FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
  czy cenzura na pewno jest taka zla?
Wersja do druku
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 12-10-2005, 20:36   czy cenzura na pewno jest taka zla?

do tego postu sklonila mnie kolejna "afera" medialna, czyli ta para pielegniarek w slaskim szpitalu. a konkretnie kawalek jakiegos programu telewizyjnego "w temacie". bo niby sprawa jest prosta, kobiety zachowaly sie dosc glupio, bez myslenia o konsekwencjach, i powinny zostac dyscyplinarnie ukarane... a tu...

na dzien dobry wywiady z psychologiem ktory opowiada ze agresja oraz znecanie sie nad dziecmi sa dosc czeste
potem proba wmanewrowania kogos z obsady w powiedzenie "a co grozilo tym dzieciom i co im sie moglo stac"
potem wywiady z sasiadami.............
potem informacja, ze pilegniarki te maja dzieci............

no i uczciwie sie zastanawiam........... jak to jest ze w kraju skadinad cywylizowanym grupa ludzi moze ot tak po prostu dla sensacji kogos zaszczuc? i w zasadzie nic im za to nie mozna zrobic, poniewaz jakiekolwiek dzialania wymagaja procesu, a przeprowadzenie procesu az do chwili zakonzenia postepowania dyscyplinarnego jest nie do zrobienia

na dokladke, glosna krzyczac o tym, ze wsrod kandydatek na pielegniarki konieczna jest selekcja, testy psychologiczne itp, pani dziennikarka zdaje sie kompletnie ignorowac fakt, ze taka pielegniarka zarabia kilakrotnie mniej, niz ona.... i tego, ze ona sama, stojac przed kamera i powtarzajac kolejna sensacje, robi duzo wiecej krzywdy, i to celowo.

patrzac na to wszystko (bo swojego czasu "boczkiem" przemknelo sie sporo zlamanych losow ofiar glosnych spraw - gdyz tacy ludzie raczej nie ida wystepowac przed kamerami...... zastanawia mnie co wlasciwie mozna zrobic takiemu dziennikarzowi. bo nawet wynajecie "ekipy" nie pomoze - wszystkich nie wytepisz
Przejdź na dół
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 12-10-2005, 21:09   

Podłożyć bombę pod wszystkie trzy największe telewizje? I fakt, to co oni wyczyniają ostatnio przechodzi ludzkie pojęcie.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
LunarBird Płeć:Mężczyzna
Chaos Master & WSZ


Dołączył: 30 Maj 2005
Skąd: Hellzone
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 13-10-2005, 14:39   

Przykład celowego ustawiania informacji mieliśmy przy okazji referendum europejskiego kiedy to nikt nigdzie nie mówił o wadach wejścia do UE ale rzekome zalety tegoż były rozdmuchiwane ponad miarę. Kolejna sprawa to niefortunny wyskok pana Kurskiego, nie przeczę że paskudny. Kurski powiedział "pewne źródła na pomorzu mówią że (...)" a co było w gazetach? Że Kurski powiedział... A przecież to nieprawda, bo on mówił o źródłach. Tak więc nie Kurski szkalował Tuska tylko te źródła. Tylko że te źródła ze sztabem Kaczyńskiego nie mają chyba wiele wspólnego... Nie mówiąc już o sondarzach tak chętnie prezentowanych w mediach, w których obiektywizm nie wierzę. I nie dlatego że Tusk w nich wygrywa, ale dlatego że się nie pokrywają z wynikami wyborów i jak na moją ocenę to za łatwo nimi manipulować za pomocą "marginesu błędu"...

