FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
  Last Exile
Wersja do druku
Kejmur Płeć:Mężczyzna
Ktoś


Dołączył: 01 Sty 2006
Skąd: Koszalin
Status: offline
PostWysłany: 08-01-2006, 13:49   

Cytat:
Leczeniu przez kogo? Przecież nikt nie znał technologii Gildii i nie mógł mieć pojęcia, co tak konkretnie mu zrobiono.


Masz rację, że nikt nie znał technologii gildii, ale chodziło mi o coś innego. Nie chodziło mi o jakieś badania i wynalezienie leku/szczepionki na jego przypadłość, tylko wsparcie w tej trudnej chwili (coś w stylu resocjalizacji). Jakby się nie udało, to trudno. Chodziło mi o samą próbę, gdyż taka śmierć bez niczejej wiedzy jest dla mnie wciśnięta na siłę i ta końcówka sporo popsuła w ogólnej dobrej ocenie. Pozdrawiam.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2274857
Linek Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sty 2006
Skąd: Lębork
Status: offline
PostWysłany: 22-01-2006, 14:05   

Last Exile to jest nawet dobe anime. Na szczególną uwagę zasługuje zarówno kreska, jak i animacja, jakby nie było jest ona na wysokim poziomie. Muzykę dobrze się słucha, przypomina ona muzykę do szkockikch tańców. :P Fabuła może nie jest specjalnie zachwycająca, ale ostatecznie nie jest nudna. Porównując to anime do innych serii (choćby Gilgamesh), wydaje się bardzo ciekawe. Zakończenie serii nie wydaje mi się złe, jadnakże smutne jest to co stało się z Dio. :( No, ale nie każde anime musi kończyć się happy endem dla wszystkich bohaterów. Warto też zwrócić uwagę na bohaterów. Klaus - przystojniak o dobrym sercu, skory do pomocy, opiekuńczy, dąży do celu, który sobie postawi, jest także uparty. Lavi - wrażliwa, pracowita, czasami drażliwa, w sumie bliska mi boahaterka, bo czasem jej zachowanie przypominało mi moje. Oboje tworzą dobry duet i widać przyjaźń między nimi. :) Jeszcze jednym, ciekawym według mnie, bohaterem jest Alex. Postać bardzo tajemnicza, opanowana, interesująca, a jego spojrzenie to już w ogóle cudowne. :) To tyle. W sumie seria warta polecienia. :)

_________________
Droga do nieba prowadzi poprzez chmury.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1303304
Pejt3r Płeć:Mężczyzna
001001001101011


Dołączył: 19 Sty 2006
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 22-01-2006, 14:32   

Last Exile nie jest złe ... ale jak to bywa z produkcjami tego studia czegoś tu brakuje. Postacie określił bym jako standardowe
Linek napisał/a:
Klaus - przystojniak o dobrym sercu, skory do pomocy, opiekuńczy, dąży do celu, który sobie postawi, jest także uparty. Lavi - wrażliwa, pracowita, czasami drażliwa

zbyt dużo już animacji widziałem z takim modelem osobowości. To co wyszło naprawde dobrze to muzyka ^_^ OST jest poprostu świetny.
Dziwi mnie również zachowanie Gildii, jest tak zaawansowana technologicznie i zajmuje się takimi głupotami ... no ale dobra, powiedzmy, że jest to 'prawdopodobne', inaczej nie byłoby o czym anime robić ^_^. Dziwi też fakt, że z tak słabo rozwiniętymi przeciwnikami przegrali ...
Mimo to anime całkiem niezłe, choć pod koniec ... ... milczenie mówi samo za siebie

_________________
sagashimono wa nan desu ka
mitsukenikui mono desu ka
KABAN no naka mo tsukue no naka mo
sagashita keredo mitsukaranai no ni
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5692332
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 22-01-2006, 21:16   

Pajt3r jedna uwaga. Gildią trzęsła wariatka. Delphina była zakręcona na każdym polu i wierz mi, zarówno postawa, jak i przegrana gildii są w takim przypadku całkowicie na miejscu.
Jeśli choruje głowa, cialo może być z czegokolwiek a i tak jest chore.
Jednocześnie w całym, calutkim Last Exile jest mało postaci tak wyrazistych jak ona więc się ją lubi.
Ostatecznie.
Bo jesli Główni bochaterowie budzą pogardę, a Alex i jego klika litość, bo ile można wachać trupa sprzed lat!?, to uwaga widza skupia się na nie do końca normalnym Dio i jego Dokumentnie chorej siostrzyczce.
Powiedziałabym że to źle świadczy o serii jeśli twórcy zmuszają widza do polubienia bochatera którego sam sobie obiecał nieznosić.

A lubiłam tę serię bo nie dała się zrozumieć. Opiewala perypetie bochaterów tak odrealnionych i dalekich że nijak nie można się było z nimi utożsamić. A to moim zdaniem bardo dobrze.

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 22-01-2006, 22:05   

pod koniec? Tam przecież w oczywisty sposób zabrakło pomysłu na koniec. Więc reżyser ze scenarzystą zastosowali trick stary jak świat: to teraz zrobimy żeby było dziwnie, tak żeby wszyscy po ostatnim odcinku jeszcze parę minut siedzieli, mrugając i myśląc: WTF!? @__@

LOL... A szkoda, bo LE ma przebogate uniwersum, rzadko się trafia na tak ciekawy świat...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu


Ostatnio zmieniony przez wa-totem dnia 23-01-2006, 21:19, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
JacekZGR Płeć:Mężczyzna
Dziecko Ciemności


Dołączył: 20 Sty 2006
Skąd: ZGieRz
Status: offline
PostWysłany: 22-01-2006, 22:45   

Jak dla mnie LastExile to spoko anime tylko troche dziwne :D nie wiedziałem na poczatku kim jest Dio czy to chłopak czy kobieta :Pbo dziwnie wyglada i jeszcze dziwniej sie zachowuje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
7515584
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 23-01-2006, 05:54   

Wiesz JacekZGR... To odwieczy problem anime. Podpowiem ci prosty sposób: Jeśli coś wygląda jak kobieta, to facet, jesli coś wygląda jak facet, to kobieta. Sprawdza się idealnie jesli masz watpliwości co do płci.

