FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
  Seiyuu Awards
Wersja do druku
Doreen Płeć:Kobieta
Little Lotte


Dołączyła: 02 Maj 2005
Status: offline
PostWysłany: 14-09-2007, 14:05   Seiyuu Awards

http://en.wikipedia.org/wiki/Seiyu_Awards

Co myślicie? Zgadzacie się z werdyktami?

Przy Best Actor wahałabym się między Junem Fukuyamą a Mamoru Miyano. Jun jako Lulu był genialny, ale Mamoru chyba jednak zrobił na mnie większe wrażenie, bo najpierw słyszałam go jako Tamakiego w Ouranie, a potem jako Lighta w Death Note i mimo że to dwaj kompletnie różni bohaterowie (tak że bardziej różni chyba by być nie mogli) to przy obu był wspaniały.

Best Actress - Romi Paku się należało. W przypadku Nany O. głos jest bardzo ważny i mimo, że śpiewaniem zajmuje się ktoś inny, to już sam "głos mówiony" wiele mówi o Nanie. Poza tym jak kiedyś pokazywali ją w kąciku "Nana's Room" to była jedną z niewielu osób z obsady, która nie robiła wrażenia "standardowej kawaii Japoneczki". Nie żebym coś miała przeciwko skJ, ale dzięki temu to ją właśnie najlepiej zapamiętałam.

Co do supporting roles: szkoda, że Ryōtarō Okiayu (Byakuya z Bleacha) nie wygrał, ja mam słabość do niskich głosów a niestety nieczęsto się w anime zdarzają. Yuko Goto się należało, jako Mikuru była tak moe, że bardziej nie można.

No i brawa dla Ayi Hirano. Ja jestem pod jej ogromnym wrażeniem, szczególnie od czasu gdy się dowiedziałam, że jest młodsza ode mnie ^_^.

Mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie kilka nominacji dla ekipy Lucky Star, przede wszystkim znowu dla Ayi (jej Konata zachwyciła mnie jeszcze bardziej niż jej Haruhi), Minoru Shiraishi'ego (za endingi, za endingi!) i dla Hiromi Konno (jej Akirowe transformacje są po prostu...)

_________________
"The tiny spark you give,
Also set my heart aflame...
That all the songs you hear me sing,
Are echoes of your name."

Ikonka stąd


Ostatnio zmieniony przez Doreen dnia 14-09-2007, 16:45, w całości zmieniany 1 raz
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3149200
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 14-09-2007, 14:08   

Cytat:
Takahiro Sakurai as Haseo, .hack//Roots

I dobrze, że nie wygrał, praktycznie nic tam nie mówił :P

Jak dla mnie zwycięzcą powinien zostać:
Cytat:
Tomokazu Sugita as Kyon, The Melancholy of Haruhi Suzumiya

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 14-09-2007, 15:13   

Oj tak, cięzki wybór miedzy Junem Fukuyamo a Mamoru Miyano. Z Ayako Kawasumi jako Saber z F/SN sie w zupelnosci zgadzam. Maaya Sakamoto zasłuzyła sobie z pewnoscia na swoje laury.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Lain Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Maj 2003
Status: offline
PostWysłany: 14-09-2007, 16:04   

Best Actor
Tu bym chyba jednak wolała żeby wygrał Mamoru MIYANO, nie żebym nie lubiła głosu Jun jako Lulu, ale jednak wolę Mamoru.

Best Actress
Ciężki wybór, chyba nie umiałbym wskazać, którą uważam za najlepszą.

Best Actors in supporting roles
Akira Ishida tu się absolutnie zgadzam, uwielbiam jego głos, od kiedy obejrzałam, Slayersów. Zrobił na mnie niesamowite wrażenie, jako Xelloss.

Best Rookie actresses
I znów się zgadzam Aya Hirano się należało.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
ghostface Płeć:Kobieta


Dołączyła: 06 Paź 2006
Status: offline
PostWysłany: 14-09-2007, 16:27   

Keii napisał/a:
Jak dla mnie zwycięzcą powinien zostać:
Cytat:
Tomokazu Sugita as Kyon, The Melancholy of Haruhi Suzumiya

Popieram. Jest genialny również w roli Gin-chana z Gintamy.

