FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
  O czytelnictwie ogólnie
Wersja do druku
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 14-10-2006, 23:59   

To jest fakt. Ale wiesz Maieczka... Są rzeczy do kturych nawet zatwardziala anarchistka ktora zwsze ma wlasne zdanie nie koniecznie mądre musię się przystosować. Jestem "jednym z czytelników" i nie mogę wymagać by caly budrzet szedł tylko na fantastykę. A i o dobrą fantastykę trudno bo denna narasta. Biblioteka to dobra rzecz, chodzi to żeby znalexć takie trzy ktore się wzajemnie uzupełniaja. [ja tak zrobiłam, byłyby cztery gdyby nie fakt że do Hajnowki nie mam siły jeździć..]

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 15-10-2006, 00:01   

Wiesz... Problem jest taki, że na cztery biblioteki, do których mam "po drodze" i w których mam karty, we wszystkich jest to samo...

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
chise Płeć:Kobieta
tyhmä tyttö


Dołączyła: 05 Gru 2005
Skąd: pimeästä
Status: offline
PostWysłany: 15-10-2006, 01:12   

Mai (cytat za Twój Styl) napisał/a:
Jeżeli właśnie urządzasz mieszkanie, a Twoja kolekcja książek jest zbyt skromna i półki świecą pustkami, możesz zamówić imponujący zesraw... grzbietów imitujących bogaty księgozbiór.

Przede wszystkim zwróciłabym uwagę na to, jaki *cel* przyświeca potencjalnym odbiorcom takiej reklamy, co ukazywane jest jako zachęta do kupna. Książki traktowane są nie tylko jako rodzaj dekoracji wnętrza, ale- o zgrozo- sposób na zaimponowanie gościom / sąsiadom. Nie przeraża mnie tutaj fakt, ze istnieją ludzie lubujący się w posiadaniu dla samego faktu posiadania, a więc kolekcjonujący dla przykładu opasłe tomiska renomowanej encyklopedii, której następnie nawet nie otworzą, gdyż nie jest im to do szczęścia potrzebne... Znacznie bardziej niepokojąca jest tendencja do pozoracji, do udawania znajomości czegoś, o czym w istocie nie ma się zielonego pojęcia. Dlaczego? Bo to jest modne, bo tak wypada. Przeraża mnie, że fakt iż czytanie bądź oczytanie staje się w pewien sposób modne nie implikuje podejmowania wysiłków w tym kierunku- zamiast tego wyszukuje się sposoby na lekkie proste i przyjemne stworzenie odpowiednich pozorów.

Lain napisał/a:
sporo osób mówi ze interesuje się czytaniem książek, ale już spytani jaką ostatnio książkę przeczytali, odpowiadają "yyyy nie pamiętam”.

Dużo osób przyznaje się do bardzo ogólnikowych zainteresowań w momencie, kiedy nie posiada żadnych konkretnych.. "lubię książki, filmy, muzykę"... nic specjalnego i broń Boże nie chcą się w takim temacie wykazać ignorancją, przyznając się do czytania czy oglądania czegos "nieodpowiedniego".
Problemem natomiast jest zdecydowanie fakt, że ludzie ogólnie czytają MAŁO, a literatury pięknej- niemalże w ogóle.

Serika napisał/a:
Ja natykałam się na nie w sporych ilościach w "stylowo" urządzonych wnętrzach typu biura/gabinety, w których należało zapchać półki czymć ładnym

Biura mają to do siebie, że wypełnione są mnóstwem estetycznie wyglądających przedmiotów bez faktycznej wartości. Z atrapami się nie spotkałam, za to widziałam mnóstwo *identycznych* książek, które mają "wyglądać", podobnie zresztą jak kolorowe segregatory czy skoroszyty. Biurowa stylizacja ;)

Jeśli chodzi o moją biblioteczkę- aktualnie nie mieści się w wymiarach regału, książki leżą na górze i wszędzie i można o tym powiedzieć wiele, ale z pewnością nie to, że wygląda toto estetycznie. Mam ogromną potrzebę wstawienia czegoś nowego- jeśli tylko wymyślę sposób na wstawienie czegokolwiek w niewielki metraż ze ścianami z płyt g-k, na których można wieszać tylko naprawdę lekkie półki.
Uważam też, że bezsensem jest posiadanie książek dla samego posiadania... Nie uznaję nowych zakupów przed przeczytaniem poprzednich, to prowadziłoby do wytworzenia się niedobrych nawyków.

_________________
can't believe how strange is to be anything - at all
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 15-10-2006, 15:15   

IT. napisał/a:
Jestem "jednym z czytelników" i nie mogę wymagać by caly budrzet szedł tylko na fantastykę.


Ale warto by mieć choć jedną książkę Sapkowskiego, który należy do najpoczytniejszych autorów w Polsce, albo Prathetta - z tych samych powodów.

Nawiasem mówiąc warto by też mieć komplet Kapuścińskiego, jednego z naszych najlepszych reporterów.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
chise Płeć:Kobieta
tyhmä tyttö


Dołączyła: 05 Gru 2005
Skąd: pimeästä
Status: offline
PostWysłany: 15-10-2006, 15:31   

Zegarmistrz napisał/a:
warto by mieć choć jedną książkę Sapkowskiego, który należy do najpoczytniejszych autorów w Polsce

Jakoś nie przekonuje mnie wizja zaopatrywania się w książki kierowanego ich poczytnością, ani nawet posiadania u siebie książek-przedstawicieli gatunków. Najpopularniejsze nie oznacza od razu najlepsze, zapoznawać się z różnymi rzeczami spokojnie można w bibliotekach, zas kupować- swoje "ulubione".

Wracajac jeszcze do wypowiedzi IT.
Cytat:
nie mogę wymagać by caly budrzet szedł tylko na fantastykę

"cały" "tylko" - może i faktycznie nie, ale "część" "również"- niby dlaczego nie? nawet nie wiadomo jak olbrzymie kolekcje zaczynają się od paru książek, nie mowiac juz o tym, ze lepiej zbierac pojedyncze perelki niz wszystko jak leci, zobaczymy, przynajmneij IMO.

_________________
can't believe how strange is to be anything - at all
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Irin Płeć:Kobieta

Dołączyła: 09 Kwi 2005
Status: offline

Grupy:
House of Joy
WIP
PostWysłany: 15-10-2006, 19:59   

Na razie na biblioteki mogę reagować radośnie "a co to i po co?" (z wyjątkiem szkolnej, służącej do zabierania lektur innym sprzed nosa), bo mieszkanie moje samo przypomina bibliotekę (kilka wielkich szaf ustawionych przy ścianach, a zastawionych książkami właśnie). Poza tym, jak nie w moich zbiorach, to w zbiorach znajomych znajdę interesującą mnie pozycję. Ewentualnie kupię. I jakoś tak zawsze obchodziłam się bez bibliotek...

A taka "ozdoba ścian", o której pisała Maieczka na początku, byłaby dla mnie psychiczną torturą ==. Widzieć pięknie oprawioną książkę i wiedzieć, że w środku jest pustka? Nie móc przeczytać sobie choćby fragmentu? To już nie lepiej kupić sobie, nie wiem, fontannę na to miejsce?

A ja jestem sobie leniwym do granic możliwości wolnoczytaczem (ale chyba już się wyrabiam. Łii!), co mnie paskudnie boli, ale cóż. Może lepiej nic już nie napiszę, bo mi się zrobi strasznie głupio. I wstyd. (i tak już jest, ale zawsze mam nadzieję na poprawę @_@)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group