FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
  Beniamin
Wersja do druku
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 17-07-2006, 14:42   

Gustavus napisał/a:
A serio to zgadzam się z przedmówcą. Na normalnych uczelniach odpadną po pierwszym semestrze .Tylko "przechowalnie bagażu" będą miały radochę z wiekszej liczby płacących za przetrzymywanie.


Nie sądze... Jak na mnie pomysł jest całkiem bezsensowny z prostej przyczyny: większość osób, które nie zdały matury i tak zdaje sobie sprawy, że nie mają szans na studiach, więc i tak nie pójdzie nawet do przechowalni.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 25-07-2006, 18:22   

<wali głową w ścianę>

http://wiadomosci.onet.pl/1358389,11,item.html

I podsumowanie sprawy z amnestią:

http://www.smog.pl/wideo/2729/marek_kondrat_do_romana_giertycha/

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 25-07-2006, 20:31   

<staje obok i też wali>

Litości! Może jeszcze tych co starej matury nie zdali objąć łaską ministra? Makabra w najczystszym wydaniu, ot co.
Cudowne pomysły konia najlepiej podsumowuja sami uczniowie: większość z tych, którzy nie zdali nie chce świadectwa. Bo patrzą na życie realniej niż ten pożal się boże 'minister'.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 25-07-2006, 20:39   

Gonik, kochanie, a ty zauważyłaś TO:
Cytat:

- ten, kto zdaje przedmiot rozszerzony, nie będzie musiał zdawać tego przedmiotu w wersji podstawowej. Każdy kto będzie zdawał na poziomie rozszerzonym, aby zdać maturę, będzie musiał zdobyć minimum 30 proc. pkt.;


Nie wiem czy pan minister zdaje sobie sprawę, że to rozporządzanie bardziej maturzystom zaszkodzi niż pomoże...

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 25-07-2006, 22:01   

Widziałam, widziałam...
możliwy przebieg wydarzeń: lud hurtem zdaje przedmioty z zasady łatwo zdawalne / lud daje sobie spokój i nie zdaje rozszerzeń prawie wcale.
Chyba że minister wpadnie na pomysł obniżenia trudności egzaminu... Co i tak jest praktykowane w zasadzie, bo to zdawalność jest najważniejsza zamiast poziomu. A przecież było, cytując mego ojca, 'z 23 w pierwszej do matury w ostatniej przystapiło 7' i zdawali, i nikt nie protestował za bardzo, a niż edukacyjny nie porywał się na matury 'bo minister da papierek'.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ka_tka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 12 Lip 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 25-07-2006, 22:28   

Co jest złego w darowaniu podstawowego? Nie rozumiem - podstawowe przecież często zaniżają wyniki, bo skonstruowane są dla słabszych uczniów i mocniejszemu łatwo wyłożyć się na głupocie ("podpisz list XYZ albo nie dostaniesz połowy punktów" xD)...? Akurat to jak dla mnie jest pomysł dobry - nie powiedzieli, że chcą zabronić zdawania obydwu, więc przy zasadzie "w rekrutacji na studia bierzemy pod uwagę wyższy wynik z danego przedmiotu" (nie wiem, czy to wszędzie obowiązuje, jeszcze się nie rozglądałam) jeśli ktoś się boi, niech zdaje oba... O ile zostawią możliwość wyboru to jestem zdecydowanie za. Egoistycznie, bo mnie na rękę, a czemu ja mam się przejmować tym, że ktoś błędnie oszacuje swoje umiejętności?

Ja jestem osobą wielce leniwą i nie uśmiecha mi się pisanie podstawowego z przedmiotu, co do którego jestem pewna, że rozszerzony jestem w stanie napisać na conajmniej 85% z marszu (ha! ja pewna siebie! toż to chyba jedyny raz w życiu i jednak coś oznacza xD)... Tym bardziej że gdzieś tam jawi się jeszcze tajemniczy dodatkowy poziom i nie mam pewności, czy do niego kwalifikuje napisanie samego rozszerzonego, czy też obu niższych... Ewentualnie w drugim przypadku muszę napisać jednego dnia 3 egzaminy, z czego te decydujące o czymkolwiek na samym końcu.
A nawet jeśli nie, to zdecydowanie nie widzę sensu spędzania dodatkowych godzin na pisaniu i denerwowaniu się (w końcu matura to matura, a ja jestem nerwowa xD), tym bardziej, że te dodatkowe godziny męczą.

I rzeczywiście te tysiące prac to jednak jest różnica dla egzaminatorów...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2203707
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 25-07-2006, 22:54   

Wiesz... Dotychczas to wyglądało tak, że punkty z rozszerzenia DODAWANO do punktów otrzymanych z podstawy. Rozszerzenia nie dało się nie zdać, ważne było żeby na podstawie mieć 30 procent. Tak naprawdę rozszerzenie nie "decyduje" o czymkolwiek, jest tylko bonusowymi punktami. Zdobycie 30% z podstawy jest banalne. W przypadku rozszerzenia - polemizowałabym...

