FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
  Brutalnego anime...
Wersja do druku
mozarus Płeć:Mężczyzna
Inexorable Subjugation


Dołączył: 13 Gru 2007
Skąd: Hinamizawa
Status: offline
PostWysłany: 14-12-2007, 23:06   

Widzę że każdemu brutalność kojarzy się z litrami krwi i tonami flaków na podłodze. Polecił bym na przykład dzieła Mohiro Kitoh tzw. Bokurano i Shadow Star.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 15-12-2007, 20:08   

Jeżeli chodzi o brutalne anime to Elfen Lied, ale to już było mówione. Po prostu to jeden z niewielu tytułów, po których obejrzeniu coś się porusza w człowieku. Większośc osób po zapoznaniu się dogłębnym z serią stwierziła to samo, co ja: miało ochotę kogoś zabić, obojętnie kogo. To a nime po prostu wyciąga na wierzch najbardziej skrywane i spaczone emocje, ukryte gdzies w odmętach ludzkiej psychiki.

Natomiast jeżeli o mangę chodzi, to Gyo! Nie czytałem mangi bezpośrednio, ale po zapoznaniu się z recką w MangaZynie przechodziły mnie dreszcze. Doprawdy, autora powinno się zamknąć w psychiatryku za stworzenie takiego... potwora.
<sięga po mangazyn>

Strzeszczę recenzję napisaną przez Arka Dzierżawskiego (mangazyn 2/2004).
Manga opowiada o chłopaku imieniem Tadashi i jego dziewczynie, Kaori, która to ma niezwykle wyczulony węch. Bohaterowie spędzają czas na Okinawie, jednak podczas wycieczki Kaori bez przerwy czuje smród gnijącego ciała.
Później para odnajduje coś... łarzące po lądzie ryby! Oboje uciekają do Tokio po tym, jak ryby zaczeły atakowac ludzi, jednak i tam nie są bezpieczni...

Ohydna, pełna przemocy i przyprawiająca o mdłości manga.

Autorem jest Junji Ito

Inna manga, może jeszcze bardzej psychiczna niz opisana powyżej: Majin Devil autorstwa... OH!Great
Tej mangi nie streszczę, bo to nie ma sensu. Musiałbym napisać cały artykuł, gdyz opisanej w niej historii nie da się streścić w kilku zdaniach. JEdnak polecam gorąco, szczególnie miłośnikom horrorów.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ganossa Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lut 2007
Status: offline
PostWysłany: 16-12-2007, 18:34   

Co do GYO to masz rację sporo w niej przemocy ale ta manga to naprawdę horror. Szczególnie dodatkowe historyjki na końcu, aż ciarki przechodzą po plecach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Yoghartik
Gość
PostWysłany: 16-04-2008, 13:01   

Mnemosyne
choć End of Evangelion a mon avie to będzie najlebsze, tam brutalnosć jest najbardziej klimatyczna, dojrzała (seryjne Evy rozszarpujące Asukę) i hmmm psychodeliczna
Powrót do góry
Veritas Płeć:Mężczyzna
Panties, Panties, Panties


Dołączył: 11 Lip 2007
Skąd: England, Preston
Status: offline
PostWysłany: 17-04-2008, 15:43   

Cóż, ja zaś poleciłbym albo i dorzucił do tych tytułów Shigurui - nie dość, że anime przepełnione litrami krwi i ,,wylewającymi'' się organami z ciał to na dodatek nie długie bo ma jedynie 12 odcinków. Z drugiej strony do gustu może jednak nie przypaść zakończenie tejże serii..

_________________
"Please don't worry, Mister, I only came here to obliterate you- not rob you."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
11925424
Zyll666 Płeć:Mężczyzna
Ktoś tam


Dołączył: 01 Mar 2008
Skąd: Gdańsk
Status: offline
PostWysłany: 17-04-2008, 20:44   

Hmm,a Claymore?Potrafiło być soczyste :P
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anon
Gość
PostWysłany: 21-05-2008, 15:13   

hmm definitywnie do brutalnych anime trzeba zaliczyć Zero no Tsukaima. Powszechne występowanie Sado-maso jest tylko jednym z licznych powodów.



