FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Tworzenie mangi, moje rysunki
Wersja do druku
Shuzo Płeć:Mężczyzna
Chaota ;)


Dołączył: 12 Lut 2009
Status: offline
PostWysłany: 07-04-2009, 19:41   Tworzenie mangi, moje rysunki

Ohayo! =]
Od jakiegoś roku myślę nad stworzeniem własnej mangi.Mam do was kilka pytań.

Na czym najłatwiej będzie to zrobić, komputer czy kartka?
Jak komputer to czy trzeba mieć tablet,czy można jakimś innym sposobem.
Jeśli kartka to jaki format? A4? A5? czy mniejsza

Moja kreska nie jest zachwycająca ale umiem dobrze kopiować,wiem,że na samym kopiowaniu nie zrobię własnej mangi ale np. same ustawienie postaci mimika itp. można =]

Dziękuje za odpowiedzi :D

Przeniesiono do właściwego działu.
IKa - Zua Biurokratka


Ostatnio zmieniony przez Shuzo dnia 25-09-2009, 15:54, w całości zmieniany 2 razy
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1711531
Gosunkugi Płeć:Mężczyzna
Voodoo Spike


Dołączył: 18 Mar 2009
Skąd: Furinkan
Status: offline
PostWysłany: 07-04-2009, 22:19   

Shuzo napisał/a:
Jeśli kartka to jaki format? A4? A5? czy mniejsza

Wydaje mi się, że optymalnie najlepszy A4. Można upchnąć więcej szczegółów, a dzięki pomniejszeniu mogą zniknąć drobne niedoskonałości kreski.

Co do Twojego rysunku... Ta ręka! Aj! Popracować, popracować... Nie ma co brać się od razu za rysowanie mangi. Najpierw postaci, różne pozy, mimika, tła, z czasem pojedyncze kadry, dopiero można zacząć planowanie.

_________________
That fool Saotome! That fool Saotome! That fool Saoto--
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mozzy Płeć:Mężczyzna
Początkujący rysownik

Dołączył: 07 Mar 2009
Status: offline
PostWysłany: 08-04-2009, 18:03   

Gosunkugi napisał/a:
Wydaje mi się, że optymalnie najlepszy A4. Można upchnąć więcej szczegółów, a dzięki pomniejszeniu mogą zniknąć drobne niedoskonałości kreski.

Co do Twojego rysunku... Ta ręka! Aj! Popracować, popracować... Nie ma co brać się od razu za rysowanie mangi. Najpierw postaci, różne pozy, mimika, tła, z czasem pojedyncze kadry, dopiero można zacząć planowanie.
Zgadzam się. Najpierw doskonal swoją kreskę. Ćwicz proporcje,tła i perspektywy. Zapoznaj się dobrze z anatomią. Rysunek taki sobie .. Nie rysuj na kartce w kratke , a jak juz to zrobisz to przenieś na czystą kartkę a4. Pozdrawiam Mzz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 08-04-2009, 18:31   

Shuzo napisał/a:
Jeśli kartka to jaki format? A4? A5? czy mniejsza



Przykładowo, panie z CLAMP rysują każdą stronę na osobnym brystolu...

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 08-04-2009, 18:38   

Cytat:
Jak ktoś też zamierza zrobić mange to wpierw niech przeczyta mange Bakuman gorąco polecam.

