FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
  Fantazia - Ziemia, Ziemia - Fantazia
Wersja do druku
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 09-08-2011, 22:36   Fantazia - Ziemia, Ziemia - Fantazia

Rozpocząłem przygodę z rysowaniem pół roku temu. Miałem chwilę przerwy, no i zacząłem rysować swoje prace. więc tak oto

Tatsu no Yoroi

Napisy Dodane w Gimpie.

Prosiłbym o jakieś rady, co popoprawiać, nad czym pracować.

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 09-08-2011, 23:17   

W dużym skrócie powiedziałbym, że nie potrafisz rysować praktycznie w ogóle.
I nie, to nie ma być złośliwe, bo prezentuję w tym względzie podobny do Ciebie poziom umiejętności. Twarz jest lepsza od postaci, ale nie jest to duży sukces.

Zasadniczo masz dwa wyjścia.
Pierwsze - zabrać się solidnie za naukę podstaw (anatomia i te sprawy, raczej nie samo przerysowywanie) i spędzić masę czasu na ćwiczeniach. Prędzej czy później powinny pojawić się efekty.
Drugie - nie rysować.

Co do samego obrazka japońsko brzmiące napisy rozumiem miały wyglądać efekciarsko. Nie do końca Ci to wyszło - GHOO między nogami postaci wywołuje jedynie uśmiech politowania, a samego tekstu jest zdecydowanie za dużo. Zwróć też uwagę, że dużo bardziej rzuca się w oczy niż narysowana ołówkiem postać.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 09-08-2011, 23:38   

No cóż, raczej zabieram się za samą mangę, nie zamierzam rysować realnych rzeczy.
po drugie, prosiłem o konkrety, nie o ogólną recenzję mojej pracy, która zresztą zabrzmiała jak próba zniechęcenia mnie do dalszej roboty.
(Tak, w tym kraju ciężko o ilustratora, który nie spróbuje cię wykiwać)

Edit: Tak wygląda Tunika pustelnika

Click

Przypadkiem stworzyłem ciut inną, moim zdaniem lepiej wyglądającą fryzurkę :)

Click

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 10-08-2011, 02:32   

Z takim poziomem to mangi nie narysujesz... zauważ, że do tego dochodzi jeszcze perspektywa i dynamika, a więc postaci będą w różnych pozach. Bez zainstalowania anatomii człowieka w ręce (bo tylko tak to można opisać) nigdzie nie zajdziesz.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 10-08-2011, 10:33   

o, czyli pierwsze idą ręce

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 10-08-2011, 14:45   

Repli, nikt cię tu napewno nie chce zniechęcić, ale prawda jest taka, że jeśli chcesz rysować mangę, to musisz naprawdę solidnie popracować nad swoimi rysunkami.
RepliForce napisał/a:
No cóż, raczej zabieram się za samą mangę, nie zamierzam rysować realnych rzeczy.

Z takim podejściem nigdzie nie zajdziesz. Manga to tylko kwestia stylu. Najpierw naucz się rysować poprawnie, a potem wprawiaj się w mangowaniu.

Na początek postaw przed sobą roślinkę, albo budzik... i spróbuj to narysować. A potem szlifuj, ćwicz, pracuj... aż w końcu załapiesz. Tak to wygląda na kursie rysunku.

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 10-08-2011, 15:58   

Sasayaki napisał/a:
Na początek postaw przed sobą roślinkę, albo budzik... i spróbuj to narysować. A potem szlifuj, ćwicz, pracuj... aż w końcu załapiesz. Tak to wygląda na kursie rysunku.



Ale to jest nudneeee~ >.<

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 10-08-2011, 15:59   

I dlatego mało kto dochodzi do godnego uwagi poziomu. Gdyby było łatwe, dobrych rysowników mielibyśmy jak mrówków.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 10-08-2011, 16:31   

Repli, szczerze, na razie twoje rysunki to nędza i rozpacz. I autentycznie nie piszę tego złośliwie. Keii ma rację, masz tylko dwa wyżej wspomniane wyjścia. Tu nie chodzi o korektę konkretnej pracy i wytknięcie błędów, ty zwyczajnie w ogóle nie potrafisz rysować...
1. Proporcje - każdy przedmiot i postać je ma. Chodzi o to, żeby wszystko współgrało ze sobą. W przypadku postaci ludzkiej "jednostką miary" zazwyczaj jest głowa. Ile razy mieści się na dł. w korpusie. W zalezności od tego czy rysujesz żywego człowieka czy postać mangową, ilość głów będzie różna. Use Google...
2. Kompozycja - ta postać jakoś musi wyglądać na kartce, nie może być ucięta w dziwnych miejscach (znaczy, może, ale to zabawa dla profesjonalistów, którzy wiedzą kiedy takie coś będzie intrygujące, a kiedy wynika ze zwykłego niedouczenia), za bardzo przesunięta w którąś stronę. Powinna być tak umieszczona, żeby u góry i dołu pozostał pewien luz.
3. Anatomia - podstawa, nieważne czy rysujesz mangowe postacie, smerfy czy ludzi. Dwie lewe ręce, nogi jak filary mostu i kręsgosłup złamany w trzech miejscach NIGDY nie będą wyglądały dobrze. I wciskanie kitu o "własnym stylu" nic tu nie da. Własny styl to można wypracować po długich ćwiczeniach, kiedy "normalny" sposób rysowania nie sprawia już większych trudności.

