FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
  Najsłynniejsze marki w świcie gier:
Wersja do druku
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 30-01-2008, 11:48   Najsłynniejsze marki w świcie gier:

Jakie są waszym zdaniem najsłynniejsze marki w świecie gier? Gdyby umieścić Was w sklepie, w którym znajdowałyby się gry podpisane jedynie studiami i nazwiskami studiów, to które wybralibyście dosłownie w ciemno?

Oprócz Blizzard oczywiście.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 30-01-2008, 11:53   

... BioWare? ^_^
Głównie dlatego, że to jest bodajże najbardziej znana i sprawdzona (Baldur's Gate, Icewind Dale) firma produkująca gry cRPG, w które lubię pograć gdy mam wolny czas. I po części dlatego, że to, zaraz po Blizzard, jedyna firma, której nazwę kojarzę, bo zwykle większą uwagę zwracam na samą grę, niż na producenta...


Ostatnio zmieniony przez korsarz dnia 30-01-2008, 13:26, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 30-01-2008, 12:08   

Dobra, dodajmy jeszcze jedno pytanie: I dlaczego podjęlibyście taką, a nie inną decyzję.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 30-01-2008, 12:25   

Square - Enix
Konami
Capcom
SNK
Sega
Powrót do góry
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 30-01-2008, 13:10   

Square-Enix i Konami - robią gry wciagające i dobrej jakości (rzadko mam z nimi kontakt, ale zaufanie zostało). Poza tym Maxis, pod ich znaczkiem zawsze wychodziły nowatorskie pomysły. Teraz co prawda należą do EA i odgrzewają kotlety (za to jest chyba nieco lepsza jakość), ale od czasu do czasu coś wychodzi i zwykle to jest dobre. Obecnie czekam na Sim City 5, które u mnie i tak pewnie nie pośmiga. Zawsze miałem komputer o generację za stary na najnowsze dzieła Maxisa XD.

EDIT: o bu, SC5 nie wyjdzie od Maxisa, tylko od jakichś nowych. Trzeba będzie obmacać Societies i zobaczyć, czy dobre. W razie czego Tilted Mill dołączy do listy.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain



Ostatnio zmieniony przez BOReK dnia 30-01-2008, 13:14, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 30-01-2008, 13:13   

Zdecydowanie
Square-Enix - wiadomo, seria FF
Capcom - Phoenix Wright, DMC, Street Fighter, MegaMan i wiele innych
Konami - MGS, Zone of the Enders
Nintendo - chyba nie trzeba tłumaczyć
CyberConnect2 - bardzo dobry moim zdaniem cykl bijatyk Naruto: Narutimett Hero na PS2, oraz coraz lepsze gry z uniwersum .hacka - studio ma tą zaletę, że kolejne jego gry są coraz lepsze.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Vlyyk Płeć:Mężczyzna
Farseer


Dołączył: 04 Gru 2007
Skąd: Imaginationland
Status: offline
PostWysłany: 30-01-2008, 15:18   

Electronic Arts- za Nfs fify i inne takie
Piranha Bytes za moje ulubione Gothicki
Eidos za Cm 03-04
Valve za Cs i Half-life'a

_________________
there is no such thing as innocence only degrees of guilt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8509315
Szuki Płeć:Mężczyzna
placek z jagodami


Dołączył: 21 Sty 2008
Skąd: Koszalin
Status: offline
PostWysłany: 30-01-2008, 16:10   

Criterion - Burnouty, Black
Infinity Ward - Call of Duty (biorę w ciemno...)
Capcom - Resident Evil, Killer7, DMC i reszta
Clover Studios - popełnili God Hand, Viewtiful Joe i Okami czyli jedne z najbardziej grywalnych tytułów z jakimi miałem do czynienia
Sony Computer Entertainment America/Europe - Shadow of The Colossus, ICO, God of War
Nintendo - ...za dużo wymieniania :p
mimo wszystko Rockstar - za GTA i Max Payne

No i absolutnie best... Konami, za wspaniałe MGS i moje ukochane Silent Hill.

_________________
"Chcę zjeść coś, co kiedyś oddychało, pasło się na łące i miało matkę..." xD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 30-01-2008, 18:23   

Square-Enix za serię Final Fantasy.

