FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
  Dlaczego !?
Wersja do druku
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 25-07-2008, 22:42   Dlaczego !?

Tak z głębsza przyglądając się produkcją anime, wiele serii, wiele naprade dobrych serii nie doczekało się kontynuacji. Serie te mają dobrą oglądalność, dobrze się sprzedawały, a w cale takimi kiczami nie są. Zastanawia mnie więc dlaczego ?! W końcu im chodzi o zysk, więc czy właśnie kontynuowanie kultowych anime nie powinno być ich priorytetem ?!

Przykłady ? Prosze ...

Full Metal Panic (wyszło tyle książek ..)
Ouran High School Host Club
The Melancholy of Haruhi Suzumiya
Berserk

...i wiele wiele innych które akurat w tym momencie nie przychodzą mi do głowy. Ktoś zna odpowiedź na to nurtujące mnie pytanie :) ?

_________________
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 25-07-2008, 22:45   

Przecież Fullmetal Panic ma aż 2 sequele, Suzumiya "się robi", a mangi Berserk i Ouran nie są nawet skończone.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 25-07-2008, 22:50   

Ale mimo tych dwóch serii nadal ludzie mają niedosyt ; ], manga berserk bedzie wychodzic do końca wieczności, ouran już by mogła powstać seria, a haruhi jak to ładnie wspomniałeś "się robi"

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ferret Płeć:Mężczyzna
Kawaii desu~


Dołączył: 13 Maj 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 26-07-2008, 05:25   

Keii - jak dla mnie to jest jeden sequel... i jedno "side story" xD... ale szczegół ^^.
Cesarz Vedry - bo wychodzi masa innych rzeczy? Chociażby dlatego? Myślę, że ludzie od marketingu wiedzą co zrobić by zarobić i jeżeli jakaś seria nie powstaje znaczy, że jest lepsza ścieżka do kasy xD.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2925549
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 26-07-2008, 11:48   

Spójrz na to z drugiej strony - taka dobra seria bez kontynuacji, twórcy lituja sie nad fanami i robia sequel, który okazuje się nie wypałem - fanowie z pewnoscia roznieśliby ich na widłach i spalili na stosie. O co dosyć łatwo, gdy się bierze ekranizuje początek mangi/powieści, urywa w dosyć sprzyjającym momencie, a potem znów odgryza po kawałku, gdy jeszcze nie jest zakończona. A już w ogóle nie do zrealizowania, gdy twórca mangi/powieści ma zamiar wstawić zakręcona jak ruski termos fabułe, a nie chce zdradzać jej tym, którzy ekranizuja (vide Tsubasa Chronicle). Choć swoja droga ja bym z checia zobaczyła ciąg dalszy wspomnianego juz Ourana czy Haruhi, jak także Twelve Kingdoms (a tu urwane wątki aż bola, dlatego siegnełam po powieść ;)) czy dalsze przygody Seikai no Senki (choć tu urwanych nie ma).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 26-07-2008, 13:42   

A ja zdecydowanie wolę niedosyt od przesytu. Weźmy takie WHR - rewelacyjna seria, ale czy kontynuacja byłaby równie dobra? Nie mówiąc już, że zakończenie szlag by wtedy trafił.

Umieć zakończyć we właściwym momencie to spora sztuka, której nie każdy podoła.
Powrót do góry
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 26-07-2008, 14:31   

Oj... faktycznie 12 kingdoms aż prosi o kontynuację (szczególnie, że seria była dość popularna w jp). Berserk nie ma dobrego zakończenia, ale manga też nie ma takiego momentu w którym można by skończyć anime. Tak samo aktualnie wydawane BotI (ciekawe jak to rozwiążą).
No ale zawsze są mangi i ewentualnie nowelki. Jak ktoś chce poznać dalsze losy bohaterów, to ma możliwość.
Z drugiej strony jest sporo tytułów wartych zekranizowania, które się ekranizacji jeszcze nie doczekały (chociażby Eden, czy Parasite), moim zdaniem warto im dać szansę a nie pchać się w to co już znamy.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 26-07-2008, 15:08   

vries napisał/a:
No ale zawsze są mangi i ewentualnie nowelki.

