FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
  Regulamin forum i kanału IRC - pytania i komentarze
Wersja do druku
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 05-02-2011, 17:16   Regulamin forum i kanału IRC - pytania i komentarze

Zmiany są generalnie kosmetyczne, i ideą przewodnią była poprawa czytelności regulaminu oraz integracja spraw dotyczących kanału IRCowego.

Jeżeli coś jest niejasne, pytajcie.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 05-02-2011, 18:21   

wa-totem napisał/a:
mIRC w wersji 7 ma UTF-8 ustawiony domyślnie i nie wymaga dodatkowych zabiegów konfiguracyjnych.

Uściślić do konkretnego relase. Keii jakoś na dniach się pluł, że domyślnie ma wersja następna po tej, którą miał zainstalowaną.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 05-02-2011, 18:31   

Nie nie. Wersja 7.14 ma w opcjach możliwość włączenia UTF-8, wcześniejsze 7 mają ponoć automatycznie.
Wczoraj wyszło jednak, że 7 ma problemy z podstawową czcionką i polfontami - Crack słusznie zauważył, że najlepiej zmienić czcionkę na inne fixedsys (nie pamiętam nazwy).

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 05-02-2011, 19:33   

Keii napisał/a:
Crack słusznie zauważył, że najlepiej zmienić czcionkę na inne fixedsys (nie pamiętam nazwy).

Fixedsys Excelsior, albo zrezygnować z domyślnej czcionki i wybrać jakiegoś Ariala Unicode / Verdanę / Calibri czy co kto lubi.

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Raul Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Maj 2005
Status: offline
PostWysłany: 10-11-2012, 11:38   

Czy ten zapis wobec powstania tematów o polityce na świecie i w kraju nie powinien być zmieniony?
3. Na forum obowiązuje zakaz dyskusji na tematy związane z religią i polityką. W internecie jest bardzo wiele miejsc, w których można to robić – nasze forum nie musi być jednym z nich.

Proponuję:
3. Na forum obowiązuje zakaz dyskusji na tematy związane z religią i polityką (z wyjątkiem dwóch tematów w dziale Offtopic). W internecie jest bardzo wiele miejsc, w których można to robić – nasze forum nie musi być jednym z nich.

_________________
“Why is it," he said, one time, at the subway entrance, "I feel I've known you so many years?"
"Because I like you," she said, "and I don't want anything from you.”
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 11-11-2012, 01:43   

Te tematy istnieją w ramach uczynionego kiedyś wyjątku. W każdej chwili mogą zostać zamknięte a przywilej cofnięty. Można by w sumie tą informację dodać do regulaminu, ale nie wiem czy jest duży sens wypełniać go wyjątkami. I tak już się rozrósł ponad miarę.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 11-11-2012, 01:55   

Zwłaszcza że mamy ogólny zapis, iż "ze względu na niemożność uwzględnienia wszystkich możliwych sytuacji i okoliczności w regulaminie, orzeczenia i decyzje moderacji i administracji forum są zawsze i w każdym przypadku nadrzędne względem dowolnych zapisów regulaminu."

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Raul Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Maj 2005
Status: offline
PostWysłany: 11-11-2012, 22:37   

Tylko ten ostatni zapis daje mozliwosc absolutnie dowolnej interpretacji regulaminu na korzysc moderatorow/administratorow.
Moderatorzy i administratorzy nie są nieomylni i ich celem jest sluzenie dobru uzytkownikow forum. 'Wladza' to odpowiedzialnosc i brzemię, w mniejszym stopniu wyróżnienie.
To tylko mała sugestia, zrobicie jak uważacie za stosowne.

_________________
“Why is it," he said, one time, at the subway entrance, "I feel I've known you so many years?"
"Because I like you," she said, "and I don't want anything from you.”
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 11-11-2012, 22:41   

Cytat:
Tylko ten ostatni zapis daje mozliwosc absolutnie dowolnej interpretacji regulaminu na korzysc moderatorow/administratorow.


Brawo, wygrałeś 1 internet za spostrzegawczość.