Natomiast na osobny akapit i w ogóle osobny artykuł zasługuje moim zdaniem Valve, które nie dość, że ma na koncie najlepsze pod względem fabuły i grywalności FPSy (wszystkie HalfLife'y), czy nieśmiertelnego Counter Strike'a, to jeszcze stworzyło genialny silnik, dzięki któremu na kompie, który pamięta jeszcze sejm III kadencji i uchował się bez praktycznie żadnych modyfikacji poza dołożeniem odrobiny ramu gra wygląda realistycznie, ładnie, chodzi płynnie i na dobrą sprawę trudno się przyczepić. Według mnie Source to arcydzieło. Już Warcraft 3 chodzi u mnie gorzej, niż CS.

Nie zmnienia to faktu, że pewnie z połowę (jeżeli nie więcej) czasu, który pświęciłem na granie zajęły gry Blizzarda ^^V

-Blizz Fanboy

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 30-01-2008, 18:38   

Do wymienionych już Valve'a, Maxisa, Square'a i podobnych dodam Irrational Games, obecnie 2K Boston/2K Australia, następcę Looking Glass Studios. Za Ultimy i System Shocki.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Amnezjusz Płeć:Mężczyzna
Pan Patafian


Dołączył: 04 Lis 2007
Skąd: Leszno/polter
Status: offline
PostWysłany: 30-01-2008, 19:04   

BioWare za najlepszego (IMO) cRPGa ever Planescape Torment... a także za Baldury, IceWindy oraz Nevery - czyli ogólnie rzecz biorąc ze względu na przybliżenie (chociaż pobieżne) graczom uniwersów D&D :)

No i nie będę oryginalny jeśli wspomnę o Square-Enix ;)

_________________
Moim zdaniem... cement jest o wiele... bardziej interesujący... niż to się ludziom wydaje. - RJ Patafian.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9086435
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 30-01-2008, 20:25   

Od siebie bym dodał jeszcze Bethesda Software za serię the Elder Scrolls - zwłaszcza za Morrowinda (Daggerfalla nie udało mi się skończyć z powodu pewnych bugów, a Oblivion był lepszy graficznie, ale trochę brakowało w nim klimatu). Czas pokaże czy Fallout 3 umocni ich pozycję, czy też gracze skażą ich na zapomnienie (mam nadzieję, że będzie dołączony edytor i fani w ciągu kilku miesięcy po premierze naprawią większość skopanych elementów).

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Orenei Płeć:Kobieta


Dołączyła: 24 Lis 2007
Status: offline
PostWysłany: 01-02-2008, 16:52   

Konami - za Silent Hill, bo to jedyna gra która zdołała mnie momentami wystraszyć. Nie zapominajmy oczywiście o serii Metal Gear Solid...Snake powinien dostać oscara...
Capcom - oczywiście Resident Evil (podoba mi się zabijanie tych zombiaków @___@).
no i Square Enix za Final Fantasy, chyba nie muszę mówić dlaczego. I to tyle.

_________________
"Coś tam, coś tam number one!
Sharingan for everyone~"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CELL767 Płeć:Mężczyzna
Masażysta


Dołączył: 31 Sty 2008
Status: offline
PostWysłany: 01-02-2008, 17:52   

Square Enix - Bo Finale są boskie i tyle. Firma której zaledwie kilka gier nie wyszło. ot takie przeciwieństwo do EA któremu kilka gier wyszło.
Capcom - nie za RE które imho są beznadziejnymi grami ale za serie SF w które niestety cieniuje ale grać lubię :)
Konami - MGS. przechodzę po raz niewiadomo który pierwszą część po dziś dzień :)
Natsume - Harvest Moon - BTTN i wszystko jasne ;]
Nintendo - Firma z tak długą tradycją gniotów nie zwykła wypuszczać :]
Cytat:
Oprócz Blizzard oczywiście.

Czemu oprócz ??
pomijając fakt ze wydali mało gierek to ich najnowsze staczają tę firmę bardzo. taki War 3 to imho ich najgorszy twór ale zapowiada się że hucznie zapowiadany SC2 moze okazać się katastrofą (znaczy na bank będzie)

_________________
"Serce mędrca zwraca się ku prawej stronie, głupca zaś ku lewej"

"Finally. I have achieved what no other could EVER achieve..I am Perfect"

"I’m on the verge of being God, what do you think..?"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 01-02-2008, 19:38   

CELL767 napisał/a:
zapowiada się że hucznie zapowiadany SC2 moze okazać się katastrofą (znaczy na bank będzie)

Jak coś może się nie udać, to się nie uda? :}
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group