FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
  Konto ROR
Wersja do druku
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 25-06-2011, 13:28   Konto ROR

Przymierzam się do zmiany banku, miałbym w związku z tym pytanie kto ma gdzie rachunek rozliczeniowy i jak sobie ceni usługi. Z góry dzięki:P.

Sam korzystam z PKO BP.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 25-06-2011, 14:33   

mBank
Plusy
Nie płacisz za prowadzenie, przelewy i takie pierdoły
Masz dostęp wszędzie, przez internet lub telefon
Nigdzie nie musisz chodzić

Minusy
Konto jest nieoprocentowane
Płacisz w bankomatach poza siecią , 2 zł za samo używanie karty(chyba że wydasz nią minimum 100zł w trzech operacjach miesięcznie i nie mówi o bankomatach) lub 5zł za wypłaty "darmowe"
Za każde 50 kodów przelewowych czyli przelewy nie są za darmo.
Regulamin zmienia się a oni tylko cie informują :P

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 25-06-2011, 17:26   

ING
http://www.ingbank.pl/indywidualni/konta-osobiste/direct#tab=1 - to konto
Praktycznie jedna rzecz za którą się płaci to karta (jeśli się nią nie płaci).
Przynajmniej nie zauważyłem, żeby mi coś znikało z konta.

Najfajniejsze jest, że już nie muszę biegać po mieście w poszukiwaniu bankomatu z Lwem/Euronetu i wpłatomaty (bo pensję dostaję do ręki).

Słyszałem, że Millenium ma ciekawe jeśli kupujesz dużo w niektórych sklepach czy na niektórych stacjach to zwraca jakiś tam niewielki procent wydatków (do 3, żadne szaleństwo, ale miły dodatek). Tylko trzeba sobie sprawdzić listę partnerów.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 25-06-2011, 17:54   

No to ja podam to co zwykle - Inteligo. Konto darmowe, za kartę chcą kilka zł, ale redukują to do zera jeśli w miesiącu zapłacisz nią łącznie 100 zł. No i całkiem dużo darmowych bankomatów (PKO BP, WBK i jakieś dziwne których w życiu nie widziałem).

Millennium chyba też wypada ok.

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Irian Płeć:Kobieta


Dołączyła: 30 Lip 2002
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 25-06-2011, 18:44   

kokodin napisał/a:
mBank
(...)
Za każde 50 kodów przelewowych czyli przelewy nie są za darmo.

Chyba, że przerzucisz się na kody SMSowe, co jest darmowe i wygodniejsze...

Konto w mBanku sobie chwalę, głównie ze względu na możliwość natychmiastowych przelewów (za dopłatą, ofkoz) i eKartę, którą można podpiąć pod Paypal jak kredytową. Poza tym mam bardzo dobre doświadczenia z obsługą klienta: otwieranie subkonta sprowadziło się do pięciominutowej rozmowy telefonicznej, kredyt odnawialny przyznali za jedną wizytą, likwidację tegoż kredytu można załatwić przez telefon, a jak otwieraliśmy konto - wszystkie papiery przywiózł kurier, poczekał, aż podpiszemy i zawiózł z powrotem do banku.

_________________
Every little girl flies.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 25-06-2011, 19:00   

Dembol napisał/a:
ING
http://www.ingbank.pl/indywidualni/konta-osobiste/direct#tab=1 - to konto
Praktycznie jedna rzecz za którą się płaci to karta (jeśli się nią nie płaci).

Pobierają 7 zł z konta, jeśli w ciągu miesiąca nie zapłacisz 100 zł kartą.

Plusy:

- możliwość wypłacania gotówki w każdym bankomacie;
- wpłatomaty ftw.

Minusy:

- wspomniane wyżej 7 zł (większość moich zakupów robię w sklepach, w których nie można płacić kartą, więc prawie zawsze mi ściągają opłatę za kartę...);
- godziny i częstość księgowania przelewów, zwłaszcza wychodzących - 2 razy w ciągu dnia, i to w godzinach przedpołudniowych, to IMO za mało.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 25-06-2011, 19:09   

Agon napisał/a:
Pobierają 7 zł z konta, jeśli w ciągu miesiąca nie zapłacisz 100 zł kartą.

Może jakieś inne konto (firmowe?). Sprawdziłem historię z dwóch ostatnich miesięcy i nic mi nie pobrali, a z karty nie korzystam prawie w ogóle.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 25-06-2011, 19:13   

Nah, osobiste. Mnie zawsze pobierają - not fair >_>
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 25-06-2011, 21:14   

kokodin napisał/a:
Regulamin zmienia się a oni tylko cie informują :P

To znaczy?