Dla przykładu - proponuję porównać zakres materiału matematyki podstawowej a rozszerzonej. Albo wosu. Albo biologii...

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 25-07-2006, 23:04   

Żeby było jasne: matura rozszerzona z tych przedmiotów, które zdawałem, jest o wiele prostsza od pierwszego lepszego egzaminu na studiach. Więc jak komuś matura sprawia problem, może mieć potem zabawnie...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
ka_tka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 12 Lip 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 25-07-2006, 23:49   

Tyle, że akurat wymaganie 30% na rozszerzeniu daje efekt odwrotny do zarzucanego cały czas Giertychowi - że hoduje sobie bezmyślny naród xD Jakby ktoś się uparł, podciągnąłby to pod "cokolwiek by nie zrobił, byłoby źle" xDDD

Dodawanie mnie zabiło. Ja nawet nie podejrzewałam, że to może być aż tak głupie, na siłę komplikowane, a mimo to jak się okazuje - pełne dziur ^^; Nie jest tak, że np. na wydział historii musisz mieć rozszerzoną historię i tylko taka brana jest pod uwagę?

Mai_chan napisał/a:
Zdobycie 30% z podstawy jest banalne. W przypadku rozszerzenia - polemizowałabym...


Znowu - zależy. Z jednej strony w przedmiotach trudnych komplikuje sprawę, z drugiej eliminuje wolnych trzaskaczy punktów, którzy piszą egzamin tylko po to, żeby sobie 2% dodać... Przez takiego trzaskacza czy dwóch czekasz dłużej na wyniki...

A są i tacy uczniowie/takie przedmioty, gdzie zdobycie trzydziestki na rozszerzeniu to z zamkniętymi oczami i gorączką 40-stopniową. I znowu - masa niepotrzebnych nikomu prac, które trzeba sprawdzić. Tylko na to wprowadzić trzeba by było jakąś inną zasadę obok tego nieszczęsnego dodawania...

(Ech, oni to chyba specjalnie robią - eliminacja słabszych osobników w przedbiegach... Znam osoby, które pojąć nie umiały rekrutacji licealnej. Powodzenia im życzę ;3)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2203707
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 26-07-2006, 00:02   

ka_tka napisał/a:
Dodawanie mnie zabiło. Ja nawet nie podejrzewałam, że to może być aż tak głupie, na siłę komplikowane, a mimo to jak się okazuje - pełne dziur ^^; Nie jest tak, że np. na wydział historii musisz mieć rozszerzoną historię i tylko taka brana jest pod uwagę?

U mnie na przykład (Instytut Informatyki, UWr) brali punkty z matematyki (sumę podst+rozsz), a końcówkę rozstrzygali dodatkowym przedmiotem. Nie trzeba było zdawać rozszerzonego, ale bez niego zdecydowanie brakowało punktów (brali chyba od sto sześćdziesiąt parę).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 26-07-2006, 23:29   

ka_tka napisał/a:
Dodawanie mnie zabiło. Ja nawet nie podejrzewałam, że to może być aż tak głupie, na siłę komplikowane, a mimo to jak się okazuje - pełne dziur ^^; Nie jest tak, że np. na wydział historii musisz mieć rozszerzoną historię i tylko taka brana jest pod uwagę?

Sposób liczenia punktów jak i wymagane przedmioty ustala senat danej uczelni, na szczęście CKE i minister nie mają na to wpływu. Nawet jeśli będzie można zrezygnować z poziomu podstawowego, to jego zdawanie może wymusić kierunek studiów na który chcesz się udać.

Tilk, to jescze nic. Ja na Politechnikę Poznańską miałem:
polski podst. + angielski podst. + 7 x mat. podst. + 7 x mat. rozsz. + 2 x fiz. podst. + 2 x fiz. rozsz. :)

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 27-07-2006, 18:13   

a w ogóle to ciekawe, na jakie uczelnie dostaną się amnestiowani. pewnie na żadne...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 27-07-2006, 19:22   

Widzę tu dalsze pole do popisu dla Romana G. Nieszczęśliwi maturzyści, którzy uzyskali wyniki zbyt niskie by dostać się na wymarzone kierunki powinni zostać poratowani kolejną decyzją ministra.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 27-07-2006, 19:41   

Co powiecie na tytuł magistra in blanco? Sam wpisujesz jaki chcesz mieć.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
kropla Płeć:Mężczyzna
Mykoidalny tentakl


Dołączył: 25 Cze 2006
Skąd: Suchedniów city
Status: offline
PostWysłany: 27-07-2006, 21:20   

Nezumi -> tam, gdzie jest okolo 1 kandydata na miejsce, na jakies geologie, bibliotekoznawstwa i inne fizyki licencjackie maja szanse:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1148869
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group