FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
  Sprzęty do grania - dyskusja

Na czym grasz?
PC
61%
 61%  [ 30 ]
Konsola stacjonarna
24%
 24%  [ 12 ]
Konsola przenośna
10%
 10%  [ 5 ]
Nie gram
4%
 4%  [ 2 ]
Głosowań: 33
Wszystkich Głosów: 49

Wersja do druku
Ari Płeć:Mężczyzna
Livin' la Vida Loca


Dołączył: 26 Kwi 2007
Status: offline
PostWysłany: 13-07-2007, 10:37   

keii a porównaj sobie sytuację w japonii, do tej ze stanów i cio myślisz o sprzedaży X360?

Ninja Gaiden Sigma nie wyszła

Rainbow Six: Vegas, Resistance: Fall of Man, The Darkness i Oblivion to kupa nie must have'y xD sorry ale w życiu specialnie dla takiego softu bym konsoli nie kupił, btw to 3 z tych gier sa multipllatformami przecież- bardzooo złe przykłady

a tekkena to się z netu ściąga i jest usprawnioną konwersją z psp, też mi killer. Killery dopiero się zbliżają.

Cytat:
święta dopiero za pół roku, a Sony na każdej konsoli traci.


w tej branży święta=czwarty kwartał :macha:

_________________
http://peacegrenade.wordpress.com/
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9986661
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 13-07-2007, 11:11   

Ari napisał/a:
keii a porównaj sobie sytuację w japonii, do tej ze stanów i cio myślisz o sprzedaży X360?

Myślę, że Microsoft po to zrobił Blue Dragona, żeby X360 lepiej się tam sprzedawał.
Ari napisał/a:
Ninja Gaiden Sigma nie wyszła

Wyszła.
GameFaqs napisał/a:
Ninja Gaiden Sigma Tecmo 06/14/07 JP
Ninja Gaiden Sigma Tecmo 07/03/07 US
Ninja Gaiden Sigma Eidos Interactive 07/06/07 EU
Ninja Gaiden Sigma Eidos Interactive 07/13/07 AU


Co do wyżej wymienionych gier, kupa nie kupa, ale ponad 8.0 dostały na Gamespocie.
A brak killerów nie usprawiedliwia słabej sprzedaży konsoli - Sony ma taki fanboybase, że mimo wszystko powinno sprzedawać się jak świeże bułeczki. Zresztą, Wii też nie ma żadnych killerów oprócz Zeldy i jeszcze trochę mieć nie będzie.

Sony po prostu dało ciała, wystarczy przeczytać wszystkie reportaże z branży z ostatniego roku. W Europie dobrze sprzedawało się przez pierwszy tydzień-dwa, a potem na łeb, na szyje. A narzekają, że jest za drogie wszyscy, nie tylko Amerykanie.
I w dalszym ciągu nie napisałeś, czemu tam obniżka, a tu nie... Bo samo "rynki rządzą się innymi prawami" mnie nie przekonuje, wypadałoby to czymś poprzeć.

Ciekawostka:

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
ronin Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Maj 2007
Status: offline
PostWysłany: 13-07-2007, 16:58   

Moim zdaniem, problem z sprzedarza PS3, wynika z dwoch zrodel.
Pierwszy to dosc pokazna cena, drugi, brak naprawde dobrych launch titles.
Z 30 pozycji na domyslnej liscie, zostalo 21 tytulow, w sumie malo ciekawych, jak dla mnie. Porownujac, PS2 mial chocby TT, i Devil May Cry, a i cena startowa w Polsce (2600pl) tez do malych nie nalezala.
Roznica w sprzedarzy consol, wynika z dluzszej obecnosci Xbox'a 360 na rynku. Microsoft po prostu uzyl tego co mial i dorzucil nowa karte graficzna, Sony postawilo na budowe nowej jednostki od podstaw. Co podbilo cene, ktorej roznica (Ameryka vs Europa) wynika, wedlug mnie, z prostego myslenia - "sprzedajemy taniej tam, gdzie mam wieksza konkurencje".
Rozwijajac watek o porazkach Sony, to wedlug mnie, ta firma ZAWSZE daje ciala. Pierwszy PSX, z glowica lezaca wrecz na zasilaczu, co powodowalo jej przegrzanie i wadliwa prace. PS2, ponoc bardzo ciezki w programowaniu soft. No i PS3 ;)
Mysle ze statystyki ulegna niebawem zmianie, kiedy w koncu zostanie obnizona cena konsolki, i pojawia sie warte grania tytuly.
A co do VII, to tu mamy doczynienia z przesunieciem akcentu z gry, na partycypacje gracza. Wedlug mnie, nowatorskie rozwiazanie, ktore zapewni tej konsoli duza sprzedaz.


