FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
  Tablety
Wersja do druku
Satsuki Płeć:Kobieta
Fioletowy Płomyczek


Dołączyła: 13 Lip 2002
Skąd: Aaxen, zamek Elieth ves Aeriei nad Morzem Płaczu
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 12-01-2004, 15:33   Tablety

No właśnie... Który proponujecie? Jaki waszym zdaniem najlepszy z tych "normalnocenowych"
Zamierzam sobie kupić i liczę na to, ze mi ktoś powie, co o danych tabletach powie.

Pliiiiiiiiiiis *__________* (;P)

ps. Dobry dział? ^^''

_________________
Uciekaj skoro świt, bo potem będzie wstyd
i nie wybaczy nikt chłodu ust twych
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 12-01-2004, 15:45   

Sam sie zastanawia nad kupnem tegoz Gralla rysownikow >D

Zasadniczo zamierzam wydac pieniadze na ktorys z produktow Wacoma; o powierzchni roboczej a4.....ale ta cena..
Powrót do góry
Aria Płeć:Kobieta
Matka Opiekunka


Dołączyła: 25 Paź 2003
Skąd: piąta cela po lewej ^^
Status: offline
PostWysłany: 12-01-2004, 15:46   

jaka cena?

_________________
http://niziolek.deviantart.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2496391
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 12-01-2004, 15:48   

Wysoka.
Powrót do góry
Satsuki Płeć:Kobieta
Fioletowy Płomyczek


Dołączyła: 13 Lip 2002
Skąd: Aaxen, zamek Elieth ves Aeriei nad Morzem Płaczu
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 12-01-2004, 15:54   

nie! Niska! Nie kupią mi jakiegoś tabletu za 500zł O_o

Poza tym ojciec ma manię allegro'wania ;P
Jakieś porządne tablety o przyzwoitej cenie poproszę..

_________________
Uciekaj skoro świt, bo potem będzie wstyd
i nie wybaczy nikt chłodu ust twych
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Aria Płeć:Kobieta
Matka Opiekunka


Dołączyła: 25 Paź 2003
Skąd: piąta cela po lewej ^^
Status: offline
PostWysłany: 12-01-2004, 16:13   

O_o no to pokupowane XD poczekam na moje urodzinki, a nóz widelec doastane tablet...

_________________
http://niziolek.deviantart.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2496391
Agit Płeć:Kobieta
Coffee Addict


Dołączyła: 07 Lip 2002
Skąd: Szczecin
Status: offline
PostWysłany: 12-01-2004, 18:21   

Wacom Graphire 2? Świetny, lepiej to nie sądze żeby się dało kupić (chyba że jakiegoś bardzo wypasionego Wacoma). I są części zamienne do zużywających się elementów.
Chyba za mniej jak 500 nie bedzie niczego powalającego.
Są też takie - jak im tam - Pentagramy XXL, ale duży nie znaczy lepszy. Zdaje mi się, że rysowanie na czymś większym jest trudniejsze, to chyba już dla architektów bardziej. Łatwiej robić zgrabne, małe linie na maluszkach.

_________________
Galeria na Deviantarcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1484893
Martin Płeć:Mężczyzna
Wszechbiblia.Net Admin


Dołączył: 07 Lip 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 24-03-2004, 20:26   

