FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Na co warto zwrócić uwagę w księgarni
Wersja do druku
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 26-09-2008, 15:39   Na co warto zwrócić uwagę w księgarni

Mam wrażenie, że kilka podobnych tematów było, ale jakoś nie mogę znaleźć żadnego.

Otóż załóżmy, że byliśmy w księgarni i wśród wielu różnych świętych artefaktów w oczy rzucił nam się jakiś obiekt którym mogą interesować się inni. Wówczas powinniśmy przyjść na ten temat i o tym powiadomić.

Co ostatnio w tym guście ciekawego widzieliście?

Z moich obserwacji:

Od dwóch dni widuje w kioskach Hobbita Tolkiena. Chyba wyszedł w którejś serii paperbuków.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 08-11-2008, 16:54   

Kolekcja Stanisław Lem: dzieła. Od Biblioteki Gazety Wyborczej.
Dzieła mistrza Lema bronią się same od strony treści, a same książki są wydane bardzo estetycznie, w skromnych graficznie (w pozytywnym sensie) twardych okładkach. Dotąd kupiłem tylko "Dzienniki gwiazdowe", ale na liście zakupów są "Opowieści o pilocie Pirxie" i "Bajki robotów".

ps. Poleca ktoś inne książki Lema?

Kolekcja Mitologie Świata. Od Rzeczpospolitej.
To jest tez naprawdę ciekawe. Pięknie wydane tomiki opisujące chyba wszystkie mitologie świata (jest nawet tom o Eskimosach!). Napisane przystępnie, ciekawe książki. Również polecam.
Powrót do góry
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 11-11-2008, 21:17   

Jeśli ktoś lubi książki związane z dune, to polecam książkę Dzihad Butlerjanski.
Książka ta została napisana przez Braina Herberta do w spółki z Kevinem Andersonen.
Dla mniej wtajemniczonych dodam że Brain jest synem Franka Herberta, który jest głównym autorem całej sagi Dune.

W tej książce jest postawiony problem polegający na tym, jak bezpieczną można dać swobodę myślącym maszynom by nad nami nie zapanowały, w ogóle jak daleko można się zagalopować w badaniach i w tworzeniu nowych wynalazków, by nie przekroczyć pewnej granicy???.

W tej najnowszej dune jest ukazana przede wszystkim głupota ludzka która doprowadziła ludzkość prawie że do zagłady, a wszystko przez hedonistyczne zachowanie i liczenia na to ze maszyny zawsze za nas wszystko zrobią.
Ja książkę polecam ;-).
A i to jest tom pierwszy, bo pojawił się także tom drugi - Krucjata Maszyn
Powrót do góry
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 21-11-2008, 16:43   

Zegarmistrz napisał/a:
Co ostatnio w tym guście ciekawego widzieliście?

Endymion.

Duży.

Twardy.

Bardzo zielony.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 22-11-2008, 17:08   

Nie wiem, czy kogoś to może zainteresować, ale mnie dzisiaj w oczy rzuciło się jedno z opowiadań Tolkiena dla dzieci - Pan Błysk. Zaowocowało to nieprzewidzianym w budżecie wydatkiem. Książka została wydana z należytą starannością - twarda okładka, dość grube strony, ładnie wydrukowane obrazki i pismo autora. Przekład Pauliny Braiter, za którym nie przepadam, ale cena była w mojej opinii przystępna i jak wyżej wspomniałem zawarta jest również wersja oryginalna (wygląda to tak, że na dwóch stronach po lewej mamy tłumaczenie, a po prawej oryginał), więc absolutnie nie narzekam.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
aoc Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 21 Lis 2008
Skąd: z Polski
Status: offline
PostWysłany: 23-11-2008, 12:36   

Stanowczo "Żołnierze Kosmosu" Roberta A. Heinleina . Pierwsze pełne polskie wydanie tego dzieła . Warto przeczytać , choćby po to żeby zobaczyć pierwowzór wersji filmowej , w której została sama rozwałka robali ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6404012
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 23-11-2008, 15:10   

Cytat:
Stanowczo "Żołnierze Kosmosu" Roberta A. Heinleina .


Gdyby ktoś nie zrozumiał: temat jest o atrakcyjnych nowościach wydawniczych, zwłaszcza z ekonomicznych serii. Nie o ulubionych książkach, ani też o polecanych.

