FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
  O filmie Phoenix Wright i grach kryminalnych
Wersja do druku
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 09-11-2011, 12:40   

Zapowiedź filmowego "Phoenixa Wrighta" Wygląda na to, że będziemy mieli po prostu ekranizację kilku rozdziałów z pierwszej części (poza Samurajem i Rise from the ashes). Cóż, jeśli ktoś gra, to atrakcja raczej wątpliwa.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 09-11-2011, 12:56   

Wątpliwa? Przeszedłem wszystkie tytuły z serii bez drugiego Edgewortha i nie mogę się doczekać.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 09-11-2011, 13:20   

Wiesz, co za frajda z oglądania filmu o procesach i zagadkach kryminalnych, gdy zna się już całą fabułę i wszystkie rozwiązania? Fakt, wygląda fajnie, ale wolałbym jednak coś nowego a nie odgrzewany kotlet.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 09-11-2011, 13:47   

Będzie na tyle fazowy, że sama zagadka wydaje mi się, odegra najmniejszą rolę w odbiorze tego "dzieła".

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 09-11-2011, 22:39   

Urawa napisał/a:

Będzie na tyle fazowy, że sama zagadka wydaje mi się, odegra najmniejszą rolę w odbiorze tego "dzieła".

Biorąc pod uwagę, jak nudnie i raczej banalnie skonstruowane są te zagadki to owszem, zagadka ma dość małe znaczenie ;-)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 09-11-2011, 23:57   

Cóż, mi bardzo się podobały, ale z kryminałami styczność mam zerową, więc na szczęście brak porównania.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 10-11-2011, 09:31   

A i owszem, mi także te zagadki się podobały. Dlatego właśnie szkoda, że nie pokusili się o nic nowego.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 10-11-2011, 17:28   

Keii napisał/a:
na szczęście brak porównania

To nie jest szczęście Keii ;-) Może spróbuj zagrać w Heavy Rain :D?

Urawa napisał/a:
A i owszem, mi także te zagadki się podobały.

Mnie mocno zniechęcał fakt, że znając rozwiązanie zagadki musiałem co i rusz użerać się z koniecznością poddania się Fenixem (parę razy utykałem w takim miejscu, bo próbowałem atakować błędny punkt który widziałem na wszystkie sposoby jakie mi przyszły do głowy nie biorąc pod uwagę, że czas na nieumarłą kawalerię...).
Zagadki (w pierwszej części, dalej jakoś nie grałem) były zabawne, ale trochę za proste jednak.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 10-11-2011, 17:41   

Daerian napisał/a:
To nie jest szczęście Keii ;-) Może spróbuj zagrać w Heavy Rain :D?

Machnąłem w jeden dzień. Jeśli to uważasz za dobrze poprowadzony wątek kryminalny, to cóż... Wolę Feniksa.
Cytat:
i rusz użerać się z koniecznością poddania się Fenixem (parę razy utykałem w takim miejscu, bo próbowałem atakować błędny punkt który widziałem na wszystkie sposoby jakie mi przyszły do głowy nie biorąc pod uwagę, że czas na nieumarłą kawalerię...).

Nie wiem, czy dobrze Cię zrozumiałem, ale mały hint - grę można zapisywać w każdym momencie, więc zasadniczo poddawać się nie trzeba.

Co do zagadek, to od 2 części w górę dochodzi kolejna warstwa kombinowania, bo w przesłuchaniach etc. trzeba używać "magicznych" mocy, żeby rozbijać blokady psychiczne rozmówców.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 10-11-2011, 17:49   

Cytat:
Co do zagadek, to od 2 części w górę dochodzi kolejna warstwa kombinowania, bo w przesłuchaniach etc. trzeba używać "magicznych" mocy, żeby rozbijać blokady psychiczne rozmówców.

Chyba mnie właśnie przekonałeś, że jednak dobrze zrobiłem, nie ruszając dalszych części.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 10-11-2011, 17:57   

Keii napisał/a:

Machnąłem w jeden dzień. Jeśli to uważasz za dobrze poprowadzony wątek kryminalny, to cóż... Wolę Feniksa.