Po pierwsze do rysowania starczy wam tablet A5, takie tez zreszta czesto urzywane sa w profesjonalnych studiach rysunkowych (anime tez na takich rysuja). Po drugie co rozumiesz przez nie drogi (tzn. ile znaczy nie drogi)? Po trzecie.. allegro, odradzam. Wracajac do rozmiarow, duze tablety - czyli np. A4 do rysunku sa zbedne, bo ich powierzchni i tak sie nie wykorzysta, a nawet bedzie przeszkadzac. Pozatym duzy tani tablet to nic dobrego, lepiej mniejszy a porzadny, bo tamte to raczej zabawki dla dzieci. Jedyna w sumie firma jaka mi sie tylko nasuwa to WACOM... robia rewelacyjne urzadzenia, a ich opatentowane bezpateryjne zasilane bezprzewodowo piórko to poprostu rewelacja!! Jest lekkie i wygodne, a w inne piorka od tabletow trzeba wciskac baterie, albo co gorsza sa na kabelku -_-" Pozatym do WACOM'ow sa czesci zamienne, folie, piorka, rysiki, do rzadnych innych tabletow (czyli tych zabawek pokroju np. Pentagrama ;) to ja nie widzialem. Poprostu nie ma co.. jesli tablet to tylko WACOM, bo nie dosc ze masz wysokiej klasy precyzyjne urzadzenie, wsparcie w postaci serwisu i czesci zamiennych, brak baterii, swietnie wspolpracuja z oprogramowaniem (np. Photoshop). Najtanszy jest za okolo 280 zl (WACOM Volito), zas Graphire 2 to cos ponizej 500 zl - oba tablety sa A6.

_________________
http://www.wszechbiblia.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Satsuki Płeć:Kobieta
Fioletowy Płomyczek


Dołączyła: 13 Lip 2002
Skąd: Aaxen, zamek Elieth ves Aeriei nad Morzem Płaczu
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 24-03-2004, 21:41   

dzieki ^^.

_________________
Uciekaj skoro świt, bo potem będzie wstyd
i nie wybaczy nikt chłodu ust twych
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
BetiiX Płeć:Kobieta
+Mala wiedźma+


Dołączyła: 26 Gru 2004
Skąd: Lublin village;)
Status: offline
PostWysłany: 26-12-2004, 10:57   

odradzam pentagrama XXL.. ma to 'cos'. cena jest podobna do wacoma graphire, a jakos i wygoda bez porownania, a oto minusy pentagrama (przynajmniej mojego):
* brak gumki w piorku (znaczy sama w sobie jest, ale niedziala)
* szarpanie linii (proste linie sa tylko na Adobe illustratorze, na np PS7 tzreba rysowac w powiekszeniu ok 400% pedzelkiem 3piksele i to umiejetnie i wtedy w miare linie rowne sa)
* problemy z instalacja i 'zsynchronizowaniem'
* zacinajacy sie przycisk na piorku
* czasem przekazuje informacje 'z opoznieniem' (nie jest to wina komputera, gdyz sprawdzlama na dwoch roznych)
to chyba tyle.. z pozoru wydaje sie malo, ale sprzet kosztujacy 400zl z kawalkiem powinien trzymac pewnien poziom. No i odradzam jeszcze tablety firmy Medion i jej podbne (takie promocyjne tanioszki za 100-200zl) bo to nie sa dobre uzadzenia :/ jezeli chcemy rysowac na kompie to kupny cos pozadnego, wydajmy raz a na dobra rzecz a nie na chale po pol roku sie psujaca (i uwaga na piorka w pentagramach, tawo sie lamie obudowa;P)

_________________
::Love is like wind, you can't see it, but you feel it::
::galeryjka na DA-> www.shy4.deviantart.com ::
::ja wcale nie jestem taka wredna jak sie moze wydawac, to tylko pozory^^"::
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1595233
valdi
Gość
PostWysłany: 10-02-2010, 15:23   

Jestem tego samego zdania co Martin i Betiix, jeśli kupić to tylko tablet Wacom! dodam tylko że Pentagram ma piórko bateryjne (coprawda już bez kabelka) ale działa poprawnie tylko po włożeniu baterii 1,5 V, nie działa na akumulatorach (tu napięcie jest ok1,2 V) baterie niestety szybko "siadają" ponieważ piórko jest "energożerne" i po spadku napięcia do 1,2 V, za żadne skarby świata nie da się nic narysować. Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć iż piórko Pentagramu ( przy pracy ciągłej) działa poprawnie tylko 5 godz. Tablet Pentagram to było moje pierwsze i ostatnie doświadczenie z takim produktem. Dziś pracuję na Wacom Intuos3 A5, i w zupełności wystarczy do mojej profesjonalnej działalności. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Powrót do góry
daikirai Płeć:Kobieta