Pozostaje jeszcze schludność pracy - kartki w kratkę są be, ale początkujący rysownik może dzięki nim łatwiej proporcje liczyć, więc od biedy do szkiców mogą być, porządna gumka to podstawa. Dobrze jest szkicować małymi, lekkimi kreskami i tak nie ma opcji, że od razu wyjdzie Ci idealny kontur, więc po co kaleczyć kartkę? Dopóki nie nauczysz się rysować, daruj sobie łączenie literek z rysunkiem. To trochę wyższa szkoła jazdy. Jest jeszcze masa innych rzeczy, ale na początek faktycznie poszkicuj sobie jakieś proste przedmioty, ludziki z figur geometrycznych i tym podobne. I nie licz, że opanujesz to w dwa dni...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 10-08-2011, 16:48   

RepliForce napisał/a:
Ale to jest nudneeee~ >.<

A my w podstawówce to całe plakaty Dragon Ball na kartkę przerysowywaliśmy i nikt nawet się nei zająknął, że mu się nudzi O_o' A to czasem nawet kilka godzin pracy było...

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 10-08-2011, 16:51   

Ale mi chodziło o rysowanie budzików czy szklanek. Plakaty są ok :)

Ech, to co mam sobie totalnie odpuścić? Te prace są po półrocznej pracy, i skoro są takie złe, to znaczy że chyba nie powinienem rysować.

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 10-08-2011, 17:05   

Przerysowanki są dobre na początek, ale daleko na nich nie zajedziesz. Jeśli chcesz dojść do sensownego poziomu w końcu sięgniesz po budzik czy szklankę. Niemniej ja zaczełabym od tego co pisała Moshi- ludziki z figur geometrycznych i proporcji.

Edit: Repli, wszystko da się wyćwiczyć, ale to żmudna robota jeśli nie masz wrodzonego talentu. Decyzja jest twoja, pamiętaj tylko, że my cię nie zniechęcamy, tylko radzimy.

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
Athi której nie chce się
Gość
PostWysłany: 10-08-2011, 17:15   

Tak jak poprzednicy piszą (i ja ci pisałam wiele razy) - anatomia i podstawa rysunku.
Nie odpuszczaj sobie jeśli to lubisz, tylko przyłóż się do podstaw, tak do tych budzików i kwiatków, każdy od tego zaczynał.
Powrót do góry
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 10-08-2011, 17:18   

RepliForce napisał/a:
Ech, to co mam sobie totalnie odpuścić? Te prace są po półrocznej pracy, i skoro są takie złe, to znaczy że chyba nie powinienem rysować.

Tak szczerze, ile nad nimi siedziałeś? Naprawdę przez te pół roku systematycznie ćwiczyłeś, poprawiałeś błędy? Bo jest różnica w takim sobie mazianiu półrocznym, a w porządnym ćwiczeniu umiejętności, najlepiej z kimś kto robi korektę.

Swoją drogą, z takim podejściem ("to jest nudne", "ja chcę tylko mangę rysować") może faktycznie daj sobie spokój. Nie, rysowanie (RYSOWANIE, czyli umiejętność odwzorowania czegoś na papierze tudzież sensowne przelanie swoich wyobrażeń na tenże), nie równa się "mazianie". Wymaga ćwiczeń, cierpliwości i pokory. Jak nie jesteś geniuszem, musisz ciężko pracować, a ty wyraźnie nie masz na to ochoty. Bo jeżeli oczekujesz, że istnieje łatwy sposób na stworzenie dobrego rysunku, to niestety grubo się mylisz. No chyba, że ktoś urodził się geniuszem.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 10-08-2011, 17:22   

moshi_moshi napisał/a:
a w porządnym ćwiczeniu umiejętności, najlepiej z kimś kto robi korektę.


tylko że ja nie mam kogoś takiego.

A dwa, jakoś moje dwie koleżanki rysują tyle czasu co ja, i ich prace są dużo ładniejsze od moich ... A mnie zamiast to motywować to zniechęca do dalszej pracy

Edit:

Szklanka, jak i mówiliście

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 6 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group