_________________
Cytat:
- Mulder... To jest... to chyba żółć...
- Powiesz mi jak to z siebie zdjąć zanim stracę kamienną twarz?
"The X-Files", #4 "Squeeze"


Autor posta: rip LunarBird CLH
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5146592
 
Numer ICQ
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 13-10-2005, 14:49   

LunarBird, no nie, ja raz caly trafilam na to jak mowili o wadach........ mowil notabene jakis wloch, ktory przyjechal specjalnie by agitowac przeciwko unii. rety, jak ci dziennikarze probowali go zagluszyc.

co do Kurskiego - jemu sie akurat slusznie dostalo. bo tekst o zrodlach byl tylko po to, by potem mogl uniknac procesu o znieslawienie.

notabene, akurat odnosnie unii to jestem ciekawa. bo jesli i tego kurskiego, i te pielegniarki i to wszystko mozna jeszcze wyjasnic - no bo sensacja, kto by to kupil gdyby mowic prawde.... ale odnosnie unii to uczciwie nie rozumiem. bo niby "demokratyczne i wolne media", ale wszystkie spiewaja na jedna melodie
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 13-10-2005, 15:56   

Mam hipotezę. Mediom, z finansowego punktu widzenia, opłacało się wejść do Unii, gdyż dzięki temu zwiększyły się inwestycje z zagranicy, a tym samym ich dochody. Poza tym są tak upolitycznione że to przechodzi ludzkie pojęcie. Ponieważ zaś trzymają z tymi rozsądniejszymi politykami nie dopuszczają przeciwników Unii. A ponieważ są idiotami to nie przyszło im do głowy, że dla zwykłej przyzwoitości wypadałoby coś puścić, bo ktoś może faktycznie się zaniepokoić brakiem negatywnych informacji.

Z tym wszystkim oczywiście mogą, ale chyba nie muszą, być powiązane wywiady. Jak dla mnie wystarczy, że w mediach pracują głównie kolesie.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 13-10-2005, 19:49   

No, mnie tam akurat szczucie tych p****ek (bo IMHO nie są godne nazwy tego zawodu) nie przeszkadza, co najwyżej w kontekście braku wyroku, co jest - wobec niezbitych dowodów umyślnego działania i braku okoliczności łagodzących (typu nie wiedziały że źle robią) - mało istotne.

Generalnie piętnowanie to podstawowy element odstraszający kary, nieważne - czy mówimy o średniowiecznym pręgierzu czy medialnym linczu jak tutaj. Jeśli kara nie jest dotkliwa i nie odstrasza, nie jest karą a prawo przestaje działać.

W mojej klasie w podstawówce był taki jeden huligan. Około połowy lat 80tych, pod koniec nauki, w końcu ktoś złapał go jak pobił dziewczynkę z młodszej klasy i zabrał jej coś. Dyrektorka - sekretarz POP - natychmiast wezwała milicję obywatelską, a całą szkołę zgoniła na apel. Potem wygłosiła, jak to <delikwent> jest śmieciem i hańbiącą plamą na honorze szkoły, za co będzie teraz paradowany przed szeregiem jak małpa na sznurku, i żebyśmy wszyscy pamiętali że w socjalistycznym państwie tak kończą elementy aspołeczne. Po czym delikwenta milicjanci wyprowadzili. Nie żeby coś mu zrobiono - odsiedział do wieczora w izbie dziecka, wezwano i spisano rodziców.
Ale dobre parę tygodni <delikwent> nie mógł przejść korytarzem by nie usłyszeć zza pleców "ej małpa, na drzewo!!! <gremialny śmiech>". Nigdy więcej nie było z nim żadnych kłopotów.

Teraz pewno coś takiego podchodziłoby pod nękanie (bo trzeba było po główce pogłaskać)...

Te p*****ki zrobiły coś, co z całą pewnością mogło skończyć się dla tego dziecka śmiercią, nic je jego życie nie obchodziło. Niech się nie dziwią że ich życie jest teraz metodycznie rujnowane. Może to odstraszy kolejne bezrozumne krowy przed podobnym zachowaniem. I napewno będzie skuteczniejsze od wszelkich "kar dyscyplinarnych".

OCZYWIŚCIE, jest jeszcze kwestia nadużycia wpływu przez prasę. Ale znów powtórzę: tego nie rozwiązuje się przez zakazy lub cenzurę, a przez jasne przepisy i sprawne sądy. W Stanach wniesienie sprawy to moment, większość amerykanów wie gdzie w ich county i w jakie dni przyjmuje sędzia, i nawet byle spór można w dzień-dwa rozstrzygnąć przed sądem (albo usłyszeć od sędziego odmowę przyjęcia sprawy). Jak się ma dobre warunki do powództwa, to z miejsca dostaje się oferty od kancelarii które gotowe są zapewnić wsparcie na kredyt - i tak sobie odbiorą od frajera-wydawcy gazety który się podłożył. Dlatego gazet które by się podkładały regularnie (jak nasze) nie ma... dawno padły. No, ale do tego nie mogą istnieć korporacje zawodowe rządzone jak u nas przez kolesiostwo, tylko musi być wolna konkurencja. A listy adwokackie prowadzą sądy, nie korporacje...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 13-10-2005, 19:56   