Nie. Rozwijając - nie u nas. Bakuman jest dobrą mangą i całkiem możliwe, że realistycznie ukazuje proces wydawania mangi w Japonii, działanie wydawnictw itp., ale tak naprawdę mówi bardzo mało o samej technicznej stronie tworzenia takowej. Nie uczy jak rysować, bohater to geniusz, a rywal głównej pary to geniusz nad geniusze...
Tak więc do poczytania owszem, do zmotywowania się również, ale żeby stworzyć coś, co zaistnieje na naszym ryneczku albo nawet na zachodnim, zbyteczne.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Shuzo Płeć:Mężczyzna
Chaota ;)


Dołączył: 12 Lut 2009
Status: offline
PostWysłany: 08-04-2009, 19:10   

Miałem tą mange na myśli tylko do zmotywowania się,zupełnie się zgadzam z poprzednim postem.Bohaterowie już umieją pięknie rysować a sama manga nie pokazuje technik jak lepiej rysować itp.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1711531
Maniak Anime Płeć:Kobieta
Kukai, Lavi. <33


Dołączyła: 15 Kwi 2009
Skąd: Nie wiem. ; p
Status: offline
PostWysłany: 19-04-2009, 14:08   

Ja bym popracowała nad twarzą i rękami. Zresztą mi też nie wychodzi, mam problem z oczami, ponieważ jedno jest większe, a drugie mniejsze. Nie wiem jak dokładnie odmierzyć, by były równe. Sama planuję stworzyć własną mangę, więc ćwiczę, ćwiczę, ćwiczę. Jednak u mnie jest tak, że jak coś nie wyjdzie od razu się poddaję. ; ///
Błeh, błeh, błeh.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
3772175
Shuzo Płeć:Mężczyzna
Chaota ;)


Dołączył: 12 Lut 2009
Status: offline
PostWysłany: 19-04-2009, 14:36   

hehe =] a ja nie ćwiczę,tylko jak mi się chce to czasem coś narysuję,zwykle niema czasu.Za niedługo wrzucę nowe rysunki to ocenicie sami

_________________
Kiite gokuraku mite jigoku - Brzmi jak raj, ale piekło gdy się przyjrzysz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1711531
Shuzo Płeć:Mężczyzna
Chaota ;)


Dołączył: 12 Lut 2009
Status: offline
PostWysłany: 20-04-2009, 19:12   

xyt

_________________
Kiite gokuraku mite jigoku - Brzmi jak raj, ale piekło gdy się przyjrzysz.


Ostatnio zmieniony przez Shuzo dnia 25-09-2009, 15:56, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1711531
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 20-04-2009, 20:31   

Jakby Ci to powiedzieć... To jest straszne. Wygląda po prostu ohydnie, gwałci estestykę i perspektywę, na kilometr widać, że jest "pożyczane". Żebyś Ty chociaż umiał kraść - ograniczyłeś się tylko do odrysowania podstawowych linii koślawymi pociągnięciami. Jeśli myślisz, że na tym polega tworzenie mangi to czuj się wyprowadzony z błędu.

Aha, nawet gdybyś umiał ładnie kopiować, to robienie mangi z pożyczanych obrazków ma swoją nazwę - plagiat - i nie jest ani grzeczne, ani legalne.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Shuzo Płeć:Mężczyzna
Chaota ;)


Dołączył: 12 Lut 2009
Status: offline
PostWysłany: 20-04-2009, 21:09   

Ysengrinn napisał/a:
Jakby Ci to powiedzieć... To jest straszne. Wygląda po prostu ohydnie, gwałci estestykę i perspektywę, na kilometr widać, że jest "pożyczane". Żebyś Ty chociaż umiał kraść - ograniczyłeś się tylko do odrysowania podstawowych linii koślawymi pociągnięciami. Jeśli myślisz, że na tym polega tworzenie mangi to czuj się wyprowadzony z błędu.

Aha, nawet gdybyś umiał ładnie kopiować, to robienie mangi z pożyczanych obrazków ma swoją nazwę - plagiat - i nie jest ani grzeczne, ani legalne.


ehh żebyś napisał chociaż coś czego nie wiem :\ wszystkie rysunki które wykonałem rysowane są większość na lekcji,a w domu tylko poprawiam,więc moim zdaniem jest całkiem nieźle jak na te warunki ;)

No i co z tego,że jest pożyczane? hę? ja tylko rysuję to dla satysfakcji i doświadczenia,a ,że wam je pokazałem to tylko dlatego bo chce wiedzieć jaka jest wasza opinia i tyle.

