FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 31, 32, 33  Następny
  Wasze nicki...
Wersja do druku
Ataru Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 31 Mar 2005
Status: offline
PostWysłany: 19-04-2005, 13:19   

Tak, warto mieć nick, który nie jest pospolity. Ja nicka nie musiałem sobie wymyślać, tak ochrzciła mnie moja stara dobra korespondentka, później bliska znajoma i tak mi zostało po dziś dzień, a nie sądzę, żeby ktoś chciał mieć nick, który przedstawia "największego pechowca, nieudacznika i idiotę w całym wszechświecie" ;)
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 19-04-2005, 14:24   

hmm... mój sie wziął z prozaicznych powdów - nie wiedzialam, jak podpisywać swoje rysunki i metoda prób doszłam do najprostszego rozwiązania - pierwsza litera imienia, nazwiska, ostatnia imienia XD i wyszło IKa.
A drugi "Minamoto" -> jak zakładałam konto na onecie, okazało sie, że IKa jest zarezerwowane, więc w ruch poszedł słownik japońsko-polski :>.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 19-04-2005, 16:12   

IKa napisał/a:
A drugi "Minamoto" -> jak zakładałam konto na onecie, okazało sie, że IKa jest zarezerwowane, więc w ruch poszedł słownik japońsko-polski :>.
Hmmm... a czy w tym słowniku było coś o kulturowym kontekście tego słowa w roli nazwiska? Jeśli nie, to przeczytaj moją recenzję Otogizoushi. Napisałem tam na ten temat co nieco... 'źródło' albo 'pochodzenie' to tylko znaczenia literalne.

Ataru napisał/a:
nie sądzę, żeby ktoś chciał mieć nick, który przedstawia "największego pechowca, nieudacznika i idiotę w całym wszechświecie" ;)
To skąd na forach tylu Shinjich? ^_~

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Ataru Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 31 Mar 2005
Status: offline
PostWysłany: 19-04-2005, 16:17   

Shinji to nie Ataru, on jakieś tam zalety ma i może się podobać ludziom jego charakter, a kto widział Urusei atsura, ten wie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 19-04-2005, 19:25   

wa-totem napisał/a:
IKa napisał/a:
A drugi "Minamoto" -> jak zakładałam konto na onecie, okazało sie, że IKa jest zarezerwowane, więc w ruch poszedł słownik japońsko-polski :>.
Hmmm... a czy w tym słowniku było coś o kulturowym kontekście tego słowa w roli nazwiska? Jeśli nie, to przeczytaj moją recenzję Otogizoushi. Napisałem tam na ten temat co nieco... 'źródło' albo 'pochodzenie' to tylko znaczenia literalne.

Niestety słownik był jak najbardziej "dosłowny" ^__^ innych kolokacji nie znalazłam. Ale kontekst kulturowy wygląda całkiem dobrze :>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Doreen Płeć:Kobieta
Little Lotte


Dołączyła: 02 Maj 2005
Status: offline
PostWysłany: 04-05-2005, 10:09   

To może teraz ja...
Jedną z moich ulubionych książek Pratchetta jest "Reaper Man" aka "Kosiarz". Bo występuje tam Śmierć i całe stadko przesympatycznych nieumarłych. I Hrabina Doreen Notfaroutoe. Może i nie wyróżniała się zbytnio z zastępów dyskowych postaci, ale miała klasę (lub coś w stylu :)), a to, jak rządziłą mężem było po prostu urocze. :)
Ostatnio wyszperłam też, że Doreen to francuskie imię żeńskie (acz mało popularne) o znaczeniu "Złota".

Czasami używam też nicka Tandi, taki hołd złożony grze "Fallout", która była moim pierwszym komputerowym rpgiem (i nadal jest jednym z najlepszych, z jakimi miałam styczność)

_________________
"The tiny spark you give,
Also set my heart aflame...
That all the songs you hear me sing,
Are echoes of your name."

Ikonka stąd
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3149200
Illuminari Płeć:Kobieta
Dark lady


Dołączyła: 27 Paź 2005
Skąd: Krynn, serio Wa-wa
Status: offline
PostWysłany: 27-10-2005, 16:29   

Teraz ja:P Mój nick to Illuminari, co po łacinie znaczy oswiecony/oświecona.

_________________
http://www.dragonlance.pl/forum - zapraszam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
6845935
Varda Płeć:Kobieta
ko-tek!