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 25-06-2011, 21:22   

Natychmiastowe przelewy działają chyba niezależnie od banku, tylko że wymaga wtedy to odrobinę więcej zachodu. Robi się to indywidualnie, w tej samej firmie której zlecają to banki - BlueMedia. Po lutowej/marcowej obniżce jest taniej niż w mBanku, który chwilowo ciągnie z ludzi więcej niż sam za to płaci.

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 25-06-2011, 21:25   

Gdy zakładałem konto było rzeczywiście darmowo, ale co pewien czas podnoszą opłaty. pierwsze były opłaty za koperty, potem dorzucili do prowizji z bankomatów, teraz wprowadzili opłaty za posiadanie i nie używanie kart oraz korzystanie z usług multibanku. Co pewien czas przysyłają tylko maile że się zmieniają zasady i do tej pory zawsze oznaczało to podwyżki. W regulaminie jest że zasady korzystania z konta mogą się zmienić.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 25-06-2011, 21:29   

kokodin napisał/a:
Gdy zakładałem konto było rzeczywiście darmowo, ale co pewien czas podnoszą opłaty. pierwsze były opłaty za koperty, potem dorzucili do prowizji z bankomatów, teraz wprowadzili opłaty za posiadanie i nie używanie kart oraz korzystanie z usług multibanku. Co pewien czas przysyłają tylko maile że się zmieniają zasady i do tej pory zawsze oznaczało to podwyżki. W regulaminie jest że zasady korzystania z konta mogą się zmienić.

No tak. Ale zawsze przecież przy takiej zmianie masz prawo wypowiedzieć umowę bez żadnych kar – nawet jeśli Cię o tym prawie nie raczą poinformować.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Issina Płeć:Kobieta
Dante.. I'll miss you


Dołączyła: 29 Paź 2008
Skąd: Łódź
Status: offline
PostWysłany: 20-08-2011, 19:44   

Morg napisał/a:
No tak. Ale zawsze przecież przy takiej zmianie masz prawo wypowiedzieć umowę bez żadnych kar – nawet jeśli Cię o tym prawie nie raczą poinformować.

Niekoniecznie. Jeśli w umowie jest gdzieś napisane, że bank ma prawo do takich zmian, albo nie bylo konkretnej umowy, że przez dany czas ceny nie mogą się zmienić, to bank ma prawo robić, co zechce. No chyba że będzie ci się chciało bawić w prawa konsumenckie itd., ale to już nie moja działka.

Niestety, obecnie stosuje się taką taktykę, że przyciąga się klientów wszystkim darmowym, a po czasie wprowadza się opłaty.
Większość klientów mimo to zostaje z przyzwyczajenia lub/i niechęcią do bawienia się w przenoszenie do innego banku. A interes banku się kręci.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 21-08-2011, 16:32   

Issina napisał/a:
Morg napisał/a:
No tak. Ale zawsze przecież przy takiej zmianie masz prawo wypowiedzieć umowę bez żadnych kar – nawet jeśli Cię o tym prawie nie raczą poinformować.

Niekoniecznie. Jeśli w umowie jest gdzieś napisane, że bank ma prawo do takich zmian, albo nie bylo konkretnej umowy, że przez dany czas ceny nie mogą się zmienić, to bank ma prawo robić, co zechce.

To jest klauzula abuzywna (niedozwolona), jest np. pod numerem 93 (i pod wieloma innymi też, ale ten odnosi się właśnie do regulaminu ROR-u) w rejestrze UOKiK. Całkiem zgrabne omówienie takich praktyk można zresztą zobaczyć tutaj. Generalnie – to jest nielegalne, tylko ludzie zwykle o tym nie wiedzą i dają się robić na szaro...

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Issina Płeć:Kobieta
Dante.. I'll miss you


Dołączyła: 29 Paź 2008
Skąd: Łódź
Status: offline
PostWysłany: 21-08-2011, 17:01   

Dlatego pisałam, że ja się na znam na prawach konsumenckich i innych ;]
Niemniej nie spotkałam się jeszcze z przypadkiem, gdzie bank zmienia cennik w trakcie trwania jakiejś umowy, a nawet jak zmienia, to najczęściej w przypadku niezgodzenia się z tą zmianą daje prawo wypowiedzenia umowy.

Ale jak to już trafie zauważyłeś, ludzie nie znają swoich praw i, co gorsza, nie czytają tego, co podpisują!
Jak pracowałam kiedyś w Tepsie nie raz spotkałam się z sytuacją, że ludzie nie czytają umów i aneksów, a później strzelają fochy, że to firma kręci.
Choć niestety wiele razy to firma żerowała na niedoinformowanych o swoich prawach ludziach...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group