:D
Powrót do góry
NocnyGacek Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 25 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 25-05-2008, 02:48   

Pusc mu poczatek drugiego odcinka "Tenjou Tenge" na moich znajomych, ktorzy nie ogladaja anime zrobil wrazenie.
Na marginesie dodam, ze jak wiele osob przedemna nie rozumiem po co przekonywac kogos, kto niechce ogladac anime, lwia ich czesc sluzy do tego zeby sie posmiac i powzruszac - do tego drugiego zaliczaja sie nawet anime walki. W dodatku o doroslosci seri nie swiadczy raczej brutalnosc i liczba aktow przemocy, a raczej ich brak i stonowanie ( sam czasami ogladam dla odmiany mordobicia, wiec to nie tak, ze jestem im przeciwny :P)
Moze kolega szuka czegos dla siebie, ale w niezrozumialy sposob sie wstydzi zapytac ^^ ?
Pozdrawiam :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Quachodron Płeć:Mężczyzna
Black Star


Dołączył: 25 Maj 2008
Skąd: Katowice
Status: offline
PostWysłany: 25-05-2008, 21:38   Elfen Lied?

Cóż, ja tam polecam Elfen Lied, nie jest może super-krwawe ale w końcu w Anime nie liczy się tylko brutalność co nie? Fajny jest nawet pierwszy odcinek w tej kwestii "brutalności" ;] Zero no Tsukaima... może i tak ^^ Anon, ano była scena w której Saito musiał nawet zdjąć bluzę i dać się bić pejczem przez nią, albo ta maskryczna pozycja, kiedy Agnes przyszła im oznajmić że księżniczka została porwana w drugiej serii ^^ A tak BTW to czekam teraz na 3 serię :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Norrc Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Kwi 2008
Skąd: 西
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 26-05-2008, 17:06   

Higurashi no naku koro ni
Berserk
Elfen Lied

Bokusatsu Tenshi Dokuro-chan xD

Nie wiem co rozumiesz przez brutalność. Dla mnie najbrutalniejsza okazała się Lovehina, psychologiczna katorga.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1498253
DarkHaze Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 30 Sie 2008
Status: offline
PostWysłany: 30-08-2008, 12:45   

W odpowiedzi na pierwsze posty, olej gościa, niektórym poprostu nie przetłumaczysz bo zawsze wiedzą lepiej. Ciesz się oglądaniem swietnych serii anime, a kumpel niech żyje w nieświadomości i ogląda serie American Pie-filmy dla dojrzałych. Jak chcesz komuś pokazać, że anime jest dobre to stopien brutalnosci w tym ci chyba nie pomoże. Taki ktoś musi poprostu siąsc i obejrzeć dobrą serie. Z brutalnych serii pewnie już wszystkie zostały wymienione, Ja dorzuce Black Lagoon (choc tez juz pewnie było). W jednym z ostatnich odcinków drugiego sezonu Revi kropnęła gościa mimo, że tak ładnie prosił o zycie. Zeby zrobić naprawde brutalne anime musieliby wziąść sobie za przykład grę np. Manhunt, ale możesz też sprawdzić Hellsing OVA(chyba 4 epy narazie jest).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 25-09-2008, 16:35   

Skoro można proponować mangi to polecam (?) Franken Fran.
Za calkowicie zchiznietą główną bohaterkę, z wyglądu przypominającą profesora Franka Steina z Soul Eater'a. Za chore pomysły na fabule poszczególnych rozdziałów (fabula jest epizodyczna: jeden chapter=jedna historia). Za wyjątkowy talent do rysowania kompozycji z ciał, deformacji i flaków. Tak, to horror z prawdziwego zdarzenia. Nie czytać po jedzeniu, ani przed! Jeśli ktoś chce to poczytać na próbę to polecam rozdział drugi "Chrysalis" - makabra, groteska i niesprawiedliwe zakończenie.

A z anime Higurashi no ni koro ni. Po 6 odcinkach jestem pod wrażeniem, że można zrobić tak dobry horror.
Powrót do góry
Kogut Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2007
Status: offline
PostWysłany: 29-09-2008, 19:58   

polecam ninja scroll i bible black. peacee !:D

_________________
hentai.xxx
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MegamanNoTsukaima
Gość
PostWysłany: 30-01-2009, 01:18   

Ja bym polecał sie pomęczyć pi poszukać BERSERK
Powrót do góry
Shadow Dancer Płeć:Kobieta


Dołączyła: 26 Sty 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 30-01-2009, 01:25   

Elfen Lied
Claymore
Black Lagoon
Hellsing
Pewnie znane ale według mnie warte polecenia.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group