LunarBird napisał/a:
A przecież to nieprawda, bo on mówił o źródłach. Tak więc nie Kurski szkalował Tuska tylko te źródła. Tylko że te źródła ze sztabem Kaczyńskiego nie mają chyba wiele wspólnego...
Mnie jeden znajomy, poniekąd powiązany ze sztabem Kaczyńskiego, już miesiąc temu mówił że przygotowuje się haka na dziadka Tuska (choć mi mówił nie o przynależności do Wehrmachtu tylko do SS - może coś im się przez ten czas zmieniło). Tak więc nie mów mi, że sztab Kaczyńskiego nie miał z tym nic wspólnego, proszę cię.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 13-10-2005, 20:16   

Cytat:
Nigdy więcej nie było z nim żadnych kłopotów.


Wtedy mieliśmy socjalizm - każdemu według zasług. Teraz mamy komunizm - każdemu według potrzebXD.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 13-10-2005, 23:17   

Cytat:
Niech się nie dziwią że ich życie jest teraz metodycznie rujnowane

wiesz...... pare lat temu, przy okazji bodajze tej calej sprawy handlarzy skor aresztowano lekarza, specjaliste najwyzszej klasy. facet odsiedzial 10 miesiecy, byl pokazany we wszystkich mediach.... potem okazalo sie, ze byl niewinny. w miedzyczasie jego 10-letni syn zostal zaszczuty przez "wspolczujacych" i popelnil samobojstwo, a zona wyladowala w wariatkowie, gdzie zostanie do konca zycia. zakladam ze facet tez ma sie nie dziwic? dzieci tych kobiet tez sa czemus winne?

wybacz, ale to co one zrobily to glupota. poniewaz przy "wlascwym" traktowaniu temu dziecku nie grozila zadna bezposrednia krzywda. ok, posrednia (typu przechlodzenie etc) juz tak. ale to nadal jest powod do akcji dyscyplinarnej (i nawet nie zabronienie wykonywania zawodu a obnizenie kwalifikacji)
Powrót do góry
LunarBird Płeć:Mężczyzna
Chaos Master & WSZ


Dołączył: 30 Maj 2005
Skąd: Hellzone
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 14-10-2005, 13:42   

Bezimienny napisał/a:
Tak więc nie mów mi, że sztab Kaczyńskiego nie miał z tym nic wspólnego, proszę cię.

To najpierw trzeba im to *UDOWODNIĆ* a gadać potem. Nie mam racji? To że ktoś coś powiedział to żaden dowód.
Ysengrinn napisał/a:
Mediom, z finansowego punktu widzenia, opłacało się wejść do Unii, gdyż dzięki temu zwiększyły się inwestycje z zagranicy, a tym samym ich dochody. Poza tym są tak upolitycznione że to przechodzi ludzkie pojęcie. Ponieważ zaś trzymają z tymi rozsądniejszymi politykami nie dopuszczają przeciwników Unii.

Bingo choć jak dla mnie spolegliwość pewnych polityków względem Brukseli podejrzanie przypomina uległość ongiś względem Moskwy. Aż chciałoby się zapytać co im Bruksela za tą uległość zaoferowała... :->
wa-totem napisał/a:
OCZYWIŚCIE, jest jeszcze kwestia nadużycia wpływu przez prasę. Ale znów powtórzę: tego nie rozwiązuje się przez zakazy lub cenzurę, a przez jasne przepisy i sprawne sądy.

