FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Utylitaryzm a Slayersi...

Co o tym sądzicie?
Stary, nie siedź tak do późna w nocy...
41%
 41%  [ 7 ]
Podobne odczucia, ale zmiany zamordowałyby serię
11%
 11%  [ 2 ]
TAK!!! Ja chcę!!! Żądam serii OAV z wersją alternatywną!
11%
 11%  [ 2 ]
Pomysł dobry, ale jednak Gourry powinien zostać
5%
 5%  [ 1 ]
TAK!!! Giń Amelio! BUAHAHAHAHAHA!!!
11%
 11%  [ 2 ]
TAK!!! Giń Zelgadisie! BUAHAHAHAHAHA!!!
0%
 0%  [ 0 ]
TAK!!! Giń Gourry! BUAHAHAHAHAHA!!!
0%
 0%  [ 0 ]
TAK!!! Gińcie wszyscy! BUAHAHAHAHAHA!!!
5%
 5%  [ 1 ]
Hej! To Lina/Xellos/Filia/wszyscy troje powinni zniknąć!
0%
 0%  [ 0 ]
Ja chcę serię o przygodach Gourriego, Sylpheel i Zangulusa!
11%
 11%  [ 2 ]
Głosowań: 17
Wszystkich Głosów: 17

Wersja do druku
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 09-05-2005, 02:10   Utylitaryzm a Slayersi...

Już dość dawno przyszło mi to do głowy, ale dopiero dziś(po dłuuugiej przerwie:P) wymieniłem z kimś poglądy na ten temat. Chodzi o to, że pewne postaci(Zel, Amelia i Gourry) są dla fabuły trzeciej serii zbędne i mogło by ich nie być. Jedyne co bowiem robią, to rozluźniają nastrój.

Ba! Na dobrą sprawę już w Next Amelia od połowy jest tylko dla towarzystwa, a Zel tylko dla towarzystwa dla Amelii. Gourry ma uzasadnienie ze względu na wątek (bleee)romantyczny(/bleee), ale już w Try nie robi zupełnie nic poza noszeniem Miecza Światła.

A więc, co wy na to: w NEXT Zel znika gdzieś tak wkrótce po dotarciu do Seirun(ostatnią czynnością, do której był potrzebny było rzucenie Flare Arrow w stronę Philla za oknem Amelii, potem nie ma nic do roboty; załóżmy więc, że zamiast Zela jest to Gourry rzucający, bo ja wiem, halabardą?), Amelia odchodzi przed początkiem drugiej połowy(czyli zostaje w Seirun).

Idziemy dalej. Na początku TRY Lina rozmawia z Filią. Sama, Gourriego nie ma nigdzie pobliżu, za to u pasa czarodziejki wisi Golunova. Na pytanie co się stało Lina spogląda w drugą stronę, uśmiecha się smutno i mówi "Nandemo nai" ocierając łęzkę(chlip chlip). Odcinki, w których występują tylko Gourry i Amelia można zastąpić retrospekcjami pokazującymi, jak to dzielny szermierz oddaje za Linę życie(ewenualnie retrospekcją ze ślubu Zela i Amelii, na który "postanowił wpaść" Xellos, a Lina jako jedyna ocalała).

Teraz mamy już tylko niezbędne postaci: Linę, Filię i Xellosa. Główny wątek fabularny pozostaje nienaruszony. A dochodzi jeszcze jedna opcja: trójkącik miłosny:P.

PS - było późno, więc ankieta doznała cudownego rozmnożenia opcjiXD. Na szczęście co głupsze pomysły się nie zmieściły:P.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 09-05-2005, 08:49   

Wygląda na to, ze wpadliśmy na to równolegle - albo rzeczywiście te nocne rozmowy połaczone z pisaniem recek dziwnie działają na ludzi :P

Ja się w pełni zgadzam: drużyna spełnia w TRY niemal wyłacznie rolę ozdobnika (żeby fani nie narzekali, że zniknęli), ewentualnie akcentu komediowego. Szkoda postaci i szkoda serii - w końcu Lina i tak wszystko robi sama, a z drużyny dla fabuły istotni są tylko Xellos i Filia. Ja zdecydowania zamawiam tę OAVkę! Można by było dla urozmaicenia wprowadzić jeszcze kogoś, żeby na ekranie nie było zbyt pusto, albo zmniejszyć dawkę Liny w TRY... (a, i odcinek ze świątynią stanowczą życzę sobie wtedy w roli specjala :P)