Doreen napisał/a:
Best Actress - Romi Paku się należało. W przypadku Nany O. głos jest bardzo ważny i mimo, że śpiewaniem zajmuje się ktoś inny, to już sam "głos mówiony" wiele mówi o Nanie.

Zgadzam się. Wszechstronna kobieta, sprawdza się również w rolach chłopców (Hitsugaya, Edward Elric, Kobayakawa Sena), LOL.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 14-09-2007, 16:47   

ghostface napisał/a:
Keii napisał/a:
Jak dla mnie zwycięzcą powinien zostać:
Cytat:
Tomokazu Sugita as Kyon, The Melancholy of Haruhi Suzumiya
Popieram. Jest genialny również w roli Gin-chana z Gintamy.

Oraz nie gorszy jako Yuuichi z Kanona 2k6 ;)

Hirano Aya to nowicjuszka? Jestem w szoku.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 14-09-2007, 20:30   

Muah, fajny temat, zaraz się rozpiszę... ^^


Najlepsza główna rola męska:
Lulu miał wspaniały głos, ale zgodzę się z Keiiem i Ghostface, że jednak Tomokazu Sugita był lepszy. Zarówno jako Kyon, jak i Gin-chan. Ciekawa sprawa, że obaj panowie, mimo zaznaczenia ich jako nowicjuszy, mają na koncie po kilkanaście dobrych głównych, bądź może-i-nie-głównych-ale-nie-drugoplanowych ról...

Jun - w Angelic Layer, Black Blood Brothers, Busou Renkin, Gankutsusou, xxxHolic (świetny jako Watanuki!)
Sugita - Chobits, Gintama, Honey and Clover, wspomniany przez Keiia Kanon, X tv (angstyczny Subarek o aksamitnym głosie?)

Co do pozostałych panów:
Miki Shinichiro i Seki Tomokazu sa znani od wielu lat. Poza tym po występie w Weiss Kreuz zbudowali sobie niezłą markę ;p
Takahiro Sakurai z kolei MA GŁOS - Sasame! Fakir! Kanda! Susumu! Dragon Shiryu! (dobra to było jako Easter Egg XD) oraz, z dedykacją dla IKi, Ave i Seriki: Medicine Seller i Shito. Jemu należy się nagroda Najbardziej Zbizoniały Głos Ever.
Mamoru Miyano był świetny jako Tamaki, jako Light i Kiba mnie nie zachwycił.

Najlepsza główna rola żeńska:
Nany nie oglądałam, ale Romi Paku JEST świetna i basta. Ma cudowny, głęboki głos.

Pozostałe nominacje nie dziwią:
obie Rie, Houko, Maaya i Yui to szanowane aktorki
Ayako to TA Saber, TA Lafiel i TA Megumi Noda
Mamiko Noto dała próbkę swoich możliwości jako Ai Enma
z kolei Yukari Tamura wspaniale spisuje się jako Rika w Higurashi
... o Ayi Hirano się nawet nie będę wypowiadać, bo rolą Haruhi, a później Konaty JUŻ wyrobiła sobie niesamowitą popularność. I JUŻ jest klasą samą w sobie.

Męska rola poboczna:
Akira Ishida. Tyle. Kropka.

Żałuję tylko Ryoutarou Okiayu (Byaku-bou w jego wykonaniu jest dokładnie tak nadęty, jaki powinien być, poza tym Dark i Shigure Sohma) i Junichiego Suwabe (oprócz Archera cudny Greed i nie mniej porywający Fuuma), bo obaj mają niesamowicie brzmiące głosy.

