FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
  Elfen Lied - manga
Wersja do druku
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 21-07-2006, 14:51   

O, ktoś mangę czytał! Powiedzcie mi, mądrzy ludzie, czy w mandze postacie są równie drewniane i przerysowane, jak w anime? O ile sie orientuję, manga często przebija anime o głowę, więc może to tylko przy ekranizacji wyszła Nyu, na której widok chce sie rzucić kapciem w ekran, bo zachowuje się po prostu obleśnie?... I może nie próbowali zrobić z Lucy postaci, której widz Powinien Współczuć, bo Świat ją Skrzydził?... W to, ze Kouta był bardziej sensowny, i tak bym nie uwierzyła, ale może chociaż te dwie...

_________________
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
vlodi22 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 21 Lip 2006
Status: offline
PostWysłany: 21-07-2006, 15:19   

Od niedawna mam ją w całości i tylko ją ogólnie przejrzałem.
A postacie wyglądają podobnie jak w anime tylko są czarnobiałe.
Mi się podobały ,ale to trzeba lubić taką kawaii kreskę.

Jak przeczytam mangę dokładnie to więcej napiszę(lecz niestety tylko jest 5 tomów po angielsku).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 21-07-2006, 15:26   

Seri... bo tu manga powstała pierwsza, a projektant postaci w anime w miarę wiernie je odtworzył. I niestety o ile początkowo można się łudzić że to tylko taki styl, to szybko staje się jasne że ta dziewczyna zwyczajnie tak drętwo rysuje. Zresztą jest debiutantką... widać uznała że oklepany schemat haremowy plus element xeno plus duuuużo guro, to najkrótsza droga do sukcesu.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
vlodi22 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 21 Lip 2006
Status: offline
PostWysłany: 21-07-2006, 15:34   

Czyli kilka dziewczyn i chłopak.
A mnie się podoba coś takiego.
Tylko jak już mówiłem trzeba to lubić.
Jak jesteś wrażliwy na to to tego nie polubisz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ka_tka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 12 Lip 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 28-08-2006, 11:50   

Zmęczyłam Elfen Lieda (potrzebowałam do tego całodniowego odłączenia od sieci...). Od dzisiaj będę się wystrzegała wszystkich sierot... Bo jeszcze mi pieska zabiją, jeśli nie siostrzyczkę od razu, wiadomo przecież, że te dzieci mają psychikę na tyle pokręconą... Nawet nie ma co wymieniać gorszych postaci - wszystkie są jednakowo idiotyczne ^^; I bardzo interesujące życie prowadzą. Gotują obiadek, karmią pieska, szukają losowej postaci, która wyszła na spacer, gotują kolację... A seiyuu Yuki będzie mi się śniła po nocach. Ona i jej melodyjne "neee, Kooouta?", średnio 3 razy na odcinek. Tak samo ta okropna muzyczka openingowa, przewijająca się przez calutką serię.

Cytat:
I niech żyją kochający tatusiowie, którzy najpierw puszczają dzieci samopas w tłumie (pełnym pijaków i innych podejrzanych typów, jak się z czasem dowiadujemy), potem gorączkowo ich szukają jak coś się stanie, a usłyszawszy od córeczki, że widziała jak dziewczynka z rogami masakruje tłum (po samej dziewczynce z rogami zabrałabym do lekarza... xD) biorą za rączkę, wsadzają do pociągu i wyciągają gazetę xD I oczywiście nie widzą, że 5 metrów od nich ktoś właśnie córeczkę na dwie częsci podzielił. Ach, a przed odjazdem zostawiają na stacji małą kuzynkę, że niby jakieś bomby w okolicy wybuchały? PIĘKNE! xDDDD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2203707
kajsk
Gość
PostWysłany: 03-12-2006, 19:17   

Ktoś tam napisał ,że każdy tylko czeka na moment aż Lucy zginie . Tak jest przez pierwsze pare odcinków ( mówie na swoim przykładzie :P ) . Ale jak pokazali jej przeszłość to sam chciałem by zabiła tych typów ze szkoły . I jeszcze jak poczuła się zdradzona przez Koute to już zrobiło z niej morderce do reszty .
Dlatego Lucy wzbudzała we mnie uczucie żalu bardziej niż chęć by zgineła.
Powrót do góry
Lila Płeć:Kobieta
BAKA Ranger


