FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
  Dobry Dramat, Romans szkolny
Wersja do druku
FranzKafka Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Kwi 2006
Status: offline
PostWysłany: 28-12-2006, 11:47   Dobry Dramat, Romans szkolny

Mam prośbę do wszystkich forumowiczów. Otóż ostatnio nieco zasmakowałem się w szkolnych romansach (dramatach :P) i jak na razie obejrzałem wszystko, co było mi znane i polecane. Dla tego mam do Was prośbę, abyście polecili mi naprawdę dramatyczne, smutne i genialne przedstawione serie anime z tego rodzaju (choć niekoniecfznie muszą być szkolne), po których jeśli nie wyłapię doła, to chociaż dostanę szklanych oczu :P Z góry dzięki.

Najbardziej spodobały mi się poniższe dwie serie serie, więc jak byście mogli, to podajcie tytuły produkcji na ich poziomie:
-> Kimi Ga Nozomu Eien
-> I''S Pure

Thx for everyone ;*

_________________
- Wiesz, mój znajomy kiedyś oglądał anime...
- I co z tego?
- Teraz spoczywa na Powązkach...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
VampirLord
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 28-12-2006, 11:59   

chyba hmm polecam Karin oraz hmm Green Green jka cos mi sie przypomni to dopisze :D
Powrót do góry
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 28-12-2006, 12:06   

Spieszę tylko donieść, że obie powyższe serie to komedie... Bo generalnie "szkolne" i "romans" są zwykle powiązane z komediami niestety, chociaż oczywiście często tak bywa, że na koniec dostają jakichś akcentów poważniejszych.

Z tego, co wiem (bo przyznam, że sama w tych klimatach rzadko coś oglądam), bardzo, ale to bardzo dobre jest Koi Kaze. Panom zazwyczaj bardzo podobają się także Air i Kanon, a niektórzy wysoko cenią Saikano (ale ono jest tak dramatyczne, że sporej części widzów wydaje się już zwyczajnie śmieszne). Z innych tytułów: Iriya no Sora, UFO no Natsu, o ile pamiętam, Totem to bardzo zachwalał. Tylko uwaga: w niemal wszystkich tych tytułach pojawiają się elementy nadprzyrodzone, więc jeśli bardzo ich nie chcesz, to zostaje chyba tylko Koi Kaze. Element "szkolny" w większości polega na wieku bohaterek.

Jeśli natomiast interesowałby Cię doskonały romans z klimatów całkiem nieszkolnych, to polecam Emma - jedno z najlepszych podejść do tematu, jakie widziałam. I powinno wywołać pożądany efekt. Ja tam po obejrzeniu romansu wolę zostać z uśmiechem... ;)

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
FranzKafka Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Kwi 2006
Status: offline
PostWysłany: 28-12-2006, 12:17   

dzięki za podane wyżej tytuły. Na pewno z któregoś z nich skorzystam.

Hmmm, a jeśli chodzi o komediowość wyżej wymienionych przeze mnie serii, to rzeczywiście spotkałem się z taką opinią, ale Kimi Ga Nozomu Eien, to typowy przykład, że tzw "szuflady" nie zawsze się sprawdzają) =)

EDIT:
A jeśli chodzi o koi kaze, to też słyszałem, że jest świetne, tylko szkoda, że nigdzie nie mogę znaleźć do tego napisów PL. Bo mój angielski jest na średnim pozi0mie i sięganie co chwila po słownik nie sprawi mi radości zbytniej :P

_________________
- Wiesz, mój znajomy kiedyś oglądał anime...
- I co z tego?
- Teraz spoczywa na Powązkach...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 28-12-2006, 12:28   

Osobiście polecam:

1)Revolutionary Girl Utena - surrealistyczny, pełen symbolizmu dramat "szkolny". Szkolny w cudzysłowie, bo to odrealnione miejsce trudno nazwać szkołą.

2)Ouran High School Host Club - generalnie komedia romantyczna, z okazjonalnymi wstawkami dramatycznymi.

3)Maria Sama ga miteru - jeżeli lubisz szkolne melodramaty, coś w sam raz dla Ciebie. Jeżeli nie przepadasz za wyciskaczami łez, radzę odpuścić.