Ostatnie, polskie wydanie "Kawalerii Kosmosu" miało miejsce w 1998 roku. W żaden sposób się do niego nie łapie.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
aoc Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 21 Lis 2008
Skąd: z Polski
Status: offline
PostWysłany: 23-11-2008, 15:57   

Bez obrazy ale chyba nie zrozumiałeś co napisałem ...

Wydanie Żołnierzy Kosmosu o którym napisałem jest z roku 2008 i nijak ma się do poprzedniego , z którego wycięto ponad 20 % tekstu . I jest to pierwsze polskie wydanie w tej wersji .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6404012
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 23-11-2008, 17:35   

20% tekstu... Jezu Chryste, to oryginał jest jeszcze bardziej profaszystowski?!

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 25-02-2009, 15:38   

Coś dla Grisznaka. Dziś do księgarni trafia www.1944.waw.pl (to jest tytuł książki, nie URL). Pomysł książki jest podobny do poprzedniej z tego cyklu. Tym razem opowiada jednak o GROM i Powstaniu Warszawskim.

Kurcze, aż zaczyna mnie kręcić ten kicz...

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 25-02-2009, 15:43   

Kurka, aż się zastanawiam, czy facet nie napisze czegoś typu www.1956.pl tym razem w Poznaniu. Cóż, jak trafi się forsa, to kupię, choć w tej chwili wszystko okładam na podręcznik do "Anima: Beyond Fantasy". Tak czy siak, dzięki za info.

...albo nie. Niech w trzeciej części przeniosą się w czasy zaborów i rozniosą hurtem Prusy, Rosję i Austrię.
Powrót do góry
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 25-02-2009, 17:57   

W sklepach pojawiła się kolekcja komiksów "Tytus, Romek i A'Tomek". Pierwszy numer jest w całkiem dobrej cenie - 4 złote, ale jak zawsze kolejne numery będą droższe. Niby wszystko dobrze, ale dlaczego strony w moim egzemplarzu są na zmianę czarno-białe i kolorowe? Widać drukarnia coś schrzaniła.

Tydzień temu widziałem zestaw siedmiu tomów Opowieści z Narnii za chyba 80 złotych.

A dla osób z Kielc. W Empiku na Warszawskiej można kupić cztery podręczniki do Dundeons&Dragons z rabatem 70%. Leżą sobie w koszyku z wyprzedażami.
Powrót do góry
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 25-02-2009, 18:00   

CainSerafin napisał/a:
Niby wszystko dobrze, ale dlaczego strony w moim egzemplarzu są na zmianę czarno-białe i kolorowe? Widać drukarnia coś schrzaniła.

Jak głosi internet tak było oryginalnie.
Następne numery po całe 5,99 zł. Nie pamiętam kiedy ostatnio kupowałem tak tanio komiks. Biegnę do kiosku.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 25-02-2009, 18:12   

Cytat:
W sklepach pojawiła się kolekcja komiksów "Tytus, Romek i A'Tomek". Pierwszy numer jest w całkiem dobrej cenie - 4 złote, ale jak zawsze kolejne numery będą droższe. Niby wszystko dobrze, ale dlaczego strony w moim egzemplarzu są na zmianę czarno-białe i kolorowe? Widać drukarnia coś schrzaniła.

Niektóre tak miały. Pamiętam, że na pewno na "Dziki Zachód" był wydany pół na pół w kolorach i b/w, "prawo jazdy" i "w wojsku" chyba też.
Powrót do góry
Samuel Płeć:Mężczyzna
Dinozaur


Dołączył: 17 Sty 2009
Skąd: Warszawa/Marysin
Status: offline
PostWysłany: 26-02-2009, 16:56   

Przychylam się do sugestii, że należy kupić Endymiona ;)

"Malowany człowiek" całkiem mi się spodobał ostatnio. Takie lekkie fantasy z wyrzynką potworów, które nazywane są dumnie demonami, ale tak naprawdę są to całkiem namacalne brzydale z setkami zębów i pazurów w różnych dziwnych konfiguracjach. W miarę oryginalne i z ładnie zarysowanymi głównymi bohaterami. I żadnych elfów.

_________________
ॐ भूर्भुवः स्वः । तत् सवितुर्वरेण्यं ।
भर्गो देवस्य धीमहि । धियो यो नः प्रचोदयात् ॥
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group