Dołączyła: 19 Wrz 2006
Skąd: [CENSORED]
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Lisia Federacja
Omertà
PostWysłany: 05-12-2006, 19:47   

Ysengrinn napisał/a:
To jest istota o kocich uszkach


To nie byly uszy! tylko zrogowacenia czaszki! ( czytaj: takie kosci... )

Anime troszke malo sie wiaze z Manga - bo w mandze dzieje sie o wielllleeeee wiecej... A Lucy od Zawsze byla maszyna do zabijania!

W Mandze podobalo mi sie Elfen Force! jak tge dziewczynki w czarnych strojach polowaly na Lucy :D to moja ulubiona scena :D

_________________
" Twas brillig, and the slithy toves, did gyre and gimble in the wabe;
All mimsy were the borogoves, and the mome raths outgrabe.~ "

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tylko przechodzę
Gość
PostWysłany: 17-05-2007, 15:03   

Ja tam nie lubię Lucy.
Spoiler: pokaż / ukryj
Nie wyczekiwałam jej śmierci
, jednakże dla mnie ona JEST potworem (natomiast Nyu wg mnie jest zwyczajnie głupia, choć do idiotyzmu Kouty nikt nie dorasta). Gdyby tylko mściła się na swych prześladowcach, ale nie... zabija niewinnych ludzi, którzy zwyczajnie sobie żyli, zrujnowała życie całych rodzin.

Choć tak naprawdę każdy postępowałby tak jak ona, gdyby miał taką siłę. Dzieci są okrutne, a ich rozumowanie proste. Tyle, że ludzkie dzieci nie maja wystarczającej mocy, by mordować bezkarnie wiele osób.

Moim zdaniem Elfen Lied zadaje nam właśnie takie pytania: czy każdy z nas nie jest w jakimś stopniu potworem? Czy nie marzymy czasem o brutalnym skrzywdzeniu, ba, zabiciu kogoś, tylko nie mamy możliwości? Czy gdyby dano nam wystarczającą moc, nie wahalibyśmy się przed urzeczywistnieniem tych zakazanych myśli?

Nana moim zdaniem przeżyła dużo straszniejsze rzeczy niż Lucy (miała oparcie w Kuramie, i co z tego? niewielkie, i to tylko w jednej osobie), a nie zabiła nikogo. Opierała się nawet wtedy, gdy byłoby to uzasadnione.

W mandze dokładniej wyjaśnione jest, skąd wzięły się mordercze zachowania u dicloniusów.
Powrót do góry
ronin Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Maj 2007
Status: offline
PostWysłany: 17-05-2007, 15:35   

Coz, trudno sie nie zgodzic.
Lecz moim zdaniem, pytanie o istnienie tej straszliwej bestii w czlowieku, ktora powoduje tak niszczycielskie zachowania, w Elfen Lied jest w moim mniemaniu, postawione retorycznie a bardziej skierowana na pytanie, "Dalczego".
Analogia do bezsensownych wojen, i tego, iz lwia czesc ludzkiej produkcji i mysli technicznej jest skierowana na zabijanie, bo "(..)Bog Wojny wciaz sie uczy...", a zycie, normalnego, szarego czlowieka jest malo znacacym epizodem, ktory, jako jednostka jest zabijana w polityce macro-swiatowej.
I jeszcze dodam tylko ze moim zdaniem manga Elfen Lied jest o wiele lepsza od jej animowanego odpowiednika.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
przechodzę drugi raz
Gość
PostWysłany: 18-05-2007, 09:46   

Starałam się nie spoilerować, ale co jest spoilerowatego w tamtym zdaniu? Oo to był tylko opis mojego odczucia, taka rzecz się nie wydarzyła przecież ^^" (może znów spoileruje, ale w sumie jak ktoś nie widział tamtego to nic mu to nie powie :) )

Co do wyższości lub nie wyższości mangi, uważam że anime ma lepszy klimat
Spoiler: pokaż / ukryj
(w mandze brutalne sceny wyglądają, jak dla mnie, po prostu zabawnie)
, ale manga lepiej wyjaśnia treść i motywy bohaterów.

