FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
  Chemiczna kastracja dla pedofili
Wersja do druku
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 11-09-2008, 15:30   Chemiczna kastracja dla pedofili

Pojawił się pomysł, żeby wprowadzić ustawę, na której podstawie wszyscy pedofile będą musieli się poddać przymusowej kastracji. W niektórych krajach przestępcy skazani za to, mogą poddać się kastracji dobrowolnie w zamian za szybsze wypuszczenie z więzienia. Prawo unijne i nasza konstytucja zabraniają tego, gdyż bezpłodność podchodzi pod kalectwo.

A teraz pojawia się moje pytanie. Co wy o tym sądzicie? Czy jest to jedyna słuszna kara dla pedofili? Czy może jednak łamanie praw człowieka?

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 11-09-2008, 15:54   

Piar, piar, piar...Minister Sprawiedliwości naszego cudownego rządu już stwierdził, ze to sprzeczne z prawem unijnym. Premier nabija sobie punkty powtarzaniem chwytliwych hasełek, a ludzie się na to łapią.

Ja bym ich kastrował po staropolsku, nie chemicznie, bo to pewniejsza metoda.
Powrót do góry
blitzshuster Płeć:Mężczyzna
nikopol


Dołączył: 09 Maj 2008
Skąd: dokąd
Status: offline
PostWysłany: 11-09-2008, 16:04   

Czynienie wszelkiego zla jest zlem. Zatem nie wolno krzywdzic innych.

Poza tym naprawde nia ma sie czym martwic. Kazdy kto sprawia komukolwiek cierpienie bez wzgledu na to, czy istnieja sady czy nie i tak zasmakuje wartosci swojego czynu. Tylko pograzeni w zludzeniach mysla, ze sprawiedliwosci nie ma na swiecie (czy jeszcze jakies bajki sobie inne wymyslaja;) ).

Grisz:

Cytat:
Ja bym ich kastrował po staropolsku, nie chemicznie, bo to pewniejsza metoda.


A zastanowiles sie nad tym kto/co daje Tobie prawo do takich decyzji?


Ostatnio zmieniony przez blitzshuster dnia 11-09-2008, 17:51, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 11-09-2008, 17:11   

Na razie nikt, to moje prywatne zdanie. Politykom prawo do podejmowania działań dają wyborcy, którzy oczekują, iż ci będą tworzyć m.in. prawo chroniące ich przed miłośnikami lolikonu.
Powrót do góry
blitzshuster Płeć:Mężczyzna
nikopol


Dołączył: 09 Maj 2008
Skąd: dokąd
Status: offline
PostWysłany: 11-09-2008, 18:09   

Jesli wyborcy myslacy, ze kara, zadaniem bolu beda w stanie ochronic sie przed czymkolwiek, to powodzenia zycze...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 11-09-2008, 19:06   

Cytat:
A teraz pojawia się moje pytanie. Co wy o tym sądzicie?


Jedyną bodaj europejską partią która kiedykolwiek wystąpiła z taką inicjatywą była włoska Liga Pol... pardon, Liga Północna. To sporo mówi o sensowności przedsięwzięcia. Osobiście nie mam nic przeciwko karaniu choćby i roztopionym żelazem, ale tutaj zgadzam się z Griszem, Tusk demonstruje jaki jest konserwatywny i w ogóle macho.

Poza tym pies... szczekał na pedofili, oni zamierzają w miesiąc uchwalić 120 ustaw! Jakby prawo w tym kraju nie było wystarczająco niedopracowane!

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 11-09-2008, 19:06   

Nieuchronność oraz dotkliwość kary to dwa podstawowe czynniki decydujące o skuteczności systemu. Zarówno systemy relatywnie skuteczne ale skrajnie liberalne (europa zachodnia) jak mniej skuteczne ale skrajnie represyjne (Chiny) pokazują, że operowanie samą dotkliwością kary albo samą jej nieuchronnością to nie dość.

Paradoksalnie, najniższe wskaźniki są tam gdzie operuje się SZEROKOŚCIĄ systemu, czyli zakresem działań objętych penalizacją, przy utrzymaniu wysokich wskaźników dotyczących nieuchronności oraz przeciętnie dotkliwych (choć odbieranych jako nieakceptowalnie surowe w skażonej permisywizmem europie) kar: Japonia, gdzie normą jest wzywanie policji do zbyt głośno chrapiącego sąsiada, czy Singapur, gdzie grożą skrajnie wysokie grzywny za wyplutą gumę, czy chłosta i 2 tygodnie paki za smarowanie spayem, są krajami o najniższych na świecie statystykach przestępczości.

Problem pedofila jest w jego psychice, i dlatego należy go izolować, leczyć a następnie stale monitorować - o ile lekarz będzie gotów własną karierą zaręczyć że nastąpiła remisja choroby na tyle istotna by pacjent był "bezpieczny dla otoczenia" co warunkuje jego zwolnienie z izolacji.

