FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
  Czy Xellos mogłby zabić Linę?
Wersja do druku
LunarBird Płeć:Mężczyzna
Chaos Master & WSZ


Dołączył: 30 Maj 2005
Skąd: Hellzone
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 25-09-2006, 01:11   

Yumegari napisał/a:
On nie jest w stanie zniszczyć nikogo, kto dysponuje większą od niego potęgą - jego "pobożne życzenia" nie mają tu żadnego znaczenia...

Mylisz się. Rozmawialiśmy tu juz wcześniej na temat walki Xellossa z Gaavem. Moim zdaniem Phibrizo wystawił Xellossa na wabia by wywabić Gaava z kryjówki. Xelloss zaś wykonał polecenie ponieważ musiał (został oddelegowany tymczasowo pod komendę Phibrizo) ale zadbał żeby Lina pokonała Phibrizo. Phibrizo był potężniejszy od Xellossa ale jemu i tak udało się go pozbyć. Nie należy lekceważyć Xellossa, on potrafi wiele.
Yumegari napisał/a:
Nie wiemy, czy czyni to ze strachu przed destrukcją, jaka hipotetycznie czekałaby go w razie jej unicestwienia, to zresztą nieistotne. Fakt pozostaje faktem.

Ależ istotne. Bo jeśli powstrzymuje go tylko strach, a jestem zdania że tak jest, to bez wachania załatwiłby się z Zellas tak jak wykiwał Phibrizo i Gaava. Wątpię bowiem by istnienie Xellossa było zagrożone w razie śmierci Zellas. Lordowie jakoś przeżyli klęskę Shabraningdo.

Co do zaś posłuszeństwa Xellossa rozkazom to mam wątpliwości. Kiklakrotnie w serii Xelloss nie wykonał tego co mu polecono (chociażby w TRY nie zabił Valgaarva tuz po odrzuceniu przez niego propozycji współpracy). Oficjalnie powodem były jego pomyłki ale osobiście nie wierzę w takie wyjaśnienia. Xelloss nie jest z tych co popełniają błędy. Raczej mam wrażenie, że on ma własne plany i w imię tych planów potrafi zignorować niewygodne rozkazy (oczywiście zapewniając sobie odpowiednio wygodne alibi).

_________________
Cytat:
- Mulder... To jest... to chyba żółć...
- Powiesz mi jak to z siebie zdjąć zanim stracę kamienną twarz?
"The X-Files", #4 "Squeeze"


Autor posta: rip LunarBird CLH
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5146592
 
Numer ICQ
Lord Nightmares Płeć:Mężczyzna
Akumu no ou


Dołączył: 13 Sie 2006
Status: offline
PostWysłany: 30-09-2006, 20:13   

IKa napisał/a:

Według mnie stawiało go to mniej więcej na równi z Xellosem pod względem mocy właśnie.

Wpadł mi do głowy ciekawy pomysł :]. Może Xellos i byłby na równi z Gaavem, gdyby nie to, że w trakcie drogi Amelia co wieczór kazała mu powtarzac "Życie jest piękne" co skutecznie mogłoby pozbawiac go mocy. xD (to by się nawet trzymałoby kupy, Xellos zdawał się byc słabszy już w walce z Saygramem)
LunarBird napisał/a:

Tym samym Giga Slave w jej wykonaniu jest zaklęciem kierunkowym przed którym już MOŻNA uciec.


Eeee no nie bardzo. Proponuje ponowną lekturę 19 odcinka NEXTa, w którym Lina mówi coś takiego:
Cytat:
"(...) używając Laguna Blade będe mogła załatwic tylko jednego. Więc zostaje... Giga Slave"


To dośc jasny dowód na to, że Giga Slave jest zaklęciem obszarowym.

PS. Dobrze, że na forum dobre pomysły mogą przychodzic późno. W zwykłej rozmowie...

_________________
Yami yori mo nao kuraki mono,
Yoru yori mo nao hukaki mono
Konton no umi yo, Tayutoishi mono.
Konjiki narishi yami no ou
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6313076
LunarBird Płeć:Mężczyzna
Chaos Master & WSZ


Dołączył: 30 Maj 2005
Skąd: Hellzone
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 02-10-2006, 00:37   

Lord Nightmares napisał/a:
To dośc jasny dowód na to, że Giga Slave jest zaklęciem obszarowym.

