FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 56, 57, 58
  Tanuki Anime - Komentarze czytelników
Wersja do druku
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 25-06-2009, 21:31   

Melmothia napisał/a:
zniesmaczony : 20.11.2008 18:22:02 (83.175.186.73)
Komentarz do recenzji "Baccano!"

Cytat:
nie oglądałam tej serii, ale mam uwagę co do użycia jednego określenia. Chodzi mi mianowicie o zastosowanie sformułowania "Nie byłam też wstrząśnięta, bo celem twórców nie jest wywołanie katharsis u widza." Co to ma znaczyć?
Katharsis oznacza "oczyszczenie", więc dlaczego autor to tu zastosował. Moja uwaga, będąca zarazem radą, proszę nie stosować słów, których znaczenia nie jesteście pewni, tylko po to, aby uwydatnić pseudo "profesjonalizm" recenzji. (przepraszam, że to nie do końca na temat", co do serialu, to chętnie nie obejrzę.


Hmm. Cóż, nie dotyczy serii, ale MA rację...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 28-06-2009, 00:48   

Cytat:
PS. Jeżeli ktoś nie wiem to Len zajął 1 miejsce (i co! Te cioty są beznadziejne tylko Lenek jest BOSKI KAWAII! Ha );p

2 nasz pianista (nie lubiłam go ;/ do śmietnika z nim!)

A 3 Ten pokraka flecio-edzio! Gezz z niego kretyn jest totalny!
Fragment usunięty z komcia do La Cordy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 12-07-2009, 01:32   

Aż wkleję, bo komć przecudnej urody, szkoda żeby się zmarnował...

Cytat:
Sailor Moon Sailor Star super Saiya Kou i Taiki Kou i Yaten Kou na swojej planecie są Czarodziejkami gwiazdtu z Faczeców w Czarodzieki mają pszemniane lubie ich bardzą Saiya Kou jest zabawny i w tym mi się on podoba ale jako Czarodziejka Walki jest odwazny lubie ich zespół Saiya Kou jest po uszy za kochany w Usagi w odcinku 186 chyba powiedział do Usagi bede cie Chronił i tak zrobił pszemnienił się w Czarodziejke Wali Taiki i Yaten nie mnieli wyboru tez sie pszemnienili wszysztkie tam sie pszemnieniły w tym samolocie mam 18 lat


Że tak powiem - What theeeee...? Takiego bełkotu to dawno nie...

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 12-07-2009, 09:52   

O ile się nie mylę, tego samego "ałtora" wywaliłam dzisiaj trzy kolejne komcie - nie to, że obelżywe, ale równie bełkotliwe. Natomiast po lekturze wszystkich czterech zastanawiam się, czy to nie prowokacja (być może jakaś faza pod wpływem używek) - ten komentarz wydaje mi się "za czysty", ma prawidłowo rozmieszczone wielkie litery i literówki tylko typu "z zeszytów szkolnych", ma też na miejscu wszystkie spacje.

Komentarze mogę tu wrzucić, jeśli chcecie, żeby faktycznie nie zostały na zawsze ukryte w koszu.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 31-07-2009, 01:17   

YY. kawałek ze School days niejakiego wito:
Cytat:
Niektóre recenzje czego dobrym przykładem będzie właśnie School Days pokazują, że nie mają żadnej wartości dla potencjalnej osoby wahającej się co oglądać, a chyba jednak w tym celu się je pisze.
Enevi podchodzi z nienawiścią do anime bo nie podobało się jej zachowanie bohaterów. Ale czy to wystarcza, żeby nowatorskie dosyć anime nisko ocenić. Oczywiście, że nie no ale jak ktoś jest zaślepiony nienawiścią do jakiegoś anime to nie umie spojrzeć na nie nawet minimalnie obiektywnie.
Czytając definicje recenzji widać, że to opinia subiektywna, ale jednak bez przesady bo recenzent anime nie powinien być tym kto działa wbrew fanom i się wyróżnia próbując jakby komuś wmówić, że anime było złe. Jak dla mnie się podobało i za duży plus można uznać zawarte w nim piosenki. To, że dziewczyny leciały na głównego bohatera, a on je wykorzystał ma być powodem do niskiej oceny anime ? Coś chyba jest nie tak bo nie na tym polega recenzja. Nawet taka amatorska jak na tanuki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 02-08-2009, 13:04   

