FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
  Stephen King
Wersja do druku
Katja Płeć:Kobieta
Chrabina


Dołączyła: 22 Kwi 2005
Skąd: po prostu Łódź
Status: offline
PostWysłany: 22-04-2005, 18:48   Stephen King

Stephen King to chyba najsłynniejszy autor horrorów i thlirerów.Najbardziej znane są takie książki jak Carrie,Miasteczko Salem,Misery,Lśnienie i inne autorstwa tego świetnego pisarza.Jest jedna wada-jak sie weźmie do ręki jedną z jego książek i zacznie czytać to za nic nie mozna się oderwać.Sprawdzałam ^_^

_________________
Dla mnie to nic. Nowe milenium, nowy wiek czy nowy rok. Dla mnie to jeszcze kolejny dzień, kolejna noc. Słońce, księżyc, gwiazdy pozostaną te same.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alucard Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 12 Maj 2003
Skąd: Sandomiria
Status: offline
PostWysłany: 23-04-2005, 07:30   

Uwielbiam twórczość tego gościa. Jego książki są takie piękne w swej prostocie. Obecnie czytam "Serce Atlantydów" i uważam ze jest świetna. Niestety sam Stephen wypowiedział kiedyś prawdziwe słowa (a które Ysengrinn mi ciągle przytacza), że on tworzy salami, chce, aby to było dobre salami, lecz to w dalszym ciągu jest tylko salami. Cos w tym jest gdyż jego książki łatwo się czyta, po czym łatwo zapomina. Ot taka miła lektura na pochmurny, nudny dzień.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2650963
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 23-04-2005, 19:36   

Pierwszym horrorem, który czytałem mając jakieś 10 lay było Miasteczko Salem, więc mam do faceta dużo sentymentu. Jednak znam jego twórczość raczej wybiórczo - Smentarz dla Zwierzaków, To czy Christine. Mam do faceta duży szacunek za to, że potrafi napisać 600 stronową cegłę którą zaskakująco dobrze się czyta.
Powrót do góry
Beryl Płeć:Kobieta
jej mroczny majestat


Dołączyła: 18 Kwi 2005
Status: offline
PostWysłany: 24-04-2005, 00:22   

Mnie się najlepiej czytało "Danse macabre". Jest w książkach Kinga coś, co mi się nie podoba, mianowicie znakomite początki i wspaniałe środki powieści, po których zwykle rozczarowują mnie zakończenia - po tym, jak się skończyło "To", myślałam, że się na autora obrażę, pomysł oryginalny, nie powiem, ale jakoś mi to do klimatu książki nie pasowało. Podobała mi się natomiast mniej horrorowata "Zielona mila". Lubię też ekranizacje jego książek - "Bastion" i "Lśnienie", bo tyle w całości obejrzałam, bardzo mi się podobały.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 24-04-2005, 09:23   

Z Kinga znam jedynie ekranizacje Bastionu (średnio lubię grozę), nie mniej jednak wywarła na mnie spore wrażenie (może prócz końcówki). Dużo większe, niż przereklamowany film katastroficzny zwany jako Epidemia.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 24-04-2005, 12:12   

Z ekranizacjami Kinga jest lepiej lub gorzej. To czy Lśnienie wyszły znakomicie, Smętarz czy Christine już słabiej zaś Epidemia po prostu słabo. Przenoszenie dobrego horroru na ekran to trudna rzecz i nie wszytskim dobrze to wychodzi.
Powrót do góry
Alira14 Płeć:Kobieta
Wielkie Prych


Dołączyła: 13 Lip 2002
Skąd: Draminion gdzie normalnym wstęp wzbroniony!;)
Status: offline

Grupy:
House of Joy
WIP
PostWysłany: 24-04-2005, 20:14   

Lśnienie wyszło znakomicie?!?!?O_O
*pada na zawał serca*
Ten flim jedyne co ma wspólnego z książką to hotel! A resztę przerobili tak, że nawet sam S. King nie przyznaje się do tej ekranizacji i zrobił scenariusz do innej wersji, bardziej na podstawie jego książki. Taki mini-serial. Mam nadzieję, że puszczą w TV1. Ostatnio puszczają ekranizacje Stephena Kinga, więc to też by mogli...*rozmarzenie* A "Lśnienie" to dobry film, pod warunkiem, że klasyfikuje się to jako komedia, a nie horror. Cały czas się z bratem śmialiśmy z takich rzeczy jak:
*SPOILER*
-najlepszym przyjacielem dzieciaka jest jego palec. Niech no ja dorwę tego świra który to wymyślił==
- dzieciak wysyła telepatycznie prośbę o pomoc swojemu przyjacielowi, kucharzowi wc hotelu. Przez większość filmu jest pokazane jak jedzie, próbuje dotrzeć do tego hotelu, jak tylko wchodzi tatusiek go zabija. Po co więc przyjechał? Żeby dac się zarąbać.
- żona naszego szaleńca. Geez==... Wygląda jak świnka piggy.
- mój i mojego brata ulubiony tekst z tego filmu:
"Nie zrobię ci krzywdy, obiecuję. Ja cię tylko ZAMORDUJĘ!!!!!!!!!" XDDDD
*KONIEC SPOILERA*
A książki Stephena Kinga uwielbiam!*_* Jest w nich tyle nawiązań, aluzji... Horror, a potrafi człowieka zmusić do myślenia^^v. Rozpłakałam się podczas czytania "Zielonej Milii", "Carrie", kibicowałam bohaterce "Pokochała Toma Gordona" w jej walce o przetrwanie, martwiłam się o Rosie z Rose Madder itd. itd. Nigdy nie zapomnę jak czytałam "Miasteczko Salem". Przez trzy miesiące bałam się zostać w ciemnym pokoju^^''''. Z paniką w oczach sprawdzałam różne zakamarki czy nie schowały się tam jakieś wampiry. Zamykałam okna przerażona, że jakiś uzna to za zaproszenie^^''''.
Uwielbiam książki Stephena Kinga! Po prostu uwielbiam!*_* Ten facet sam mówi o swojej twórczości, że potrafi pisać tylko wtedy kiedy "wena wysra mu się na głowę"^^''''. I że gdyby mógł kupiłby tej bestii środki przeczyszczająceXD .