Zaklęcie obszarowe JEST zaklęciem kierunkowym. Jest rzucane w określonym kierunku i obejmuje określony obszar terenu. Co powoduje, że MOŻNA przed nim uciec.
Lord Nightmares napisał/a:
Może Xellos i byłby na równi z Gaavem, gdyby nie to, że w trakcie drogi Amelia co wieczór kazała mu powtarzac "Życie jest piękne" co skutecznie mogłoby pozbawiac go mocy.

Plan Xellossa nie wymagał bycia silniejszym od Gaava i dlatego uległ Amelii. Ponadto pamiętasz to spojrzenie jakim obdarzył Gaava Xelloss? Spojrzenie mówiące "taa, smiej się dopóki jeszcze możesz!" Wściekłość pokonanego? Nie wierzę. Xelloss nie wścieka się gdy przegra. Moim zdaniem Xelloss wiedział już wtedy, że tak naprawdę to ON wyrolował i Gaava, i Phibrizo. I dlatego tak wtedy spojrzał na Gaava.

_________________
Cytat:
- Mulder... To jest... to chyba żółć...
- Powiesz mi jak to z siebie zdjąć zanim stracę kamienną twarz?
"The X-Files", #4 "Squeeze"


Autor posta: rip LunarBird CLH
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5146592
 
Numer ICQ
Arashino Shiro Płeć:Kobieta
władająca czasem...


Dołączyła: 28 Mar 2006
Skąd: Poznań
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Lisia Federacja
PostWysłany: 01-12-2006, 17:15   

Lina jest w stanie mocno osłabić Xellosa przy pomocy Ameli...jakim sposobem? Ekhm...
" Życie jest piękne! Życie jest cudowne...należy zawsze się cieszyć...życie jest takie piękneeeeee....."-ciekawe ile Xellos by tego wytrzymał...ale sam fakt że Lina zyskałaby czas na rzucenie Ranga Blade. Lunar Birdzie..zaprzeczysz?

_________________
Żyj póki możesz, bo każdy twój dzień może być twoim ostatnim...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
następne+pytanie...
LunarBird Płeć:Mężczyzna
Chaos Master & WSZ


Dołączył: 30 Maj 2005
Skąd: Hellzone
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 03-01-2007, 11:44   

Zauważ, że Xellos jest najpotężniejszym Mazoku niebędącym Lordem. Naprawdę myślisz, że prosta pioseneczka "życie jest piękne" aż tak go osłabia? W takim razie zwykłego mazoka powinna zabić... >< Moim zdaniem większość tego, co Xellos robił było po prostu teatrzykiem na użytek Liny i spółki, żeby myśleli, że mają nad nim jakąś przewagę. Ale prawda wygląda tak, że Xellos mógł zabić Amelię jednym uderzeniem po pierwszej nucie piosenki. Podobna uwaga tyczy się wszystkich poza może jednym Zelem.

Specjalnością Xela są ataki z astrala. Przeciwko takim atakom człowiek jest bezradny i Lina nie jest tu żadnym wyjątkiem. Bardzo wątpię by Xel w razie co ryzykował konfrontację, raczej po prostu zaatakowałby znienacka kładąc na miejscu trupem całe towarzystwo. I chyba tylko Zelgadis miałby jakieś szanse wytrzymać atak, chociaż nawet on by uległ Xellosowi.

_________________
Cytat:
- Mulder... To jest... to chyba żółć...
- Powiesz mi jak to z siebie zdjąć zanim stracę kamienną twarz?
"The X-Files", #4 "Squeeze"


Autor posta: rip LunarBird CLH
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5146592
 
Numer ICQ
Eltanin Płeć:Mężczyzna
?????


Dołączył: 17 Lis 2004
Skąd: Ciemna strona słońca
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 03-01-2007, 11:57   

Wiecie, nie jestem specem od Xellosa i jego mocy, ale dość dobrze znam się na ludzkich zachowaniach. Ten facet ciągnie się z Liną, Amelią i całą resztą z jednego tylko powodu. Bawi go to. Prawdopodobnie technicznie rzecz biorąc mógłby zabić Linę nawet się nie spociwszy, tylko po co tercić czas i energię na takie małe coś...?

