FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Słowniczek Tanuki
Wersja do druku
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 24-09-2008, 23:02   Słowniczek Tanuki

Na początek - tutaj: http://test.tanuki.pl/slownik znajduje się nowa wersja słowniczka. Przypomnę, że jest ona całkowicie różna od dotychczasowej statycznej strony i że docelowo ma zbierać potrzebne hasła dla wszystkich części portalu.

W tej chwili została nadziana zrewidowanymi, ale obecnymi hasłami z Anime/Mangi i Czytelni. Proszę o uwagi, komentarze i (przede wszystkim) propozycje uzupełnień, ale najpierw:

1. "Tagi" służą do określania zgrubnych kategorii, mogą się także przydać do tworzenia "słowniczków" dla poszczególnych podstron (np. dla Czytelni). Obecne tagi "fanfiction" to właśnie hasła ze słowniczka Czytelni, natomiast tagi "anime" odnoszą się do haseł z mangi i anime (nazwę można zmienić, jest robocza).

2. Linkowanie wewnętrzne nie działa, ponieważ jest ustawione na domenę docelową (http://tanuki.pl), a słowniczek chwilowo siedzi w domenie testowej. Tym niemniej odnośniki na liście haseł powinny działać prawidłowo.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 25-09-2008, 12:10   

Kilka pomysłów na nowe hasła - próbowałam sobie przypomnieć, jakie słowa pojawiają się regularnie w naszych recenzjach. Od razu zaznaczam, że nie w każdym przypadku umiem sama stworzyć definicję... Jednocześnie przypominam, że zasada Słowniczka jest taka, że hasła mają być w miarę możliwości krótkie - na 1-2 akapity. Nie zamierzamy dublować Wikipedii i innych źródeł, to ma być taka szybka pomoc dla użyszkodników, którzy chcą się z grubsza zorientować "co to jest".

Techniczne:
CG (3D, rendering), cell-shading, lazy animation

Fanserwis i elementy anime:
tsundere, pantsu (panchira), meido, loli (lolicon), shota (shotacon), mech, mahou shoujo (magical girl), mazoku

Folklor, mitologia, religia etc.:
miko, ofuda, youkai, mononoke, kappa, kirin, kitsune, tanuki, oni, tengu, shinigami, "cztery bestie" (czyli te nieszczęsne tygrys, smok, żółw i feniks, to w mnóstwie anime chodzi)

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...


Ostatnio zmieniony przez Avellana dnia 25-09-2008, 23:50, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 25-09-2008, 18:36   

odnośnie folkloru można by dać coś o wschodnich żywiołach (tzn przynajmniej fakt, że jest ich pięć, i jakie - w obydwu wersjach). To się często pojawia, a dość istotnie różni się od modelu zachodniego.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 22-03-2010, 01:23   

W związku z dzisiejszymi wydarzeniami, postanowiłem jednak nie rezygnować z pozycji osoby odpowiedzialnej za słowniczek - w końcu mój nick dalej widnieje na stronie redakcyjnej (nie wnikajmy, czy to niedopatrzenie czy nie ;). Mam nadzieję, że w obecnej sytuacji i braku chętnych nikt nie ma mi za złe egoistycznego powrotu (chociaż to IKa mnie sterroryzowała na IRCu, o).
Postaram się w miarę szybko zabrać do roboty i mam nadzieję, że tym razem danych nie trafi mi szlag.
Odnośnie propozycji zmian:
- Jeśli nikt nie ma nic przeciwko, optowałbym za umieszczeniem linka do słowniczka zarówno na stronie Anime jak i Mangi, żeby ludzie mieli łatwy dostęp w przypadku chęci sprawdzenia słówka z recenzji.
- Zrobienie czegoś z wyróżnikami, szczególnie pozbycia się tego "termin". Szczerze mówiąc pamiętam, że na pewno rozmawiałem o tym z Ave na początku objęcia przeze mnie stanowiska, ale nie pamiętam w czym leżał problem. Jeśli nikt mi nie przypomni to w wolnej chwili przetrzepię archiwum.

Ewentualne pomysły (oprócz samych haseł, bo na nie jest osobny temat) przedstawiajcie najlepiej właśnie tutaj.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 29-03-2010, 00:18   

Byłbym wdzięczny za opinię na temat mojej propozycji umieszczenia Słowniczka na stronach Tanuki Anime/Manga, żeby użytkownicy nie musieli biegać na zbiorczą/Czytelnię.

Druga sprawa - podczas edycji haseł nie ma paska przewijania w polu wprowadzania tekstu, byłbym wdzięczny za naprawianie tego błędu.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 29-03-2010, 00:43   

Ja się powtórzę, bo propozycje poparłem już w temacie "Nowe propozycje". Umieszczenie słowniczka na Anime/Manga to bardzo dobry pomysł. Dużo użytkowników pewnie nawet nie wie, że istnieje :).

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 29-03-2010, 12:01   

Choć wolałbym uniknąć mnożenia przycisków, to jeszcze jeden można wcisnąć.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krew_na_scianie Płeć:Kobieta
kościsty seksapil


Dołączyła: 23 Gru 2007
Skąd: Bełchatów/Łódź
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 29-03-2010, 12:40   

Mi się również pomysł podoba, zwłaszcza, że czytając recenzję nie wszyscy z pewnością rozumieją choćby określenia jakiś wyróżników. :)

_________________
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9343376
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 29-03-2010, 12:50   

A opisy wyróżników to zupełnie inna kwestia... W bazie są, tylko nie są nigdzie pokazywane. Może dać tooltipy, czy coś?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 29-03-2010, 13:39   

Pomysł dobry, bo głupio tak wysyłać ludzi na poszukiwania jeśli szybko chcą sprawdzić jak można dane anime zaszufladkować. Jestem za tooltipami. Btw., tilku, rzuciłbyś okiem na to pole edycji definicji słowniczkowych?

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 29-03-2010, 13:58   

Keii napisał/a:
Pomysł dobry, bo głupio tak wysyłać ludzi na poszukiwania jeśli szybko chcą sprawdzić jak można dane anime zaszufladkować. Jestem za tooltipami. Btw., tilku, rzuciłbyś okiem na to pole edycji definicji słowniczkowych?

Pole wprowadzania definicji powinno się samo rozszerzać i nie potrzebuje paska przewijania. Jeśli u ciebie się nie rozszerza, podaj wersję przeglądarki. (I to jest dość ważne, ponieważ ten sam edytor jest używany w komentarzach.)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 29-03-2010, 14:02   

Firefox 3.6.2.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 29-03-2010, 14:36   

Też FF 3.6.2 i nie zauważyłem problemów, ale na wszelki wypadek zaktualizowałem skrypt. Zobacz teraz.

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 29-03-2010, 16:29   

Niestety, w dalszym ciągu wygląda to tak.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 29-03-2010, 18:47   

Ok, działa (po sugerowanym przez Cracka Ctrl+F5). Dzięki :)

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group