FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Rozważni i Romantyczni - prawdziwe pary
Wersja do druku
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 24-05-2009, 12:01   Rozważni i Romantyczni - prawdziwe pary

Wątek analogiczny do "prawdziwych kobiet".

To co czasem złości mnie w anime to pokazywanie relacji damsko-męskich. zazwyczaj sprowadzają się one do tego, że "pan Łamaga Nieszczęśliwski" dostaje haremik ślicznych kalek albo przynajmniej coś co ja nazwałabym niewolnicą po praniu mózgu. Nawet jeśli jakaś damska postać deklaruje, ze nie cierpi facetów to na 99,99% tylko maska pod którym kryje się głębokie pragnienie prania gaci i przynoszenia gazety w zębach swemu panu i władcy.
Rzadko, bo rzadko, ale zdarza się związek prawdopodobny psychologicznie, oparty na partnerstwie w którym nie tylko ona gotowa jest się poświęcić.

Moje ulubione to
Jinto i Lafiel (Banner of the Stars)


Spoiler: pokaż / ukryj
Gdzie ty Gaja, tam i ja Gajusz i ani jednych latających majetk


Yuuto i Haruka

Spoiler: pokaż / ukryj
Nie całkiem łamaga zdobywa księżniczkę małym podarkiem o którm ona naprawdę marzyła.


Jedna komedia i jedna space opera. Mało, kto da więcej?

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
zonk486 Płeć:Mężczyzna
Głupek na wynajem!!


Dołączył: 16 Kwi 2009
Skąd: Piotrków Trybunalski
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 24-05-2009, 13:23   

Mizuko i Kei mimo tego, że ich zwiazek powstał z przypadku.



Spoiler: pokaż / ukryj

Następnego dnia w szkole okazuje się, że na miejsce jego dawnej nauczycielki przyszła nowa osoba. Jak łatwo zgadnąć, jest to urocza pasażerka wiadomego statku kosmicznego. Kosmitka ma raczej przyjazne zamiary, o czym próbuje na osobności przekonać naszego bohatera… Niestety, źle wybiera miejsce i nasza para zostaje przyłapana przez dyrektora placówki edukacyjnej w dość dwuznacznej sytuacji, grożącej skandalem. By wyłgać się z całej sprawy, mówią, że są małżeństwem. Kei cierpi bowiem na specyficzne schorzenie, sprawiające, że niekiedy czas się dla niego zatrzymuje i ucieka z tego świata. Ponieważ jego najdłuższy atak trwał aż trzy lata, ma formalnie 18 lat, może więc wstąpić w związek małżeński


dokładam komedie romantyczną Ecchi... Kto podbija?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1281908
Waaagh! Płeć:Mężczyzna
Bo to zła kobieta była


Dołączył: 14 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 27-05-2009, 15:47   

Może to nie do końca para(myślę, że to tylko kwestia drugiego sezonu ^^), ale Horo i Lawrence ze Spice&Wolfa są wg. mnie najciekawszą znaną mi parą w anime. Śledzenie ich relacji było jednym z ciekawszych aspektów tego anime. Horo mimo niepodważalnych elementów moe (wilcze uszy i ogon) nie była jakąś fanserwiśną niewolnicą po praniu mózgu ;). Baa... można stwierdzić, że nieźle sobie owineła wokół palca Lawrenca.

Tylko jaki to bedzie gatunek...? Fantasy? Przygodówka?:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 29-05-2009, 22:41   

Choć nie lubię tego anime to jednak to przyznam.

Kira i Fllay z Gundam SEEDa.

Że co, że niby żadna para? Dla mnie to porządny i wiarygodny nieudany związek. Ona chce go wykorzystać dla zemsty (choć nie całkiem), a on potrzebuje poduszki by się wypłakać (też nie całkiem, ale tu już bliżej prawdy :P). To było jedną z niewielu ciekawych w SEEDzie rzeczy patrzeć jak ten toksyczny związek mimo wszystko wypuszcza jakieś małe owoce (chociaż oczywiście sprowadzało się to "cudowności" Kiry, ale co tam, w związku wszystko jest zasługą obydwojga).
Rozumiem, że to w założeniach nie mogło się udać, ale czym zostało to zastąpione? KiraXLacus (sensownych podstaw uczuć brak i na kilometry wieje nudą) na przemian z KiraXAthrun.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 29-05-2009, 23:02   

Na szybko przychodzą mi do głowy dwie takie pary. Cóż, jak na wszystkie anime, które widziałem, to może niezbyt dużo, ale...

Lady Oscar: Andre i Oscar, bo prawdziwa, bez cudownych rozwiązań, bez usilnego wmawiania czytelnikowi, że miłość pokona różnice stanowe, rozwiązaniami godnymi epoki (scena po lekturze "Nowej Helojzy"!) i zakończeniem dalekim od typowych happy endów. Po prostu ludzkie to było. Poza tym, na przestrzeni lat Ikeda bardzo ładnie pokazała dojrzewające w bohaterach uczucie i rozwój ich związku. Świetnie się uzupełniali.

Sailor Moon: Haruka i Michiru - pal diabli, że yuri, ważne, że to jedna z najlepiej "napisanych" par w dziejach anime (w mandze ciut słabiej). Gros scen z nimi były znakomita, a ich relacje można by powiedzieć przypominały typowe małżeństwo, łącznie z droczeniem się i zazdrością. Sceny, w których ginęły (zarówno ta podczas walki z Eudial, jak i ta z rąk Galaxii) każdorazowo pokazywały, ile dla siebie obie znaczą.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group