FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Co by tu z mangi wybrać na początek...
Wersja do druku
krejd Płeć:Mężczyzna
Uaaa :P

Dołączył: 05 Sie 2008
Status: offline
PostWysłany: 05-08-2008, 19:45   Co by tu z mangi wybrać na początek...

Witam :).

W mandze i anime siedzę stosunkowo niedługo - dajmy na to, że od początku lipca tego roku. Jest więc to dopiero miesiąc stażu od kiedy zainteresowałem się tematem. Wcześniej jedyne co kojarzyło mi się z anime to Dragon Ball, bo tylko o tym wówczas słyszałem.

Dobra, pora przejść do meritum. Trafiła się okazja, by z JuEsEj sprowadzić trochę mangi do poczytania. Jako że jednak nie jestem mocny w kwestiach doboru tych książeczek, a tytuły mang jakie widzę choćby tutaj, na Tanuki - nie mówią mi zupełnie nic. Postanowiłem się zapytać stałych bywalców Tanuki o pomoc w określeniu mojego gustu ;p.

Wypada jednak powiedzieć co nieco o tym, co mi się w temacie japońskich komiksów podoba. Obejrzałem anime oraz przeczytałem mangę Death Note - spodobało mi się, nie ukrywam. Potem zresztą dowiedziałem się, że to jeden z popularniejszych tytułów w tym światku. Podobał mi się także Dragon Ball, podobał się I''s. Ciekawie zapowiadał się też One Piece. Zdecydowanie nie przypadł mi za to do gustu Berserk. Wolę jednak mangę z fajną, ciekawie opowiedzianą historią - miło byłoby też, gdyby osadzona była w rzeczywistym świecie, bez żadnych sajnsfikszynowych udziwnień w stylu wspomnianego Berserka. Jakoś te brutalne tytuły do mnie nie przemawiają - wolę coś spokojnego, łatwego i przyjemnego w odbiorze. Nie mam jednak nic przeciwko występowaniu broni, nagości czy przemocy w mangach. Może to być coś komediowego, ale też nie pogardzę mangą zmuszającą do przemyśleń i ruszenia głową.

Szczerze mówiąc: liczę na Was bardzo, bo czuję się kompletnie zakłopotany, a fajnie byłoby poczytać coś nie przed ekranem monitora :P. Oczywiście tytuły, które znajdują się w polskim obiegu - mogę zakupić tutaj, w Polsce. Zależy mi głównie na mangach, które nie są wydane w naszym spokojnym zakątku Europy.

Edit:
Oczywiście widziałem podobne tematy, mi jednak chodzi o podpowiedź w kontekście mojego konkretnego, dziwnego gustu :P. Myślałem żeby na początek włożyć w to coś koło 300 PLN, a więc na takim ebayu, czyw "stacjonarnej" amerykańskiej księgarni zakupów trochę powinienem już zrobić.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Norrc Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Kwi 2008
Skąd: 西
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 05-08-2008, 20:04   

Witam. Z Mang dobrych, czasem zmuszających do przemyśleń szczerzę polecić mogę "Bokurano" Dość wzruszająca historia, będąca całkiem ciekawym przekrojem psychologicznym sporej grupki zróżnicowanych, młodocianych bohaterów.
Odrazu ostrzegam, że nie jest to "fajna manga do poczytania". Żadko bedziesz miał okazje do śmiechu, już prędzej do płaczu...
Akcja dzieje się w świecie bardzo podobnym do naszego z dodatkiem mechów.
Jednak nasze roboty służą tylko do ukazania pewnych zachowań bohaterów, poza tym mają znikome znaczenie.

PS. wiem wiem, napisałeś, że lubisz lekkie i przyjemne mangi ale... nic z takich Ci nie potrafię polecić (tylko GTO, które wyszło w polsce). Kto wie, może bokurano Cie zainteresuje.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1498253
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 05-08-2008, 20:11   

Senkaiden Houshin Engi (aka Soul Hunter) jest bardzo ciekawą mangą. Przesiąknięty humorem, w postaciach jednak zgubić można się bardzo szybko, ponieważ jest ich od groma. Poza tym walka, spiski itp.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
de99ial Płeć:Mężczyzna
Big Bad Wolf


Dołączył: 01 Lip 2008
Skąd: Lublin
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 06-08-2008, 10:30   

W takim razie polecam Exxaxiona - fajna i z przymrużeniem oka. W Polsce 6 tomów się ukazało.