Tak g'woli ścisłości, nowelka =/= novel. Nowela to "krótki utwór epicki o skondensowanej i wyraziście zarysowanej akcji, pisany prozą" (za wikipedią), a taka powieść, na której podstawie powstaje anime ma rozmiary całkiem grubej książki, już nie mówiąc o mnogości wątków.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
de99ial Płeć:Mężczyzna
Big Bad Wolf


Dołączył: 01 Lip 2008
Skąd: Lublin
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 26-07-2008, 22:44   

Dlaczego dobre serie nie mają kontynuacji? Bo są dobre a ich Twórcy znają umiar.

_________________
http://www.defectivebydesign.org/
Nienawidzę politycznej poprawności.
I feminizmu.
http://www.rebel.pl/x.php/193/Rebel-Times.html
http://de99ial.polter.pl/,blog.html?8301 - co myślę o DRMach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ari Płeć:Mężczyzna
Livin' la Vida Loca


Dołączył: 26 Kwi 2007
Status: offline
PostWysłany: 26-07-2008, 22:45   

no ale trzeci sezon SAC by jak najbardziej mógł zostać stworzony :(

...w koncu

_________________
http://peacegrenade.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9986661
blitzshuster Płeć:Mężczyzna
nikopol


Dołączył: 09 Maj 2008
Skąd: dokąd
Status: offline
PostWysłany: 26-07-2008, 23:36   

nie nie, stawiam, że po prostu Twórcom się już nie chce (dobre serie, ich tworzenie musi być wykańczające...)

EDIT/

aha ewentualnie alternatywna odpowiedź:

- Dlaczego?!?!

- ponieważ bo zupa była za słona

wg mnie też nieźle pasuje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 27-07-2008, 08:05   

Nanami napisał/a:
vries napisał/a:
No ale zawsze są mangi i ewentualnie nowelki.

Tak g'woli ścisłości, nowelka =/= novel. Nowela to "krótki utwór epicki o skondensowanej i wyraziście zarysowanej akcji, pisany prozą" (za wikipedią), a taka powieść, na której podstawie powstaje anime ma rozmiary całkiem grubej książki, już nie mówiąc o mnogości wątków.

Stawiam, że chodziło o "light novel", bo w tej formie wydawane są literackie wersje (lub pierwowzory) wielu anime. A jak już przy tym jesteśmy - weźmy Maria Sama Ga Miteru - w tej chwili powstaje czwarty sezon, a kolejne tomiki powieści są pisane (jest ich już ok. 40). I choć lubię tę serię, to mam nieodparte wrażenie, że jednak kolejne 12 odcinków może się okazać zwyczajnie nudne. Zakończenie OAVki było by dla mnie w porządku. Ale nie, seria popularna, więc pewnie jeszcze kilka sezonów zobaczymy.
...ciekawe, czy Zero no Tsukaima spotka to samo...
Powrót do góry
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 27-07-2008, 12:51   

Co do Tuskaimy mogli by to zakończyć lekk po 2 sezonie, jak nie po pierwszym. Ten trzeci wydaje się jakiś naciągany.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 27-07-2008, 13:12   

Cytat:
Ten trzeci wydaje się jakiś naciągany.


I teraz właśnie odpowiedziałeś sobie na swoje pytanie. Czemu nie kontynuują? Bo wszystko musi się kiedyś skończyć i ciągnięcie historii na siłę spowoduje tylko zawód.

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 27-07-2008, 14:28   

Grisznak napisał/a:
Stawiam, że chodziło o "light novel",

Ta, o to mi chodziło. Ale osobiście nie lubię tego określenia, bo jak można stawiać koło siebie Haruhi i D, czy Noiziego Ito i Yoshitaki Amano.
Mai_chan napisał/a:
I teraz właśnie odpowiedziałeś sobie na swoje pytanie. Czemu nie kontynuują? Bo wszystko musi się kiedyś skończyć i ciągnięcie historii na siłę spowoduje tylko zawód.

E tam, kiedyś w końcu zabiorą się za ekranizację Guin Sagi i nie skończą przez wymarciem ludzkości ;) (seria książkowa ma 121 tomów). Film anime miał być już w zeszłym roku, ale widać zrezygnowali.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group