A na serio - cała zabawa opiera się na tym, że moderatorami zostają osoby godne zaufania, o których wiadomo, że nie zrobią nic niezgodnego z polityką forum i jeśli mają konflikt osobisty z jakimś użytkownikiem, to nie będą go osobiście moderować (dla ułatwienia, jeżeli użytkownik wejdzie w konflikt z wszystkimi modami i adminami - dostaje bana). Regulamin jest zbiorem ogólnych wytycznych dla użytkowników, ale nie jest i nie miał być zbiorem norm rozstrzygających konflikty na linii użytkownik-moderator. W takim bowiem wypadku jedyną opcją jest apelacja do Administratora Forum.

Sprawdza się to, wbrew pozorom, bardzo dobrze - jedynymi osobami które miały z taką polityką problem były póki co nudne upierdliwe trolle, które nie wnosiły nic pożytecznego, a irytowały zwykłych użytkowników.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 12-11-2012, 00:06   

Ysengrinn napisał/a:
Sprawdza się to, wbrew pozorom, bardzo dobrze - jedynymi osobami które miały z taką polityką problem były póki co nudne upierdliwe trolle, które nie wnosiły nic pożytecznego, a irytowały zwykłych użytkowników.

Ale nie wszystkie. Masz moje słowo, że niektóre nie mają z tym żadnego problemu.

Ale takie sformułowanie regulaminu jest rzeczywiście niesamowicie wygodne, co dla jednych jest słowem nacechowanym pozytywnie ("bo można współforumować w harmonii i względnym porządku"), a dla innych negatywnie ("bo zdegenerowana i leniwa admoderacja uradziła się wygodnie na swych ciepłych posadkach"). Wszystkich nie zadowolisz.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Raul Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Maj 2005
Status: offline
PostWysłany: 13-11-2012, 10:07   

Ysengrinn napisał/a:

Brawo, wygrałeś 1 internet za spostrzegawczość.

Dzięki. Mogę podać adres na który mógłbyś mi go podesłać? :)

Cytat:

A na serio - cała zabawa opiera się na tym, że moderatorami zostają osoby godne zaufania, o których wiadomo, że nie zrobią nic niezgodnego z polityką forum i jeśli mają konflikt osobisty z jakimś użytkownikiem, to nie będą go osobiście moderować (dla ułatwienia, jeżeli użytkownik wejdzie w konflikt z wszystkimi modami i adminami - dostaje bana). Regulamin jest zbiorem ogólnych wytycznych dla użytkowników, ale nie jest i nie miał być zbiorem norm rozstrzygających konflikty na linii użytkownik-moderator. W takim bowiem wypadku jedyną opcją jest apelacja do Administratora Forum.

Czyli jeśli użytkownik ma za sobą jednego moderatora to nie musi się obawiać bana?
Przyznam, że jestem pozytywnie zaskoczony.

PS. Cieszę się, że forum Kotatsu ma się dobrze. Miło widzieć was w dobrej formie.

_________________
“Why is it," he said, one time, at the subway entrance, "I feel I've known you so many years?"
"Because I like you," she said, "and I don't want anything from you.”
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Raul Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Maj 2005
Status: offline
PostWysłany: 13-11-2012, 10:14   

shugohakke napisał/a:
a dla innych negatywnie ("bo zdegenerowana i leniwa admoderacja uradziła się wygodnie na swych ciepłych posadkach"). Wszystkich nie zadowolisz.

Nie ma ludzi idealnych więc i moderatorzy czy admin forum takimi nie są. Ale gdybym miał wyznaczać moderatorów na swoim forum zaufałbym wszystkim z Kotatsu.

_________________
“Why is it," he said, one time, at the subway entrance, "I feel I've known you so many years?"
"Because I like you," she said, "and I don't want anything from you.”
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 13-11-2012, 12:12   

Raul napisał/a:
Czyli jeśli użytkownik ma za sobą jednego moderatora to nie musi się obawiać bana?
Przyznam, że jestem pozytywnie zaskoczony.

Czy możesz mi wyjaśnić ten skok logiczny, bo nie mogę dojść jak od stwierdzenia, że "moderatorzy starają się nie mieszać osobistych uczuć z moderacją" doszedłeś do tego, że panuje u nas daleko posunięte faworyzowanie.