Żeńska rola poboczna:
Tu widziałabym Yukari Tamurę, za wyżej wspomnianą Furude Rikę z Higurashi - wspaniale potrafi odnaleźć się w obu brzmieniach głosu małej miko.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Doreen Płeć:Kobieta
Little Lotte


Dołączyła: 02 Maj 2005
Status: offline
PostWysłany: 14-09-2007, 21:02   

GoNik napisał/a:
Żałuję tylko Ryoutarou Okiayu (Byaku-bou w jego wykonaniu jest dokładnie tak nadęty, jaki powinien być, poza tym Dark i Shigure Sohma)


On był też Shigure? O_O Matko, umiejętności modelowania głosu japońskich seiyu mnie chyba nigdy nie przestaną zaskakiwać.

GoNik napisał/a:
Ayako to TA Saber, TA Lafiel i TA Megumi Noda


O_O Jak wyżej. (Wiedziałam, że to Saber i Lafiel, ale że Nodame to nie zwróciłam uwagi, a sama bym nigdy nie wpadła.)

_________________
"The tiny spark you give,
Also set my heart aflame...
That all the songs you hear me sing,
Are echoes of your name."

Ikonka stąd
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3149200
Salva Płeć:Kobieta
Prince Charming


Dołączyła: 29 Paź 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 14-09-2007, 21:08   

Doreen a jaki on ma uroczy śmiech !!! ^^ Albo jak się wygłupia starając się mówić jak Byakuya i jednocześnie usiłując się nie śmiać... Chociaż dla mnie i tak najlepszy był w roli Fukuyamy w Girls Bravo, samo anime jest potworne, sama postać jest potworna... ale jak świetnie dopasowany głos !

_________________

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Crofesima Płeć:Kobieta
Captain Narcolepsy


Dołączyła: 25 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 14-09-2007, 22:25   

Dopiero co wróciłam i nadrabiam internetowe zaległości, ale nie mogę się powstrzymać od napisania tutaj paru słów.

Otóż... cóż, Sugita (ten od Kyon'a) ma co prawda naprawdę dobry głos, ale według mnie to nie wystarczy. Wiem, że w tym konkursie brane są pod uwagę jedynie pojedyncze role z danej serii, ale jednak! Pana Sugitę znam jedynie jako seiyuu podkładającego głos postaciom bardziej spokojnym, często ironicznym i cynicznym oraz raczej zrównoważonym (erm, Gintoki, Mayama, Kyon?! Plus jeszcze nieśmiały Hideki razem z Subaru?). Żadnych innych rewelacji na jego aktorskim koncie nie widzę. Natomiast ot taki Mamoru Miyano oraz Jun Fukuyama mają się czym pochwalić... szczególnie ten pierwszy. Cała gama różnych charakterów! Od Tamakiego-narcyza, przez roztrzepanego Moondoggie'go i przygnębionego Kibę, aż po Light'a. Niesamowite.

Ale NAWET gdy weźmiemy pod uwagę tę jedną wymienioną rolę... to przepraszam bardzo, ale Miyano jako Light był GE-NIAL-NY. Koniec kropka. Przecież w Death Note on musiał zagrać .conajmniej. trzy role w jednej! (mówię tutaj o roli jako Milusi Light, Kira oraz Light z ostatniego odcinka... za ten sam jeden odcinek Mamoru powinien dostać nagrodę! To było istne mistrzostwo).

Chociaż (!) z drugiej strony wydaje mi się, że ten gość trochę za krótko siedzi w tym interesie, żeby dostać już nagrodę. Absolutnie nie jestem jakaś anty-nowicjuszowa (chociaż on oczywiście typowym nowicjuszem nie jest), ale jednak coś mi pod tym względem nie pasuje. Ot mam dziwne poglądy...

Poczekajmy na parę przyszłych ról Miyano (ot choćby jako Kamuj w TRC) i wtedy możemy mu wyrzeźbić seiyuuowego oscara. To znaczy ja mogę. Ja mogę nawet teraz...

Fukuyamie się należy. Z resztą nagród się zgadzam (yeah, Romi Paku!).

PS. Przepraszam za wszelkie błędy ortograficzne, gramatyczne, stylistyczne i interpunkcyjne w tym poście... niestety nie mam czasu go sprawdzić.