Spoiler: pokaż / ukryj

Na początku mangi miałam nadzieję, że Kouta będzie choć trochę mniej beznadziejny (moje subiektywne odczucie, ale chyba wiecie jakie jego zachowania mam na myśli) niż w anime. Nawet nie miał takich ogromnych oczu (jak dziewczynka) na początku ;P Niestety nadzieje te szybko się rozwiały.


Zazwyczaj wolę czytać najpierw mangę, a potem oglądać anime na jej podstawie, tu jednak wydaje mi się, że odwrotna kolejność może być nawet lepsza. Czemu?
Spoiler: pokaż / ukryj
Bo niektóre sceny w anime wydają mi się straszniejsze i bardziej zaskakujące niż w mandze. Jednakże to dzięki rysowanemu odpowiednikowi dokładniej zrozumiałam kilka rzeczy
Powrót do góry
ronin Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Maj 2007
Status: offline
PostWysłany: 18-05-2007, 13:10   

Nie bede sie oczywiscie spieral w kategorii odczuc osobistych, co sam traktuje jako swietosc.
Co do mnie zwykle zaczynam dana serie od czytania, a nastepnie wersje animowana, jesli takowa jest dostepna.
Choc musze sie przychylic do wniosku, iz taki sposob moze byc niewlasciwy.
Manga sa zwykle bardziej szczegolowo tlumacza fabule, anime, ograniczone czasowo, koncetruja sie raczej na glownych watkach.
Wiec nastepnym razem sprobuje odwrotnej kolejnosci.
Dziekuje za sugestie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 07-06-2007, 16:25   

Ryan napisał/a:
voyager napisał/a:
to chyba oczywiste że za dzwiami stała Lucy vel Nyu vel psychopatyczna morderczyni vel słodka idiotka


dlaczego słodka idiotka?

No dobrze, nazwijmy to po imieniu - niedorozwinięte dziecko.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gosc
Gość
PostWysłany: 05-11-2007, 21:26   

:(( czemu moj post zostałusunięty tak ot :/

a więc bardzo prosze jeszcze raz a jakies głebsze wyjasnienie konica mangi albo jakies strony gdzie byłoby jej strszczenie bo to mi nie daje spokoju nie będe sie rozpisywał jak poprzednim razem. ale co się stalo z naną i resztą rodzinki po tym co zrobił Kouta i czemu to zrobił myślałem ze wszystko jest happy w momęcie jak
Spoiler: pokaż / ukryj
stała za drzwiami i o co chodzi z tym że jej odstrzelili te rogi ( 1 a drugi urwała ta córka z 26 wektorami :) )
nich ktośwytłumaczy pls !

peace

Po pierwsze post został usunięty, ponieważ był niezgodny z Konstytucją Forum.
Po drugie, spoilery się ukrywa.

Moderacja
Powrót do góry
Ar-Adunakhor Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 26 Lis 2007
Skąd: spod Dębicy
Status: offline
PostWysłany: 26-11-2007, 21:11   

Ja uważam, że manga jest jednak trochę lepsza od anime... Ale oba dają solidnie do myślenia, do zastanowienia się nad realnym światem... Łatwo i obrazowo wyjaśnia, dlaczego ludzie "nabawiają" się rożnorakich "skrzywień" psychicznych, etc. etc. Ale czołówka [CUT]


Usunięto na podstawie punktu 6. Konstytucji Forum.

IKa

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
SpalkA
Gość
PostWysłany: 05-12-2007, 17:43   

Osobiscie twierdze ze anime jest swietne obejzalem wlasnie niedawno i nie wiem co ze soba zrobic tak zwiozalem sie a bohaterami ( moze raczej z bohaterka ;]) ze nie wiej gdzie sie podziac a szczegulnie nurtuje nie ostatni odcinek jenak twierdze ze swietnie zostalo zakonczone cale anime. Mam nadzieje ze tworcy wezma sie za twozenie nowej serii. Sciogam cala mange bo msuze sie dowiedzeic o co chidzilo ze wszytkimi tymi neidokonczonymi sprawami w anime... mam nadzieje ze sie nie rozczaruje:)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group