Dołączyła: 23 Paź 2005
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 30-10-2005, 14:46   

Dawno, dawno temu szukalam nicka dla siebie, jako ze poslugiwanie sie wlasnym imieniem w sieci bylo dosc uciazliwe [czesto wystepuje, mozna z kims innym pomylic etc.].
Pamietam, ze grzebalam po roznych ksiazkach i ksiegach imion i jakos nic mi nie podchodzilo. Albo imie brzmialo zbyt pretensjonalnie, albo wydawalo mi sie po prostu brzydkie. I wreszcie trafilam na "Varde". Ladne imie, autentyczne, ma swoj rodowod i znaczenie, ktorego wyjawiac ani mysle ;) Jesli ktos ciekawy, od czego siec i biblioteki.
Pozniej jakos wpadl w moje lapki "Silmarillion", gdzie wystepuje postac o tym samym imieniu. Zaczelam sobie o niej czytac i troche irytowala mnie mala ilosc, ledwie wzmianki o Pani Gwiazd. Zaczelam wiec dopisywac historie, ktore gdzies tam leza zapomniane na plytkach lub stosach makulatury w moim pokoju ;)
Minelo juz pare lat, zzylam sie bardzo z moim nickiem, tak ze stal sie jakby drugim imieniem. Nawet moi rodzice go znaja, gdyz czasem znajomym zdarza sie zapomniec i zadzwonic, proszac do telefonu Varde ;)

Strasznie podobaja mi sie zdrobnienia, jakie wymyslala dla mnie moi znajomi. Gdzies nawet spisalam sobie liste pomyslow wraz z nickami autorow :)

_________________
A good witch harms none, a better witch laughs at the good witch.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
besmirch Płeć:Mężczyzna
Ariok Animaniak


Dołączył: 29 Paź 2005
Skąd: Falkenberg/Wroclaw
Status: offline
PostWysłany: 30-10-2005, 15:50   

besmirch .. z ang.. rzucać cień na kogoś lub coś, to nick forumowy .. bo gdzie nie trafie zawsze musi dojsc do ciekawej wymiany zdan :>

wczesniej uzywane glownie mmorpg/fps..

G.K.R. - Giker taka bajeczka byla .. a ja maly bylem ;p

Ariok - "srogi lew" - demon zemsty, stronnik Szatana, upadły anioł (jak w Raju utraconym Miltona, gdzie podczas bitwy w niebie ulega serafinowi Abdielowi). Według De Plancy'ego Arioch jest demonem zemsty, lecz "posługuje się zemstą tylko wobec tych, którzy sami się do niej uciekają".

XES - zgadnijcie dlaczego :> (podpowiedz: pozory myla)

_________________
"It's like I'll disappear as soon as I close my eyes
I feel like I've turned into someone that even I don't recognize"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666
 
Numer ICQ
Scyller Płeć:Mężczyzna
*Rzecznik


Dołączył: 31 Paź 2005
Skąd: Police
Status: offline
PostWysłany: 31-10-2005, 10:42   

Hmmm...koledzy mówią mi Scyller ponieważ mają głupią wyobrażnię i nie umią wymyślić coś fajniejszego,a chodziaż nie podoba mi się ta ksywka,przyzwyczaiłem się do niej i nawet mi się zaczyna podobać :D

_________________
<<Gdy jestem z nim,czuję się bezpiecznie,wiem że nic mi nie grozi.Gdy jest obok mnie,czuję się dowartościowany.Nie,nie jestem gejem.Ja poprostu kocham swój komputer>>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9105162
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 08-11-2005, 23:15   

Big Evil Grin.

I tak, wiem od kogo oni wzięli swą nazwę-_-. Trudno.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
KoBik
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 14-11-2005, 13:01   

Mój nick nie pojawił się od tak sobie, grając w kosza, kumple nazywali mnie Kobik bo uwielbiam Lakersów i zwłaszcza Bryanta, stąd nick;)
Powrót do góry
Kielon Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lis 2005
Skąd: Warszawa/Kielce
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 24-11-2005, 01:04   

Kiedy przyjechalem do Warszawy na studia moi koledzy wymyslili mi ta ksywe. Przyzwyczailem sie do niej i tak jakoś zostalo:]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7345867
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 24-11-2005, 13:19   

Znam skądź ksywę... Nie udzielasz się przypadkiem na jakichśforach o RPG?

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Kielon Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lis 2005
Skąd: Warszawa/Kielce
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 24-11-2005, 17:13   

Nie... nic wspolnego z jakimkolwiek forum RPG nie mam i nie miałem.

_________________
To co kochamy mówi nam jakimi jestesmy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7345867
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 11 z 33 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 31, 32, 33  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group