Jest też łatwy sposób na znalezienie interesujących Cię informacji. Wejdź na: http://anime.tanuki.pl/strony/szukaj
zaznacz w Gatunkach "szkolne", a później "szukaj". I jest ! Około setki tytułów, z recenzjami. Do wyboru, do koloru :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
FranzKafka Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Kwi 2006
Status: offline
PostWysłany: 28-12-2006, 12:40   

po raz kolejny dzięki. A na tanuki już szukałem, ale wolę "głos" zwyczajnego ludu, który obejrzał to nie jako recenzent, ale jako zwykły fan gatunku. Recenzenci często szukają dziury w całym i potrafią zniechęcić, o czym się nie raz przekonałem.

Kolejne 3 tytułu dodane do pozycji "most wanted", thx :P

_________________
- Wiesz, mój znajomy kiedyś oglądał anime...
- I co z tego?
- Teraz spoczywa na Powązkach...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 28-12-2006, 12:45   

hm.... ale tu trafisz na glos tego wlasnie ludu, ktory pisal recenzje ;)

Iketeru Futari
I My Me! Strawberry Eggs
Midori no Hibi

sa naprawde niezle, ale maja w sobie i komedie i dramat.
Powrót do góry
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 28-12-2006, 12:48   

Kare Kano? - momentami całkiem spoko.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
FranzKafka Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Kwi 2006
Status: offline
PostWysłany: 28-12-2006, 12:52   

hehe, ale jak już recenzent coś poleca, to jednak musi być coś :P

_________________
- Wiesz, mój znajomy kiedyś oglądał anime...
- I co z tego?
- Teraz spoczywa na Powązkach...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 28-12-2006, 13:34   

Onegai Teacher / Twins. To drugie jest lepsze i nie ma takich dziur w fabule. Problem polega na tym, że owszem, to są romanse, ale bardziej komedie, niż dramaty.

Kanon, Air (ten drugi nie jest szkolny, ale co tam) Kanon 2006. Ostatniego jeszcze nie widziałem, ale ponoć jest dużo lepszy.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
FranzKafka Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Kwi 2006
Status: offline
PostWysłany: 28-12-2006, 14:33   

Air'a już widziałem i także wywarł na mnie duże wrażenie. =)
A co do kanona 2006, to mam zamiar go obejrzeć, ale dopiero jak wyjdzie cała seria, bo oglądanie na raty mnie nie bawi :P

_________________
- Wiesz, mój znajomy kiedyś oglądał anime...
- I co z tego?
- Teraz spoczywa na Powązkach...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lain Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Maj 2003
Status: offline
PostWysłany: 28-12-2006, 18:57   

Hanbun no Tsuki ga Noboru Sora jest w takich klimatach jak pamiętam, tyle że akcje dzieje się w szpitalu.

Otogizoushi tyle że jak i w wyżej wymienionym tytule bohaterka jest w wieku szkolnym, ale tej szkoły nie widać. No i pierwsza połowa to w ogóle inne czasy.

Voices of a Distant Star też może ci się spodobać.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
FranzKafka Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Kwi 2006
Status: offline
PostWysłany: 28-12-2006, 23:29   

obydwa tytuły za wyjątkiem Otogizoushi już widziałem. Dzięki za 1 nowy tytulik =)

_________________
- Wiesz, mój znajomy kiedyś oglądał anime...
- I co z tego?
- Teraz spoczywa na Powązkach...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kropla Płeć:Mężczyzna
Mykoidalny tentakl


Dołączył: 25 Cze 2006
Skąd: Suchedniów city
Status: offline
PostWysłany: 30-12-2006, 20:00   

Boys Be.
Niektorzy pisza, ze to strasznie nudne i nic sie nie dzieje, ale ja mam niesamowity sentyment do tej serii:) I nie ma elementow nadprzyrodzonych. Zawsze mozna sprobowac;)

O, i "To Heart". Tam tez nie ma elementow nadprzyrodzonych poza chyba jedna Serika ;)

_________________
Jak po nocnym niebie sunące białe obłoki nad lasem...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1148869
olej Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 02 Sty 2007
Status: offline
PostWysłany: 02-01-2007, 19:10   

Gorąco polecam Hanbun no Tsuki ga Noboru Sora oraz Iriya no Sora, UFO no Natsu. 6 odcinkowe OAV'ki. Myślę, że długo ich nie zapomnisz. Są po prostu piękne.

Może polecicie jakieś Anime, które nie zostało wymienione a jest waszym zdaniem podobne do wymienionych przeze mnie pozycji :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 5 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group