O... to ktoś teraz poza mną jeszcze zagląda do komentarzy? Bo właśnie przeglądałem nowe, i widzę że ktoś to co trzeba w koszu już umieścił...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 02-08-2009, 20:50   

Mamy słaby, ale jednak, dostęp do sieci przez telefony komórkowe. Wyrzuciłem chyba ze dwa komcie, może IKa też coś moderowała.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 23-08-2009, 19:34   

Wyciete z Akikana
Cytat:
i Pawle jeśli ci się nie podoba to może lepiej pójdź do laryngologa albo chociaż wyczyść uszy. [ukryj]I może skorzystaj też ze psychologa bo z tak krytycznym nastawieniem do komedii to ty niedaleko zajdziesz[/ukryj]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 25-08-2009, 21:01   

Usunięte całkowicie z Soul Eatera:

muginiggerrape : 25.08.2009 18:46:13 (83.31.239.17)
boksyt napisał(a):
Cytat:
Sposób oceniania anime jest CO NAJMNIEJ KONTROWERSYJNY (grafika 10/10)


Akurat w tym anime jedyną świetną rzeczą była właśnie grafika, tła, kreska postaci i obłędna podczas walk animacja dawała sporo frajdy z produkcji studia Bones. Muzyka autora OSTu do TTGL też była spoko, reszta to spuścizna z debilnej mangi, więc tu już nic dziwnego.

postaci: 7-/10
grafika: 9-/10
fabuła: 6/10
muzyka: 8/10

O dziwo głupota z ostatniego odcinka pod postacią „COURAGE PUNCH” mi się akurat podobała, dodała uroku shounenowskiemu bublowi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 25-09-2009, 18:44   

Komć z Papa to kiss...

Cytat:
shota : 25.09.2009 18:07:48 (83.30.139.103)

polska to nie japonia

mała uwaga, anime to jest całkowicie zrobione na potrzeby japońskich odbiorców, (miernym tłumaczeniem na europejskie języki) choćby to, jak mnie pamięć nie myli to określenie shota­‑chan. jest nie­‑dosłownym określeniem związku pomiędzy chłopcem a mężczyzną na zasadzie „utrzymanka” a w prawdziwym Yaoi tego typu czasami nie ma słowa ani sekwencji erotycznych czt. łóżkowych. Z powodu złego tłumaczenia włoskiego na jakie trafiłem nie do końca byłbym pewny że chodzi o związek pomiędzy ojcem a synem (oni tam poprostu czami takie sobie względem siebie odrywają rolę). Społeczeństwo Japoni jest bardzo hermetyczne, tak dla obcokrajowcy jak i dla samych Japończyków, więc nie tak prosto jest doprowadzić do takiej sytuacji jakie są przedstawiane w tych filmikach. To trochę tak jak z Bolkiem i Lokiem, przecież nikt nie wierzy że od 30 lat maja po 7 lat, ani że to związek homo. Poprostu amerykanie ciągle rysują kota który jest maltretowany przez mysz, a Japończycy nadrabiają wyobraźnią związki które nie tak do końca są wśród nich możliwe. Poprostu, fantazja i talent rysowników powodują że widzimy chłopców w wieku szkolnym i dorosłych mężczyzn z nimi, tylko że w rzeczywistości animatorzy przerysowuja cechy typowo Japońskie, delikatnej budowy ciała, rysów twarzy typowych dla chłopaków nawet w wieku 20, 30 lat. Zobaczcie program AITRANG (TV Japońsko Koreańska) tam każdy muzyk wygląda jak nastolatek, a gwiazdy japońskiego POPu cechują się szczególna uroda podrostków typu EMMO (znacie ten dowcip że EMMO dostaje lanie za wygląd tak samo od skinów jak i pedałów). Coś w tym jest, poprostu rysownicy na całym świecie przerysowują, wyłapując pewne cechy i wady społecznych zachowań, a jeśli powszechna jest miłość pomiedzy nastolatkami i uganianie sie dojrzałych mężczyzn za nastolatkami to rysujący anime tylko powiększają skalę m\niewątpliwie problemu, który nas wszystkich dotycz, bo w PLAYBOYU na rozkładówce mamy juz powszechnie 18 latki a i czasmi 17latki, nago… No Coment!


...A to się ma do czego...?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 58 z 58 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 56, 57, 58
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group