Ostatnio zmieniony przez ronin dnia 13-07-2007, 17:14, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Udai Płeć:Mężczyzna
[N]atural [B]orn [E]goist


Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Częstochowa
Status: offline
PostWysłany: 13-07-2007, 17:11   

Ja aktualnie nie gram w ogóle - nastąpiło u mnie coś co nazywa się zmęczeniem materiału które trwa już z dobre 3 - 4 lata - wydaje mi się że aktualnie powstające gry nie mają już duszy są raczej produktami nastawionymi na maksymalizację zysku - wydaje mi się że na PC nie powstaną już gry pokroju Fallout, Heroes 3, Baldurs Gate 2 poza tym jestem znudzony schematami proponowanymi nam ciągle przez producentów - aktualnie jeśli gram to tylko w CS-a przez necik ze znajomymi z reala albo czasem na konsoli z kimś ... nigdy sam - właściwie mam fundusze by pozwolić sobie na jakiegoś next-gena ale nie widzę w tym sensu bo szkoda czasu na zajęcia które w tak znikomym stopniu angażują emocjonalność i potencjał intelektualny jakim dysponuje człowiek - w sumie zawsze lepiej potrenować, pojeździć, poczytać albo z kimś pogadać ...

_________________
"It is a good viewpoint to see the world as a dream. When you have something like a nightmare, you will wake up and tell yourself that it was only a dream. It is said that the world we live in is not a bit different from this."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6346233
Ari Płeć:Mężczyzna
Livin' la Vida Loca


Dołączył: 26 Kwi 2007
Status: offline
PostWysłany: 13-07-2007, 20:14   

Keii napisał/a:
A brak killerów nie usprawiedliwia słabej sprzedaży konsoli

xDD eh sorry to ja nie wiem po co się kupuje konsole jak nie dla gier, a skoro nie ma koszących to kupują tylko ci co nie wytrzymują inni (w tym ja) cierpliwie czekają aż będzie w co grać.
Keii napisał/a:
I w dalszym ciągu nie napisałeś, czemu tam obniżka, a tu nie... Bo samo "rynki rządzą się innymi prawami" mnie nie przekonuje, wypadałoby to czymś poprzeć.

bo różnią się, u nas ludzie grają maniakalnie w PESa, w stanach w maddena a w japoni wystarczy wydać na byleco Gundama żeby było w top10 sprzedaży. Czy naprawde mam wnikać w to jak bardzo różni się grupa docelowa i biznesplan na trzech kontynentach?

Wszystkie firmy od zawsze najmocniej doją Europejczyków niestety, którzy mają jeszcze najpóźniej premiery softu i hardwareu, takie życie. Wpływu na to nie mamy

Ronin napisał/a:
PS2 mial chocby TT, i Devil May Cry,

o ile dobrze kojarze to DMC wyszło jeszcze później niż gran turismo 3, czyli daleeeeeko od launch window.
Ronin napisał/a:
Rozwijajac watek o porazkach Sony, to wedlug mnie, ta firma ZAWSZE daje ciala. Pierwszy PSX, z glowica lezaca wrecz na zasilaczu, co powodowalo jej przegrzanie i wadliwa prace. PS2, ponoc bardzo ciezki w programowaniu soft. No i PS3 ;)

heh pierwszy model psxa faktycznie miał tą wadę :) jednak sam sprzęcior jest dla mnie czołgiem, ile razy mi spadł/dostał/naczytał się kopii zapasowych to nie zliczę a 8smy rok chodzi bez zarzutu o_O
az dziwne że ps2 była tak awaryjna przy niesmiertelnym poprzedniku (no i 100% racji z trudnością programowania, jednak widzac największe gry na ps2 trudno w to uwierzyć- kto potrafił, ten potrafił). Co do PS3 to jeszcze się okaże, narazie ma nośnik nowej generacji, Blue Ray już wymiata, doskonały ruch wmontowac go do PS3, jednak na cenie się to musiało odbić. Tak jak wejście HDMI i HDD- ludzie to jets prawdziwy next gen więc o co chodzi?
jak na nowinki techniczne w nim zastosowane cena jakoś wygórowana nie jest, 2300? za sam odtwarzacz blue ray się płaci dwa razy więcej

_________________
http://peacegrenade.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9986661
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 14-07-2007, 14:31   

Obniżka PS3 = wyprzedaż. Czyli w skrócie - PS3 z 60 GB dyskiem, których cena została obniżona, nie są już produkowane, więc kiedy znikną ze sklepów, potencjalnym nabywcom zostanie do wyboru jedynie konsola z 80 GB dyskiem po starej cenie (20 GB dość szybko przestała być produkowana).

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
antico Płeć:Mężczyzna
Follower of Bushido


Dołączył: 17 Lip 2007
Skąd: Kyoto
Status: offline
PostWysłany: 17-07-2007, 11:14   

kiedyś PSX, ale obecnie tylko PC (w końcu od czego są zamulatory)

_________________
武士道と云ふは死ぬ事と見つけたり

葉隠聞書
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1881210
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 17-07-2007, 11:17   

Przy odrobinie szczęścia PS3 szlag trafi szybciej niż się spodziewaliśmy...Zapowiedziano właśnie Disegeę 3 na PS3. Screeny nie różnią się praktycznie niczym od wersji z Dreamcasta.
Powrót do góry
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 17-07-2007, 11:41   

Dreamcasta? Poprzednie 2 Disgaee wyszły na PS2 przecież (patrząc na grafikę, mogłyby równie dobrze pojawić się na 1).
Sigh, mogliby 3 rzucić na PS2, przecież 3 ma wsteczną kompatybilność >_>

