FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Alteil
Wersja do druku
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 19-10-2011, 14:39   Alteil

Alteil to najpopularniejsza w Japonii, ale dostępna także po angielsku, dzięki Gamespotowi, darmowa karcianka komputerowa. Przyczyny popularności można upatrywać w fakcie, że karty projektowała cała masa znanych rysowników. Ostatnio o grze zrobiło się głośno, dzięki pojawieniu się na kartach Hatsune Miku (a gdzie jej jeszcze nie było?).
Postanowiłem sam sprawdzić, z czym to się je. Zasady są proste (rzekłbym banalne, gdyby jest zestawić z paroma innymi karciankami, z jakimi miałem do czynienia), a zaletą niewątpliwie jest ograniczenie do minimum kwestii losowości - gracz od samego początku ma wgląd we własną talię i decyduje, jakie karty wystawia. Plusem jest też to, że komputer oblicza wszystkie rzeczy, ustala działanie zasad specjalnych itd.
Gra jest prosta... ale po trzech partyjkach treningowych (nie licząc tutoriala) zbieram jak do tej pory baty, co jednak może wynikać z faktu, że matematyk zawsze był ze mnie... przeciętny (mówiąc oględnie), a jednak bez zdolności liczenia, w karciankach nie ma czego szukać. Ale pogram jeszcze, bo te przegrane drażnią moje ego.
Zainteresowanych odsyłam na oficjalną stronę angielskiej edycji. Karty z Miku można obejrzeć tutaj.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group