FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Wideorecenzje anime w moim wykonaniu
Wersja do druku
Turpat Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Cze 2011
Status: offline
PostWysłany: 22-06-2011, 23:49   Wideorecenzje anime w moim wykonaniu

Cześć.
Przedstawiam wam serię moich filmików,w których recenzuje i oceniam subiektywnie poszczególne serie anime.
Na razie jest ich tylko kilka ale pracuje nad kolejnymi nadal :D

Recenzja anime - NARUTO
NARUTO

Recenzja anime - DEATH NOTE
DEATH NOTE

Recenzja anime - BLEACH
BLEACH

Czekam na komentarze :)


Ostatnio zmieniony przez Turpat dnia 23-06-2011, 13:41, w całości zmieniany 3 razy
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 23-06-2011, 00:37   

Przeniesiono do działu Twórczość literacka. Wiem, że wydaje się to być dziwnie, ale dział Manga&Anime służy głównie dyskusjom. Natomiast wideorecenzje to jakby nie patrzeć recenzje, czyli tekst literacki. Wiem, że to mało intuicyjne.


A jeśli chodzi o same widea. Recenzja Bleacha nie ma głosu, a przynajmniej mnie się on nie odtwarza. Dwa pozostałe są natomiast strasznie monotonne - mówisz wszystko jednym głosem i zacinasz się. Wideorecenzje zaś opierają się przede wszystkim na charyźmie danej osoby. Sama treść nie jest taka zła sama w sobie, natomiast forma jest momentami za sztywna. Wideorecezje są z natury mocno nieformalne. Tekstowi brakuje humoru, zgrabności i tego czegoś co przyciąga widzów. Poza tym prawisz straszne banały. Na ile mogę ocenić przedstawiasz serie w sposób wyjątkowo typowy nie ubarwiając w żaden sposób recenzji. Zdecydowanie brakuje tu indywidualności.

Osobiście radziłabym dać sobie spokój z wideorecenzjami i próbować zwykłych recenzji.

I wsadź linki, które podałeś w tag url, żeby można było przez nie bezpośrednio wchodzić to zachęcisz więcej osób.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 23-06-2011, 10:35   

Cytat:
[url]http://www.youtube.com/watch?v=_WJP7TxdcTE
[/url]


prawidłowe kodowanie na forum to

Kod:
[url=http://www.youtube.com/watch?v=_WJP7TxdcTE]jakiś tam tekst[/url]


A tak poza tym, to całkowicie zgadzam się z Tren - wideorecenzja po to jest wideo, żeby pokazać coś więcej niż zwykły tekst, czy to poprzez mimikę autora, czy ton głosu, czy odpowiednie tło muzyczne. Jeżeli chcesz tylko opisywać anime możesz to robić pisząc.

... Z drugiej strony, jeśli masz pisać, to dobrze byłoby byś miał więcej do powiedzenia, niż "OMG DEATH NOTE JEST JEDWABISTE!!!". Z takiej recenzji człowiek nic się nie dowiaduje.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 23-06-2011, 11:23   

Polecam zapoznać się z panem Mosznoczołym.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Turpat Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Cze 2011
Status: offline
PostWysłany: 23-06-2011, 13:42   

Slova napisał/a:
Polecam zapoznać się z panem Mosznoczołym.


Nie lubie go poieważ on nie recenzuje, ale streszcza całe anime. Prze zniego prawie zepsułem sobie zabawe z Death Note'em.
Tylko dla tych co golądali już anime. DUUŻO MA SPOJLERÓW.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 23-06-2011, 13:50   

Gdybyś zajrzał do starych recenzji w Kawaii, to także streszczały anime.
Natomiast mnie chodzi o coś innego - autoprezentacja, która sprawia, że Mosznoczołego ma się ochotę słuchać. U Ciebie... Wybacz, ale wieje nudą.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 23-06-2011, 14:00   

Pooowieeedzmy, że forma jaką proponujesz miała by sens w przypadku jakichś nowinek, o których nikt nie słyszał, Ty wziąłeś jednak na tapetę najpopularniejsze tytuły ostatnich lat i powtórzyłeś najbardziej typowe opinie o nich. Wypadałoby się zastanowić - po co? Wszyscy to wiedzą, jeśli już robić o nich filmikorecenzję to wnoszącą coś oryginalnego, rzucającą nowe światło, albo podsumowującą całą sprawę.

Jeżeli sam sklejałeś w całość filmiki i muzykę, to wyszło Ci całkiem nieźle. Ale mówię - jeśli już, to recenzuj rzeczy nowe, świeżo wychodzące i jeszcze nieznane, a nie "klasyki", o których wszystko zostało już powiedziane.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 23-06-2011, 14:24   

Ysengrinn napisał/a:
Pooowieeedzmy, że forma jaką proponujesz miała by sens w przypadku jakichś nowinek, o których nikt nie słyszał, Ty wziąłeś jednak na tapetę najpopularniejsze tytuły ostatnich lat i powtórzyłeś najbardziej typowe opinie o nich. Wypadałoby się zastanowić - po co? Wszyscy to wiedzą, jeśli już robić o nich filmikorecenzję to wnoszącą coś oryginalnego, rzucającą nowe światło, albo podsumowującą całą sprawę.


OBJECTION!