Dołączyła: 22 Maj 2010
Status: offline
PostWysłany: 22-05-2010, 09:22   Tablet graficzny

szukam odpowiedzi na te pytanie już od dłuższego czasu, czyli odkąd zdecydowałam się na kupno tabletu. jestem trochę `ciemna` w tych sprawach dlatego potrzebuje Waszej pomocy.

pierwsze pytanie jakie mi się od razu nasuwa: czy jeśli kupię tablet a6 to będę mogła nim rysowac swój komiks (mange) ? chodzi mi o to że mam strony na zwykłym papierze i czy jakbym je zeskanowała i otworzyła np. w photoshopie albo w manga studio to bym normalnie mogła to lineartowac ? (tak to sie mówi? xD)
czy tabletem o formacie a6 będę mogła robic komiks w programie gdzie obszar roboczy jest jak kartka a4... ? to jest bardzo ważne dla mnie.

no i: wacom czy pentagram? xD

rodzice nie kupią mi tabletu dopóki nie będę na 1000000 % pewna :D
proszę o pomoc :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 22-05-2010, 09:31   

Sama jestem w tym temacie zielona (a zakup tabletu jeszcze przede mną), ale masz link do tematu, powinien być pomocny.

http://forum.tanuki.pl/tematy26/906.htm

Btw. Pisanie z dużej litery nie boli.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Lila Płeć:Kobieta
BAKA Ranger


Dołączyła: 19 Wrz 2006
Skąd: [CENSORED]
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Lisia Federacja
Omertà
PostWysłany: 22-05-2010, 10:04   

daikirai napisał/a:
czy jeśli kupię tablet a6 to będę mogła nim rysowac swój komiks (mange) ? chodzi mi o to że mam strony na zwykłym papierze i czy jakbym je zeskanowała i otworzyła np. w photoshopie albo w manga studio to bym normalnie mogła to lineartowac ? (tak to sie mówi? xD)
czy tabletem o formacie a6 będę mogła robic komiks w programie gdzie obszar roboczy jest jak kartka a4... ?

Tak, Nie i Tak.

Oczywiście, że będziesz mogła rysować nim komiks, nie widzę w tym żadnego problemu. Oczywiście również, zależy to od czułości i jakości tabletu, ale o tym za chwilkę. Na drugie pytanie teoretycznie odpowiedz brzmi "Nie", ponieważ już nawet skan jest w o wiele większej rozdzielczości niż kartka papieru, musisz się nauczyć dobrze skalować w programie, by wiedzieć co będzie jakiej wielkości w rzeczywistości, w Photoshopie kiedyś sama przejechałam się rysując okładkę do płyty, bo okazało się, że wersja rzeczywista była mniejsza niż musiała być... Używaj opcji podglądu rzeczywistego rozmiaru oraz sprawdzaj, czy nie masz więcej pikselków/centymetrów roboczych w centymetrach rzeczywistych. Co do ostatniego pytania - Oczywiście, że tak. Tablet nie odpowiada wielkością za kartkę czy obszar roboczy, tylko za cały ekran. W tym momencie, wielkość A5 jest wygodniejsza, ale A6 również świetnie zdaje egzamin jeśli ma się dobrze skalibrowany i precyzyjny zestaw.

Osobiście z głębi serduszka polecam WACOM Bamboo ("Play" albo "Pen and touch"). Jest bardzo dokładny, sama posiadam, nigdy nie narzekałam i działa idealnie. Jeśli masz jakieś pytania co do tego modelu ( mam oba, siostra ma Play ja mam Pen and Touch ) to zapraszam serdecznie na PW. Na Pentagram słyszałam już wiele głosów niezadowolenia.

_________________
" Twas brillig, and the slithy toves, did gyre and gimble in the wabe;
All mimsy were the borogoves, and the mome raths outgrabe.~ "

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 22-05-2010, 10:08   

Post przeniesiony do właściwego tematu, istniejącego już na forum. Użytkowniczka daikirai proszona jest o stosowanie wielkich liter na początku zdania, oraz stosowania znaków interpunkcyjnych.

IKa - Zua Biurokratka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group