_________________
There is sorrow enough in the natural way
From men and women to fill our day;
And when we are certain of sorrow in store,
Why do we always arrange for more?
Brothers and sisters, I bid you beware
Of giving your heart to a dog to tear.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sam Miguel Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 12 Lip 2007
Status: offline
PostWysłany: 14-09-2007, 22:37   

Best Radio Personality
6. Megumi Hayashibara, Hayashibara Megumi no Heartful Station

Chociaż coś ;), choć jak dla mnie aktorka zasłużyła na lepsze miejsca. Główne role: Rei Ayanami (NGE), Faye (Cowboy Bebop), Musashi (Pokemon) oraz podkład głosów różnych pokemonów - chyba największe brawa za to.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pablock Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 08 Kwi 2007
Status: offline
PostWysłany: 15-09-2007, 00:41   

No to tak:

Co do Lulu i Light'a zgadzam sie z przedmowcami. Wysmienicie spisuje sie tez Hiroyuki Yoshino, jednak nie wiem czy za samego Zedda przyznalbym mu te nagrode (O wiele bardziej podobaja mi sie jego role w Kekkaishi, Tona-Gurze cz Vandreadzie). Morita Masakazu w duzej mierze zawdziecza swoja nagrode popularnosci samego Bleacha, chociaz tez jest niczego sobie.

Natomiast jezeli chodzi o role damskie, to owszem, Romi Paku. Tylko dlaczego Nana? Seiyuu w Murder Princess jest genialne - moim zdaniem lepsze niz w Nanie.

W meskim Best Rookie podobny problem. Daisuke Ono - tak. Ale napewno nie Suzumiya Haruhi tylko Kaze no Stigma! Swietnie udziela glosu glownemu bohaterowi tego anime (W sumie to powinien byc z ta rola w "Best Actor in a leading role").

W damskim Best Rookie, oprocz Ayi Hirako, bardzo podobala mi sie tez Kanako Sakai w REC.

Szkoda tylko, ze w tym roku nie wykazala sie w zaden sposob Satsuki Yukino, gdyz to moja ulubiona seiyuu actress :(
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 16-09-2007, 17:48   

GoNik napisał/a:
Mamiko Noto dała próbkę swoich możliwości jako Ai Enma
E tam. Wręcz przeciwnie, to przykład roli, którą ja na jej miejscu bym odrzucił. Tylko w kółko powtarza to nieszczęsne "ippen shinde miru?"

Dużo bardziej reprezentatywna jest sola, gdzie grała Matsuri.

Sam Miguel napisał/a:
Best Radio Personality
6. Megumi Hayashibara, Hayashibara Megumi no Heartful Station

Chociaż coś ;), choć jak dla mnie aktorka zasłużyła na lepsze miejsca
Ty wiesz że ona jest weteranką? Że ograniczyła prace odkąd wychowuje córeczkę? I swego czasu sporo nagród zebrała?

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 16-09-2007, 17:53   

wa-totem napisał/a:
E tam. Wręcz przeciwnie, to przykład roli, którą ja na jej miejscu bym odrzucił. Tylko w kółko powtarza to nieszczęsne "ippen shinde miru?"

Właśnie dlatego napisałam "próbkę", bo rola rzeczywiście była tragiczna. Chodziło mi raczej o to, że mimo wszystko było słychać jej śliczny głos.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 30-10-2007, 16:44   

ghostface napisał/a:
Doreen napisał/a:
Best Actress - Romi Paku się należało. W przypadku Nany O. głos jest bardzo ważny i mimo, że śpiewaniem zajmuje się ktoś inny, to już sam "głos mówiony" wiele mówi o Nanie.

Zgadzam się. Wszechstronna kobieta, sprawdza się również w rolach chłopców (Hitsugaya, Edward Elric, Kobayakawa Sena), LOL.


Popieram, popieram! Gdy tylko slysze jej glos od razu pokochuje postac, ktora "gra".
Jest moim faworytem.
Mamoru Miyano jako Light bardzo mi sie podoba. Byl po prostu niesamowity w tej roli. Jako Tamaki tez byl co prawda switny, ale co Kira to Kira;D

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group