FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Gilgamesh
Wersja do druku
BetiiX Płeć:Kobieta
+Mala wiedźma+


Dołączyła: 26 Gru 2004
Skąd: Lublin village;)
Status: offline
PostWysłany: 18-07-2005, 20:18   Gilgamesh

Wlasnie koncze ogladac te animke (no coz wakacje sie zaczely w pelni.. to ze inni maja je od kwietnia i z lenistwa nie ogladali to.. bez komentarza pozostawmy ) i .. no coz, nie myslalam ze przyzwyczaje sie do tej, jak dla mnie nieznosnej, kreski (bardziej zblizonej do amerykanskiej, malo mangowej) i momentami drazliwej muzyki (poprostu niepasowala mi do niektorych sytuacji)

Ale jest pewna rzecz ktora najbardziej mnie draznila w tym anime.. brak wytlumaczenia glownego watku, dlaczego tak wlasciwie oni wszystcy ze soba walcza.. By ratowac swiat, by pokazac ktory jest lepszy, dla pchniecia fabuly?? Bo co mi z wytlumaczenia pojec i biografii bohaterow (lacznie z klonami) jezeli calosc intrygi ma sie opierac na wspomnieniach i walce o.. tak wlasciwie nic, bo o sprawiedliwosc to sailorki walcza po nocach :D

_________________
::Love is like wind, you can't see it, but you feel it::
::galeryjka na DA-> www.shy4.deviantart.com ::
::ja wcale nie jestem taka wredna jak sie moze wydawac, to tylko pozory^^"::
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1595233
Vardamerethiel Płeć:Kobieta
A może terere? :)


Dołączyła: 10 Gru 2005
Skąd: Bielsko-Biała
Status: offline
PostWysłany: 04-05-2008, 20:21   

Najbardziej bezsensowne anime jakie kiedykolwiek oglądałam, właściwie powiedzieć oglądałam to lekka przesada, po dwóch, trzech odcinkach odstawiłam bez nadziei na poprawę, nie powinno nigdy powstać... :/

_________________
"...Dobre słowo poparte naładowaną bronią, zdziała więcej niż samo dobre słowo..."
Al Capone
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
3837657
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 04-05-2008, 20:33   

Ze mną było tak samo, co prawda w pierwszym momencie zachwyciłem się openingiem bo akurat to im sie udało, to po kilku odcinkach odpusciłem, wiało nudą, świat jakiś taki kompletnie nieposklejany, i tak wlasciwie cala seria nie ma sensu,
Spoiler: pokaż / ukryj
bo i tak na koncu wszyscy gina, a nowe istoty stworzone z ofiary ludzkosci zabijaja sie nawzajem
... beznadzieja jednym słowem

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lagun Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 21 Kwi 2010
Status: offline
PostWysłany: 22-04-2010, 00:14   

Oj dawno się tu nikt nie wypowiadał...
A co tam! Odświeżę temat ;p

BetiiX napisał/a:
Wlasnie koncze ogladac te animke (no coz wakacje sie zaczely w pelni.. to ze inni maja je od kwietnia i z lenistwa nie ogladali to.. bez komentarza pozostawmy ) i .. no coz, nie myslalam ze przyzwyczaje sie do tej, jak dla mnie nieznosnej, kreski (bardziej zblizonej do amerykanskiej, malo mangowej) i momentami drazliwej muzyki (poprostu niepasowala mi do niektorych sytuacji)

Ale jest pewna rzecz ktora najbardziej mnie draznila w tym anime.. brak wytlumaczenia glownego watku, dlaczego tak wlasciwie oni wszystcy ze soba walcza.. By ratowac swiat, by pokazac ktory jest lepszy, dla pchniecia fabuly?? Bo co mi z wytlumaczenia pojec i biografii bohaterow (lacznie z klonami) jezeli calosc intrygi ma sie opierac na wspomnieniach i walce o.. tak wlasciwie nic, bo o sprawiedliwosc to sailorki walcza po nocach :D



Spoiler: pokaż / ukryj
(Dobrzy) Walczą dlatego, że:
a)Hrabina im to zleciła chcąc odpłacić się Enikdu za to, ze ją porzucił i zruinował życie
b)by świata i przy okazji ich nie trafił szlag
c)chcą zemśić się za to, że są klonami

(Źli) Walczą dlatego, że:
a)zostali tak "zaprogramowani"
b)nie są ludźmi i wizja świata bez ludzi ich nie przeraża
c)gdyby twego nie zrobili zostali by unicestwieni


Vardamerethiel napisał/a:
Najbardziej bezsensowne anime jakie kiedykolwiek oglądałam, właściwie powiedzieć oglądałam to lekka przesada, po dwóch, trzech odcinkach odstawiłam bez nadziei na poprawę, nie powinno nigdy powstać... :/


