FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
  Zakupy/usługi przez internet
Wersja do druku
Wiewiór Płeć:Kobieta
irish mastah


Dołączyła: 13 Sty 2007
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 02-08-2012, 13:51   Zakupy/usługi przez internet

Z tego co widziałam parę wątków zahaczało już o ten temat, ale nie było żadnego ogólnego, więc postanowiłam go założyć. Mam nadzieję, że wielu osobom korzystający lub chcącym skorzystać z oferty internetu w zakresie sprzedaży dóbr i usług się on przyda.

Temat ten pojawił się w moim życiu z powodu zamawiania koszulek z nadrukiem przez firmę robimynadruki.pl. Ponieważ nie znalazłam żadnych opinii na ich temat w sieci, pozwolę sobie wypluć tutaj trochę jadu.

Zamówiłam u nich (w ten poniedziałek) koszulki i bluzę na obóz taneczny na który jadę w przyszłą środę. W zeszłym tygodniu Gonik (która w swej wspaniałomyślności zrobiła mi grafikę) molestowała ich w jakim formacie przesłać pliki, bo takiej informacji na stronie po prostu nie ma. Odpowiedź na mojego maila: "W technice wektorowej." no super...
Zamówienia składa się mailowo, ale pan od ich przyjmowania jest tak lakoniczny (i odpisuje w stopce maila...), że już przeczuwając co się może stać, wszystko sama dokładnie opisywałam, podliczałam i pisałam co zrobię itp. Pan potwierdził złożenie zamówienia i zapytał na kiedy ma być. W środę wyjeżdżam, więc asekurancko poprosiłam o dostawę na poniedziałek, czyli mieli tydzień na zrobienie 20 koszulek. We wtorek zrobiłam przelew, ale dziś mnie tknęło, żeby im jednak wysłać potwierdzenie przelewu. Pan stwierdził, że daję im tylko jeden dzień (!!!) na zrobienie zamówienia i że będzie expressem robione na wtorek..yupi... Coś czuję, że napiszę mało miłego maila jak już dostanę (albo nie) koszulki.

Czemu robiłam tam a nie np. w Warszawskim potentacie Orfi? Bo mają przystępne ceny za koszulki i bluzy, a ja się na Orfi już raz nadziałam. Robiłam u nich duże zamówienie na gadżety: kubkowi urwło się uszko po tygodniu, wizytówki, które były w złym formacie wydrukowali tak jak były, czyli są nienaturalnie długie. Traktuję to jako chwyt marketingowy - każdemu będą wystawać z portfela i będą je kląć wymieniając nazwę szkoły ;D Koszulki miały być granatowe, ale się przyczepili do pliku i musieli robić je inną techniką na białym tle. Niebieski napis na biały tle na granatowej koszulce? Nie, dziękuję... Koszulki wyszły białe z mocno wyczuwalnym i lekko sztywnym nadrukiem formatu A4 na plecach. Poza tym obsługa ma wyjątkowo olewcze podejście i klientów traktują ich jak zło konieczne. Zero pozytywnej energii w pracowni i duchota nie z tej ziemi. 3 razy do nich łaziłam, a na koniec wzięłam wszystko i uciekłam.

Mogę za to z czystym sumieniem polecić takie sklepy jak:
Pasart.pl - elementy do tworzenia biżuterii. Świetna jakość, ogromny wybór, szybkie wysyłki i ładnie zapakowane produkty.
Qunszt.pl - takoż. mniejszy wybór, ale również szybka i profesjonalna realizacja.
tortownia.pl - produkty dla cukierników amatorów. Zacny wybór, miła obsługa i szybkie tempo realizacji. Raz odbierałam zamówienie na miejscu, ale nie polecam, bo można się zaślinić na śmierć "oooo!!! taki lukier chcę!! i złote perełki!! i papilotki w czaszki! i koniczynkowe konfetii!!! Gimme gimme gimme!"
Eulotki.com - świetnie, szybko i profesjonalnie, ale trochę drogo.

Ktoś miał podobne przeprawy? Co polecacie? Czego unikać?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 02-08-2012, 15:20   

Ja kupuję via net rzadko, ale z czystym sumieniem polecić mogę:
Rebel.pl - jeśli chodzi o gry planszowe. Błyskawiczna dostawa, przyjemna obsługa i solidny wybór.
Ultima.pl - jeśli chodzi o gry komputerowe, podobnie jak powyżej.
Empik.com - dla tych, którzy chcieliby np. kupić mangi wydane w Europie w innych językach niż polski. Zero kosztów przesyłki, dostawa do salonu empik w mieście. Tylko czasem trzeba trochę poczekać, jeśli sprowadzamy jakieś egzotyczne rzeczy. Gros moich mang po niemiecku tam kupiłem, płacąc ceny dużo niższe niż gdybym miał to robić via ebay.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 02-08-2012, 16:40   

Mnie nigdy nie zawiódł merlin.pl.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 02-08-2012, 16:59   

Urawa napisał/a:
Ultima.pl - jeśli chodzi o gry komputerowe, podobnie jak powyżej.