_________________
http://www.defectivebydesign.org/
Nienawidzę politycznej poprawności.
I feminizmu.
http://www.rebel.pl/x.php/193/Rebel-Times.html
http://de99ial.polter.pl/,blog.html?8301 - co myślę o DRMach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 06-08-2008, 15:55   

Nie wiem czy są wydane a USA, ale jak znajdziesz to bierz w ciemno Soul Eater.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mikolajp Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Mar 2007
Status: offline
PostWysłany: 06-08-2008, 20:30   

Mangą się raczej nie interesuję, ale mogę Ci zarzucić linka do dość wiarygodnego rankingu: http://myanimelist.net/topmanga.php

Masz tam opisy każdej, oceny, gatunki itepe. Trochę to suche, ale mam nadzieję, że pomoże. :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2727785
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 06-08-2008, 22:08   

Zacznijmy od mang w których najistotniejszą rolę gra fabuła:
Tu niezwyciężony jest mistrz Naoki Urusawa. tytuły: Monster (kryminał z adaptacją anime i szykującą się filmową adaptacją anglojęzyczną), 20 century boys (kryminał z analizą systemu totalitarnego), Pluto (kryminał Sc-Fi bazowany na komiksie dla dzieci Osamu Tezuki - uważanego za ojca M&A. Według mnie manga z najlepszą fabułą ever), Yawara! A Fashionable Judo Girl i Happy! (mangi sportowe z elementami romansu).

Kolejnym panem będzie Hitoshi Iwaaki: Parasyte (bardzo ciekawa pozycja z elementami horroru i dramatu. Stosunkowo lekka w odbiorze.), Historie (bardzo udana manga historyczna, której akcja dzieje się w starożytnej Grecji)

komedie, to Azumanga Daioh i Yotsuba&! (Nominowana do nagrody Elsnera w kategorii komiksu dla dzieci. Zadziwiające jak potrafi zwalczyć chandrę u dorosłego człowieka)
akcja: wspomniany Soul Eater
historyczne: Vinland Saga
Dokładniejsze opisy mang można znaleźć na anglojęzycznej Wikipedii (można też sprawdzić, czy manga jest wydawana w USA).

Z wydawanych w Polsce może polecić GTO (aczkolwiek po pewnym czasie historia staje się wtórna), Eden, Miecz Nieśmiertelnego (nieszczególne tłumaczenie).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 07-08-2008, 07:09   

Hehe. Ja mam na polecanie mang trochę inny pogląd niż oglądanie ich po rankingach czy po wybitnych tytułach.
Proponował bym taką strzelaninę jeśli podoba ci się jakieś anime to prawe na pewno manga była lepsza :P chociaż zdarza się że anime ma tylko bohaterów z mangi i jest zupełnie o czym innym. Ale tak zazwyczaj jeśli anime jest adaptacja mangi to można sobie przeczytać jeszcze raz jakiś ulubiony odcinek i wyłapywać tylko ciekawe nieścisłości i różnice. W brew pozorom takie powtarzanie sie wcale nie jest nudne bo możne się okazać że jakiś odcinek anime to zrost kilku rozdziałów w mandze przedzielonych spora ilością stron lub że jakiś gag lub grymas był nie do przeniesienia na ekran.
Tak wiec jeśli podobało ci się jakieś anime śmiało celuj w mangę bo może cie zaskoczyć przykłady ranma 1/2 i midori no hibi obydwa tytuły zyskują sporo w stosunku do ruchomych obrazków :]
A jeśli nie boisz się jechania po krawędzi polecam tytulik preety face 6 tomików świetnej rozrywki o tym jak chirurg plastyczny możne skomplikować komuś życie .
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
krejd Płeć:Mężczyzna
Uaaa :P

Dołączył: 05 Sie 2008
Status: offline
PostWysłany: 08-08-2008, 22:56   

Dzięki Wam wszystkim bardzo za tytuły :). Postaram się przejrzeć każdą wspomnianą powyżej mangę, o ile sprzedawana jest na terenie USA lub Polski. Potem ewentualnie zdam relację czy mi się podobała :P.

_________________
Kyuuu :).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group