FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Super Nintendo Entertainment System
Wersja do druku
Dred Płeć:Mężczyzna
Policenaut


Dołączył: 07 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 29-07-2009, 19:47   Super Nintendo Entertainment System

Nie widziałem takiego tematu w dziale. Bardzo dziwne...

Znacie tą platformę do gier? Lubicie? Kochacie? Nienawidzicie? Wypowiedzcie się. :)

Znam ją od niepamiętnych czasów (jak dla mnie). Zaczęło się od artykułu na temat jej emulacji w Clicku. Zainteresowałem się tematem, ponieważ miałem bardzo słaby (już wtedy) komputer a potrzebowałem nowej dawki "mięska". Koledzy ze szkoły rąbali w Unreala, Quake'a i GTA, zaś ja w Finale, Chrono Triggera, Mario itp. Nawet się ze mnie wyśmiewali. Starałem się z tego nic nie robić.

Potem się to jakoś rozmyło. Zacząłem się bardziej interesować muzyką i całe 3GB moje potężnego twiardziela nie zajmowały już romy, zaś kawałki Metalliki i innych Kornów. Nagle przybył z odsieczą przegromny upgrade sprzętowy (HDD 3GB -> 160 GB). Zacząlem przechodzić gry, o których uruchomieniu marzyłem (np Pitfall - The Last Expedition; na prawdę dobra skakałka w stylu Crasha Bandicoota). Zainstalowałem RPGa, którego wszyscy znajomi w okolicy wychwalali - Gothica. Pograłem godzinę, dwie... I nie sprawiła mi takiej radochy, jakiej się spodziewałem. Instaluję emulator SNES9x, wgrywam romy Finali, Chrono, BoF, SD, skakałki z Marianem i parę innych. I leciały, godziny, dni, miesiące... A ja jako gracz czułem się całkowicie usatyfakcjonowany.

Tego roku, w kwietniu zacząłem oglądać show internetowy - Angry Video Game Nerd (znajomy mi polecił). Coś we mnie tknęło, patrząc na kolekcję cartridge'y głównego "bohatera". Nie to, że czułem się gorszy, nie posiadając ani jednego, ale... Sam nie wiem. Po seansie z nowym odcinkiem, wpisałem w przeglądarce "allegro.pl". Gry -> Konsole i automaty -> Nintendo (SNES i NES). Kupiłem zestawik z konsolą, grą F-Zero i przejściówką na gry do GameBoy'a. Do działu zaglądam obecnie regularnie (co godzinę :P ). Retrogaming (pojęcia takowego używają na zachodzie) wciągnął mnie na tyle, że na gry wydałem już krocie (co ubolewając cały czas wypomina mi moja mama - "moje dziecko gra w jakieś śmieszne gierki z lat '70!" ). W mojej skormnej (12 gier) kolekcji jest za to parę rodzyneczków - Secret of Mana, Breath of Fire, Super Mario RPG (wcale nie dziecinada! Mówią o niej jako jednym z najlepszych RPGów "of all time").

Najciekawszą zaletą tej konsoli (oprócz ślicznej oprawy 2D i równie świetnymi możliwościami dźwiękowymi) jest to, że biblioteka dobrych gier jest ogromna! Już mysłałem, że temat wartych uwagi gier się wyczerpał. A tu nagle dowiaduję się, że isnieją takie perełki, jak Secret of Evermore (co prawda, oparta na SoM [stworzył ją SquareSoft - oddział USA], ale ma ten wyjątkowy, typowo amerykański komiksowaty klimat i ścieżkę dźwiękową kojażącą mi się z szeroko pojętym world music) i Terranigma (mówią o niej, jako o jednym z najlepszych action RPGów [potwierdzam ;] ] w historii [by Enix], choć mało znanym - pewno dlatego, że wypuścili ją tylko w japonii i w krajach z obowiązującym systemem PAL). Żyć, nie umierać.

Damn, wyszedł mi z tego jakiś wątpliwej jakości felieton. Ale co tam. ;]

Nie będe już Was tak męczył, jeszcze tylko wymienie moje ulubione gierki (kolejność przypadkowa):

1.Final Fantasy IV (poziom trudności wysoki, fabuła też dobra , ale jakby zaczęła słabnąć od momentu

Spoiler: pokaż / ukryj
przeistoczenia się Cecila w palladyna
)
2. Final Fantasy V (najlepsza fabularnie część,; system jobów po prostu bomba!)
3. Final Fantasy VI (klimat, klimat i jeszcze raz klimat! Historia zawarta dorównuje poprzedniczce a Kefka po prostu wymiata)
4. Chrono Trigger (nieliniowa fabuła, muzyka po prostu bomba)
5. Seiken Densetsu 2 i 3 (aka Secret of Mana) (bardzo grywalne pozycje - przy nich Legend of Mana po prostu się chowa)
6. Terranigma (najlepszy action RPG ever!!! Bez gadania!)
7. Breath of Fire I i II (jak komuś nie pasi klimat Finali, niech sięgnie po smoczą sagę - baz wachania mógłbym opowiedzieć moją histrię pewnemu smokowi)
8. Super Mario RPG (dziecinada na pewno nie - gienialny humor; lepszego połączenia platformówki i erpega jeszcze nie widziałem)

Jest jeszcze mnówstwo gier, więc wymienię je tylko z nazwy: Yoshi's Island, Super Metroid, Zelda: ALTTP, Killer Instinct, Turtles IV, Contra III; Castlevania IV, Mario Kart, Donkey Kong Country, Act Raiser, Soul Blazer, Dragon Quest V, Super Bomberman 5 i jeszcze by wymieniać.

_________________
Znajdźcie sobie świry uczciwą pracę zamiast przebierać się w czyjeś stare łachy i powtarzać w kółko: "Patrzcie jestem głupim średniowiecznym bucem i mam make up i obcisłe rajtuzy"
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group