Nie nie myślę,że na tym polega tworzenie mangi.Ten temat,jest do oceniania moich rysunków a o tworzeniu mangi to ja tylko chciałem zapytać, co i jak,podyskutować itp.
Tak na marginesie, mam w szafie 2 mangi Death note tom 1 i 8 i moim zdaniem aż tak wielki talent nie trzeba,żeby manga była lubiana,bo takie rysunki z Death note jakie widziałem są po prostu ładne,ale nie piękne.

Mam wrażenie,że nie przeczytałeś tematu do końca.Ja tam wyraźnie napisałem,że wiem,że na samym kopiowaniu nie zrobię mangi i jedyne co mogę skopiować to mimike twarzy.

Nie lubię jak ktoś kogoś traktuje jak małolata albo bezmózgie yeti :\
Ale dzięki za opinie ;]

_________________
Kiite gokuraku mite jigoku - Brzmi jak raj, ale piekło gdy się przyjrzysz.


Ostatnio zmieniony przez Shuzo dnia 25-09-2009, 15:56, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1711531
Lila Płeć:Kobieta
BAKA Ranger


Dołączyła: 19 Wrz 2006
Skąd: [CENSORED]
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Lisia Federacja
Omertà
PostWysłany: 21-04-2009, 01:07   

Przydało by się jeszcze to, że jeśli już chcesz cokolwiek "kopiować" byś kopiował to jakoś z klasą a nie, nie rysując swoich obrazków jeszcze je psuć. Nie mówię, że się na tym znam, ale lubię się czasem pobawić i porysować swoje ulubione arty ( które pierwotnie nie należą do mnie ale mi się podobają i fajnie jest je samemu narysować ).

Shakugan no Shana

Nel z Bleacha

Mówisz też o rysunkach które rysujesz na lekcji, zeskanuje ci mój rysunek jutro który rysowałam dziś na teście ( jak już skończyłam nie mogłam wyjść z klasy przez zakończeniem zajęć ).

EDIT:
Evangeline narysowana na zajeciach wczorajszych. Sorry za kopie... nigdy nie poprawiam swoich prac w photoshopie ( choc bym mogla ) bo jestem za leniwa a wiem, ze powinnam to robic.

Kilka innych:

Kuga - Mai HiME

Feldt - Gundam 00 s.2

Callen - Code Geass

_________________
" Twas brillig, and the slithy toves, did gyre and gimble in the wabe;
All mimsy were the borogoves, and the mome raths outgrabe.~ "

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Hisayo Płeć:Kobieta
Mniumniu! ♫


Dołączyła: 11 Kwi 2009
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 30-04-2009, 18:29   

Shuzo napisał/a:
No i co z tego,że jest pożyczane?


Ano właśnie dużo z tego. Jeśli chce się już pożyczyć, można w międzyczasie wyrobić sobie styl i narydować własnym stylem. Kopiowanie stylów (kopiowanie, nie wzorowanie się na nich) z anime lub mangi zwykle wychodzi kiepsko, szczególnie w, jak to określiłeś, +18. Najpierw można sobie narysować postacie stojące, bo takie hentajce sie zwykle spala.
No ale widać, żeś początkujący, więc nie będę się zbytnio pastwić, szczególnie, że i ja za czasów nowicjuszki w świecie M&A zbytnio utalentowana nie byłam... (sick, TMM, głupie dziecko ze mnie było)

_________________
I tried, and therefore no one should criticise me!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1909381
Miyuki Płeć:Kobieta
Miyuki


Dołączyła: 09 Lip 2009
Status: offline
PostWysłany: 09-07-2009, 17:53   

ja też rysuje mangę , ale nie przerysowywuje sama wymyślam ;)
http://profile.imageshack.us/user/olciaaa001/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group