Na Ultimie niestety nie można zawsze polegać jeśli chodzi o preordery gier. Potrafią odstawić różne cuda jak zbyt mała ilość kolekcjonerek D3 (dobrze pamiętam?), przesuwanie premiery i zmiana ceny FFXI, czy opóźnienie dostawy FFXIV, przez co nie udało nam się załapać na cały headstart.
Ogólnie od kupowania gier polecam, ale do preorderowania, szczególnie MMO, raczej nie.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Crofesima Płeć:Kobieta
Captain Narcolepsy


Dołączyła: 25 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 02-08-2012, 17:07   

Póki co tylko kosmetyczne przychodzą mi do głowy. Poprosiłam siostrę o pomoc, bo sama wszystkich nie pamiętałam :x

kosmetyki-mineralne.com - szeroki asortyment mineralnych kosmetyków do makijażu i pędzli; najwięcej marek dostępnych w jednym miejscu
costasy.pl - mineralne kosmetyki do makijażu marki Lily Lolo
helfy.pl - kosmetyki naturalne i orientalne (m.in. indyjskie olejki do włosów)
biopiekno.pl - kosmetyki naturalne i ekologiczne
alledrogeria.pl - szeroki asortyment kosmetyków, głównie kolorowych (m.in. paletki Sleek); marki amerykańskie
kalina-sklep.pl - świetne kosmetyki rosyjskie; dużo produktów o naturalnych składach
Wszystkie sklepy charakteryzuje dobry kontakt i szybka wysyłka. Większość ma strony firmowe na FB, które warto polubić, bo publikują tam nowości i promocje oraz odpowiadają na pytania.

zrobsobiekrem.pl
biochemiaurody.com
Oba to sklepy z półproduktami kosmetycznymi, które oferują również gotowe zestawy. Wysyłka może trochę potrwać w przypadku tych drugich, ponieważ kosmetyki są świeże, przygotowywane dopiero po złożeniu zamówienia.

iherb.com - olbrzymi amerykański portal z szeroką gamą naturalnych kosmetyków, suplementów i innych produktów związanych ze zdrowym trybem życia; wysyłka do Polski od 6$, rabat dla nowych klientów 5$ (z kodem od stałego klienta), częste promocje; paczki lecą dość długo, średnio 3 tygodnie i trzeba uważać na cło (od wartości powyżej 30$).

Nigdy się nie przejechałyśmy na żadnym z tych sklepów :)

_________________
There is sorrow enough in the natural way
From men and women to fill our day;
And when we are certain of sorrow in store,
Why do we always arrange for more?
Brothers and sisters, I bid you beware
Of giving your heart to a dog to tear.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Senshi Płeć:Kobieta


Dołączyła: 06 Sie 2012
Status: offline
PostWysłany: 06-08-2012, 17:38   

Crofesima, Super, dzięki za linki.
Ja do tej pory kupowałam na allegro, ale ostatnio coś i obsługa się popsuła i ceny jakieś wysokie ;( Przesyłka droższa od towaru.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
nowa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 14 Lip 2011
Status: offline
PostWysłany: 08-08-2012, 12:05   

Ja kupuję w 90% w sieci i nigdy nie mialam przykrych doświadczeń a do tego mocno udawało się zaoszczędzić. Głównie kupuję na allegro, ale często korzystam też np. z porównywarki cen okazje.info Róznice w cenach każdego produktu pomiędzy różnymi sklepami internetowymi są olbrzymie - więc warto chyba poszukac i zaoszczedzic :) Tylko czytajcie opinie o sklepach zanim coś w nich kupicie ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 08-08-2012, 16:21   

nowa napisał/a:
Tylko czytajcie opinie o sklepach zanim coś w nich kupicie ...

Przecież to właśnie jest temat do zbierania opinii o sklepach, żeby się nie naciąć...

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 08-08-2012, 18:52   

Meh, gdzie te czasy, kiedy transakcje na Bastione fanów Gwiezdnych Wojen zawierano na gębę tzn, po wymianie PW? Jak żywo nikt nikogo nie oszukał.
Oprócz Rebela, korzystam z gryfid.pl/
Książki i mangi zamawiam na bookdepository - darmowa dostawa i częste przeceny.

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
Kotik Płeć:Kobieta

Dołączyła: 23 Sie 2012
Status: offline
PostWysłany: 23-08-2012, 10:20   

Hej! Ja z kolei polecam sklep redcoon.pl, gdzie ostatnio udało mi się nabyć fajny ekspres do kawy. W ogóle ekspresy są ich mocną stroną – duży wybór, w dodatku dosyć tanie. Jeżeli są tu jacyś kawowi smakosze to zachęcam: http://www.redcoon.pl/c08060000-Ekspresy-i-kawy . Ponadto mogę z czystym sercem polecić internetową księgarnie dobra-ksiazka.pl, bo mają tam super ceny przy całkiem szerokiej ofercie :)