_________________
"Lepszy jest brak weny niż bycie Chuckiem Austenem"


Daria - Czy kiedykolwiek nasz wygląd nie wpływa na to jak nas oceniają?
Jane - Kiedy oddajesz organy do przeszczepu, no chyba, że to oczy

Daria, 2x06 -"Monster"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
3270122
Beryl Płeć:Kobieta
jej mroczny majestat


Dołączyła: 18 Kwi 2005
Status: offline
PostWysłany: 24-04-2005, 22:01   

Ten mini serial już u nas leciał, to właśnie to "Lśnienie" widziałam, i jest naprawdę świetny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 25-04-2005, 09:03   

tak, leciał w TV ten minserial :/... ale jest jeszcze wersja z Jackiem Nicholsonem... ten obłędny wyraz jego twarzy gdy leci z siekierą O_o
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 25-04-2005, 09:23   

A ja tam wolę właśnie wersję z Jackiem Nicholsonem ( w przypadku tego faceta nie potrafię być obiektywny, to po prostu najlepszy aktor jakiego znam ). Film różni się znacząco od książki, to prawda, ale moim zdaniem to akurat dobrze, gdyż to co sprawdza się dobrze na papieże niekoniecznie musi bronić się na ekranie, reżyser poszedł w nieco inną stronę i wyszło mu to całkiem nieźle.
Powrót do góry
Alucard Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 12 Maj 2003
Skąd: Sandomiria
Status: offline
PostWysłany: 03-05-2005, 18:48   

Kolejna ekranizacja czyli "Sekretne okno" z Deepem była moim skromnym zdaniem genialna. Dodam, że Deep to mój ulubiony aktor ^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2650963
Totalizator Płeć:Mężczyzna
I Think I Can


Dołączył: 01 Maj 2005
Skąd: Kielecczyzna
Status: offline
PostWysłany: 03-05-2005, 20:08   

I jeszcze "Red Rose" miniserial co go w wypżyczalni DVD znalazłem kiedyś :), To też było fajne.

_________________
Podążaj za białym kurwikiem...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ka_tka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 12 Lip 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 12-05-2005, 17:14   

Kinga znam właściwie jedynie z wybiórczo czytanych opowiadań ze zbioru "Wszystko jest względne". Trudno mi oceniać, bo przekonałam się na podstawie tych kilku utworków, że pisze mocno zróżnicowane rzeczy. Niektóre mnie znudziły, niektórych nie zrozumiałam, inne zafascynowały obrazowością (opowieść o szaleńcu, wypruwającym flaki w restauracji wraz z detalami, jak toto wygląda, potrafi zafascynować XD), a jeszcze inne tak podziałały na chorą mą wyobraźnię, że do tej pory się boję :P

Ogólnie wtedy nie bardzo mi się to podobało, ale teraz, jak wspominam, mam ochotę tomik z półki ściągnąć i doczytać...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2203707
Totalizator Płeć:Mężczyzna
I Think I Can


Dołączył: 01 Maj 2005
Skąd: Kielecczyzna
Status: offline
PostWysłany: 12-05-2005, 17:23   

Tja, nawet pisarz pokroju Kinga puści czasem jakiś gniot, np "Worek Kości" - długa powieść o niczym.

_________________
Podążaj za białym kurwikiem...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Noire Płeć:Kobieta
Pomniejszy Inżynier


Dołączyła: 14 Maj 2003
Skąd: From down below
Status: offline
PostWysłany: 17-05-2005, 10:31   

Kinga uwielbiam ♥. Jego horrory czytam od czwartej klasy podstawówki..pierwszym był chyba "Cujo", pamietam, że po lekturzy wszystkie psy omijałam na kilometr O_o. na własnosć mam "Lśnienie", "Miasteczko Salem" i zbiór opowiadań "Szkieletowa Załoga" z których "Nona" najbardziej przypadła mi to gustu (Rat Girl ;D). Jego książki czyta mi się dobrze, choć musze przyznac, że pare razy przy dłuższych powieściach przeskakiwałam rozdziały do przodu i to bez szkody dla fabuły, czasami strasznie się rozwleka. Zauważyłam też, ze czesto niektóre postacie z całkiem odrębnych powieści sa podobne do siebie (nie podam wam konkretnych argumentów, choruję na blankus pamięcius ^^'). Mimo tego i tak kocham czytac jego ksiązki ♥

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2120255
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group