crofesima napisał/a:
Urufu, że tak powiem nie pier...niczkuj, że "jeszcze za wcześnie"

Jak tak patrzę na te wszystkie wielkie kolekcje liczące po parę setek figurek, to naprawdę nie mam się czym chwalić >.> Chociaż nawet jeśli byłoby mnie na to stać, żeby zbudować kolekcję do takich rozmiarów, to i tak nie miałabym gdzie postawić tych wszystkich figurek.

Akumulator się ładuje, pewnie jutro albo jeszcze dziś wieczorem zrobię zdjęcia - problem w tym, czy uda mi się je załadować na jakikolwiek serwer, bo tradycyjnie w połowie miesiąca padł mi Internet z powodu przekroczenia limitu transferu (jakby co zrobię to w przyszły weekend, jak już odzyskam szybkiego neta).

A tak z innej beczki - Goniku, mogłabyś zarzucić spisem albo jakimiś zdjęciami swoich figurkowych łupów? Bom ich ciekawa :3
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 12-03-2011, 15:32   

W tej chwili:
- petit nendo Rin
- petit nendo Saber
- całkiem niezłą podróbkę tej Shiki (tak, Yatta... ale porównując ze zdjęciami oryginału sądzę, że bootleg ma ładniejszą twarz :D)
- figmę z Luką
- i TO - zidentyfikowane jako 'chara puchi', ale czy oryginalne, czy chińskie, to nie wiem, bo Bandai swoje figurki potrafi koszmarne robić :D

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 13 Idź do strony 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group