W każdym razie nie jest tak jak napisałeś, bo:
1. Jest kilku moderatorów, więc znajomość jednego w żaden sposób nie chroni przed otrzymaniem bana od pozostałych
2. Decyzje co do przypadków kontrowersyjnych są zwykle podejmowane gremialnie i na drodze dyskusji
3. Jeśli ktoś nagrabił sobie tak mocno, że zasłużył na bana to żaden z moderatorów nie będzie patrzył na tą osobę pobłażliwie

Osobiście nie za bardzo widzę czemu się czepiasz teoretycznych sytuacji, które nigdy nie miały miejsca. System funkcjonuje od kilku lat i nigdy żadnych poważnych problemów na tle osobistym nie było. To tylko sugestia, ale może czepiaj się, GDY do jakiegoś dojdzie.

Raul napisał/a:
Nie ma ludzi idealnych więc i moderatorzy czy admin forum takimi nie są.

Owszem i dlatego mamy na forum zaimplementowany najlepiej działający system jaki udało nam się wymyślić, który sprawdził się w praktyce. Nie za bardzo rozumiem czemu chcesz łatać dziury których nie ma.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Raul Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Maj 2005
Status: offline
PostWysłany: 13-11-2012, 17:22   

Tren napisał/a:
Raul napisał/a:
Czyli jeśli użytkownik ma za sobą jednego moderatora to nie musi się obawiać bana?
Przyznam, że jestem pozytywnie zaskoczony.

Czy możesz mi wyjaśnić ten skok logiczny, bo nie mogę dojść jak od stwierdzenia, że "moderatorzy starają się nie mieszać osobistych uczuć z moderacją" doszedłeś do tego, że panuje u nas daleko posunięte faworyzowanie.

Wyjaśnię, bo to co napisałem jest bardzo dalekie od tego co zrozumiałaś.
Jeśli użytkownik ma zaufanie moderatora i ten moderator np. mi jako adminowi forum potrafi udowodnić, że będzie danego użytkownika pilnował a jego zachowanie ma uzasadnione powody, to ja nie widzę problemu w jego egzystencji na forum, nawet jeżeli nie jest mu podrodze z resztą moderatorów.
Oczywiście jeśli dana osoba nie przestrzega nawet elementarnych zasad współżycia na forum to prędzej czy później wyleci.

Cytat:

W każdym razie nie jest tak jak napisałeś, bo:
1. Jest kilku moderatorów, więc znajomość jednego w żaden sposób nie chroni przed otrzymaniem bana od pozostałych

Nie znajomość tylko zaufanie.

Cytat:

2. Decyzje co do przypadków kontrowersyjnych są zwykle podejmowane gremialnie i na drodze dyskusji

Z zainteresowanym?

Cytat:
3. Jeśli ktoś nagrabił sobie tak mocno, że zasłużył na bana to żaden z moderatorów nie będzie patrzył na tą osobę pobłażliwie.

Jeśli to było ewidentne to rozumiem, choć zawsze proszę moderatorów o postawienie się na miejscu tej osoby.

Cytat:

Osobiście nie za bardzo widzę czemu się czepiasz teoretycznych sytuacji, które nigdy nie miały miejsca. System funkcjonuje od kilku lat i nigdy żadnych poważnych problemów na tle osobistym nie było. To tylko sugestia, ale może czepiaj się, GDY do jakiegoś dojdzie.

Jak wspomniałem to była tylko propozycja. Rozumiem wyjątek i wyjaśnienie. Dla mnie EOT.

Cytat:

Owszem i dlatego mamy na forum zaimplementowany najlepiej działający system jaki udało nam się wymyślić, który sprawdził się w praktyce. Nie za bardzo rozumiem czemu chcesz łatać dziury których nie ma.

Chciałem się dowiedzieć czy sprzeczność regulaminu ze stanem faktycznym wam nie przeszkadza. Ja się cieszę, gdy ktoś mi zwraca uwagę. Jeśli nie ma racji - wyjaśniam.

_________________
“Why is it," he said, one time, at the subway entrance, "I feel I've known you so many years?"
"Because I like you," she said, "and I don't want anything from you.”
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 13-11-2012, 19:31   

Cóż, przepraszam za nieporozumienie, ale sformułowanie "ma za sobą" było cokolwiek niejasne i zinterpretowałam je w taki, a nie inny sposób.

I nim przejdziemy do dalszej dyskusji uściślij czy chodzi ci o bana permanentnego czy czasowego, bo to dwie różne rzeczy i przyznaję, że poprzedni post pisałam głównie z myślą o banie czasowym.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 4 Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group