Kastracja/sterylizacja (bo pedofilia/efebofilia dotyczy obu płci) w żaden sposób nie wpływa na zdolność do skrzywdzenia dziecka, więc jest bezsensowną przemocą - aktem odwetu, a nie sprawiedliwością. W dodatku bezcelową... już prościej byłoby chyba na gruncie moralnym "obronić" karę śmierci, której stosowanie również jest bezcelowe, tak długo jak istnieją np. kopalnie na Kołymie albo Nowej Ziemi...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 11-09-2008, 19:14   

Jak mówił Grisznak i (na ircu) Zeg - PR, PR i jeszcze raz PR...

Powiedzmy sobie szczerze - nie stać nas na to. Nie wierzę, że nas na to stać. Bo ofiarom gwałtów bardzo często skąpi się pigułek "dzień po", bo przecież "nie ma pieniędzy".

Nie stać nas na pomoc ofiarom, a na bezsensowną zemstę nas stać? Coś tu nie gra...

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 11-09-2008, 19:29   

Może to smutne, ale uważam, że jak był pedofilem to już zawsze nim będzie. Jasne pewnie istnieją przypadki, kiedy wyleczeni było możliwe, ale jest to baaardzo mały procent. Jak dla mnie jest to dość dobry pomysł. Pedofile nie są znowu tacy biedni i po takim zabiegu dwa razy zastanowią się za nim kogoś skrzywdzą. I nie wiem, bo nigdy nie byłam ofiarą takiej przemocy, ale osoby poszkodowane będą czuły się lepiej jesli będa wiedzieć, że przestępca nie jest bezkarny i wyszedł sobie po kilku latach za dobre sprawowanie i dalej robi, to co robił.

Jednak problem nie tyle leży w karaniu pedofili, co ich wykrywaniu, że tak powiem. Podobnie rzecz ma się z gwałcicielami. Trudno coś takiego udowodnić, a ofiary nie są skłonne do zeznań na ten temat...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 11-09-2008, 20:49   

Chciałbym zwrócić uwagę (bo sądząc z wypowiedzi różnych osób nie wszyscy to zauważyli) że termin "chemiczna kastracja" tak się ma do kastracji jak "demokracja ludowa" do demokracji. Nie oznacza on pozbawienia osobnika środkami chemicznymi zdolności do posiadania potomstwa, ale chemiczne tłumienie popędu płciowego. Taka metoda MA sens w wypadku pedofili, bowiem tłumi ich (nie)naturalne odruchy - co, przynajmniej u części przypadków może przynieść jakieś efekty. Niestety, u części nie przynosi. Co więcej, nie jest to efekt trwały - leki muszą być przyjmowane w sposób ciągły.
Osobiście popierałbym coś takiego u chętnych (na podobnej zasadzie jak na Zachodzie - bierzesz leki, to ci skracamy nieco wyrok), natomiast specjalnie nie wyobrażam sobie przeprowadzenia tego przymusowo (bo niby jak - będą regularnie pod strażą przyprowadzali delikwenta na zastrzyk do końca jego życia?). Dodatkowo, podobnie jak część osób które już się o tym wypowiedziały, jestem przekonany że Tuskowi chodziło jednak raczej o doraźny efekt Piarowy a nie o osiągnięcie jakichś konkretnych rezultatów.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 11-09-2008, 23:13   

Shizuku napisał/a:
Pedofile nie są znowu tacy biedni i po takim zabiegu dwa razy zastanowią się za nim kogoś skrzywdzą.
Zakładasz, że osoba chora umysłowo potrafi racjonalnie myśleć... nie zdaje ci się że w ten sposób przeczysz sama sobie? Niejako "istota" choroby psychicznej/dewiacji leży w tym że taka osoba NIE jest zdolna kontrolować siebie. A założenie, że strach przed karą powstrzyma kogoś od działania, jest założeniem że ten ktoś posiada świadomą/racjonalną stronę osobowości na tyle silną, by dyktowała postępowanie...
Wykastrowany dewiant może stać się jeszcze bardziej niebiezpieczny, bo po pierwsze "co mi teraz mogą zrobić" a po drugie, może - jak to się dzieje w przypadku wielu patologii - winić swoje ofiary, i zagłuszać resztkę sumienia formułą mentalną "bo to przez nich/nie mi zrobiono XXX, a ja tylko ich/je kochałem ale nikt mnie nie rozumiał".
A jak mówiłem, sterylizacja/kastracja NIE ogranicza potencjału skrzywdzenia/molestowania/zgwałcenia ofiary. To ogranicza tylko i wyłącznie cela/kaftan bezpieczeństwa.
Shizuku napisał/a:
ale osoby poszkodowane będą czuły się lepiej jesli będa wiedzieć, że przestępca nie jest bezkarny i wyszedł sobie po kilku latach za dobre sprawowanie
I nie zapominaj o bezpieczeństwie kolejnych potencjalnych ofiar... ale jak znam życie, zaraz permisywne eurolewactwo się rozedrze, że to niehumanitarne zamykać przestępców w więzieniach i ich nie wypuszczać, a świrów trzymać w psychiatrykach.
Shizuku napisał/a:
Trudno coś takiego udowodnić
Taaaa... Nasza wszechobecna obojętność wobec krzywdy innych. Ile razy słysząc awanturę za ścianą, czy widząc bójkę na ulicy, przechodzimy obojętnie? :/
Bezimienny napisał/a:
(na podobnej zasadzie jak na Zachodzie - bierzesz leki, to ci skracamy nieco wyrok)
Racja... czyli to co pisałem, leczyć. I kontrolować... Ale oczywiście nasza prasa szuka chwytliwych hasełek, a "chemiczna kastracja" lepiej brzmi niż "terapia"?

