FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 12, 13, 14  Następny
  "Pieśń Lodu i Ognia" G.R.R.Martina
Wersja do druku
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 20-12-2005, 20:37   

Wyszła? To kto to zamówi, sprowadzi do Polski i mi pożyczy? *gwiazdki w oczach*

_________________
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 20-12-2005, 23:41   

Wyszła, tu masz reckę... Gorzej, że nieco spoilerującą:
http://polter.pl/czytaj/858-A-Feast-for-Crows-George-RR-Martin.html

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 20-05-2006, 14:41   

Mam! Mam! Mam Ucztę Dla Wron! nawet nie wiedziałem, że już wyszła, poszedłem do Dużego Empiku w Lublinie popatrzyć, czy nie mają przypadkiem rozfoliowanych White Dwarfów i tam stała!!!

To będzie dzisiaj czytanko nie tylko o ruskich psychopatach.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 20-05-2006, 14:51   

Oooooo! To jak przeczytasz, to zdaj raport - chociaż z tego, co czytałam w necie, to jest tom przeznaczony raczej dla słabszych postaci... (i C. dostaje narrację, grrrr...).

(to kto z Warszawy kupuje i mi pożycza? :>)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 20-05-2006, 14:59   

ja juz mam :D
Powrót do góry
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 28-05-2006, 21:24   

Przeczytałem Ucztę dla Wron: Cienie Śmierci czekam teraz na Sieć Spisków. Książka trzyma poziom, choć niestety ma jedną wadę - skupia się głównie na tych mniej popularnych postaciach. Jest więc sporo Sama, Brainne, Cersei i obydwu Starkówek... Nie ma Johna, Tyriona, Deany.

Zwłaszcza Cersei dorwała się do władzy. Królowanie wychodzi jej tak samo, jak wychowywanie dzieci.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 28-05-2006, 21:26   

Zegarmistrz, mysl ktora nasunela sie mnie: co zrobic jak sie wybilo glowne postacie - dac troche wiecej tych z tylnych rzedow do przodu co by je tez mozna bylo wybic
Powrót do góry
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 29-05-2006, 09:24   

Bianca napisał/a:
Zegarmistrz, mysl ktora nasunela sie mnie: co zrobic jak sie wybilo glowne postacie - dac troche wiecej tych z tylnych rzedow do przodu co by je tez mozna bylo wybic


Odnosze to samo wrażenie. Taniec Smoków będzie ciekawszy dzieki temu.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 04-08-2006, 17:43   

Skończyłem II tom IV tomu...

Jak zwykle było może krwii, zginęło kilka postaci, a jedna dostała to, na co pracowała przez prawie 2000 stron... I dostała to w bardzo pięknym stylu. Naprawdę warto przeczytać choćby dlatego.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
chise Płeć:Kobieta
tyhmä tyttö


Dołączyła: 05 Gru 2005
Skąd: pimeästä
Status: offline
PostWysłany: 15-09-2006, 19:01   

Jako, że to moja pierwsza wypowiedź w tym temacie, chciałabym napisać o PLiO trochę może ogólniej niż tylko zahaczając o ostatnio wydany tom.
Seria jest świetna. Autor co rusz udowadnia czytelnikom, że nie sposób przewidzieć jego posunięć. Historie poszczególnych postaci potrafią naprawdę wciągnąć, tak że miałabym spory problem, gdyby przyszło do wyboru tej jednej ulubionej. Może Jon Snow. Może Daenerys. Może Tyrion. Od pierwszego wejrzenia w zasadzie lubiłam tlyko Neda Starka.
Właśnie to uważam tez za pewną niezwykłość Martina. Nie ma niezniszczalnych, głównych bohaterów. Nie ma pięknych bohaterskich śmierci. Wszystko jest zwykłe, momentami aż trywialne i rozgrywa się jakby mimochodem. Wojna, na którą co chwila wkraczają nowi gracze, a nawet najsilniejsi z obecnych nie mogą być pewni swoich dalszych losów. Świat, w którym zaufanie i honor znaczą z każdym kolejnym działaniem coraz mniej. Świat misternych układów i sieci spisków oplątujących wszystkich.
Jestem szczerze zauroczona i z niecierpliwością czekam na dalszy ciąg.
W "Uczcie dla wron" najbardziej uderzyło mnei wylansowanie Dany na główną postać całej sagi. Dziewczyna, która posiada smoki, która nagle stała się dla wszystkich szalenie ważna, czy nawet wręcz kluczowa ze względu na nadchodzącą bitwę między światłem a ciemnością, z której tlyko nieliczni zdają sobie sprawę.
Uwielbiam czytać wątki związane z Nocną Strażą. Najlepszy klimat z całej serii, powiedziałabym.