_________________
Hubba Hubba Zoot Zoot
Deba Uba Zat Zat A-num Num
A-hoorepa Hoorepa A-huh-hoorepa A-num Num.


Be kind to dragons, for thou art crunchy and taste good with ketchup.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1777110
STASZEK Płeć:Mężczyzna
DARK MASTER

Dołączył: 21 Kwi 2007
Skąd: z POLSKI i PIEKŁA
Status: offline
PostWysłany: 22-04-2007, 10:35   

Xelos sam nie zatakuje Liny !! nie jest do tego zdolny no i.............zbytnio mu to zwisa

ale scenariusz wyglądał by inaczej gdyby był zmuszony się przed nią bronić

moim zdaniem Xelos nie jest złą postacią tylko......dziwną !!!!

Xelos jest potworem i naprawdę pioseneczka typu życie jest piekne jest tylko dla niego męczącym fałszowaniem po za tym działania liny i spólki są mu na ręke !!!


Ostatnio zmieniony przez STASZEK dnia 22-04-2007, 10:58, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 22-04-2007, 11:07   

Użytkowniku Staszek

To, co użytkownik wyprawia w tym temacie zwyczajowo nazywa się spamem. Po pierwsze - funkcja "edytuj" istnieje. Wysyłanie kilku postów pod rząd jest wyjątkowo źle widziane.
Po drugie - NIKT nie ma obowiązku odpisywać w temacie, bo ty tak chcesz. Ponadto, nikt nie ma obowiązku siedzieć na forum 24/7, żeby odpisywać NATYCHMIAST, bo jakiemuś nowemu spamerowi podoba się nick.

Dostajesz ostrzeżenie za spam

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
STASZEK Płeć:Mężczyzna
DARK MASTER

Dołączył: 21 Kwi 2007
Skąd: z POLSKI i PIEKŁA
Status: offline
PostWysłany: 22-04-2007, 11:49   

Użytkowniku Mai_chan nie rozumiem nic inni tutaj piszą i jakoś Spamu nie dostają

_________________
Miły kulturalny rodem z piekła odpowiedzialny za wielki wybuch itp niech nadejdzie noc !!!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
STASZEK Płeć:Mężczyzna
DARK MASTER

Dołączył: 21 Kwi 2007
Skąd: z POLSKI i PIEKŁA
Status: offline
PostWysłany: 22-04-2007, 11:55   

Mai_chan, aha zmieniłem Awatar więc dlaczego dostałem drugi SPAM ?

_________________
Miły kulturalny rodem z piekła odpowiedzialny za wielki wybuch itp niech nadejdzie noc !!!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
LunarBird Płeć:Mężczyzna
Chaos Master & WSZ


Dołączył: 30 Maj 2005
Skąd: Hellzone
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 24-04-2007, 12:11   

Eltanin napisał/a:
Prawdopodobnie technicznie rzecz biorąc mógłby zabić Linę nawet się nie spociwszy, tylko po co tercić czas i energię na takie małe coś...?


Dokładnie tak :) Mówimy jednak o sytuacji kiedy dostałby polecenie od Greater Beast Zellas Mettallium żeby wykosić Linę. Powodów mogłoby być mnóstwo. Jak się chce psa uderzyć, kij zawsze się znajdzie. :P


STASZEK napisał/a:
dlaczego dostałem drugi SPAM ?

Bo... spamujesz? :>

_________________
Cytat:
- Mulder... To jest... to chyba żółć...
- Powiesz mi jak to z siebie zdjąć zanim stracę kamienną twarz?
"The X-Files", #4 "Squeeze"


Autor posta: rip LunarBird CLH
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5146592
 
Numer ICQ
Borys
Gość
PostWysłany: 09-10-2008, 19:52   

Jak już wiemy oglądając Slayers Revolution to Xellos by wygrał ;D
Powrót do góry
Noire Płeć:Kobieta
Pomniejszy Inżynier


Dołączyła: 14 Maj 2003
Skąd: From down below
Status: offline
PostWysłany: 10-10-2008, 03:22   

Pytanie brzmi: Czy chciałby zabic tak wdzieczne pionki, kyore dostarczaja mu tyle zabawy?>]

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2120255
Darc
Gość
PostWysłany: 01-05-2009, 21:06   

Moim zdaniem ta cała sympatia xellosa do liny i spółki jest zwykłym szacunkiem.
Co widać było zresztą pod koniec 4 serii.
Powrót do góry
Steifmeister
Gość
PostWysłany: 05-06-2009, 14:49   

Xellos pokonałby Line. W jednej z 2 ostatnich serii cala drużyna Slayers stwierdziła nie dadzą rady pokonać Xellosa jeśli dojdzie do walki.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group