PS. Ysen, Ty sobie zdajesz sprawę, że niektóre fanki wzięłyby tę wzmiankę o trójkąciku na serio? :P

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 09-05-2005, 11:40   

Prawdę mówiąc niekoniecznie od razu trójkącik. Wystarczy, że będą tylko we troje, a fanki resztę sobie dośpiewająXD.
Cytat:
Można by było dla urozmaicenia wprowadzić jeszcze kogoś, żeby na ekranie nie było zbyt pusto,
Proponuję, by ciągnęli za sobą grupkę wieśniaków, która by się powoli malowniczo kurczyła:P.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Yumegari Płeć:Kobieta
Feministka szowiniska


Dołączyła: 05 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 09-05-2005, 14:03   

Pomysł całkiem niezły, nawet mi się podoba. Jedna sprawa - wypadałoby zostawić jakiś "obiekt westchnień" dla Liny, ot tak, żeby nie czuła sie samotna. Są przecież sceny, w których taka osoba się przydaje, jak chociażby w scenach walki z Valgaavem. Ja na przykład nie mogę sobie wyobrazić, żeby to Filia, albo tym bardziej Xellos ratowali ją z opresji - a to, przykro mi bardzo, urealistycznia fabułę (Lina nie zawsze jest przecież taka potężna, a z Valgaavem walka nawet dla niej jest bardzo trudna). Nie mówię tu koniecznie o Gourrym, ale np o jakimś nowym przystojniaku, albo o Zelu (bo większość fanek umarłaby z rozpaczy, gdyby go nie widziała przez całą OAVkę). Ale ogólnie jestem na TAK (to kto zgłasza się na ochotnika do "gińcie, Amelio i Gourry!"?)

_________________
Behind every great woman is a man checking out her ass
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2513810
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 09-05-2005, 14:52   

Cóż, w gruncie rzeczy macie rację. Problem polega na tym, że ja jestem ostro nawiedzona (co Ysen zdążył mi wytknąć jakiś czas temu) i raczej ciężko by mi było sobie to wyobrazić. Bo i gdzie tu w takim razie komedia? Jakby nie patrzeć większość gagów w TRYu pochodzi właśnie od drużyny. Poza tym Ysen - czy ty sobie zdajesz, że zostawienie TYLKO Xella, Filii i Liny byłoby JESZCZE BARDZIEJ romansogenne? Wyobrażasz sobie te tony fików trójkącikowych? Koszmarek... Brrr...

(A ja nadal twierdzę, że Zel i Amelia ze sobą winni być. O!)

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 09-05-2005, 14:57   

Cytat:
Pomysł całkiem niezły, nawet mi się podoba. Jedna sprawa - wypadałoby zostawić jakiś "obiekt westchnień" dla Liny, ot tak, żeby nie czuła sie samotna. Są przecież sceny, w których taka osoba się przydaje, jak chociażby w scenach walki z Valgaavem.
Nie miałbym nic przeciwko, gdyby tylko ten ktoś robił coś więcej niż podtrzymywanie pasa z Golunovą i Liny na duchu. I chyba faktycznie lepiej, żeby to był Zel, który może coś tam zawsze naprawić, odcyfrować, wystrzelić z armaty etc., o natomiast Gourry mógłby co najwyżej się bić. O rozmowach na temat rozwoju wypadków nie wspomnę. Ale czy naprawdę nie mógłby tego robić Xellos;P?
Cytat:
(bo większość fanek umarłaby z rozpaczy, gdyby go nie widziała przez całą OAVkę)
My tu właśnie mówimy o negatywnych skutkach ulegania naciskom Grupy Trzymającej Kasę, czyli fanek:P.
Cytat:
Bo i gdzie tu w takim razie komedia?
To i owszem jest problem. Dlatego nasza hipotetyczna OAVka byłaby raczej poważniejsza:P. No i mimo wszystko - humor nie ma prawie nic wspólnego z głównym wątkiem, więc jest deczko odczapisty.
Cytat:
Jakby nie patrzeć większość gagów w TRYu pochodzi właśnie od drużyny. Poza tym Ysen - czy ty sobie zdajesz, że zostawienie TYLKO Xella, Filii i Liny byłoby JESZCZE BARDZIEJ romansogenne?
W pełni zdaję sobie sprawę. Nie takie rzeczy się widziało i przytrzymało;].
Cytat:
(A ja nadal twierdzę, że Zel i Amelia ze sobą winni być. O!)
Owszem, powinni razem żyć. Długo i maikowo;P.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group