_________________
can't believe how strange is to be anything - at all
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 18-01-2007, 16:44   

http://film.polter.pl/Gra-o-tron-serialem-w16239

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Goździk Płeć:Kobieta

Dołączyła: 14 Lut 2007
Status: offline
PostWysłany: 14-02-2007, 21:45   

Hej, to może zamiast tylko dyskutować chcielibyscie się tez wcielić w bohaterów? Szczegóły na moim forum, zapraszam! Życzę pysznej zabawy!
Zachodnie Krainy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krew_na_scianie Płeć:Kobieta
kościsty seksapil


Dołączyła: 23 Gru 2007
Skąd: Bełchatów/Łódź
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 18-02-2008, 01:34   

Ciekawy test! Mi wyszło: Loras Tyrell - czyli ten rycerzo dzieciokwiat?? Ja przy pozostałych jestem dość daleko w tyle, skończyłam pierwszy tom ale ta ksiązka jes naprawdę niesamowita, klasyka. I popieram Chise, że chyba tez najbardziej lubię czytać wątki nocnej straży :) ten klimat wiszącego niebezpieczeństwa i grozy jest niesamowity!

_________________
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9343376
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 18-02-2008, 15:30   

W "Uczcie dla Wron" najlepszy był podtytuł w polskim wydaniu: "Prawdziwa uczta dla miłośników fantasy".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 20-02-2008, 18:10   

W teście wyszła mi Daenerys. Łii!

Skończyłem ostatnio "Feast of Crows". Trochę mnie zmęczyła. Była zdecydowanie zbyt długa i średnio powiązana z głównym nurtem fabularnym. Część wątków zajmowała zbyt dużo miejsca.
Spoiler: pokaż / ukryj
Np. podróż Samewella, zdarzenia w Dorne czy wybory króla Iron Islands. Każde z nich można było zamknąć w 2 rozdziałach zamiast tak strasznie rozciągać. Dodajmy do tego na pierwszy rzut oka zupełnie bezużyteczną Brienne, która powinna dostać maksymalnie 1 dłuższy rozdział, przynudzające dzieje Sansy (z ciekawą koncówką), która powoli chyba zaczyna się orientować w dworskich intrygach (co dziwnym nie jest pod opieką ich mistrza - Littlefingera) oraz pisanie rozdziałów z punktu widzenia postaci, które są czytelnikowi obojętne, nie wygląda, żeby odegrały większą rolę w dalszych tomach (poza Ashą Greyjoy, która ma powrócić w następnym tomie). Szkoda Catelyn, której do reszty odbiło po zmartwychwstaniu, ale można się było spodziewać po stosunkowo słabej reakcji na "śmierć" Rickona i Brana, że jej odbije jak Robb zginie. Jedyne co ciągnęło mnie dalej to Arya w Braavos, częściowo Samwell i Lannisterowie. Jamie zaczyna przypominać ojca i po stracie jedynego atutu przestał być pyszałkowatym idiotą. Reakcja na list od siostry miażdży. Cersei, my sweet Cersei, GAHAHAHAHAHA! To było piękne co z nią zrobili :) Najlepsze, że prawie do samego końca wydawało się, że jakimś cudem wszelkie głupstwa jej ujdą na sucho.
Oczywiście autor w kolejnej części może zweryfikować moje poglądy na to co mi wydaje się niepotrzebne i przydługawe, a Areo Hotah zostać głównym bohaterem:) Teraz pozostaje czekać na kolejną część co najmniej do jesieni :( Po zapychaczach przyszedł czas na Tyriona, Dany, Jona, mam nadzieje na
Cytat:
Brana, który powinien powoli zostawać superszamanem;)
i więcej Aryi.
W międzyczasie sprawiłem sobie trochę kart do 'Game of thrones CCG' i komiks na podstawie Hedge Knight dziejący się ok. 100 lat przed wydarzeniami z książek. Całkiem fajna sprawa.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 14 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 12, 13, 14  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group