Uważam za lepszą rzecz mimo wszystko od Feniksa jako kryminał - owszem, są tam przeskoki logiczne i pochopne wnioski (oraz niestety pozostałości wycięte wątku nadprzyrodzonego, które strasznie motają), ale ogólnie zagadka jest całkiem interesująca. Natomiast jeśli chcesz zapoznać się z kryminałem (a to fajny gatunek, polecam osobiście) mogę podać książki - w tym cykl o Perrym Masonie, którym wyraźnie inspirowali się twórcy Phoenix Wrighta ;-D

Keii napisał/a:

Nie wiem, czy dobrze Cię zrozumiałem, ale mały hint - grę można zapisywać w każdym momencie, więc zasadniczo poddawać się nie trzeba.

Źle zrozumiałeś. Jest sporo miejsc w których Feniks nie wymyśli niczego, nawet jeśli jako gracz wiesz o co tu chodzi i pokazujesz we właściwe miejsce - musisz zawalić sprawę, aby Feniksa zmotywowała Maya i pokazała mu, że może grać dalej... te miejsca zawsze mnie podłamywały.

Keii napisał/a:

Co do zagadek, to od 2 części w górę dochodzi kolejna warstwa kombinowania, bo w przesłuchaniach etc. trzeba używać "magicznych" mocy, żeby rozbijać blokady psychiczne rozmówców.

Chyba nie chcę wiedzieć, mnie już informacja o
Spoiler: pokaż / ukryj
przesłuchiwaniu radia na sali sądowej jako świadka,a nie dowodu rzeczowego
trochę niepokoiła.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 10-11-2011, 18:02   

Cytat:
Źle zrozumiałeś. Jest sporo miejsc w których Feniks nie wymyśli niczego, nawet jeśli jako gracz wiesz o co tu chodzi i pokazujesz we właściwe miejsce - musisz zawalić sprawę, aby Feniksa zmotywowała Maya i pokazała mu, że może grać dalej... te miejsca zawsze mnie podłamywały.

A, w tym sensie. No tak, mnie też to irytowało, ale na szczęście nie występowało aż tak często. Ogólnie to rozwiązanie jeśli chodzi o design jest moim zdaniem głupotą, obojętnie w jakim typie gry wystepuje.

Co do HR, dla mnie gra wyłożyła się na tym, że była filmem z QTE, a nie faktyczną grą. Jak to słusznie zauważył Yahtzee w swojej "recenzji", do pewnego momentu mordercą może być praktycznie każdy z bohaterów potrafiący prowadzić samochód, z czego twórcy niestety nie skorzystali. Wspomniane wątki nadprzyrodzone to już w ogóle był śmiech na sali...

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 10-11-2011, 18:11   

Keii napisał/a:
dla mnie gra wyłożyła się na tym, że była filmem z QTE

Oj tak, to bardzo bolało... ja nienawidzę QTE. Ale z drugiej strony to nadal bardziej gra niż grą są VN :D


Keii napisał/a:
do pewnego momentu mordercą może być praktycznie każdy z bohaterów potrafiący prowadzić samochód, z czego twórcy niestety nie skorzystali

Nie do końca rozumiem o czym tutaj mówisz, o mordercy zmieniającym się co rozgrywkę? To owszem mogłoby być ciekawe, Blade Runner chyba działał na tej zasadzie (kto się okaże replikantem w tym podejściu?), ale z drugiej strony ciężko wtedy zbudować logiczne wnioskowanie dla wskazania mordercy - a wskazać go można, ja sam zacząłem go podejrzewać na długo przed ujawnieniem (miałem dwa główne typy, zmieniające się przez całą grę w kolejności).

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 10-11-2011, 18:17   

Cytat:
przesłuchiwaniu
Spoiler: pokaż / ukryj
radia
na sali sądowej jako świadka,a nie dowodu rzeczowego

Mam ci przypomnieć, ze w pierwszej części przesłuchiwaliśmy jako świadka papugę?

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 10-11-2011, 18:37   

Urawa napisał/a:

Mam ci przypomnieć, ze w pierwszej części przesłuchiwaliśmy jako świadka papugę?

Doskonale to pamiętam ;-)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group