_________________
(>"' < )
(='o'=)(" )
(,("')("')
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wiewiór Płeć:Kobieta
irish mastah


Dołączyła: 13 Sty 2007
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 23-08-2012, 12:09   

Koszulki koniec końców wyszły ładnie, chociaż kurier nie przyjechał na czas i musiałam w dniu urlopowym szorować do roboty, a potem od razu na Mazury >.> ale ogólnie dobrze się skończyło, trzeba tylko od razu z nimi uzgodnić co i jak i najlepiej robić to samemu w mailu lub wymuszać odpowiedzi, bo chyba zakładają, ze wszystko jest taaaaakie oczywiste.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nina123 Płeć:Kobieta

Dołączyła: 04 Paź 2012
Status: offline
PostWysłany: 04-10-2012, 12:39   

Ja coraz częściej kupuję przez internet. Ostatnio koleżanka poleciła mi http://www.enamora.pl/. Kupiłam tam nową bieliznę i jestem zadowolona.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kropla Płeć:Mężczyzna
Mykoidalny tentakl


Dołączył: 25 Cze 2006
Skąd: Suchedniów city
Status: offline
PostWysłany: 30-03-2013, 01:45   

Keii napisał/a:
Urawa napisał/a:
Ultima.pl - jeśli chodzi o gry komputerowe, podobnie jak powyżej.

Na Ultimie niestety nie można zawsze polegać jeśli chodzi o preordery gier. Potrafią odstawić różne cuda jak zbyt mała ilość kolekcjonerek D3 (dobrze pamiętam?), przesuwanie premiery i zmiana ceny FFXI, czy opóźnienie dostawy FFXIV, przez co nie udało nam się załapać na cały headstart.
Ogólnie od kupowania gier polecam, ale do preorderowania, szczególnie MMO, raczej nie.

W zasadzie to każdemu sklepowi z grami zdarza się preorderowa obsuwa, zamawiałem w większości i zawsze były jakieś niespodzianki;) Nie wiem, jak jest z konsolami, ale Muve.pl jeśli chodzi o gry pecetowe radzi sobie całkiem nieźle, do tego zakupione u nich digitale wliczają się do systemu partnerskiego cenegi, więc można łatwo zebrać u nich dużą zniżkę na boxy.

W kontekście gier polecam również Greenmangaming.com, często są u nich fajne okazje, sporo kluczy jest ogólnoświatowych, a nie tylko North America, do tego mają kody zniżkowe prawie zawsze, wystarczy pogooglać. No i kupno gier korzystając z fajnego kursu dolara zawsze jest miłe:)

_________________
Jak po nocnym niebie sunące białe obłoki nad lasem...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1148869
Masza
Gość
PostWysłany: 10-08-2017, 13:05   

Crofesima napisał/a:
Póki co tylko kosmetyczne przychodzą mi do głowy. Poprosiłam siostrę o pomoc, bo sama wszystkich nie pamiętałam :x

kosmetyki-mineralne.com - szeroki asortyment mineralnych kosmetyków do makijażu i pędzli; najwięcej marek dostępnych w jednym miejscu
costasy.pl - mineralne kosmetyki do makijażu marki Lily Lolo
helfy.pl - kosmetyki naturalne i orientalne (m.in. indyjskie olejki do włosów)
biopiekno.pl - kosmetyki naturalne i ekologiczne
alledrogeria.pl - szeroki asortyment kosmetyków, głównie kolorowych (m.in. paletki Sleek); marki amerykańskie
kalina-sklep.pl - świetne kosmetyki rosyjskie; dużo produktów o naturalnych składach
Wszystkie sklepy charakteryzuje dobry kontakt i szybka wysyłka. Większość ma strony firmowe na FB, które warto polubić, bo publikują tam nowości i promocje oraz odpowiadają na pytania.

zrobsobiekrem.pl
biochemiaurody.com
Oba to sklepy z półproduktami kosmetycznymi, które oferują również gotowe zestawy. Wysyłka może trochę potrwać w przypadku tych drugich, ponieważ kosmetyki są świeże, przygotowywane dopiero po złożeniu zamówienia.

iherb.com - olbrzymi amerykański portal z szeroką gamą naturalnych kosmetyków, suplementów i innych produktów związanych ze zdrowym trybem życia; wysyłka do Polski od 6$, rabat dla nowych klientów 5$ (z kodem od stałego klienta), częste promocje; paczki lecą dość długo, średnio 3 tygodnie i trzeba uważać na cło (od wartości powyżej 30$).

Nigdy się nie przejechałyśmy na żadnym z tych sklepów :)


Bardzo ładnie, dzięki!^^
Czy ktoś korzysta się z różnych kodów rabatowych i promocij ze stron takich jak np
http://promocodius.com/pl/ ? Czy to działa/ma sens?
Powrót do góry
maxinka Płeć:Kobieta

Dołączyła: 25 Sie 2017
Status: offline
PostWysłany: 30-08-2017, 13:57   

Jak korzystałam czasami można trafić na fajną okazję.

A ja usuwałam reklamy. Tren
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group