Tak się rozwiązuje niemal wszystkie problemy. To jeden z powodów moich zapartywań. Niewielu polityków chce z sądami i policją coś zrobić i mówi co konkretnie. A że bez konkretnych działań porządku zrobić się nie da to pewne.
Bianca napisał/a:
bo niby "demokratyczne i wolne media", ale wszystkie spiewaja na jedna melodie

Demokratyczne media??? Pomyśl. Właściciel takiego medium ma swoje poglądy? Ma. Ma możliwość wymuszania wizji świata prezentowanej w gazecie? Ma. Dlaczego miałby tego nie robić? KAŻDY dziennik, gazeta, telewizja, radio prezentuje jakieś poglądy. A słuchaczy/telewidzów nie dopuszcza się do głosu. Znam tylko jedno radio w którym każdy może się wypowiedzieć ale nawet i to radio prezentuje pewien specyficzny punkt widzenia. Tylko akurat ten punkt widzenia nie gryzie się tak radykalnie z moją wizją świata jak materialistyczny i antykatolicki punkt widzenia przytłaczającej większości mediów...

_________________
Cytat:
- Mulder... To jest... to chyba żółć...
- Powiesz mi jak to z siebie zdjąć zanim stracę kamienną twarz?
"The X-Files", #4 "Squeeze"


Autor posta: rip LunarBird CLH
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5146592
 
Numer ICQ
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 14-10-2005, 13:53   

Cytat:
To najpierw trzeba im to *UDOWODNIĆ* a gadać potem.


Powiedział facet, który za dowód uważa "a jaki masz dowód, że tak nie jest?!".

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 14-10-2005, 13:53   

LunarBird napisał/a:
Właściciel takiego medium ma swoje poglądy?
teoria glosi, ze bedac roznymi ludzmi powinni miec chociazby czeciowo rozne poglady, a oni spiewaja wg. jednych nut....

a co do tego radia, to bym sie zalozyla czy jest w stanie sie w nim wypowiedziec kazdy kto prezentuje inny od wyznawanego przez radio punkt widzenia
Powrót do góry
LunarBird Płeć:Mężczyzna
Chaos Master & WSZ


Dołączył: 30 Maj 2005
Skąd: Hellzone
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 14-10-2005, 14:41   

Ysengrinn napisał/a:
Powiedział facet, który za dowód uważa "a jaki masz dowód, że tak nie jest?!".

Ja w radiu czy telewizji publicznie nic nie mówiłem. A poza tym jak jedno wyjaśnienie pozostawia sporo niedopowiedzeń a na drugie nie ma bezpośrednich dowodów to ja po prostu nie mam zwyczaju przesądzać, to wszystko. Po prostu nie działa na mnie straszenie hasłami-kluczami w stylu "poprawności politycznej", "teorii spiskowej", "antysemityzmu" czy "katolickiego zabobonu"...

Bianca napisał/a:
teoria glosi, ze bedac roznymi ludzmi powinni miec chociazby czeciowo rozne poglady, a oni spiewaja wg. jednych nut....

Bo ich poglądy zależą od tego kto lepiej zapłaci. A UE i ci co za nią stoją są w stanie zapłacić niemało. To jeden z przykładów na niszczące działanie pieniędzy.

_________________
Cytat:
- Mulder... To jest... to chyba żółć...
- Powiesz mi jak to z siebie zdjąć zanim stracę kamienną twarz?
"The X-Files", #4 "Squeeze"


Autor posta: rip LunarBird CLH
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5146592
 
Numer ICQ
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 15-10-2005, 14:07   

http://wiadomosci.onet.pl/1254191,720,kioskart.html - a zeby im sie zdechlo!
Powrót do góry
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 15-10-2005, 15:30   

Co do Linku - w dawnyc dobrych czasach wychodziło kultowe pismo Top Secret. Było zarządzane przez dorosłego, odpowiedzialnego faceta używającego ksywy Borek, który zarządzał przez chaos - tak jak Avellana, na skótek wewnątrzredakcyjnych kłótni wykluło się jeszcze kilka innych pism, a przekrój przez załogę był mniej - więcej taki jak na tanuki.

Innymi słowy - byli to strasznie profesjonalni amatorzy, którym trzeba było płacić.

Dziś strasznie profesjonalnych amatorów jest mnóstwo, wykonują swą robotę za darmo (ba... większość do tego dopłaca)... I stanowią istną plagę dla gazet, bo dają to samo, co dziennikarze, ale za friko.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 4 Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group