Czyli można powiedzieć oglądałaś to "na odpiernicz" i z góry wiedziałaś, że nie będzie Ci się podobać...
Typowe podejście olewaczy... ;)

cesarz vedry napisał/a:
Ze mną było tak samo, co prawda w pierwszym momencie zachwyciłem się openingiem bo akurat to im sie udało, to po kilku odcinkach odpusciłem, wiało nudą, świat jakiś taki kompletnie nieposklejany, i tak wlasciwie cala seria nie ma sensu,
Spoiler: pokaż / ukryj
bo i tak na koncu wszyscy gina, a nowe istoty stworzone z ofiary ludzkosci zabijaja sie nawzajem
... beznadzieja jednym słowem


Po pierwsze : skoro oglądałeś kilka pierwszych odcinków to skąd wiesza co się dzieje na końcu?
Po drugie: co to znaczy, że świat jest jakiś taki nie posklejany?
Czyżby włączył Ci się instynkt stadny i nie mając argumentów (sensownych) za wszelką cenę chciałeś jak inni skrytykować coś czego nawet nie obejrzałeś w całości? ;)

Po trzecie: aha... hmmm... anime źle się kończy to jest "beee"?
No tu bym dyskutował. Ale to moja subiektywna ocena. Bo ile można wałkować ten sam schemat tryumfu dobra nad złem?

A jeśli chodzi o całkowicie moją wypowiedź na temat tej serii to nie będę się wysilał i skopiuję mój komentarz do recenzji.
Ja też zrobię to na odpiernicz ;)
Cytat:
Z recenzji wynika jakoby anime nie miało głębszego sensu ...
Jeśli nie ma ono głębszego sensu to nie zmusza widza do refleksji.
Mija się to z prawdą bo np mnie pod koniec serii naszły pewne refleksje.

Albo autor recenzji oglądał Gilgamesha „po łebkach” albo kiepsko radzi sobie z interpretacją symboli.

Anime jest bardzo ambitne. Pokazuje dramat życia ludzkiego w bardzo oryginalnej konwencji ;)

Zatem polecam wszystkim, którzy skończyli 18 lat.


Spoiler: pokaż / ukryj
Ok nagadałem się jak jakiś znawca… ale cóż... recenzja (nieważne czyja) zawsze będzie subiektywna ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1448244
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 22-04-2010, 13:30   

Lagun napisał/a:
Z recenzji wynika jakoby anime nie miało głębszego sensu ...
Jeśli nie ma ono głębszego sensu to nie zmusza widza do refleksji.
Mija się to z prawdą bo np mnie pod koniec serii naszły pewne refleksje.

Albo autor recenzji oglądał Gilgamesha „po łebkach” albo kiepsko radzi sobie z interpretacją symboli.

Anime jest bardzo ambitne. Pokazuje dramat życia ludzkiego w bardzo oryginalnej konwencji ;)

Zatem polecam wszystkim, którzy skończyli 18 lat.


Autor musi się z tobą zgodzić. Autor widział wtedy mało anime. Autor dziwi się, że dał temu tytułowi aż trzy gwiazdki. Gdyby nie to, że Autor nie pisze już recenzji anime dziś dałby góra dwie i to z łaski. Z anime zrobiłby sobie szmatę do podłogi i nie zostawiłby na nim suchej nitki.

Autor w chwili pisania tej recki był na drugim roku filozofii. Autor czytał Epos o Gilgameshu i kojarzy. Autor wtedy radził sobie z interpretacją symboli pewnie nawet lepiej niż dziś, bo niestety pod pewnymi względami zgłupiał (ale pod innymi zmądrzał). Autor pisał recenzje dysponując niewielką bazą porównawczą i w stanie zachłyśnięcia się zjawiskiem anime. Stąd min. zawyżona ocena za grafikę.

Fabuła... Cóż...

Uczciwie mówiąc autor nie uważa, żeby Gilgamesh miał głębszy sens, pokazywał dramat życia, czy miał oryginalną konwencję. W zasadzie jest to chyba ostatnie anime do którego autor podszedł jako czegoś ambitnego, potem miał już większy dystans. Dla autora niestety Gilgamesh jest dość typową i nieco spóźnioną, propetyczną opowieścią o nadchodzącym końcu wieku, połączoną z teorią spiskową i katastrofizmem, jakie modne były w późnych latach 90-tych.

Owszem, dostrzegam pewne alegorie na życie ludzkie, ale moim zdaniem są one bardzo płytkie. Mocno przesłania je symbolika, przez co tracą na jasności przekazu. Nie da się też ukryć, że niestety są one też dość wydumane. Skrobanka, sieroctwo, czy znęcanie się w dzieciństwie może być ludzkim problemem. Próba sprzedania na organy, możliwości urodzenia gładziciela ludzkości czy fakt bycia klonem nie jest czymś, co zdarza się w życiu ludzi codziennie...

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
ncrx
Gość
PostWysłany: 21-07-2010, 01:48   

Witam, ogladalem gilgamesh z angielskimi napisami i pewnie inaczej odebralem, ogladalem juz troche anime i dopiero gilgamesh przypadl mi najbardziej do gustu. To anime jest pozbawione behawioryzmu i za to mi sie bardzo podoba, ukazane sa problemy ktore dotycza/moga dotyczyc naszego swiata. owszem fabuła jest dosc plytka ale ukazana w zagmwatwany sposob i to dodaje uroku. kolejnym plusem jest mrocznosc tego anime i powolnosc.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group