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
CELL767 Płeć:Mężczyzna
Masażysta


Dołączył: 31 Sty 2008
Status: offline
PostWysłany: 02-02-2008, 22:48   

Aktualnie niestety z przymusu gram tylko na PC :( da się tu znaleźć kilka genialnych tytułów a nawet całkiem sporo zdatnych do grania i wciągających gie no ale to jednak nie to samo co konsola. Granie na PC strasznie wyflacza człowiek przyzwyczaja się do prostych gier i przez to cieniuje na konsoli zauważyłem to ostatnio na sobie gdzie wcześniej lałem każdego jak chciałem w TK3 i TK5 a teraz muszę się nieraz napocić aby wygrać. Ciekawe czy dałbym rade w 2 godziny przejść Dino Crisis w takim stanie teraz.

Na konsoli a dokładniej PSX ew. PS2 u znajomych grałem bardzo dużo. nie raz po 14 godzin dziennie i czułem że żyję teraz niestety tego uczucia brak. niestety komp tego nie załatwi. Na kompie ostały się praktycznie 2-3 Gatunki gier: FPS-y chociaż nawet tutaj zdają się tracić swój prymat, RTS-y no i MMORPG-i podczas gdy na Konsoli mamy genialne RPG-i,Platformówki, Wyścigi,Przygodówki no i Bijatyki a że o reszcie nie wspomnę.

Konsole przenośne to też fajna sprawa. Rynek strasznie poszedł do przodu mamy już takiego PSP gdy ja wciąż siedzę na starym poczciwym GBC :( ale nie żałuje bo klimat wciąż jest niesamowity. niestety ze starości Save mi się kaszanią i nie mam swojego kozackiego z Pokemon Red z kompletem poków a pracowałem na to kilkaset godzin :(

Obecnie to Konsole zdecydowanie rządzą na rynku gier. Do Polski wreszcie dociera myślenie ludzi z bardziej cywilizowanych krajów którzy już od dawna wiedzą że konsola jest do grania a do pracy komputer. Powoli to u nas idzie ale jednak idzie to do przodu niestety zatwardziali fani M$ wciąż się bronią ale rynek gier na PC kuleje z każdym dniem co raz bardziej. Kolega nawet wysnuł taki wniosek że uwaga cytuje" Na PC opłaca się robić jedynie Sims-y bo dziewczyny nie umieją ich sobie przegrać więc je kupią no i MMORPG-i no ale to gry dla oszołomów" Trochę to Przejaskrawione i stereotypowe niemniej trochę racji w sobie ma bo faktycznie tylko na tym producenci nie tracą bo Piractwo na PC kwitnie aż miło mimo iż gry są tańsze niż na konsole

Na razie planuję zakup PS3 oraz GBA aby nadrobić braki w graniu a te zrobiły się dość spore. Do tego może dojdzie Wii które jest dość ciekawe i w miarę tanie ale zoabczym jak to z kasą będzie

_________________
"Serce mędrca zwraca się ku prawej stronie, głupca zaś ku lewej"

"Finally. I have achieved what no other could EVER achieve..I am Perfect"

"I’m on the verge of being God, what do you think..?"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Blahuuu-san Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Lut 2008
Skąd: Olecko
Status: offline
PostWysłany: 23-02-2008, 22:36   

Na konsolach. Planuję kupić NDSa, mam X360 i nieśmiertelną PS2. PieC nadaję się lepiej do RTSów i FPSów, nie zaprzeczę.


Ostatnio zmieniony przez Blahuuu-san dnia 23-03-2009, 18:33, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9326028
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 03-07-2008, 05:52   

Tak w ramach dyskusji...

Niech oni wezmą i zdechną...

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Ari Płeć:Mężczyzna
Livin' la Vida Loca


Dołączył: 26 Kwi 2007
Status: offline
PostWysłany: 03-07-2008, 06:33   

Potrzebne było oficjalne oświadczenie by to zauważyć?

_________________
http://peacegrenade.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9986661
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 03-07-2008, 08:07   

Khem:
Cytat:
Oczywiście, chodzi o sprzedaż konsol. Gdyby MS wydawał gry jednocześnie na obie platformy, to w takich Niemczech, według Zetterberga, 80% sprzedaży gier stanowiłaby wersja PC i nikt nie miałby bodźca do kupienia Xbox 360. A jeżeli Mass Effect, Gears of War i kilka innych głośnych tytułów wyjdzie najpierw na konsolę, to znajdzie się kilkaset tysięcy osób, które wolą ją kupić i pograć wcześniej.
To tyle jeśli chodzi o osoby mówiące (bazując na wynikach sprzedaży gier dla PC i konsol) że pc-ty to przeżytek jako maszynki do gier bo ludzie wolą kupować gry na konsole.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ari Płeć:Mężczyzna
Livin' la Vida Loca


Dołączył: 26 Kwi 2007
Status: offline
PostWysłany: 04-07-2008, 08:23   

no widac po sprzedazy Crysisa.

_________________
http://peacegrenade.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9986661
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group