Ysen, weź pod uwagę, że pan dopiero recenzować zaczął. Musi sobie wypracować jakieś grono słuchaczy - a widząc wideorecenzje autorstwa jakiegoś anonimowego gostka tytułów o których się nie słyszało znakomita większość ludzi przejdzie obojętnie obok tego i nawet w link nie kliknie. A widząc recenzję swojego ulubionego anime / anime które kiedyś budziło ożywione dyskusje, było popularne, potencjalny odbiorca ma szansę kliknąć z ciekawości i pan sobie zapewni jakieś wejścia na start. Może Ty byś właśnie się zainteresował recenzją czegoś całkiem świeżego, ale jeżeli chodzi o strategię pozyskiwania odbiorców na starcie, to moim zdaniem decyzja o recenzowaniu najpopularniejszych anime ostatnich lat na samym początku jest strzałem w dziesiątkę.


Co do samych wideorecenzji - obejrzałem Bleacha i jestem nawet miło zaskoczony - jasne, czasem brakuje Ci słowa, trochę się zacinasz, ale całość zawiera całkiem sporo 'mięska' - wyrażasz konkretne opinie, masz nawet sensownie ułożoną strukturę recenzji. Natomiast mówisz tam, że przez 300 odcinków nie ginie żadna pozytywna postać, po czym idziesz tu i zarzucasz komuś innemu rzucanie spoilerami... ^^;;;;; Całą recenzję dałoby się skrócić o połowę wywalając miejsca gdzie brakuje Ci słowa albo powtarzasz coś co już mówiłeś, na początku leci niezmącony tekstem opening który moim zdaniem jest zbędny - możesz tam gadać, niech sobie leci w tle tak jak wszystko przez całą resztę recenzji - ale na plus muszę powiedzieć, że spodziewałem się sztuczności na poziomie Sauron100Vlog, a tu się okazuje że wychodzi ci to całkiem naturalnie i nie powoduje dreszczy. Porecenzuj jeszcze trochę pewniaków w stylu Code Geass, Gundam 00, Full Metal Alchemist czy K-ON, a potem faktycznie weź się za jakieś nowinki :)

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Turpat Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Cze 2011
Status: offline
PostWysłany: 23-06-2011, 15:17   

Własnie chodziło mi o to, żeby jak najbardziej znane serie wziąć na sam początek pod lupę.
Dopiero potem wejde w jakiś undergroundowy hardkor.

Niestety nie oglądałem wiele anime, które nie są komercyjne.
Tutaj moja lista:
LISTA MOICH ANIME

Oglądałem przeważnie same serie, które uważane są za "te lepsze", więc niestety w moich recenzjach głównie muszę je wychwalać bo są po prostu niczego sobie.
Chyba następne co zrecenzuje to będzie Green Green. Nie jest to zbyt dobre więc i ocena będzie słaba.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 23-06-2011, 15:45   

Turpat napisał/a:
Oglądałem przeważnie same serie, które uważane są za "te lepsze", więc niestety w moich recenzjach głównie muszę je wychwalać bo są po prostu niczego sobie.

Znaczy nie do końca zrozumiałeś problem. Wychwalać też trzeba umieć, a właśnie w twojej recenzji DN nieco irytujący był fakt, że nie umiałeś opisać czemu seria jest warta obejrzenia. Głównie powtarzałeś, że jest dobra, świetna, warta obejrzenia - tak naprawdę podając mało konkretów.

Moja sugesta by chwilowo ograniczyć się do recenzji pisanych była zaproponowana w dobrej wierze - w ten sposób powinieneś być w stanie poprawić kompozycję, rozszerzyć nieco słownictwo, wypracować własny styl. A jak wyślesz taki tekst na tanuka to dostaniesz nawet darmową redakcję i porady.

Ujmę to tak - masz potencjał, ale według mnie powinieneś popracować nad poszczególnymi komponentami. Ćwiczyć dykcję, poprawić styl, obejrzeć więcej anime. I wtedy za jakieś dwa lata masz szansę robić naprawdę świetne wideorecenzje.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Turpat Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Cze 2011
Status: offline
PostWysłany: 26-06-2011, 11:14   

Suchajcie. A jak mi radzicie?

Może zamiast dzielić reckę na GRAFIKĘ, FABUŁĘ, MUZYKĘ itp, to lepiej może podzielić to na 2 nurty: WADY i ZALETY?
Bo nie każde anime ma np jakąś specjalną kreskę i zabardzo nie wiadomo o czym mówic
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 26-06-2011, 11:45   

Jest to jakiś pomysł, choćby dlatego, że żeby powiedzieć, że grafika faktycznie jest dobra, trzeba się trochę znać. Bardzo dużo serii ze sztywną animacją , pustymi tłami i beznadziejną mimiką postaci uznawano za piękne graficznie, bo laski/bizony świetnie wyglądały na zbliżeniach (niekoniecznie mam na myśli te płciowe).

Przede wszystkim jednak nie ustalałbym sztywnych ram, tylko dzielił recenzję tak jak pasuje w przypadku danej serii i skupiał się na tym, co w niej najważniejsze - nawet jeśli są to przysłowiowe cycki.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Turpat Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Cze 2011
Status: offline
PostWysłany: 26-06-2011, 11:47   

No to tak zrobie, plusy i minusy. Tam będzie większa swoboda
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 15-08-2011, 09:03   

Panel weteranów rynku recenzji internetowych o prowadzeniu własnego "biznesu", wyjaśniających sporo rzeczy i dających ciekawe wskazówki dla początkujących.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group