Tot jakie przebogate uniwersum ty znalazłeś w LaEx? Dla mnie to było parę ciekawych pomysłó osadzonych w uniwersalnym swiecie zwanym nigdziebądź. Nie wiadomo, totalie niewiadomo o co wlaściwie w LaEx chodzilo i nie da się z tym światem nic zrobić oprócz totalnego zniszczenia.
Sam spróbuj wyobrazić sobie jakąś oryginalną historię tam osadzoną.

Nie dziwię się twórcom zapasci tworczej skoro lepsze zakończenie bylo nieosiągalne. Mogło btć albo ekstremalnie krwawe, albo ekstremalnie słodkie. I tak osiągneli duzo bo ustawili te ekstrema w jakiej takiej równowadze.

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 23-01-2006, 12:25   

IT. napisał/a:
Tot jakie przebogate uniwersum ty znalazłeś w LaEx?

Biorąc pod uwagę fakt że akcja ogromnej ilości anime bez względu na gatunek toczy się we współczesnej Japonii (konkretnie w jakimś lokalnym gimnazjum) lub 'wariacji na temat', to LE ma oryginalne uniwersum.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 24-01-2006, 05:22   

Biorąc to pod ówagę to masz rację, tylko że LaEx nie nalezy porownywać ze"szkolnymi" animkami bo to bezsesowne. Po co aż tak zaiżać poprzeczkę? Wpasowujesie idealnie w średniej klasy produkcje fs.

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
Gustavus Płeć:Mężczyzna
mechalistkoholik


Dołączył: 22 Maj 2006
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 21-10-2007, 19:21   

Cytat:
Tot jakie przebogate uniwersum ty znalazłeś w LaEx

Nie wiem jakie bogactwa znalazł Totem ale mnie LE uwiodło potężnymi powietrznymi okrętami i nastrojem z pionierskich czasów lotnictwa. Wiem że fabuła czasami kulała, że niekiedy były zagwozdki ( jak Gildia zaatakowała Silvernę to czemu atak miał trwał określoną ilość czasu znaną zaatakowanym? ) ale oglada sie toto przyjemnie, z ciekawościa i bez dylematów typu: czy ta spódniczka nie jest aby za krótka?.

_________________
"Ich okręty są jak ich kobiety...
Piękne i szybkie, ale fatalnie się prowadzą"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6540254
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 21-10-2007, 19:30   

Cytat:
jak Gildia zaatakowała Silvernę to czemu atak miał trwał określoną ilość czasu znaną zaatakowanym?

Byli podłączeni do systemu komunikacyjnego Gildii, stąd wiedzieli że atak będzie trwał przez określony czas. W całej flocie tylko dwa okręty miały taką możliwość - Urbanus i właśnie Silvana, albowiem tylko one dysponowały dostępem do swoich jednostek napędowych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Gustavus Płeć:Mężczyzna
mechalistkoholik


Dołączył: 22 Maj 2006
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 21-10-2007, 20:01   

Dla mnie to nadal bez sensu, działania Gildii były idiotyczne. Atak planuje się dla osiągnięcia jakiegoś celu a nie do wyrabiania norm czasowych.

Czy Urbanus naprewdę był podłaczony do systemu komunikacyjnego Gildii? W przeciwieństwie do Silvany klasa Urbanos to były gigantycznych rozmiarów vanshipy a więc miały inny system napedowy niż jednostki Gildii.

_________________
"Ich okręty są jak ich kobiety...
Piękne i szybkie, ale fatalnie się prowadzą"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6540254
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 21-10-2007, 20:09   

A wiesz, możesz mieć rację z Urbanusem. Ponieważ miał dostęp do własnej jednostki napędowej, zawsze zakładałem, ze miał "odzyskaną" jednostkę Gildii. Ale fakt, jeżeli to wielki vanshitp, to zmienia postać rzeczy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Gustavus Płeć:Mężczyzna
mechalistkoholik


Dołączył: 22 Maj 2006
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 21-10-2007, 21:12   

Porównaj sobie rzut boczny jednostki klasy Urbanos i vanshipa.
Pomijając kadłub XIX-to wiecznego taranowca jest to poprostu wielki vanship.
Jako taki nie posiadał jednostki Gildii.
Wracając zaś do "Silvany" i nalotu Gildii na nią to oczekuję sensowniejszego wyjaśnienia ( no chyba że Gildią rządziła administracja Cartera - to by tłumaczyło taki bezsensowny atak ).

_________________
"Ich okręty są jak ich kobiety...
Piękne i szybkie, ale fatalnie się prowadzą"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6540254
Rhey Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 25 Paź 2007
Status: offline
PostWysłany: 25-10-2007, 19:53   

Last Exile to całkiem fajne Anime ale podczas jego oglądania miałem wrażenie że ekipa jednocześnie robiła odcinki i pisała scenariusz co rusz zmieniając swoją wizję fabuły i zwyczajnie porzucając wszystkie wątki prowadzące do ich poprzedniej a co więcej z tego że zostali zakontraktowani na 26 odcinków zdali sobie sprawę dopiero gdzieś koło epizodu 24 - w efekcie- kolejne nie udane zakończenie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group