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
blitzshuster Płeć:Mężczyzna
nikopol


Dołączył: 09 Maj 2008
Skąd: dokąd
Status: offline
PostWysłany: 12-09-2008, 01:16   

wa-totem:

Cytat:
permisywne eurolewactwo


Czy masz jakis problem w zwiazku z pewna grupa ludzi? Czy tez to okreslenie ma potwierdzenie w faktach?

Trzymanie sie pewnych idei szkodzi zdrowiu, oj szkodzi...

Mai-chan:

Cytat:
Nie wierzę, że nas na to stać.


I nie musisz. Po pierwsze malo kogo interesuje w co wierzysz. Po drugie: nie ma 'nas'. Jest tylko 'ja' i 'jego' zachcianki. Podpinajac sie pod idee zbiorowosci powstaja komunizmy, a te, jak wiadomo, szkodza.


Ostatnio zmieniony przez blitzshuster dnia 21-09-2008, 11:02, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 12-09-2008, 12:36   

Strony dyskusji (z bardzo szczególnym uwzględnieniem blitzshustera) napominam, że temat ma nie skręcać w tematy okołopolityczne, a także, że argumenty ad personam są niedopuszczalne niezależnie od wszystkiego.

Ponadto stwierdzam, że sens istnienia tego tematu jest dla mnie mocno wątpliwy, bo po pierwsze (jak wykazał Bezimienny) chyba dyskutuje się tu o różnych rzeczach, a po drugie, dyskusja sprowadza się do dość jałowego (acz niewątpliwie prawdziwego) stwierdzania, że pedofilia jest zła.

Temat, ze względu na nikłą możliwość nawiązania sensownej dyskusji (chyba, że zostanie ona sprecyzowana), pod baczną obserwacją.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Shinpū Płeć:Mężczyzna
I'll never pray to God


Dołączył: 26 Mar 2008
Skąd: z Polski
Status: offline
PostWysłany: 12-09-2008, 13:22   

Hmm kastrować, nie kastrować oto jest pytanie...Moim zdaniem im surowsza kara tym lepsza. Dla gwałcicieli, pedofili nie powinno być żadnej taryfy ulgowej. Może nie koniecznie trzeba ich okaleczać (choć podpisałbym się pod tym dwowa rękami), ale izolować i mieć pod ścisłą kontrolą. Za uzasadnione wydaje mi się publikowanie wizerunków, miejsca zamieszkania pedofili w mediach. Tak to jest piętnowanie, ale dobro dzieci jest najważniejsze. Rodzic ma prawo wiedzieć, że w jego okolicy żyje pedofil, któy może skrzywdzić jego dziecko. I tu pojawia się kolejny problem - rodzice. Większa część rodziców nie zdaje sobie sprawy z faktu, że obecnie głównym terenem działalności pedofili jest internet. Dlatego zamiast głośno krzyczeć o kastracji pedofili lepszym rozwiązaniem byłaby kampania uświadamiająca, zarówno dzieci jak i rodziców, jak chronić się przed pedofilami.

_________________
Nulla lassitudo impedire officium et fidem debet

Żadne zmęczenie nie powinno przeszkadzać obowiązkowi i wierności.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
8431400
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 12-09-2008, 13:51   

wa-totem, masz rację nie można winić osób chorych psychicznie za to co robią pod wpływem choroby, jednak nie zmienia to faktu, że krzywdzą inne dzieci. Tak jak mówisz dlatego trzeba trzymać ich w zamknięciu. Chemiczna kastracja mogłaby częściowo rozwiązać ten problem. I nie orientuje się w tym co ile trzeba brać te leki. Ale jeśli np. co miesiąc, czy nawet tydzień to czemu nie. Myślę, że ktoś taki jak pedofil musi być pod jakimkolwiek nadzorem, po wyjściu w więzienia. Może nie 24 godziny na dobę, ale zostawić go samemu sobie nie wolno. Jeśliby przyjmował leki, chodził do psychologa i był pod jakimś nadzrem, to mogłby jakoś włączyć się do społeczeństwa. To jest jakaś alterntywa.

Temat nie miał być jako tako o pedofili, ale samym pomyśle jej karania.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group