FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Psychodelia
Wersja do druku
Ponury Płeć:Mężczyzna
Grim Greetings


Dołączył: 27 Lip 2006
Skąd: ....diabli wiedzą
Status: offline
PostWysłany: 24-06-2012, 12:12   Psychodelia

I znów natchniony ost z gry American McGee's Alice, autorstwa Chrisa Vrenny, zaczynam poszukiwania muzyki w klimatach ostro psychodelicznych.
Tu zradza się moje pytanie. Czy może ktokolwiek z forumowiczów słuchał, bądź słucha muzyki psychodelicznej i może polecić kilka dobrych kawałków?
Osobiście celuję w dość ciężki klimat, właśnie coś jak w Alicji. Całe ost to dla mnie majstersztyk, jest przygnębiające i ciężkie, szczególnie utwór Time To Die. Poezja.
A zatem, jakieś sugestie?

_________________
Live fast, die young,
make a pretty corpses
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6705894
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 24-06-2012, 12:21   

No ba! Acz najbardziej sobie cenię starą psychodelię spod znaku Pink Floyd, z takimi kawałkami jak "Matilda Mother" Astronomy Domine czy "Allan's Psychodelic Breakfast".. Godne uwagi są też kawałki Jefferson Airplane ze swoistym hymnem psychodelii, jakim był "White Rabbit".
Moim prywatnym odkryciem natomiast jest zespół H.P. Lovercraft, nagrywający niesamowite, muzyczne wersje opowiadań mistrza horroru. Psychodela czystej wody. Wystarczy posłuchać ich White Ship czy At the Moutains of Madness.
Cenię sobie też bardziej psychodeliczne ciągoty The Doors, że wspomnę o The End, Soft Parade czy Celebration of the Lizard.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 24-06-2012, 14:45   

Chyba każdemu psychodelia inaczej się kojarzy.

Dla mnie jednym z lepszych tego typu łamiących mózg utworów jest Brainwasher, acz dla wielu wymienianie w tym miejscu elektroniki to wręcz grzech. Podobnie rzecz ma się tu ze Steam machine.
Ale ogólnie Francuzi w tej materii są mocni, tu już inny wykonawca: http://www.youtube.com/watch?v=lCHM1do5Vqw
Ogólnie ostatnio lubuje się też w J-core i Gabber style.

A jeżeli uważacie, że jednak mijam się z tematem, to napomnijcie, nie będę więcej wykolejał ^^'

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 24-06-2012, 15:14   

W zasadzie "psychodelia" w odniesieniu do muzyki określa te klimaty, o których wspomniał Urawa.

Ponury, imo szukasz raczej dark ambientu - z soundtrackiem z Alicji ten gatunek kojarzy mi się najbardziej. Chodzi ci raczej o coś takiego albo takiego, niż o późnych Beatlesów itd, nie?

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ponury Płeć:Mężczyzna
Grim Greetings


Dołączył: 27 Lip 2006
Skąd: ....diabli wiedzą
Status: offline
PostWysłany: 24-06-2012, 16:44   

Jak napisał Slova, psychodelia się każdemu inaczej może kojarzyć.

Tak JJ, o coś takiego mi raczej chodziło.

Faktycznie spaliłem trochę nie dopisując w temacie że nie chodzi mi co najmniej o psychodelię z lat 60, co mogło wprowadzać w błąd. Przepraszam.

Nox Arcane znam, podoba mi się. Desiderii Marginis nie kojarzę, ale kawałek dobry, trzeba się zainteresować, dzięki.
Co do ost z Alicji, to miałem właśnie problem z doczepieniem jej łatki gatunku. Faktycznie, dark ambient to chyba to. Co nie zmienia faktu że, w moim odczuciu, jest psychodeliczne.

Slova, mimo że te utwory ryją dynie, Daft Punka słuchałem całkiem sporo, to chyba jednak nie o ten klimat chodziło ;]

_________________
Live fast, die young,
make a pretty corpses


Ostatnio zmieniony przez Ponury dnia 04-07-2012, 14:32, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6705894
SG Płeć:Kobieta


Dołączyła: 06 Kwi 2006
Status: offline
PostWysłany: 03-07-2012, 18:05   

Hmmm dark + ambient? Proszsz: Raison d'etre raz plus Raison d'etre dwa na próbę. Może ci podpasuje.
Ponadto Wikipedia to naprawdę świetne źródło. Może nie wszystko, co tam wypisali, zakwalifikowałabym jako dark i nie wszystko jako ambient, ale jest to co najmniej dobre miejsce na rozpoczęcie poszukiwań.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5670230
Ponury Płeć:Mężczyzna
Grim Greetings


Dołączył: 27 Lip 2006
Skąd: ....diabli wiedzą
Status: offline
PostWysłany: 04-07-2012, 14:41   

Wikipedia? Tak, słyszałem coś na jej temat.

Myślę że zawsze warto spytać o subiektywne opinie. Szczególnie gdy szuka się czegoś bardziej konkretnego, w moim przypadku muzyki bardzo podobnej do OST Alice.
Przekopywanie całego gatunku jest opcją, ale jest też czasochłonne. A zawsze istnieje możliwość, że ktoś zna odpowiedź na zadane pytanie, a odpowiedz ta zajmie tyle co wpisanie tekstu.

_________________
Live fast, die young,
make a pretty corpses
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6705894
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group