FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Szukam dobrych filmów na coraz dłuższe wieczory.
Wersja do druku
nmrc Płeć:Mężczyzna
Człowiek Idealny


Dołączył: 10 Maj 2011
Status: offline
PostWysłany: 18-09-2012, 19:49   Szukam dobrych filmów na coraz dłuższe wieczory.

Witam poszukuję dobrych filmów na wieczory, jakiś specjalny gatunek mnie nie interesuje (ale nie przepadam za historycznymi oraz romansami/komediami-romantycznymi). Mogą być komedie ale nie w stylu Wieczny Student itp.

Filmy, które ostatnio obejrzałem i mi się spodobały:

True Romance - Może i był jakiś wątek romantyczny ale to właśnie para głównych bohaterów mnie najbardziej irytowała, dialogi w tym filmie są bardzo dobre(szczególnie rozmowa Hopper'a i Walken'a czy niektóre teksty Pitt'a), ogólnie fajny film trochę komedii, trochę gangsterki i ten nieszczęsny romans.

Se7en - Bardzo lubię takie klimaty, choć zakończenie mnie rozczarowało.

Kac Vegas - bez cudów.

Te słabsze:


Kac Vegas 2 coś tam Bangkok - Nawet w porównaniu z jedynką po prostu słaby.

List do M - Nie moje klimaty, poddałem się po 30minutach.

Los Numeros - Dramat! I bynajmniej nie chodzi tu o gatunek.


W kolejce na następne 2-3 dni mam Scarface, The Godfather Trylogia i Pulp Fiction.

EDIT:

Odpadają wszelakie hary potjery, zmierzchy, avatary itd.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 18-09-2012, 20:39   

Hm, to może Fight Club i Przekręt (Snatch), ewentualnie Tajne przez poufne (Burn After Reading)?

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
nmrc Płeć:Mężczyzna
Człowiek Idealny


Dołączył: 10 Maj 2011
Status: offline
PostWysłany: 18-09-2012, 20:55   

Fight Club na pewno sprawdzę, Przekręt widziałem, a co do ostatniego to nie jestem miłośnikiem Clooney'a ale może dam radę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Crushmaker Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 06 Kwi 2010
Status: offline
PostWysłany: 18-09-2012, 21:07   

Las Vegas Parano, American Psycho, To nie jest kraj dla starych ludzi, Angielska Robota, Romper Stomper.... i jak mi się coś przypomni to dopisze :)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 19-09-2012, 03:04   

nmrc napisał/a:
Fight Club na pewno sprawdzę, Przekręt widziałem, a co do ostatniego to nie jestem miłośnikiem Clooney'a ale może dam radę.

Jeśli podobał Ci się Przekręt, możesz obejrzeć "Lucky Number Slevin", znajomy jest ogromnym fanem tego pierwszego i mówił, że to bardzo podobne klimaty.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
nmrc Płeć:Mężczyzna
Człowiek Idealny


Dołączył: 10 Maj 2011
Status: offline
PostWysłany: 22-09-2012, 08:13   

Skończyłem już Scarface, The Godfather i Pulp Fiction. Filmy genialne szczególnie Scarface - klimat jest po prostu jedwabisty. Dziś zabieram się za Fight Club i mam nadzieje, że mnie on nie rozczaruje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 22-09-2012, 12:31   

http://rogerebert.suntimes.com/apps/pbcs.dll/article?AID=/20060420/EDITOR/60419010 - Lista 102 najlepszych filmów wg jednego z najbardziej cenionych krytyków filmowych w USA. Dużo klasyków, spory rozrzut gatunkowy.

Jeśli podobał Ci się Scarface to polecam dokument Kokainowi Kowboje (jest na YT) i 5 sezonów Miami Vice. Trochę luźniejsze, ale bardzo '80s (niezapomniana stylówa), ze świetną muzyką elektroniczną. Nie waż się oglądać kinowego remake'u z 2006. Bez Dona Johnsona i tego specyficznego klimatu lat 80-tych to już nie to samo.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
nmrc Płeć:Mężczyzna
Człowiek Idealny


Dołączył: 10 Maj 2011
Status: offline
PostWysłany: 22-09-2012, 13:21   

Wielkie dzięki za tego linka. Już mnie zainteresowały 3 tytuły (poza tymi, które znałem) - Zawrót Głowy, Siedmiu Samurajów oraz Chinatown.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Kransch Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Wrz 2012
Status: offline
PostWysłany: 29-09-2012, 20:24   

Jeżeli dalej czegoś szukasz to mógłbym polecić tytuł który niedawno widziałem:

Chronicle, przedstawia bardzo ciekawy punkt widzenia na temat: jak to ''supermoce'' zmieniają człowieka. Wizja tematu bardzo ciekawa, również zachowanie protagonistów jest bardzo realne (emocje targające nimi nie są aż tak banalne jak w produkcjach hollywoodzkich) i, hmm, nie jest sztuczne jak w wielu filmach tego typu.

_________________
''Ty, kapcanie, gdybyś w zupie połknął karalucha, to w kiszkach więcej byś miał rozumu aniżeli w głowie.''
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Patrishja Płeć:Kobieta

Dołączyła: 23 Paź 2012
Status: offline
PostWysłany: 23-10-2012, 19:19   

A ja polecam: -2007-445353]Rec , Watchmen , Avengers . Bardzo je lubię i miło się spędza przy nich czas.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
griz Płeć:Kobieta


Dołączyła: 02 Sie 2013
Status: offline
PostWysłany: 02-08-2013, 11:32   

2 dni temu widziałam film Wspaniała nadal siedzi mi w głowie polecam :)

Na forum obowiązuje zakaz linkowania pirackich stron - link został usunięty.
moshi_moshi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Swarga Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 08-08-2013, 02:20   

Jak komedie to 2 brytyjskie Snatch oraz Lock, stock and two smoking barrels. To komedie gangsterskie. W obu jest podobna fabula, sa rozni przestepcy, ktorz nawzajem chca siebie wycyckac. W obu tez wystepuje grupa totalnie glupich przestepcow, w pierwszym sa to murzyni od lombardu, a w drugim typki od trawy.

Z niekomedii to Get Low z Robertem Duvallem, o pustelniku, ktory chce sobie wyprawic stype jeszcze za zycia. Fajna Ameryka tamtego okresu, szkoda tylko ze przemyslana akcja, rozwijajaca sie w dobrym tempie zakonczyla sie na sucho i bez polotu. Ale i tak warto.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lukim Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Lip 2006
Skąd: Nowy Tomyśl/Poznań
Status: offline
PostWysłany: 25-11-2013, 12:15   

Jak ktoś nadal szuka dobrych filmów to oprócz wyżej wymienionych mogę polecić:

Falling Down
Quills
Libertine

Do tych dwóch ostatnich polecam zaopatrzyć się w butelkę czerwonego wina :D

_________________
...internet nie zapomina...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group